Skocz do zawartości
M4TEUSZ

Penryn

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzyzowanie netbursta i c2d byloby zajefajne. 8GHz 8MB L2 i heyah :D

 

Swoja droga w obecnych prockach L2 nie musi zajmowac duzo miejsca. Technologia AMD, a konkretnie Z-RAM drugiej generacji pozwala na umieszczenie w jednym milimetrze kwardatowym 5Mb pamieci, czyli okolo 625KB - mowa o procesie 65nm. Nie trzeba byc matematykiem, zeby wyliczyc, ze 64MB L2 to tylko centymetr kwadratowy!

 

Niestety, przyszlosc to cache. najblizsze cpu beda posiadaly wpoldzielone L3, oraz oddzielne L2 dla kazdego jaja. Rozwiazanie wydajne i fajne.

 

Domniemam, iz intelki 45nm beda odpowiedzial na amdekowskie k8l. Żeby mozna bylo sobie wyobrazic jaka to bedzie moc, dam taki maly cytacik:

 

"a single 2.5Ghz K8L chip will perform like a 5Ghz dual socket dual core server - now thats hard to believe

 

if this is true then K8L will be more powerfull than everyones thinking, and intel will have problems matching it even with 45nm quad cores"

 

Dołączona grafika

 

Swoja droga, czemu w temacie jest peryn? A gdzie yorkfield, nehalem (2008) i gesher (2010) :P

 

Następny kwartał będzie niezwykle ciekawy w świecie cpu. Nowe steppingi (b3) c2d, ogolnodostepne kentsfieldy, es'y nehalem (intel juz je ma fizycznie), oraz barcelona, shanghai, am2+ i inne wymysly architektury k8l. Do tego RD600 i R600... ajjj bedzie goraco :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Bardzo mnie ciekawi czy rzeczywiście tak będzie, bo nie jestem przekonany.

Tak jak Core 2 Duo działają na i945.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pewnie mod FSB tylko będzie potrzebny, a i to nie dla wszystkich płyt bo są takie z oficjalną obsługą QPB1333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwie sie jak Asrock zrobi mobo pod Penryna na 865PE :lol: Byle tylko w magazynie byl ;)

Wiesz ... te cudaki sa zdolne do wszystkiego ... nawet do dodania dwóch slotów DDR oraz AGP działającego zamiennie z PCI-X :twisted: już chyba nawet taki numer dali pod C2D więc cholera ich wie ....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to powinni dac możliwość podłączenia magnetofonu żeby sobie w River Raida popykać ... po sieci najlepiej :P

 

A kończąc OT ... pytanie trochę na wyrost ; co da komu ten procek ?? W sensie jaki faktyczny będzie sens kupowania takiego skubańca przez najbliższy rok moze dwa ?? Zastanawialiście się ?

 

Wiadomo że firmy które produkują jakieś filmy lub giery no ale mniej zaawansowany juzer to chyba tylko dla szpanu albo na bencze bo nijak mi nie wychodzi żeby jakakolwiek gra lub program mógł to cudeńko przypilić ... i to przez długi jeszcze czas.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale Penryn to nie tylko cztery rdzenie, to akurat mnie najmniej interesuje.

Niezwykle fajne będą dual core - 45 nm, 6 MB cache, jeszcze niższy pobór energii, troszke wieksza wydajność, i większe możliwości OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko:

 

Na dniach bede kompa zamawial...

Czy warto "pakowac" jest teraz w Abita AB9 pro czy zakupic z mysla o przyszlych prockach Abit IP35 ??

Roznica w cenie niewielka ale czy warto? Dobry ten nowy Abit?? Bo juz zglupialem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...