Skocz do zawartości
Sens

Opinie Na Temat Skody Felicia 1.3 1998-2002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosze uzytkownikow skody felicji 1.3 o wyrazenie swoich opini na temat tego samochodu. Jestem zainteresowany zakupem jako pierwsza fure i chcialbym sie dowiedziec na co uwazac itp

z gory dzieki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry kumpel ma taką i dosyć często nią jeździliśmy.

Ja bym na twoim miejscu uważał na zawieszenie i układ kierowniczy, to typowe usterki po dłuższym przebiegu.

 

O rdze samego nadwozia raczej nie ma się co martwić, skody są dość długowieczne.

 

Silnik 1.3 wytrzymuje katowanie w mieście nawet na 5 biegu (styl jazdy mojego kolesia), więc nie jest źle. Zużywa od 6(w trasie) do 9 (zima miasto) litrów benzyny na 100km.Uważaj ponadto na wydech, skodowski jest wyjątkowo podatny na rdzę.No i jazda bez zimówek tym autem nie należy do przyjemniejszych więc warto się w nie zaopatrzyć.

 

Jeśli chcesz słuchać czegokolwiek w aucie to zaplanuj od razu zmianę głośników. Seryjne są żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenia:

 

zawias szybko sie zuzywa na naszych OES'ach. Najlepiej wladowac wzmocnione odpowiedniki jesli sa i cieszyc sie nimi.

 

Korozja, ja mam inne zdanie na jej temat. Auto nie koroduje w "kluczowych" miejscach jednak egzemplaze ktore ja widzialem maja problem z tym ze wychodza purchle spod lakieru po prostu, np. na srodku maski itd. Podejzewam ze po prostu lakier nie ma super jakosci i byle ptasia kupa go zzera.

 

 

btw. czyja stope podziwiamy w twoim avatarku i czy mozna zobaczyc reszte nogi ze wskazaniem na twarz i biust ;)

Edytowane przez berkut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi ;] mam poprostu mozliwosc kupna od kuzyna za 3000zł felke z 1999r z 14000 km przebiegu (to nie pomylka 14000)!! Jeszcze bym na niej pocwiczyl do egzaminu na prawko :P

 

stopa nalezy do mojej pani :D fajna no nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.3 wytrzymuje katowanie w mieście nawet na 5 biegu (styl jazdy mojego kolesia), więc nie jest źle. Zużywa od 6(w trasie) do 9 (zima miasto) litrów benzyny na 100km.Uważaj ponadto na wydech, skodowski jest wyjątkowo podatny na rdzę.

Dokładnie. Po miescie mozna spokojnie smigac na 5tce :) Co do palenia to moj starszy spokojnie schodzi do 5.5/100 w trasie. Co do wydechu to z rdza nie jest tak najgorzej, za to jest cholernie delikatny. W tym roku wymienialismy przód , a potem tył z powodu....urwania :lol:

 

dzieki za odpowiedzi ;] mam poprostu mozliwosc kupna od kuzyna za 3000zł felke z 1999r z 14000 km przebiegu (to nie pomylka 14000)!! Jeszcze bym na niej pocwiczyl do egzaminu na prawko :P

Bierz! Za taką cenke , z takim przebiegiem warto.

Tylko rakiety sie nie spodziewaj, v-max licznikowe osiagniete przeze mnie to 150km/h. Pomine fakt ze dzialo sie to na zimowych oponach.....Srednia przelotowa to 100-120km/h.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem w okresie 2000-2006 160tys km tylko że wersją 1.6

 

co do korozji - sprawdź dokładnie tylnią klape pod uszczelką szyby - korozja to norma - ja wywalczyłem nową klape na gwarancji perforacyjnej

 

zawieszenie nie narzekam - przy 130 tys km wymieniłem wszystkie gumy w zawieszeniu i amortyzatory na kayaba - do dnia dzisiejszego jeżdzą co przy kołach 195/50/R15 i polskich drogach nie uważam za zły wynik.

 

co do spalania się nie wypowiem bo 1.6 to inna jednostka - w favoritce miałem taką 1.3 ale gaźnik 6-8l/100km to norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...