Skocz do zawartości
Prodigal Son

Nieznane Urządzenie W Ibm T23

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem niezadawno w posiadanie powyższego sprzętu, poinstalowałem co się da, i niby wszystko działa OK, ale w menedżerze urządzeń ciągle mi tkwi jakieś nieznane PCI Device. W związku z tym mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników: co to za licho? Poinastalowałem już chyba wszystkie możliwe stery do urządzeń ze strony producenta, a to pieroństwo nadal tam jest. Tak to wygląda:

 

Dołączona grafika

 

I drugie pytanie niejako przy okazji: czy ten lapek nie powinien mieć wbudowanej karty wireless LAN (to jest model 2647) -bo według informacji na stronie producenta powinien, a u mnie pomimo zaistalowania sterów, karty ani widu, ani słychu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no to pewnie bedzie wi-fi :-) Jak masz modem zainstalowany to wi-fi.

Tylko sie cos powalilo ze sterownikami. Stery do chipsetu plyty glownej na poczatku zainstalowales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już sam nie wiem. W rozpaczy zainstalowałem nawet taki programik producenta pod tytułem System Update 2.0, który wykrywa czego brakuje i instaluje, i zainstalowałem wszystko co mi zaproponował, a co mogłoby być brakującym urządzeniem. I nic. Co do sterów typu chipset, itd, to oczywiście od tego zacząłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście odczepiłbym klawiaturę i zobaczył do środka. Nawet jeżeli jesteśmy pewni, że w środku jest WiFi to jeszcze nic nie znaczy. W serii T2x montowane były karty Cisco, IBM, Intel i możliwe, że jeszcze inne. Sterownik od jednej karty oczywiście nie pasuje do innej. Sam jak miałem ThinkPad X30 z kartą WiFi nie mogłem zainstalować sterów aż nie stwierdziłem jaki model jest zamontowany w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc teraz po dogłębnym przestudiowaniu informacji na stronie producenta, mogę stwierdzić, że mój komputer nie posiada karty wifi, a przynajmniej fabrycznie nie był w nią wyposażony (swoją drogą system oznaczania u IBMa jest dla mnie niepojęty...). Pozostaje nadal pytanie: co to za licho tkwi w menedżerze urządzeń. Co do tego, co pisze we właściwościach:

 

Typ urządzenia: Inne urządzenia

Producent: Nieznany

Lokalizacja: Magistrala PCI 0, urządzenie 31, funkcja 3

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane (kod 28)

itd. ble ble ble

 

Jeśli o mnie chodzi -nic mi to nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ urządzenia: Inne urządzenia

Producent: Nieznany

Lokalizacja: Magistrala PCI 0, urządzenie 31, funkcja 3

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane (kod 28)

itd. ble ble ble

 

Jeśli o mnie chodzi -nic mi to nie mówi.

To są informacje z zakładki „ogólne” a masz wejść w „szczegóły” ile razy można powtarzać...

 

szczegóły-> identyfikatory sprzętu

Edytowane przez hpx4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

moge ci poradzic w desperacji zebys zainstalowal od nowa windowsa, bo byc moze wszystko jest zainstalowane ale menedzer urzadzen sie zacial i zostawil urzadzenie. Ja raz tak mialem na xp (!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge ci poradzic w desperacji zebys zainstalowal od nowa windowsa, bo byc moze wszystko jest zainstalowane ale menedzer urzadzen sie zacial i zostawil urzadzenie. Ja raz tak mialem na xp (!)

To bardzo słabe rozwiązanie… a menadżer urządzeń się nie zacina. To może być cos z ACPI bo z tymi komponentami są najczęściej problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są informacje z zakładki „ogólne” a masz wejść w „szczegóły” ile razy można powtarzać...

 

szczegóły-> identyfikatory sprzętu

Nieśmiało chciałbym tylko zauważyć, że w W2K nie ma zakładki szczegóły...

 

A tak poza tym: zainstalowanie tych sterów do ACPI nic nie dało. System już przedtem stawiałem, więc ta rada też na nic. Co dziwne, to stawiałem też przedtem na innym T23, który kupiłem pierwszy, a zaraz potem wymieniłem (był walnięty -nie chciał ładować baterii). Myślałem że ten egzemplaż ma jakieś uszkodzone urządzenie, które wykrywa, ale ono nie działa. Ale po wymianie na obecnego (który tak poza tym działa zupełnie bez zarzutu) mam to samo licho w menedżerze, i ciągle nie wiem co to jest. Chyba mi zostaje przyzwyczaić się do tego i po prostu wyłączyć to urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

napisz do serwisu IBM`a w polsce jaki masz system, jakie pliki/sterowniki zaladowales do systemu (dokladna lista) i zapodaj screena tego co nam ze masz urzadzenie niewykryte. Tak chyba najprosciej sie dowiesz o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem niezadawno w posiadanie powyższego sprzętu, poinstalowałem co się da, i niby wszystko działa OK, ale w menedżerze urządzeń ciągle mi tkwi jakieś nieznane PCI Device. W związku z tym mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników: co to za licho? Poinastalowałem już chyba wszystkie możliwe stery do urządzeń ze strony producenta, a to pieroństwo nadal tam jest. Tak to wygląda:

 

Dołączona grafika

 

I drugie pytanie niejako przy okazji: czy ten lapek nie powinien mieć wbudowanej karty wireless LAN (to jest model 2647) -bo według informacji na stronie producenta powinien, a u mnie pomimo zaistalowania sterów, karty ani widu, ani słychu.

Witam.

Mam też IBM t23 i nieznane urzadzenie zniknęło po zainstalowaniu ze strony producenta sterownika zarządzania energią. Ma coś w nazwie APM czy jakoś tak.

Poza tym masz coś takiego jak live update, instalujesz oprogramowanie i stery sie sciagaja same i instalują do konkretnego modelu lapsa IBM z okreslonym sprzętem.

Acha: a WiFi najzwyczajniej nie masz. :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez kowalczezos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...