Skocz do zawartości
TomCat

Chłodzenie Na 939

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Niedawno kupiłem płytkę na 939. Do proca jest boxowy cooler, dośc wydajny jednak dość głośny. Mam jeszcze Thermaltake polo extreme 4in1, bardzo fajny i wydajny miedziany cooler, który pasuje na 4 różne platformy, między innymi na 939. Jednak nijak nie mogę go zamontować. Musiałbym chyba zdjąć ten koszyk z 939, do którego wchodzi boxowy cooler. Czy jesy możliwa deinstalacja tego koszyka ??

 

dzięki za pomoc

 

opzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn za bardzo nie wiem jak sie za to zabrac bo jezeli ten koszyk jest na jakichś śrubach to te śruby sa na spodzie płyty więc przed demontarzem całej płyty wolałem zapytać, czy w ogóle da rade to zrobic.

 

Różnieca pomiedzy miedzianym a aluminiowym chłodziwem jakas jest napewno, pozatym thermaltake`a wcale nie słychac, a box wyje jak mała suszara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 się bardzo mało grzeje kup wentyl Arctica Alpine 64 ewnetualnie Fryzjera 64 Pro i sie nie baw w ściąganie koszyka. W ogóle to jak go zdejmiesz to nie wiem do czego byś podpiął zapinki radiatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie procek ma temp 30-40st. zależy mi tylko żeby był cichszy wentyl. Do tego thermaltake jest zapinka taka, której dziurki pasują idealnie w miejsca tych białych kołków na koszyku, są też śrubki jakieś więc może tym bym to przykręcił ale porozglądam się za tymi chłodziwami co mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam np. Fryzjera 64 i włączoną regulację obrotów w zależności od temp. Chodzi mi średnio 1000RPM (max bez regulacji ma standardowo 2500 i wtedy jest lekki szum) i przy tej prędkości (1000RPM) w ogóle go nie słychac a procesor w stresie oscyluje wokół 40 stopni. Te wentyle mają w standardzie dobrą pastę już nałożoną tj. Arctic MX-1 i ona też się przyczynia do podniesienia wydajności. Różnica 2-4 stopni w stosunku do zwykłego silikonu którym się brzydzę.

 

pzdr

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak TT mogę przykręcić ale muszę zdjąć gniazdo z wentylatora i o to sie sprawa rozbija.

Poczytałem o tym freezerze 64pro i chyba na to sie zdecyduje bo to chyba niezły sprzęt. Tylko w opisie nie wspominaja nic o regulatorze obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim Feyzjerze używam sterowania z BIOSU Q-FAN. Ale tak jak koledzy już napisali można dołożyć regulator, polecam Primecooler za 8 PLN na Allegro to jest notabene ten sam regulator który Pentagram dorzuca do swoich produktów. Ja mam takie 2 i nie narzekam. Link Allegro: http://www.allegro.pl/item146142488_primec...ntylatora_.html

 

Ten sam sprzedawca jest też autoryzowanym dystrybutorem Arctica i kupisz u niego produktyy tej firmy po niższej cenie, także wentylatory.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wam jakies kontrolery obrotów do Freezera??Nie rozumiem :blink: .Ustawiasz sobie w speedfanie Freezera na 35% przy pracy w IDLE i 80% przy pracy w stresie(ustawiasz sobie temerature przy której speedfan podnosi rpm na Frycku) i problem z głowy.

 

Ja mam tak ustawione z Fanderem i przy IDLE wentyl się kręci 750rpm(cisza) i temp to 29-30*C a w stresie powyżej 38*C speedfan podnosi rpm Fandera do 1300rpm(znośnie) i jest 39*C.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 5 gru 2006, 16:15' post='2415040']

JejoX, musisz wziąć pod uwagę, iż nie wszystkie płyty główne umożliwiają regulację obrotów wentylatora z poziomu programu SpeedFan.

 

Oczywiście ze nie wszystkie, ale jeśli kolega TomCat posiada dalej GIGABYTE GA-K8NF-9 które widnieje w jego sygnaturze to jak najbardziej może zmieniać rpm wentylatorów z poziomu speedfana. :lol:

 

 

Lista kompatybilności

 

http://www.almico.com/forummotherboards.php?man=264

 

A pomoc jak to zrobic krok po kroku znajdziesz w pliku "Help" speedfana wciskając F1(speedfan na pulpcie) i wchodząc w zakładke "How to configure".

 

Pozdro,

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...