Skocz do zawartości
Cortezzo

Nowe Opcje Dialnetu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Mam już dość limitów na neo i zastanawiam się nad innymi opcjami. Z tego co się orientowałem to jest jakaś nowa oferta dialnetu - nie ma ograniczeń, a za 2 mega kosztuje zeta. Wiem, że pewnie będę musiał zmienić i telefon na dialog, no ale w sumie to też mają w promocji (też za zeta :> ).

Brał to już ktoś? Jak to działa? Transfer faktycznie taki dobry?

No chyba, że ktoś zna jakiś prostszy magiczny sposób na ominięcie tych piekielnych limitów :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Mam już dość limitów na neo i zastanawiam się nad innymi opcjami. Z tego co się orientowałem to jest jakaś nowa oferta dialnetu - nie ma ograniczeń, a za 2 mega kosztuje zeta. Wiem, że pewnie będę musiał zmienić i telefon na dialog, no ale w sumie to też mają w promocji (też za zeta :> ).

Brał to już ktoś? Jak to działa? Transfer faktycznie taki dobry?

No chyba, że ktoś zna jakiś prostszy magiczny sposób na ominięcie tych piekielnych limitów :>

Niedawno zmieniłem dialnet 1Mbit na 2 Mbity i faktycznie transfery są ok(powyżej 200KB/s)

Za 100 zł/miesiąc (z telefonem) wypasik jak dla mnie

Oferta wygląda tak:

najkrótsza umowa na 15 miesięcy-pierwsze 3 miechy tel. i net po 1zł, potem 12 miesięcy net 99zł brutto + 1 zł tel

Umowy na 2 i 3 lata są trochę tańsze ale IMHO nie warto się na tak długo wiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie aż tak.. bo mam router i nei działa.. czy jeśli podlącze switch do modemu na ethernet to internet będzie dzielony na kilka kompów?

Nie

Modem>router>switch

Switch robi tylko za "rozgałęźnik"

Dzieliłem ostatnio na jakimś routerku za ok 100 zł i śmiga...Poszukaj informacji na temat tego swojego us robotics,obsługuje wszystkie wymagane standarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • VPI (Virtual Path Identifier) identyfikator ścieżki wirtualnej: 1
  • VCI (Virtual Channel Identifier) identyfikator kanału wirtualnego: 32
  • ENCAPSULATION: RFC 1483 Bridge
  • Multiplexing: LLC
tyle trzeba.. no i oczywiście annex B...

 

router obsługuje:

  • PPP over Ethernet (PPPoE)
  • PPP over ATM (PPPoA)
  • MAC Encapsulated Routing (MER)
  • IP over ATM (IPoA)
  • Bridging (Mostowanie)
tyle znalazłem na stronie producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzieleniem nie ma problemu, pamietam ze to po prostu kwestia obslugi konkretnego Annexu i podania prawidlowych parametrow. Neo zasuwa na liniach analogowych, DialNet zazwyczaj na cyfrowych (ISDN), to są z tego co pamiętam Annexy A i B. U mnie akurat nie ma tego problemu bo mam modem z RJ45 i dzielę routerem programowym za modemem. A samo łącze jest super, sprawuje mi się od dawna bez zarzutu, a tą promocją jaką teraz dali pewnie wielu klientów neo przygarną do 14 lutego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam spory problem, pojawil sie w piatek... mam ADSL z dialogu a problem polega na tym ze w dzien sa potworne problemu z transferem, polaczenie znika, lapek chce sie laczyc z modemem ;/ transfery gorsze jak na najwolniejszym modemie - po 1 kilobajt/s, w nocy nie ma zadnego problemu, smiga na max, dzwonilem do telecentrum ale tam panuje ogolna ignorancja i ciemnogrod - ping - ok, informatyk doradza dopisac proxy, lol przeciez to nie dotyczy w ogole problemu... ostatnio cos mieszali w skrzynce pod blokiem moze tu lezy wina ? ma ktos jakis pomysl ? jutro chyba zadzwonie do działu zgłoszenia awarii i tam porozmawiam bo telecentrum to sie nadaje.... chyba tylko do zamawiania usług ;P pzdr

btw. zeby uprzedzic pytania, nie ma wirusow, firewall dziala jak nalezy wina komputera to z pewnoscia nie jest ;/

Edytowane przez astray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to w okolicy Bielska Białej ,gdzie mieszkam i korzystam z dialnetu już czwarty rok, sytuacje kiedy net nie działał przez cały dzień zdażyły się 2 razy.Jakość łącza nie pozostawia mi wiele do życzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to w okolicy Bielska Białej ,gdzie mieszkam i korzystam z dialnetu już czwarty rok, sytuacje kiedy net nie działał przez cały dzień zdażyły się 2 razy.Jakość łącza nie pozostawia mi wiele do życzenia

U mnie również (okolice Łodzi) Dialnet działa vgood. od 2005 roku do stycznia 2007 miałem 1mbps, teraz mam 2mbps. Może 1 awaria przez cały ten okres się zdarzyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2mbps i awarie się zdarzały i to ze 3 razy. Raz nie było przez ok 3 godziny neta ,a potem w tym samym dniu była kolejna przerwa. IMO łącze faktycznie pozostawia wiele do życzenia. Strony ładują się czasem koszmarnie wolno ,ale na P2P transfery są takie jak powinny być czyli ok 250 KB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2mbps i awarie się zdarzały i to ze 3 razy. Raz nie było przez ok 3 godziny neta ,a potem w tym samym dniu była kolejna przerwa. IMO łącze faktycznie pozostawia wiele do życzenia. Strony ładują się czasem koszmarnie wolno ,ale na P2P transfery są takie jak powinny być czyli ok 250 KB/s

Trzy godziny bez netu... To musiało być straszne... :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...