Skocz do zawartości
Saturn

Jaka Bezprzewodowa Klawiatura + Mysz?

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

chcę sobie kupić "na gwiazdkę" zestaw klawiatura + mysz. wymagania co do zestawu:

 

1) cicha praca. dlatego najlepiej niski skok klawiszy. najlepiej też niewielki rozmiar (klawisze multimedialne nie są konieczne.. właściwie do tej pory używałem tylko klawisza "kalkulator" na mojej obecnej).

 

2) bezproblemowe działanie w zasięgu około 3m od nadajnika (normalnie bedzie działać z bliższej (ok 70cm) odległości, ale przewiduje używanie również z łóźka oddalonego mniejwięcej o tyle od kompa)

 

3) komfort pracy. Dużo piszę (przyzwyczajony jestem do standardowego układu klawiszy - rozcięta klawiatura nie wchodzi w grę). Nie jest wymagana obługa kombinacji 3+ przycisków (gram tylko w proste gry, albo w EVE - które też nie wymaga klawiaturowej wirtuozerii :P)

 

4) jestem leworęczny, więc mocno wyprofilowana mysz (dla praworęcznych) odpada.

 

5) fajnie by było, gdyby komponowała się z iiyama E2200WS i z głośnikami Z-4e.

 

6) cena właściwie nie ma znaczeia. powiedzmy że chcemy się zmieścić do 400zł, ale jak będzie coś na prawdę super - to może ja przekroczyć. (diNovo - nie chcę, nie podoba mi się oddzielna numeryczna)

 

zastanawiam się pomiędzy:

Logitech S510

+ fajny design

- podobno niewygodna

- pomimo że płaska, to wcale nie ma cichego kliku

- mały lewy shift (chociaż na allegro, jak się dobrze popatrzy, to w jednej aukcji są zdjęcia klawiatury i z małym i dużym lewym shiftem :| - naprzykład TU

 

Logitech LX 710

- własciwie nie widziałem jej nigdzie, ani żadnej jej recenzji

- nie ma niskiego skoku

+ laserowa mysz

+ fajny design :)

 

Logitech EX110

+ dobre opinie

- mały lewy shift

- podobno słaba myszka

 

no i oczywiście (faworyt): Logitech UltraX (cordless)

+ dużo osób z forum ją posiada :) (w wersji przewodowej, co prawda)

+ ładny design

+ mała, niski skok

- podobno po dosć krótkim czasie użytkowania (6 mies) robi się głosna i skrzypi?

- niewiele wiem o myszce w tym zestawie

 

heh... przedstawiłem tutaj tylko produkty logitecha, ale oczywiście jestem otwarty też na innych producentów. (może poza tracer'em)

 

macie jakieś propozycje?

 

dodam jeszcze, że dlatego chcę zestaw, bo już mam nadajnik na biurku (słuchawki)- i nie chcę mieć trzech (jeśli osobny do klawiatury i myszki). a zależy mi na tym, żeby oderwać się od kabelka.

Edytowane przez Saturn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no diNovo niby fajna jest. ale nie podoba mi się (bardzo) osobna numeryczna. poza tym, w zestawie diNovo wysdaje mi sie ze mysz jest mocno profilowana na prawa reke. a ta druga co podales jest z ogonkiem :(

 

ogolnie to ma ktos tutaj diNovo? - bo nie wiem jak glosne to to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no diNovo niby fajna jest. ale nie podoba mi się (bardzo) osobna numeryczna. poza tym, w zestawie diNovo wysdaje mi sie ze mysz jest mocno profilowana na prawa reke. a ta druga co podales jest z ogonkiem :(

 

ogolnie to ma ktos tutaj diNovo? - bo nie wiem jak glosne to to jest :)

klawiatura bez kabla, przyznam wygodna, bo sam mam. Miałem kiedyś myszkę radiową, była fajna ale jak tak sobie pomyślałem to nigdy nie zdjąłem jej z biurka. Kupiłem G5 i nie odczułem żadnej różnicy po zmianie na ogonek. Wystarczy przytrzasnąć sobie kabelek lampką i nawet nie czuję się że jest, a szybkość i precyzyjność komunikacji z komputerem jest dużo lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zdjąłem jej z biurka.

:) - no wlasnie ja tez nie mam zamiaru. tylko ze jak do mnie przychodzi dzieczyna, albo kumple, którzy cos na kompie robia/pokazują mi, to zawsze musza przekladać ją na drugą stronę klawiatury (bo ja jestem leworęczny).

poza tym, jeszcze kwestia ze czasami wyjmuje mychę z tacki na klawiaturę i mysz, i kładę ja na biurku (z klawą zresztą podobnie).

 

ogólenie, to kabla mi zawsze starczało, tylko że często taki kabel jednak dość realnie zawadza...

 

a BenQ ma jakieś modele bezprzewodowe fajne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq x730 - do 150zł wg. mnie najlepszy zestaw jaki może być. Ciche klawisze, niski skok, ładny design :]

wow - calkiem ladna. i sprzedaja ja bardzo blisko mnie...

mam pytanie - znalazlem screena gdzie nie moge dopatrzyc sie, co ta klawiatura ma nadrukowane w a funkcyjnych (F1-F12). bo wydaje mi sie ze to nie jest po prostu zwykłe "F1".

 

a jak z bateriami w takiej klawiaturze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm standardowo dostajesz 4x duracell AA więc powinno latać długo ale myślę, że dobrze będzie zainwestować w akumulatorki. co do tych F1-F12 to szczerze mówiąc nie pamiętam jak to wyglądało xD ale jak zainstalowałeś stery to pod te F'ki mogłeś sobie podpisać wszystkie funkcje jakie masz tam rysunki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm standardowo dostajesz 4x duracell AA więc powinno latać długo ale myślę, że dobrze będzie zainwestować w akumulatorki. co do tych F1-F12 to szczerze mówiąc nie pamiętam jak to wyglądało xD ale jak zainstalowałeś stery to pod te F'ki mogłeś sobie podpisać wszystkie funkcje jakie masz tam rysunki :]

imo nie opłaca się kupować myszki bez ładowarki, aukumulatorki z osobną ładowarką nie są zbyt wygodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałeś tą klawe od tego gościa ? nie jest jakoś wyraźnie zjechana czy coś ?

zastanawiam sie miedzy nią a EX110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałeś tą klawe od tego gościa ? nie jest jakoś wyraźnie zjechana czy coś ?

zastanawiam sie miedzy nią a EX110

Nie zamawiałem, ale mam zamiar. Napisz do niego żeby wysłał Ci fotkę konkretnej klawiatury i sobaczysz czy stań Ci odpowiada, jak tak to powiesz mu że chcesz dokładnie tą ze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiałem, ale mam zamiar. Napisz do niego żeby wysłał Ci fotkę konkretnej klawiatury i sobaczysz czy stań Ci odpowiada, jak tak to powiesz mu że chcesz dokładnie tą ze zdjęcia.

ja słyszałem niestety kiepskie opinnie dla tego sie pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh. Logitech UltraX juz jest nie dostępony w polsce. zszedł cały nakład w hurtowniach. moze bedzie w nowym roku :(

 

chyba jednak wybiorę coś innego - moze S510.

w BenQ klawiatura mi się bardzo podoba. za to mysz... wygląda mało funkcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o zestawie Benq X-Touch 800 ??

ewentualnie

Genius Klawiatura+mysz wireless LuxeMate 3000

 

Chodzi mi głównie o bezprzewodową klawiaturę. Mam mx510 którego nie zamierzam zmieniać na bezprzewodową myszkę. I tu pojawia się pytanie, czy taki zestaw bez podłączonej myszki (czyli sama klawiatura) może bezproblemowo działać w połączeniu z przewodową MX510 ??

 

Na koniec głupie pytanie:

Czy w ogóle można dostać bezprzewodową klawiaturę bez mychy w zestawie ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie działać bez problemu :] wystarczy że odłączysz kabelek odpowiedzialny za myszkę w odbiorniku, podłączysz swoją myszkę i 0 problemów :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołacze się do tematu:

 

wiadomo gwiazdka i te sprawy :)

 

zastanawiam sie nad tymi dwoma modelami:

 

1. Benq X730 http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...8&grupa=109

2. Logitech LX 300 http://www.allegro.pl/item148807496_salon_...sktop_wawa.html

 

ktory z nich warto kupic? czy to prawda ze sa problemy z gwarancja przy benq?

 

prosze o mozliwie jak najszybsze odpowiedzi

Edytowane przez gawron1956

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq x730 - do 150zł wg. mnie najlepszy zestaw jaki może być. Ciche klawisze, niski skok, ładny design :]

taki niski jak ma logitech ultra flatx ?

 

a ta wanienke czarna na ktorej sie porusza ta klawa mozna odlaczyc ? czy to konieczny element ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam podobny dylameta. Zalezy mi na dobrej myszcze a roznie bywa z tymi bezprzewodowymi. Sklaniam sie ku zestawowi lx710 glownie z powodu myszki(lx7) jako samodzielny produkt zbiera sporo pochwal, bezproblermowywm dzialaniem, dluga pracja na bateriach. Kwestia tylko ze ciezko znalezc mi opinie urzytkownikow tego zestawu. Tu raczej ciezko sie operac na wygladzie czy samych specyfikacjach bo urzytkowanie moze wygladac o wiele mniej rozowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...