Skocz do zawartości
Holden

Problem Z Nagrywaniem Dźwięku Ze Stereo Mix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chyba mam pecha :mur: bo na starym kompie też miałem z tym problem ale na karcie 'Turtle Beach'.

Do aktualnego kompa (podpis) też podłączyłem sobie tą karte TBS i jest wszystko OK, ale na tej zintegrowanej z płytą nie działa to nagrywanie ze stereo mixera :/ Wcale bym jej nie używał, ale jest wielokanałowa i to mi się bardzo przydaje do nadawania w radiu internetowym przez Traktora bo na front podłączam sobie master (czyli to co nadaje) a np. na jakieś wyjście 'tył surround' daje słuchawki i mam odłsłuch :] Problem tylko polega na tym że nadaje jakby cisze, bo to nagrywanie nie działa :/ W regulacji głośności próbowałem już dosłownie wszystko ustawiać na różne sposoy i kurna nie działa :mur: Dzwoniłem też do sklepu tam gdzie kupiłem kompa, to przyjechal koleś, wyjaśniłem, pokazałem mu o co chodzi, troche poklikał i nic. Zabrał kompa, za godzine wrócił z nim i powiedział:

 

nowe płyty ze zintegrowaną kartą niemają już możliwości nagrywania dźwięku z kompa na kompa czyli software'owo, tylko hardware'owo, czyli nagrywanie z jakiś dodatkowych sprzętów. Jedynym rozwiązaniem są sterowniki Duplex które umożliwiają nagrywanie ze stereo mix.

Niewiem co to za stery duplex i jakoś niechce mi się w to wszystko wierzyć :/ :/ :/ , ale może się myle B-)

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

EDIT:

 

Dlaczego nikt nie odpisuje icon_sad2.gif Nie mógłby ktoś napisać czy jest w ogóle takie coś możliwe, że jakaś zintegrowana karta dźwiękowa nie może nagrywać ze stereo mix ???? Albo ktoś kto ma tą płyte główną mógłby sprawdzić u siebie jak to jest jest z tym nagrywaniem.

 

Z góry dzięki!

Pozdro

 

Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez Holden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z nagrywaniem dzwieku ze zintegrowanej jest tak ze nagrywa bardzo bardzo cicho, na poczatku myslalem ze wogole tegon ie robi. Po podglosnieniu wiezy okazuje sie ze dzwiek owszem jest nagrany, ale zagluszaja go jakies niesamowite szumy. Ogolnie darowalme sobie zintegrowana dzwiekowke i juz. Mialem o nich zdanie ze sa do [gluteus maximus], a po tym numerze tylko sie w tym przekonalem i zdania nie zmienie. Nie ma to jak osobna karta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź!

Ja Ci powiem ze jak u siebie ustawie głośność we wzmacniaczu na maksa to też coś jakby było słychać, głównie takie delikatne syczenie (wysokie tony) ale oprócz tego właśnie jakieś zakłucenia. Czyli chyba mam tak samo i można stwierdzić że ten typ tak ma :/ Troche to dziwne bo na moim starym kompie który ma chyba 7 lat jest karta dźwiękowa zintegrowana z płytą (jakieś c-media) i tam wszystko hula :P :D heh... No ale trudno, dobrze że mam jeszcze TBS, która w sumie ma lepszy dźwięk o tej na płycie, ale szkoda że tylko stereo, więc z czasem będzie trzeba kupić jakieś audigy ;p

 

Jeszcze raz dzięki! bo myślałem że już nikt nie odpowie ;p

 

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a czy "Regulacja glosnosci" w Zaawansowanych w "Nagrywanie" wybieracie odpowiednie zrodlo z ktorego ma nagrywac ? Bo standardowo jest tam chyba mikrofon albo audiocd ustawione, a powinno byc "Wejscie Liniowe" zaznaczone

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...