Skocz do zawartości
m40

Thermaltake Golf 325 Vs. Thermaltake Pipe 101

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest mój post http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=218655# w którym rozmyślałem na tym co wsadzić na podkręconego Bartona-M 2400MHz 1,65V (kręcony, może więcej) chłodzonego Gigabytem 3D Coolerem który sobie nie radzi (minimalne obroty, max stres i 61*C) poprawia się na wyższych obrotach, ale wtedy mój odkurzacz chowa się ze strachu przed 3d Coolerem do szafy.

 

Doszedłem do wniosku że nic nie zmieści się na Abita w mej obudowie oprócz tych dwóch coolerów:

 

1. THERMALTAKE GOLF 325 70zł (nowy) http://www.allegro.pl/item146698356_therma...tel_p4_478.html

2. ThermalTake Pipe 101 115zł (nowy) http://www.allegro.pl/item145491665_therma...dzenie_cpu.html

 

Będą chłodzone wiatrakiem 80x80 przy obrotach 1800-2000 obr/min

 

Golf nie ma rurek heat pipe i to jest jego wada, ale jest za to nieco większy i cięższy o 100g i oczywiście tańszy o 30-40zł od Pipe 101. I teraz pytanie ile dadzą rurki heat pipe w porównaniu do większej ilości miedzi, czy warto płacić więcej i brać Pipe 101 czy lepiej kupić Golfa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pipe 101 od ok 2,5 roku. Początkowo chłodził Bartona, poźniej AMD 64 3000+, obecnie x2 4600+. Wiatrak 120mm Noiseblocker 2 na przejściówce. Rewelacja!!!

 

Cicho i wydajnie - temperatura w spoczynku 34 stopnie (czasami czujnik wyłącza wiatrak), niesłyszalny.

 

Temperatury mierzone Speedfanem (v. 4.30) Core = idle 34, po 3dsmarku06 59 st. Ta wysoka temp utrzymuje się ok 20sek i spada do 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mierzone Speedfanem (v. 4.30) Core = idle 34, po 3dsmarku06 59 st. Ta wysoka temp utrzymuje się ok 20sek i spada do 40.

A sprawdzałeś wykres temperatur w trakcie 3DMarka bo ja też kiedyś miałem na Venice 3000+@2500MHz tego Thermaltake Pipe 101 i wydawało mi się że wszystko OK ponieważ po wyjściu z 3DMarka temperatury były w granicach 51-52*C stopni dopiero wykres pokazał że podczas testu dochodziły do 58*C. Dlatego teraz próbuje ustalić czy na podkręcanego Bartona warto kupić Golfa czy Pipe 101... jeżeli pomiędzy jednym i drugim różnica była by 7-10*C to warto brać droższy jeżeli natomiast było by to 3-2 stopnie to lepiej brać tańszy. I tego próbuję się tutaj dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się temp dochodzą nawet do 62 st. Tylko temp czego? Dopiero od niedawana Speedfan pokazuje temp Core.

 

w załączeniu zrzut ze Speedfana w czasie Superpi 4M. Zwróć uwagę na szybkie zejście z wysokich temperatur

 

obrazek

post-993-1165077859_thumb.jpg

Edytowane przez p3p3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się temp dochodzą nawet do 62 st. Tylko temp czego? Dopiero od niedawana Speedfan pokazuje temp Core.

 

w załączeniu zrzut ze Speedfana w czasie Superpi 4M. Zwróć uwagę na szybkie zejście z wysokich temperatur

 

obrazek

Teraz będzie mały OT :) Gwałtowny spadek temperatur to normlne w Athlonach 64 (taka architektura) Ja jakiś czas temu zamieniłem Pipe 101 na aAkase EVO33. A teraz potestuję sobie Scythe Ninja :) Natomiast coolery o które pytam próbuję dopasować do kompa brata, lepszą ekonomicznie opcją byłby Golf bo na Pipe 101 musiałbym mu pożyczyć pieniedzy :) Chodzi mi o to czy 115gram miedzi w Golfie da ten sam efekt co rurki heat pipe... co innego gdyby to był tower rurki spełniają tam swoją rolę w 100% ale Pipe 101 to jest "mały jednorodny" cooler, rurki przenoszą ciepło tam gdzie i tak by za chwilę samo trafiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem pipe 101 i go szybko sprzedalem, moze i jest on wydajny ale przy porzadnym(bardzo) nadmuchu a co za tym idzie glosno.

 

@m40 te 61 to temp na diodzie czy w socketcie?

u mnie max na sockecie to 45 a na diodzie dochodzi do 55-59 (2300 na 1,75v)

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ m40 - przyjrzałem się opisowi tego golfa - ma tyle samo finów, wiekszą masę i większe wymiary = większą powierzchnię oddawania ciepła.

Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy wierzysz w gazrurki :-)

 

@greg505 - porządny nadmuch nie musi być głośny

 

Na marginesie, wiele zależy od obudowy i jej "przewiewności", oraz czy witrak na procku dostaje powietrze z zewnątrz czy miele wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fander nie nalezy do najglosniejszych ale na wyzszych obrotach juz slychac szum powietrza.

 

ten radiator ma za blisko siebie finy, przez to ciezko jest z niego cieplo odprowadzic.

 

najlepszym rozwiazaniem byla by Katana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m40 te 61 to temp na diodzie czy w socketcie?

u mnie max na sockecie to 45 a na diodzie dochodzi do 55-59 (2300 na 1,75v)

Nie wiem, to jest odczyt ze speed fana czyli najwyższa zmieniająca się temperatura podczas testów. Podczepiłem czujke termometra zewnętrznego pomiędzy procesor a radiator i porównałem odczyty: termometr 53*C speedfan 56*C (przy otwartej obudowie i 25minutach testu)

 

Katane brałem pod uwagę niestety nie zmieści się do obudowy w której ma pracować dlatego, albo Golf albo pipe 101 i chyba raczej będzie to Golf... bo tańszy, a brat i tak mi wisi za procesor, nie będę go pogrążał w długach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ten podlaczony czujnik ma temp 53, a speed fan 56 to temperatura na diodzie jest wyzsza!

 

sprawdz jeszcze w Motherboard Monitor(pokazuje odzienlna temp na socket i diode), nf7 powinien miec odczyt z diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...