Skocz do zawartości
marco

Geforce 7900 Gs Od Asus I Galaxy

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Gdy na rynku w kategorii cena/wydajność panował 7600GS DDR3 pojawiła się karta, która pokazała, że może być jeszcze lepiej. 256bit-owa magistrala pamięci i 20 procesorów pixeli za przystępną cenę zwróci uwagę każdego, kto chce pograć w gry w dobrych detalach, jednocześnie nie wydając dużych pieniędzy. W gronie 7600GS prym wiodło Galaxy. Czy wśród 7900GS też wygra Galaxy? Zobaczymy... W konkursie wystartuje u nas drugi pretendent: Asus 7900GS TOP.. Zapraszam do przeczytania artykułu.

 

http://www.purepc.pl/node/833

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jest autorem?

Z tego co widac po configu, to Chaos. Art na poziomie, jedynie ponizszy fragment jest troche przesadzony ;)

 

Karty w 2D są cichutkie i niemal ich nie słychać, natomiast w trybie 3D lekko się rozpędzają, jednak poziom hałasu jest jak najbardziej akceptowalny.

Chłodzenie które jest na Asusie, było montowane tez na referencyjnych 7600GT. Miałem 7600GT z takim chłodzeniem, imho w trybie 2D (30%) była głosna, nawet po zjechaniu do 25% obrotow wiatraczka jest głosno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widac po configu, to Chaos. Art na poziomie, jedynie ponizszy fragment jest troche przesadzony ;)

podobno moj .. ale nikt tego nie wie do konca :)

 

 

Chłodzenie które jest na Asusie, było montowane tez na referencyjnych 7600GT. Miałem 7600GT z takim chłodzeniem, imho w trybie 2D (30%) była głosna, nawet po zjechaniu do 25% obrotow wiatraczka jest głosno.

tylko ze kawalek który cytujesz dotyczy Galaxy .. a ono ma zalmana ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art dobrze sie czyta, a o to chyba chodzi ;)

 

Jedyne co troszke razi to częste powtórzenia.

 

"...Dodatkowo karty posiadają standardowo radiatory na pamięci i nie będzie to chyba niespodzianką jeżeli dodam, że są one firmy Zalman. Reszta zawartości pudełka jest standardowa..."

 

"...jest całkiem miłym wynikiem. 90 MHz na rdzeniu i pamięciach to już miłe OC..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zalmana bez wątpienia na pewno jest 100% plusem. "

 

z pewnoscia bez watpienia niepodwazalnie nalezy to na pewno zmienic ;)

 

//dotarlem do konca i:

za duzo tych wykresow, godzine mozna by patrzec i dopiero bylyby wnioski, a czesc o oc taka troche krotka, m.in. szkoda ze nie ma porownania zegar z zegar.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyrkesów ..

zgadzam sie ze sa nieczytelne przez zbyt duża ilosc kart w porownaniu i brak wyszczegolnienia krat testowych .. ale nie ja wykresy robie ..

mam nadzieje ze trafi to do "góry" i wreszcie zaczna robic wykresy wedlug moich wytycznych

 

co do porownania zegar w zegar..

nie widze najmniejszego sensu .. skomplikowaloby to tylko ilosc wykresów i podwoiło czas testów..

Fotki ok. Tekst też bez zastrzężeń. Ale przydała by się taka fajna tabelka z ładnie rozpisanym configiem i fotkami coś ala PClab

ale po co .. skoro sprzet jest caly czas taki sam .. Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

To że kupie 7900GS to raczej pewne na 90% ale dzięki tej recenzji tylko utwierdzę się w swoim wyborze (jak to pisze to tekst jest mi obcy). Wielka szkoda że hurtownia w której zaopatruje się firma w której pracuje nie ma na stanie produktów firmy Galaxy....

 

...Za to mają Asusy ale poczytamy - zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysfo fajnie i pięknie, tylko "platforma" testowa jednak nie najwyższych lotów, co pewnie w jakimś stopniu przekłada się na wyniki ;)

Platformy testowej nie zmienia sie co tydzien... wtedy Chaos musialby testowac wszystkie grafy od poczatku zeby miec porownanie do testu, a chyba o nie to tutaj chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysfo fajnie i pięknie, tylko "platforma" testowa jednak nie najwyższych lotów, co pewnie w jakimś stopniu przekłada się na wyniki ;)

Nie wszyscy mają pieniądze na wyczesany sprzęt.

Platformy testowej nie zmienia sie co tydzien... wtedy Chaos musialby testowac wszystkie grafy od poczatku zeby miec porownanie do testu, a chyba o nie to tutaj chodzi.

no .. a prawda lezy gdzies po srodku waszych 3zdań

i chodzi tez o to ze platforma testowa to moj wlasny sprzet..

nic nie dostalem do niej od sponsorów ...

najbardziej mnie cieszy ze PSU daje rade z najnowszymi grafami bez problemu ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

A mnie pasuje że testy są przeprowadzane na komputerach "średniej" klasy. Przynajmniej wiem że mnie na takiego stać i czego można się spodziewać po takim konfigu. Co mi po tekstach na X6800 skoro wiem że raczej w życiu go sobie nie kupuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 3 gru 2006, 20:54' post='2413099']

A mnie pasuje że testy są przeprowadzane na komputerach "średniej" klasy. Przynajmniej wiem że mnie na takiego stać i czego można się spodziewać po takim konfigu. Co mi po tekstach na X6800 skoro wiem że raczej w życiu go sobie nie kupuje :P

tylko widzisz, A64 @2.8ghz jest juz jakims ograniczeniem dla pojedynczej karty, nie mowiac juz o SLI....za jakies pol roku - rok, robienie testow na A64 minie sie z celem bo Hi-ednowe karty beda mialy zblizone wyniki, a C2D pokaze wieksze roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Zgoda :razz: Za pół, może rok faktycznie A64@2.8GHz będzie niczym specjalnym ale do tego czasu "lepsze" procki stanieją i kółeczko się zamyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...