Skocz do zawartości
steryd123

przegrzewanie sie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem mam geforce3 ti 200 64 mb (palit daytona). karta chodzila dobrze pomimo tego ze byla podkrecona 175/233 i 400/533. chodzila na tych ustawieniach przez pare miechow i wszystko bylo ok, ale ostatnio gdy pogram w np gta3 lub mafie (tak ponad godzine ) to gdy potem od razu zarzuce 3d marka to pojawiaja sie artefakty( dodam ze gdy odpale kompa na swiezo( oczywisice wszystko podkrecone) to testy w 3d marku przechodzi mi wporzadku (nie ma artefaktow ). co to moze byc ? przegrzewa sie karta? i czemu dopiero teraz a przez tyle miechow bylo ok? czy mozna isc z tym do reklamacji ? lub co zrobic zeby bylo ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiesz co moze z grafa jest ok a jak pograsz w mafie ta 1 h a potem włczysz gta 3 to tam tez masz smieci czy ni ?? a i moze sprwadz ja w ten sposob zazuc 3dsmarka na 1 h i ciekwe moze wtedy smieci wywali po jakims czasie i to by było ze sie jednak przegrzewa 3dsmark wiecej od karty wymaga niz mafia czy gta chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zrobie tak ale wtedy musze poczekac az komputer troszke sie ostudzi (zeby moc stworzyc takie same warunki do testu jak poprzednio takze za 30-1 h zrobie tak wlacze na godzine 3d marka i zobacze co ise stanie a wynik tego podam gdzies za 2h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi ostygla karta to jak wlaczylem 3d marka na normalnych ustawieniach to chodzi normalnie. (teraz ponad 30 min chodzil 3 d mark i wszystko bylo ok zafdnych artefaktow nie bylo . teraz jeszcze sprawdze na podkreconej karcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeja sie ale przedtem tez sie przeciez grzaly (pogam jeszcze tym razem w mafie ) i wtedy jeszcze raz 3d marka potraktuje ( moze to przez gre gta3???) jest takie cos wogole mozliwe zeby przez gre?zreszta zaraz sprawdze w mafii a potem jeszcze raz 3d marka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na benchmark.pl był krótki artykuł o podkręconej grafie. Caluteńki rok chodziła elegancko podkręcona - zero zwiech i artefaktów. Aż pewnego dnia po prostu padła... To coś w stylu "sudden death" tylko rozłożone w czasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz mialem podkrecona grafe i chodzil mi najpierw ok. 20 min 3d mark i ponad 1 h mafia i po tym ponownie wlaczylem 3d marka ( zadnych artefaktow nie widzialem :)) ale czemu jak pogram w gta3 to potem mam w 3d marku artefakty ?/?/ czy to jest wina gry ze psuje cos?

bo przeciez mafia tez nagrzewa pamiatki a mimo to po ponad godzinie grania w nia nie zauwazylem artefaktow w 3d marku a po graniu w gta3 sa . o co tu kur.. chodzi?

z tego wyglada ze jednak karta sie nie przegrzewa tylko cos innego sie dzieje. co to moze byc . ma ktos jakies pomysly???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii karty graficznej ja osobiscie mam zasade ze nie krecic na max.. !! Zostawiam zawsze zegary na te 5MHz mniej niz max o/c .

1. i tak tych 5 MHz nie widac.

2.Mniejsza szansa na uszkodzenie grafy..

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nawet jesli padnie i jest na gwarancji to uznaja bo jak si ezorjetuja wiec kto sie nei boi to kreci ja tez krece a jaki max ..wpadam do sklepu po radiatorki na pamieci a kolo mi mowi ze jak je nakleje to strace gwarancje słyszeliscie o takim czyms ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wiem ze to bzdura i dlatego jzu radiatorki sa przyszykowane własnej roboty ..a tłumaczył to tym ze bedzie ingerecja urzytkownika ..no ale jak co to zdejme radiatorki i jak po sprawie a zreszta nei przewiduje oddawania karty na gwarancje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a twoja karta rozumiem ze nie ma radiatrów??

ja nie ma to oznacza ze pamiec sie przegrzewa poniewaz na mojego brata GAINWARDZIE radiatorki sa z lekka ciepłe i nawet po graniu w mafie 4-5h i zapuszczeniu 3dsmarka to nic nie ma...........tylko wkurza mnie jedno.....z wentyla procka bucha letnie powietrze na radiatory pamiatek...mozna to jakos zlikwidowac bez zmiany chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak cos to jakie uwazacie ze beda najlepsze radiatorki na pamitki karty ( no i oczywiscie nie jakies co kosztuje nie wiadomo ile nie bede dawal za radiatory tyle co za nowa karte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie zabardzo. przyklejasz je albo specjalnym klejem termoprzewodzacdym, specjalnioe do tego celu www.4max.prv.pl albo normalnie smarujesz pasta a przyklejasz je w rogach kropelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to mus byc tak zrobine rzeby po demontarzu nie było widac ze był naklejane a czasem chipsety maja poprzyklejane tak własnie jaka tasma ?? wie ktos co to za pasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jakas tasma termoprzewodzaca.. Kropelki sie juz nie zmyja,a przez to moga gwarancji nie uznac..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...