Skocz do zawartości
k2

Problem Z Udostepnieniem Netu

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawil sie po zainstalowaniu karty sat Dvb skystar2.

 

Moj pc laczy sie z netem bezpośrednio poprezez modem neostrady na USB [sagem@800]

Przez mojego pc jest udostepniony net poprzez kabel sieciowy. Udostapnianie netu zostalo skonfigurowane poprzez standardowego kratora sieci windows.

I wszytko chulao bez problemu. Po skonfigurowanie netu na moim pc, jakkolwiek komputer polaczony przez sieciowke do mojego mial net.

 

Sprawa skompliowala sie po zainstalowaniu kart DVB skyskar 2. Jest ona widoczna jako karta sieciowa.

Od tego czasu nie mam synalu na kablu, w ogole, nie moge ani przeylac plikow miedzy komputerami ani udostpniac netu.

W czym moze byc problem??

Dołączona grafika

Edytowane przez k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może się myle ale co to za ades IP i maska podsieci adres IP powinien dla karty sieciowej między dwoma kompami zawierać się między 192.158.0.1 do 192.168.0.255 Brama podsieci powinna byc taka sama dla kompów czyli 255.255.255.0 grupa robocza taka sama !!!! inaczej nic z tego nie bedzie

 

Czyli komp 1 IP 192.168.0.1 maska 255.255.255.0 Brama domyślna --czysto i reszta czysto potem ok restart i teraz drugi komp IP 192.168.0.2 ( do 255) maska 255.255.255.0 grupa robocza taka sama jak na kompie nr1 Brama domyślna kompa nr2 192.168.0.1 Preferowany serwer DNS 192.168.0.1 ok restart i musi działac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...