Skocz do zawartości
lolo

mp3PRO - co myślicie?

Czy mp3PRO jest cos warte?  

  1. 1. Czy mp3PRO jest cos warte?

    • Tak
      2
    • Nie
      7


Rekomendowane odpowiedzi

hejk dlaczegpo tylko ja odpowiedziałem na tak

no czytałem kilka testów no i z nich wynika jasno że słuchając muzyki na komputerze i mając sprzęt audio do 1000 zeta to mp3 pro o jakości 80 jest w zupełności wszsytkim (prawie) wystarczające

jeśli ktoś trawi mp3 160 to mp3pro80 tez musi, a nawet stwierdzi lepszą jakość (nieco)

no tylko jest jedna wada winamp (plugin) strasznie jakoś dziwnie ten format obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - to ja zaargumentuja swoja odpowiedz na NIE....

Dla mnie ten dzwiek jest nienaturanly, wysokie tony brzmia metalicznie, a muzyka jak z syntezatora.... zero polotu i miekkosci w brzmieniu....

Nie trzeba miec super sprzetu zeby to odroznic....bardzo prawdopodobne jest to, ze zrazilem sie do tego formatu sluchajac nagran w formacie mp3pro w 64Kbps co niby ma odpowiadac mp3 w 128Kbps! Jak dla mnie nie dorownuje mu do piet....Podejzewam ze przy wyzszym Kbps jakosc bedzie juz duzo lepsza - ale pod zadnym pozorem nie dorowna mp3pro przy polowie jakosci kompresji, starej mptrojce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakiej ty muzyki słuchasz

ale jak dla mnie to techno brzmi tak samo

ale z drugiej strony ja mam głośniki takie za 100 zeta i karta zintegrowana więc to może byc przyczyną

ale jakoś tak średnio się mi podoba ten format, trochę jednak ma słabą jakość

choć przy wyższych to może nawet dawać czadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on to standardowo łyka tylko że jest kiszna jakośc

trzeba do tego pluginu

jak kcesz to ci moge przesłać

Nawet nie chce mi sie bawic w instalowanie pluginu :) Jak dodadza standardowo to sobie bedzie, po co zawracac glowe czyms, co praktycznie jest niedostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak

ale w sumie to zauważyłem że ten format to chyba ma sens tylko dla kogoś kto słucha muzyki tylko na kompie i np nie nagrywa audio

no i jest chyba stworzony dla muzyki elektronicznej :o :o :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP3 po faceliftingu nigdy niezyska nawet niszowej pozycji,

Poco ludzie mieliby rezygnowac z orglinalnego MP3??

Dla parow kilobajtow??

Jelsi ktos wymysli zdecydowanie lepszy format - np 2x mniejszy rozmiar pliku to ludzie napewno sie niebeda zastanawiac tylko odrazu przejda na nowy format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

on to standardowo łyka tylko że jest kiszna jakośc

trzeba do tego pluginu

jak kcesz to ci moge przesłać

Nawet nie chce mi sie bawic w instalowanie pluginu :) Jak dodadza standardowo to sobie bedzie, po co zawracac glowe czyms, co praktycznie jest niedostepne.

instalacja jest banalnie prosta, a taki overclocker, jak ty nie chce sie "bawic" w instalacje plug-in'u ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

no tak

ale w sumie to zauważyłem że ten format to chyba ma sens tylko dla kogoś kto słucha muzyki tylko na kompie i np nie nagrywa audio

no i jest chyba stworzony dla muzyki elektronicznej  :o  :o  :o

mp3pro jest zrobiony z mysla o muzyce elektrycznej, gdzie sa basy, niskie i wysokie tony sa ogrywane odzielnie, przy czym tony wysokie sa emulowane, wiec dlatego przy przewijaniu slychac muze, jak by byla nagrywana jako zwykle mp3 przy 64kb

jesli chcesz taki utwor nagrac na plyte cd-audio, to lepiej tego nie rob, bo bedzie odgrywac tak jak przy tym przewijaniu w winampie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem już kilka takich płyt nagrałem

i jak słuchałem tego na wierzach (co prawda nie najwyższej jakości, ale kosztowały co najmniej 1000 zeta) to jakos strasznej jakości nie zauważyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

no nie wiem już kilka takich płyt nagrałem

i jak słuchałem tego na wierzach (co prawda nie najwyższej jakości, ale kosztowały co najmniej 1000 zeta) to jakos strasznej jakości nie zauważyłem

to moze te mp3pro byly lepszej jakosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystam z tego formatu.

bo mając na dysku 6GB mp3 przeprowadziłem konwersję do mp3PRO i zwolniło się około 2GB

do Winampa rzeczywiście potrzebny jest plugin - jak ktoś chce moge mu wysłać (waży 176KB)

a jeżeli chodzi o wypalanie płytek, to Nero mało, że wypala z mp3PRO na audio (mówie oczywiście o jakości 80kb), to jeszcze można sobie skonwertować całą swoją biblioteczkę utworów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdzam, że słuchać mp3PRO na Winampie 2.xx i tym nieszczęsnym pluginie to nieporozumienie. Jakość dźwięku (a szczególnie metaliczny pogłos) jest dobijająca. W Winampie3 brzmi to o niebo lepiej, przynajmniej na moim sprzęcie.

 

Nagrane płytki audio na z tego formatu i 64kbps wcale nie są takie tragiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdzam, że słuchać mp3PRO na Winampie 2.xx i tym nieszczęsnym pluginie to nieporozumienie. Jakość dźwięku (a szczególnie metaliczny pogłos) jest dobijająca. W Winampie3 brzmi to o niebo lepiej, przynajmniej na moim sprzęcie.

 

Nagrane płytki audio na z tego formatu i 64kbps wcale nie są takie tragiczne.

tylko nie wiem dlaczego ale u mnie winamp3 tak strasznie ale to naprawdę strasznie się sypie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdzam, że słuchać mp3PRO na Winampie 2.xx i tym nieszczęsnym pluginie to nieporozumienie. Jakość dźwięku (a szczególnie metaliczny pogłos) jest dobijająca. W Winampie3 brzmi to o niebo lepiej, przynajmniej na moim sprzęcie.

 

Nagrane płytki audio na z tego formatu i 64kbps wcale nie są takie tragiczne.

tylko nie wiem dlaczego ale u mnie winamp3 tak strasznie ale to naprawdę strasznie się sypie

 

sciagnij wersje 3 beta 3, jest calkiem spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...