Skocz do zawartości
ratsus

Omnibook 6000 Zmiana Procesora?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was wie czy da sie zmienic w/w modelu procesor ?

Maksymalnie chyba wkładano tam procesor 850MHz. Możliwości wymiany są bardzo ograniczone bo procesor musi chodzić na FSB 100MHz czyli maks dla Ciebie to 900MHz z PIII. Slot micro-PGA2.

Teoretycznie są jeszcze Celerony i Pentiumy 1.2GHz ale ich FSB to 133MHz i moim zdaniem nie pójdą.

Jeżeli masz najsłabszą (600MHz) wersje to wymiana na 900 ma sens (cena poniżej 100pln, na allegro)

Edytowane przez hpx4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz wersje z wkleslym wentylatorem na spodzie (celeron) to nie zmieniaj bo nic nie uzyskasz. jak pisali poprzednicy ob 6k jest na fsb100 i chodzi do 1000mhz. po zmianie procesora musisz zmienic ustawienia zworek w poblizu wejsc audio mikrofon (google prawde ci powie). sam zmienilem sobie procek z 700 na 1000 i jakos to chodzi. niestety w xp lubi sie zawiesic w max performance i wentylator buczy niemilosiernie (zmienialem procek 2 razy w dwoch omnibookach i ten sam efekt + mialem oryginalne 15 cali z 1000mhz i to samo). Teraz mam ustawione na max battery savings i nic nie zyskalem w stosunku do 700mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myslicie ... bedzie dzialalo cos takiego ? PENTIUM III M 1133mhz/133 512 L2 hp 6000 6100 / kolo ktory chce to sprzedac mowil ,ze dzialalo na 6000 , cena ok 100zl. co o tym myslicie ... jest sen sobie glowe zawracac ?Acha... mam jeszcze jedno pytanie ... ostatnio dokupilem sobie do mojego HP6000 naped FDD i nie mam zielonego pojecia jak ustawic w biosie aby startowalo z dyskietki (mimo tego,ze ustawie aby startowalo z FDD to i tak lipa) Ps. chcialem sobie nowszyt bios wgrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...