Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość galaxy

Znalazłem ciekawa zapowiedz na toxic pc na temat nowego dzieła ATI zobaczcie sami. Ciekawe co z tego wyjdzie klik

Edytowane przez galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

I bardzo dobrze :) niech ludzie którzy mają jeszcze AGP się pocieszą wydajnością zresztą rózńicy w wydajności między PCIE 16x a AGP 8x wielkiej nie było. Jak dobrze widzę ta karta ma dwa MOLEXy ;)

Sie zgadza

http://podzespoly.idg.pl/news/101582.html polski linkt tym razem;p

http://www.sapphiretech.com/po/products/pr...d=168&grp=2 strona szafira ;p

ciekaw jestem ja w testach bd wypadac

 

Chipset ATI Radeon™

X1950 PRO + RIALTO

Zegar jądra 580MHz

Jednostki cieniowania 36

Potoki pikselowe 8

Zegar pamięci 1400 MHz

Interfejs pamięci 256-bitowy

Obsługa pamięci 512 MB GDDR3

Interfejs magistrali AGP

Wyjścia wyświetlania DVI / DVI / TV out

Maks. rozdzielczość 3D 2560 x 1600 (dual-link DVI)

1024 x 768 (TV out)

Funkcje sprzętowe DirectX® 9

ShaderModel 3.0

Funkcje programowe AvivoTM

Edytowane przez galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

Tylko ciekawie jak bedzie z cena czy napewno to bedzie oplacalna zabawa ;]

Sądze że będzie tańsza od brata na pcie. Chociaż jasnowidzem nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

Chyba śnisz :lol:

:lol: a czemu ?? wiekszośćrynku ma nvidia więc chyba normalne że ati będzie próbowało przyciagnać nabywców albo obniżajac cene albo wyrównujac ja z bratem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że tak z dnia na dzień nagle ati zacznie robić karty na agp tańsze od bliźniaczych na pci?

 

Pokaż mi choć jedną grafe która w wersji agp jest tańsza od takiej samej na pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

Myślisz że tak z dnia na dzień nagle ati zacznie robić karty na agp tańsze od bliźniaczych na pci?

 

Pokaż mi choć jedną grafe która w wersji agp jest tańsza od takiej samej na pci.

To jest raczej twoja wersja. A czemu nie mogli by walnac 20 zl wiecej. Pozyjemy zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moja wersja tylko tak jest(edit: było i najprawdopodobniej będzie), zajrzyj se do pierwszego lepszego sklepu internetowego, raczej trudno znaleźć identyczną wersje na agp tańszą od tej na pci, ja bynajmniej nie widziałem, zawsze jest conajmniej te 20-30zł droższa.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

To nie jest moja wersja tylko tak jest, zajrzyj se do pierwszego lepszego sklepu internetowego, raczej trudno znaleźć identyczną wersje na agp tańszą od tej na pci, ja bynajmniej nie widziałem, zawsze jest conajmniej te 20-30zł droższa.

dobre i to ze 20 30 zl. Ciekawe jak będzie sobie radzić w testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO bedzie powtorka z rozrywki niczym Voodoo3 na PCI - popyt bedzie raczej mizerny. 754 i 939 na nF3 i cos tam od Intela to margines. A ladowanie tego w jeszcze starsze sprzety bedzie bezsensowne przy ograniczonych prockach i pamiatkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

IMHO bedzie powtorka z rozrywki niczym Voodoo3 na PCI - popyt bedzie raczej mizerny. 754 i 939 na nF3 i cos tam od Intela to margines. A ladowanie tego w jeszcze starsze sprzety bedzie bezsensowne przy ograniczonych prockach i pamiatkach.

ATI do odwarznych należy widać. Może sie znajda "normalni" :mur: :lol: inaczej i wrąbia do athlona xp to coodo ;] A co sie będa szamotać ;] No ale jak ktoś kupił kąpa w czasach agp i tylko grafa d owymiany jest no to ... szkoda na nowe bo i pamieci bd musiał kupic i procek i grafike .......

Topik będzie drązony dopuki nie pojawia sie pierwsze testy o ile będa??

Edytowane przez galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

[ot]

Zainstaluj sobie FF z opcja sprawdzania pisowni albo bedziesz miec wolne 2 tygodnie od pisania postow.

[/ot]

Nerwy na bok ;] Prosze wiec o wskazówki jak to zrobić. Już sobie odpoczywałem za ort. A możesz przeskanować zaświadczenie o dysleksji ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ladowanie tego w jeszcze starsze sprzety bedzie bezsensowne przy ograniczonych prockach i pamiatkach.

Oj ja bym się z tym nie zgodził :) Athlony Xp potafią jeszcze kopać poniżej mam screena z everesta z testu proca mojego brata:

Dołączona grafika

to wszystko przy zamulonych pamięciach (gryzą się troszkę z płytą) CL3. A teraz ma fajnego Bartona-M którego podkręciłem na 2400MHz, więc ta karta stanie się dla niego alternatywą zamiast wymiany płyty i proca, oczywiście jeżeli będzie miała właśćiwą cene i będzie normalnie taniała. Ja sam swego czasu zamieniłem NF3 na NF4 dla X1900GT gdyby wtedy była wersja AGP zaoszczędziłbym około 100zł :) no może 50zł :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1950 Pro to pewnie taki atak na 7800 GS ktory na razie jest najszybszą kartą na AGP, ale ja myślę, że zasadność wypuszczania tych kart jest dyskusyjna, ja planuje z mojego X1600 Pro wskoczyć na X1650 Pro (DDR3) lub XT i na tym skończy się moja zabawa z AGP, będę oszczędzał później na dwurdzeniowca X2 AMD i DDR2 + nobo. Myślę że AGP umrze śmiercią naturalną, i takie "sztuczne oddychanie" - ja wiem? - jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do A XP to jak papatrzyłem na nasze purepc rankingi, to podkręcone bartony są równie szybkie jak A 64 non oc, więc nie są to jakieś koszmarnie wolne procki i dobra karta graficzna jeszcze im się należy. Zresztą co to znaczy że procek jest za wolny do karty? Z tego co wiem procek wyrabia lub nie w grach, bo patrząc tylko na wzrastającą ilość smarków możemy dojść do takiego absurdu że nawet wykręcony na maksa c2d nie ogranicza chyba tylko rivy TNT i voodoo1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko m40 powiedz mi jak sie maja takie testy syntetyczne do dzialania przy nowej gierce? :wink:

 

M4TEUSZ

Podkrecony Barton na podobnym poziomie jak stockowy Venice? Fajnie tylko jak wczesniej - testy sytnetyczne [; Instrukcje procka moga troche namieszac... Pozatym kto trzyma cos niepodkreconego w kompie do gier na forum? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

Fajnie tylko m40 powiedz mi jak sie maja takie testy syntetyczne do dzialania przy nowej gierce? :wink:

 

M4TEUSZ

Podkrecony Barton na podobnym poziomie jak stockowy Venice? Fajnie tylko jak wczesniej - testy sytnetyczne [; Instrukcje procka moga troche namieszac... Pozatym kto trzyma cos niepodkreconego w kompie do gier na forum? :lol2:

Tak jak zatytułowałem. Ati robi ukłon w strone AGP. I to dobrze powtażam przecież jest multum osób z AGP i niegłupią reszta w pudle.

Musimy poczekać na opinie użytkowników i testy ;]

Edytowane przez galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie ok. 56% uzytkowników grających w HL2 ma AGP, więc według mnie X1950PRO na AGP jest dobrą inwestycją, ale... spóźnioną. Większość co chciała upgrade grafy zrobić wybrała 7800GS albo po prostu przeszła na PCIE.

 

Jeśli X1950 PRO PCIE ~ kosztuje ok. 760 zł, to AGP będzie z 800 - 850 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1950 Pro to pewnie taki atak na 7800 GS ktory na razie jest najszybszą kartą na AGP, ale ja myślę, że zasadność wypuszczania tych kart jest dyskusyjna, ja planuje z mojego X1600 Pro wskoczyć na X1650 Pro (DDR3) lub XT i na tym skończy się moja zabawa z AGP, będę oszczędzał później na dwurdzeniowca X2 AMD i DDR2 + nobo. Myślę że AGP umrze śmiercią naturalną, i takie "sztuczne oddychanie" - ja wiem? - jest bez sensu.

To bardzo udany atak na 7800GS - jest mocniejszy i tanszy. Co do zywotnosci AGP mysle ze jestes w mylnym bledzie - bedzie zylo tak dlugo jak dlugo beda w uzytkowaniu komputery ze zlaczami AGP czyli conajmniej przez najblizsze 3 lata (zobacz jak dlugo pojawialy sie karty na PCI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zatytułowałem. Ati robi ukłon w strone AGP. I to dobrze powtażam przecież jest multum osób z AGP i niegłupią reszta w pudle.

Musimy poczekać na opinie użytkowników i testy ;]

No ookk ,tą kartę jeszcze te procki jakie mają posiadacze płyt z AGP by jakoś uciągnęły (ale na pewno Athlony XP by już hamowały ) Co do ceny to łaskawie nie wróż z fusów ,bo może być droższa i to nie o 20-30 zł ;)

 

Poza tym popracuj nad ortografią (bez urazy ;))

 

Pisarz 8800GTX na AGP ? Zależy do jakiego procka. Jak pod 939 i jakiegoś A64 (SD) 3700 to jeszcze ok ,ale już niżej to nie wiem. Podobno pod DX 10 proc nie ma kluczowego znaczenia ,ale pakowanie już do AXP 2500 to raczej nie najlepszy pomysł . Chociaż oczywiście mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

No ookk ,tą kartę jeszcze te procki jakie mają posiadacze płyt z AGP by jakoś uciągnęły (ale na pewno Athlony XP by już hamowały ) Co do ceny to łaskawie nie wróż z fusów ,bo może być droższa i to nie o 20-30 zł ;)

 

Poza tym popracuj nad ortografią (bez urazy ;))

 

Pisarz 8800GTX na AGP ? Zależy do jakiego procka. Jak pod 939 i jakiegoś A64 (SD) 3700 to jeszcze ok ,ale już niżej to nie wiem. Podobno pod DX 10 proc nie ma kluczowego znaczenia ,ale pakowanie już do AXP 2500 to raczej nie najlepszy pomysł . Chociaż oczywiście mogę się mylić.

Zadowlony jedny bład zrobiłem. Chodziło mi że będzie sie opłacaćjeżeli ati tak zrobi. Co chcesz od agp?? Sam mam agp i 939 na pokładzie zreszta all niżej. Edytowane przez galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...