Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam oko na ta kartę.

Jak myślicie , wystarczy mój stary Athlonik 1700+ @ 2200 MHz 1,625 V + 1 GB DDR ?

Czy bardziej krecic (idzie do 2500 , tylko volty w gore i Big Typhoona musiałbym kupic dodatkowo :? )

No i ten Tagan co w podpisie ?

Kiedyś miałem Athlona 2400 XP (2.0 GHz) razem z GF6600, zmiana grafiki na GF6600 GT

bardzo mało dała w grach.

Test Doom 3 A2400+ GF6600 (1024x768) High 43 fps

Test Doom 3 A2400+ GF6600 GT (1024x768) High 47 fps

 

Po wymianie procesora na Sempron 3000 (1,8GHz) + GF6600 GT było już 63fps

Po podkręceniu procesora Sempron 3000 (2,34GHz) + GF6600 GT mam 71 fps

Po extremalnym podkręceniu Sempron 3000 (2,5 GHz) + GF6600 GT wyszło 73 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam oko na ta kartę.

Jak myślicie , wystarczy mój stary Athlonik 1700+ @ 2200 MHz 1,625 V + 1 GB DDR ?

Czy bardziej krecic (idzie do 2500 , tylko volty w gore i Big Typhoona musiałbym kupic dodatkowo :? )

No i ten Tagan co w podpisie ?

Jeśli na maxa byś pobujał tego Athlona to może sens wymiany jest ale ograniczenie i tak będzie duże..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oplaca sie zmieniac X850XT na X1950 PRO ? komp jak w podpisie.

 

Nie.

A ja napiszę że TAK. Różnica w samej prędkości działania będzie znaczna (wiem to z przykładu x800 16p vs. x1800xt) dodatkowo obsługa PS 3.0, która ja widać ostatnio się przydaje. Za X850XT na allegro można wziąć ładnego grosza dołożyć i kupić o wiele lepszą kartę do tego jak masz proca na default postaraj się go podgonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odpowiedzi, zdaje sobie sprawe oczywiscie z ograniczen zwiazanych z procem

No coz na razie nie bede podejmowal decyzji, przyglądnę się z boku, moze wiecej testow się ukaze

na słabszych prockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam bartona mobilnego co mi śmiga na 12x215=2580, giga ramu, tagana 380W, i monitor lcd19cali i chcę pograć na natywnej czyli 1280x1024 na full detalach to wybierając pomiędzy x1950pro a 7600gt oczywiście agp skłaniam się raczej ku x1950pro bo z tego co widzę to nawet jak nie będzie u mnie śmigac na 100 % swojej mocy to i tak pozwoli mi w tej rozdziałce na płynną grę w praktycznie wszystko a 7600gt już raczej nie, choć będzie on bardziej wykorzystany.Czy dobrze myślę? Bo sprzedając 9800pro za jakieś 250zł(z arctikiem) i dokładam 500zł i mam maszynkę na jakiś czas do gierek a zamiana na C2D i płyta i pamięci i karta to dużo więcej kaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki sam komp jak mój (2500+ i asus A7N8X deluxe). Po testach widze że nie opłaca mi się zmieniać karty, raptem max 10 fps wiecej niż na moim X800XT.

No i miałbyś obsługę PS3 :P Sporo nowych gier z tego korzysta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i miałbyś obsługę PS3 :P Sporo nowych gier z tego korzysta :)

 

No tak ,ale co mi po PS 3.0 jak mogłyby być spadki FPS. IMO Athlon 2800 /Sempron 3000 to taka dolna granica dla kart typu x1800/x19xx ,czy GF z serii 7900 :) Ja przy niepodkręconym procku - czyli 1800 mhz - miałem wynik w 3Dmark 05 ok. 8000-8200 (różne sterowniki 6.9,6.10, 6.11 ) . A teraz mam 9200-9300 przy 9x280( czyli jakieś 2530 mhz) Różnica jak dla mnie nawet spora :) Test w CS:S 114.3 FPS przy oryginalnym taktowaniu A64 3000 , a 131.6 FPS przy podkręconym procku do 2.53 ghz :) To samo mówi za siebie ,że taka karta jak x1950 przy A64 3000 nie daje 100% z siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sobie kupiłem te karte, do mojesgo "staruszka"

wynik w 3DMark 2005 wskazuje ze procesor stanowi hamulec: 7591pkt :damage_wall:

 

karta prazentuje sie tak:

 

 

 

 

 

cena, kogo interesuje w sytuacji kiedy nie ma wyboru

głośność, koszmar podczas testu wiatrak rozkręcił się do 50% (z 41% IDLE) a i tak był głośny

temperatury, spoczynek 41C, obciążenie 76C

prąd, mój TopPower 400W 25A, daje sobie radę znakomicie ale mam jeden dysk, zero napędów optycznych, 2x512MB RAM i P4 3GHz E i to co widać na zdjęciach

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki, w 05 podobno procesor nie odgrywa znaczacej roli.. a przynajmniej mowi sie, ze ma marginalny wpływ na wynik, czyli "zaden" ;)

ps. Jak nie miałes wyboru? :) Jak staruszek.. to i gf7300gt by sie zadowlolił ;)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki, w 05 podobno procesor nie odgrywa znaczacej roli.. a przynajmniej mowi sie, ze ma marginalny wpływ na wynik, czyli "zaden" ;)

ps. Jak nie miałes wyboru? :) Jak staruszek.. to i gf7300gt by sie zadowlolił ;)

taka karta na AMD X2 (np: 4600+) wyciąga ~9000pkt a ja mam jedyne ~7000pkt można wierzyć w cuda albo magiczne możliwości AMD ale Intel C2D ma podobnie a nawet więcej

 

padło na ta kartę cena była OK, ja mojego staruszka lubię i na razie się spisuje, a kartę kupiłem z ciekawości :D

jak juz wybierać to nie jakieś padło w stylu GF7300 tylko konkretną moc :lol:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

padło na ta kartę cena była OK, ... :lol:

można spytac ile (i gdzie) za nią dałeś ?

I jak to jest z głośnością ... opisz coś więcej - wyraźna różnica w stosunku do "wyłączonego" wiatraka ? zagłusza pozostałe fendery ?

 

PS chyba już czas przeczyścić radiator procesora ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można spytac ile (i gdzie) za nią dałeś ?

I jak to jest z głośnością ... opisz coś więcej - wyraźna różnica w stosunku do "wyłączonego" wiatraka ? zagłusza pozostałe fendery ?

903zł komputronik

 

wiatrak nigdy nie wydaje z siebie dziwnych denerwujących dźwięków, w stylu świszczenie buczenie itd.. tylko szum z rożnym natężeniem w IDLE szum jest słabo słyszalny, dysk głośnej charczy, w stresie max rozkręca się na 50% i wtedy jest juz wyraźnie słyszalny zagłusza wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

903zł komputronik

 

wiatrak nigdy nie wydaje z siebie dziwnych denerwujących dźwięków, w stylu świszczenie buczenie itd.. tylko szum z rożnym natężeniem w IDLE szum jest słabo słyszalny, dysk głośnej charczy, w stresie max rozkręca się na 50% i wtedy jest juz wyraźnie słyszalny zagłusza wszystko

kurcze - tylko 10% różnicy w prędkości wiatraka i już taki hałas ... szkoda ... chociaż takie obciążenie występuje głównie w grach a wtedy i tak muzyka/efekty itp. będą głośniejsze ... chyba, ze się mylę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ja przy taktowaniu 2.4 ghz miałem ok. 8800 w 3Dmark 05. Więc ten twój wynik nie jest najgorszy. Co do głośności no to takei chłodzenie i nic nie poradzisz. U mnie w stresie mam ok 65'C przy 30% prędkości wiatraka. Przy 40% ok 62 stopni a wiatraka i tak prawie że nie słychać. Lekkie szumienie które zagłuszają dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że ja przy taktowaniu 2.4 ghz miałem ok. 8800 w 3Dmark 05. Więc ten twój wynik nie jest najgorszy. Co do głośności no to takei chłodzenie i nic nie poradzisz. U mnie w stresie mam ok 65'C przy 30% prędkości wiatraka. Przy 40% ok 62 stopni a wiatraka i tak prawie że nie słychać. Lekkie szumienie które zagłuszają dyski.

Ja mam X1900GT na PCIe, ale jak patrzę na wyniki to dużej różnicy nie ma. Testowałem swego czasu moją grafikę, wtedy jeszcze nie podkręconą, na Opteronie 2,4GHz i wynik w 3DMarku 05 wyniósł 9200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gralu powiedzieli mi że 17 stycznia ale z dnia na dzień cena idzie w góre a produktu nie ma :|

 

edit......

Info nieaktualne, podobno najwczesniej w gralu ma być po 26 stycznia a i to nie jest pewne, i nie wiem czy brać sapphira czy czekaćććć na tego powercolora :?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gralu powiedzieli mi że 17 stycznia ale z dnia na dzień cena idzie w góre a produktu nie ma :|

 

edit......

Info nieaktualne, podobno najwczesniej w gralu ma być po 26 stycznia a i to nie jest pewne, i nie wiem czy brać sapphira czy czekaćććć na tego powercolora :?

Hmm... cena w Gralu zaczyna niebezpiecznie się zbliżać do ceny Saphira z 512mb lite box ... może warto jednal szafirka i ew. dołozyć do nowego chłodzenia ? ... ktoś sprawdzał czy np. takie Accelero (ew. jakiś inny produkt Arctic'a) podejdzie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno ma sens ? Poczekajcie ludzie na PowerColor'a na spokojnie ,bo ten Sapphire ma IMO beznadziejne chłodzenie.

Cena tego Sapphire wynosi teraz 865 PLN i pewnie jeszcze trochę spadnie ,a za 30 zł mniej można dostać PowerColor tyle, że tu masz o połowę mniej pamięci i nieco niższe taktowania. Ale to pewnie nie problem je podnieść do 580/1400 albo więcej.Moim zdaniem lepiej poczekać.

 

No na upartego można wziąć Gecube z 256 MB za 775 PLN

 

http://www.allegro.pl/item156890808_gecube...o_agp_box_.html

 

I wymienić chłodzenie na accelero

 

http://www.allegro.pl/item158527891_arctic...sylka_0_zl.html

 

Tylko czy to też jest opłacalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno ma sens ? Poczekajcie ludzie na PowerColor'a na spokojnie ,bo ten Sapphire ma IMO beznadziejne chłodzenie.

Cena tego Sapphire wynosi teraz 865 PLN i pewnie jeszcze trochę spadnie ,a za 30 zł mniej można dostać PowerColor tyle, że tu masz o połowę mniej pamięci i nieco niższe taktowania. Ale to pewnie nie problem je podnieść do 580/1400 albo więcej.Moim zdaniem lepiej poczekać.

W proline cena tego Sapphira wynosi 849,- (pewnie wersja bulk) tyle, że to na razie oferta wirualna ... Accelero mają dokładnie za tyle samo (69,-)

Cały czas czekam na tego Powercolora ale jeśli cena będzie o niecałą stówę niższa niż Sapphir 512mb + Accelero to bym się poważnie zastanawiał ... (o ile oczywiście to chłodzenie będzie pasowac - stąd pytam !)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na ICE-Q3?? :D

W komputroniku za 859zł, ale narazie tylko wirtualnie.

gdzie ty masz tą ofertę bo ja coś nie widz ?

 

 

 

na razie tylko w jednym sklepie były 3 sztuki z normalną cenę a ceny idą w górę i tak kupić się nie da :D

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...