Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie nic nie pisałem ;)

 

Corso, zapewne takie samo jak saphhire a jak nie to pewnie jest przejściówka.

 

Bartosj popatrz na testy i zobaczy jakie karta osiaga wyniki i porównaj je ze swoimi, wyjdzie ci czy opłaca się przesiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zamieszczam link do testów kart producentów x1950pro, przeprowadzonego przez Hardware zone

http://www.hardwarezone.com/articles/view....;cid=3&pg=1

w testach jednoznacznie wynika ze najlepszą i najwydajniejszą jest X1950pro firmy Shaphire, po podkreceniu jeszcze lepiej uwidacznia się jej przewaga, jednak ma kiepskie chłodzenie. Najlepsze chłodzenie ma powercolor. Zaraz za shaphire plasuje się HIS ze swoim super chłodzonkiem. Na ostatnim miejscu ge cube. Na ostatniej stronie możemy przeczytac iz wygrał test power color ale tylko dlatego że jest tani bo w testach wypadał słabo. Osobiście bym kupił Shaphira i zmienił chłodzenie na arctic cooling accellero x2 i mamy super karcioszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie wiem, musze wziąć od kumpla miernik, tak zacząłem się zastanawiać. Niektórzy mówią że X1950 sporo obciąża linię 12v, wolę się upewnić przed kupnem. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz troche kaski kup jakis pół pasywny zasilacz (np. Tacens Aeris 680W :), ciche coolteki) bo chyba chodzi ci o cisze a kasy mniej pójdzie... co do neoteca wątpie w to żeby miał dobrą 12V przy X1950pro.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy mój Neotec pociągnie X1950pro na linii 12v. :?

Moj NeoTec4200 dzwiga x1950pro powercolor extreme (pcie) :)

I napiecie przy obciazeniu spadlo z 12.12V na 11.99V

Niedlugo bede proca nowego krecic, zobacze jak wtedy bedzie.

 

Jak narazie zadnych uwag co do stabilnosci nie mam.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz troche kaski kup jakis pół pasywny zasilacz (np. Tacens Aeris 680W :), ciche coolteki) bo chyba chodzi ci o cisze a kasy mniej pójdzie... co do neoteca wątpie w to żeby miał dobrą 12V przy X1950pro.......

Zdecydowanie zależy mi na ciszy. :D Mam dość już "suszarki" jaką jest neotec.

@Skrytobojca, trochę mnie uspokoiłeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze wie czym jest spowodowany gwaltowny i duzy ( z 47 do 72 stopni ) skok temperatury przy zmianie parametrow chociazby o 1 ? Karta to Szafir x1950pro 512. I jeszcze jedna sprawa chlodzenie caly czas chodzi w tym trybie "cichym" nawet podczas uruchomionych gier, "odkurzacz" zal;acza sie tylko podczas startu kompa czym to moze byc spowodowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zależy mi na ciszy. :D Mam dość już "suszarki" jaką jest neotec.

@Skrytobojca, trochę mnie uspokoiłeś. :)

Moze nie wiesz ale sam producent, pozwalal otworzyc zasilacz i spowolnic wiatrak na ile nam sie podoba.

Bez utraty gwarancji! Moj Neotec chodzi ciagle od ponad 2lat na 5V czy to zima czy to lato i nie sprawia problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że karta pójdzie pod tego 2500+?? Podkręcasz go? :) bo troche może wychamować karte..

Trochę napewno. ;) Ale czego sprzęt nie wytrzyma. ;)

 

@Skrytobojca - ok wiem, ale i tak następna zasiłka będzie pasywna, w ogóle planuje podziękować za współpracę coolerom i założyć WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to samo co wersja pro a tylko mniejsze takty, po OC będzie to samo :)

 

@Corso

Masz tego His'a??? Jeśli tak to jak z chłodzeniem, pewnie ciche :-P

Jeszcze nie mam, pustki magazynowe. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie krecenia x1950pro od Sapphire to udalo mi sie osiagnac stabilne 621/729 ( moze to nie duzo wzgledem standardowego 580/700 ) ale to dalo dosc znacznego kopa w grach i smarkach. Sterowniki od ATI 7.2 bez CCC.

 

3dmark 05: 8426 (580/700)

3dmark 05: 9216 (621/729)

3dmark 06: 4329 (621/729)

 

chlodzenie ( a raczej szuszarka ) referencyjne, niedlugo przesiadka na accelero wiec sadze ze po 8Mhz na core i mem dam rade pocisnac z ta karcioszka.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to ze z nowym ( bardziej wydajnym) chlodzeniem uda mi sie lepiej skręcić kartę :) Nie chodziło mi o chłodzenie regularorow napięcia ( gdziekolwiek one są ;)

jak zdejmiesz oryginalne chłodzenie tej karty, odkryjesz regulatory napięcia które są chłodzone (bo sie grzeją), pytam co z tym zrobisz bo w zestawie accelero niczego do ich chłodzenia nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie producenta mozna wyczytac cos innego:

 

dokladnie chodzi ci o to: http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx...ata=3&disc=

 

Accelero X2 - Now compatible to ATI X1950Pro

The new compatibility to the award winning high performance graphic card cooler – Accelero X2, now fully supports ATI latest X1950Pro (including all X1950 series) PCIe / AGP* graphic cards. With the help of a new specially designed Voltage Regulator Heat Spreader Module, X1950Pro graphic cards can instantly benefit from Accelero X2, bringing the total new experience of silence and ultimate cooling performance.

* Voltage Regulator Heat Spreader Module is designed to fit for standard ATI reference board layout

Na allegro Accelero x2 (chyba?!?!?) posiada juz ta przystawke ( obrazek z http://allegro.pl/item171956258_arctic_coo...sylka_0_zl.html )

Chyba ze to co jest widoczne na tym obrazku nie jest tym o czym mysle, wyslalem zapytanie do tego sprzedawcy zobaczymy jaka dostane odpowiedz.

 

http://ww.aab.com.pl/Arctic/x2/IMG_2018.jpg

 

Odnosnie Shaapira to potrzebna jest mala modyfikacja tej blaszki poprzez jej male przyciecie:

 

Dołączona grafika

 

EDIT: poszperalem troche na necie i okazuje sie ze sa dwie wersje Accelero x2, pierwsza jest bez tej podstawki druga z podstawka, jednak nie idze ich rozroznic. Wiem tylko ze opakowanie drugiej rewizji ( z Voltage Regulator Heat Spreader Module ) wyglada nastepujaco:

 

Stara rewizja:

Dołączona grafika

 

Nowa rewizja:

Dołączona grafika

 

Obie wersje roznia sie tym wlasnie szczegolem, niestety nigdzie nie znalazlem do kupienia samej tej blaszki:

 

Dołączona grafika

 

EDIT 2: okazuje sie ze w ofercie komputronika jest starsza rewizja ( komentarz z 26 lutego ) jednak okazuje sie ze blaszke mozna dokupic tylko pytanie gdzie i za ile...

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT 2: okazuje sie ze w ofercie komputronika jest starsza rewizja ( komentarz z 26 lutego ) jednak okazuje sie ze blaszke mozna dokupic tylko pytanie gdzie i za ile...

można kupić TU, miałem nadzieje ze ktoś znalazł coś w polskim sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swoja karta od sapphire ...

mianowicie chodzi o to ze jak podkrece chociarz o 1 mhz pamieci czy gpu to obraz zaczyna migac (na bialo :P )

czy to jest wina niepodkrecalnej karty czy moze zasilacz nie domaga ??

dodam ze jest to druga karta na ktorej sie dzieje to samo (pierwsza padla i dostalem druga nowke)

sprzet jak z podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...