Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Macias666 nie buj nic moja tez ni cholery nie da sie podkręcić. przy sterownikach 7,2 i automacie do krecenia to rdzen idzie do 621 a pamiec do około ~730 i restart. system wstaje i pyta zczy zastosować ostatnie taktowanie a ja potwierdzam i zaczyna sie błyskanie monitorem długo / za długo i tarce cierpliwość i powracam do standartowych ustawien i to już koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby podkrecic pamieci wystarczy zainstalowac najnowsza bete ATI tray tool (1009) i ustawic zeby sie krecilo poprzez "driver level" w CCC nic nie zmieniac. mi pamieci chodza na 729, wczesniej zmiania o 1Mhz powodowalo zwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siedze z tym od rana i jest(EUREKA) ATI tray tool -nie to nie to. przyczepiłem sie do pamięci i tu jest dziura! / nie mogłem nic podkręcić na karcie bo trzeci slot (ten od Duala) sypie błedami w memorytest. teraz kości chodzą bez duala i karta poszła 621rdzen i 786 pamieci. 3899 w 3DMark06 / mobo do reklamacji /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bodzio.k

to mnie zmartwiles troche ... bo u mnie wszystko z pamieciami gra a karta nic sie nie kreci :(

za to cos slaby wynik masz w 3dmarku ... ja mam 4000 na fabrycznych taktowaniach

 

inna baja ... napisalem maila do typa co sprzedaje accelero na allegro i dostalem taka odpowiedz

"Tak, mamy dodatkowy element, prosze o kontakt telefoniczny. Dolożymy do paczki."

wiec jest fajno , ale ale .... rozebralem mojego sapphire i te elementy ktore wymagaja chlodzenia sa bardzo "plytkie", dookola jst pelno elementow ktore wystaja bardziej ponad pcb , z tego co widzialem to ta plytka nie bedzie miala styku z tymi chipkami co trzeba chlodzic ...

wiecie cos na ten temat ?? a moze macie jakies linki z fotkami jak montowac accelero na sapphira ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle że musze troszke cofnąć przetaktowanie bo chyba sie zapycha(nie patrzałem jak poszedł 3DMark/zobaczyłem tylko wynik) Masz podkręconego Bartka i Pamieci z CL 2,5 / Co do chłodzenia moje zostaje bo mam przeciąg w budzie( http://www.jet-pc.com/artykul,113,26,1,Tac...niej_polki.html ) co do marków postaram sie poprawić/hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po eksperymentowałem, kupiłem

płytke: Gigabyte 8I865GME-775-RH (2.0)

procesor: C2D E4300

 

złożyłem z robiłem test i smarkow 05 wyszło mi prawie 10K bez OC :D

 

na karcie AGP płycie z chipsetem I865G i pamięciami DDR 400 B-)

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zobaczcie tu

koles ma zalozonego accelero na sapphira i nie ma nic na chlodzenie tych dziwnych ukladzikow zasialania

http://cgi.ebay.fr/CARTE-GRAPHIQUE-SAPPHIR...6QQcmdZViewItem

karty PowerColor maja tylko małe przykrywki, chyba tylko do ochrony, juz nie wiem co o tym sadzić

 

ale znalazłem tez coś z radiatorami:

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak , dzwonilem do tego czlowieka co sprzedaje na allegro ACCELERO , i ma 8 tych plytek i doklada je gratis .... no teraz juz ma tylko 7 bo jedna ja zamowilem :D

w nowszych wersjcach ACCELERO plytki sa w komplecie , ale jeszcze nie sa dostepne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czullo

tak to ten sprzedawca ...

plytke dodaje gratis , trzeba tylko zaznaczyc po wygraniu aukcji ze sie chce taka plytke dostac ...

najlepiej przed zakupem zadzwonic do niego i dokladnie sie umowic

pozdrawiam

 

@surix

ale u CIebie sa jakies ... (te czarne :) ) a na sapphire jak sie zdejmie oryginalny cooler to te uklady sa gole ... takie srebrne rdzenie jak od procesora ....

tak samo jak u CIbeie jest ... dwa mniejsze z lewej i jeden wiekszy z prawej (patrzac na foto)

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze pytanko nie do tego tematu ale wsumie zwiazane z karta ...

powiedzcie jaka wartosc AGP aperture size najkozystniej ustawic ??

jako ze karta ma stosunkowo duzo swojego ramu a komp stosunkowo malo , czy lepiej bedzie ustawic te wartosc na najnizszym poziomie czy moze inaczej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze pytanko nie do tego tematu ale wsumie zwiazane z karta ...

powiedzcie jaka wartosc AGP aperture size najkozystniej ustawic ??

jako ze karta ma stosunkowo duzo swojego ramu a komp stosunkowo malo , czy lepiej bedzie ustawic te wartosc na najnizszym poziomie czy moze inaczej ??

Ja mialem zawsze 128MB przy AGP i stykalo spokojnie :)

Gdzies na tomshardware (chyba) byl kiedys test i roznica miedzy ustawieniami nie byla jakas znaczaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś wybrakowany zasilacz masz, mój TopPower 400W nie pierwszej młodości daje radę, taj karcie razem z dwurdzeniowym procesorem, wiatrak wchodzi na wysokie obroty dopiero jak odpalę ATITool i 2x Prime95 razem

 

ale ta zasiłka 360W nie wystarczy, linja 12V może mieć za mało A :wink:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego palita . Powinien być u mnie w piątek to potestuję i zdam relacje.

Jeśli się okaże, że da się go podkręcić na pro to będę w szoku acha i cena 630zł. :)

Acha niech ktoś pomoże i napisze jakie stery są dobre do 1950 bo już nie mam siły(czasu) szukać a troszkę się napociłem żeby coś o 1950gt znaleźć bo prawie nic nie ma. Ważne, żeby się karta ładnie kręciła i nie było problemów.

Edytowane przez tomekkc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na bazie Catalist 7.1, ponoć 7.2 mają błędy. Ja zamówiłem His X1950 pro i 2xGb OCZ Special Ops, mają być najpóźniej w sobotę. :) Zobaczymy co się wykręci. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdemu posiadaczowi tej karty radze poczytać trochę na forum Sapphire, wymienić oryginalne chłodzenie na inne, szybko zanim przyjdzie lato :D

 

TU jest mały poradnik instalacji Accelero X2

 

TU jest kilka innych porad

 

przyjrzałem się trochę jak przylegają gumki na radiatorze do pamięci i co ciekawe, nie przylegają wcale przynajmniej te które można obejrzeć, bez zdejmowania radiatora :blink:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zamontowalem moje ACCELERO ...

blaszka dolaczona do przesylki to oryginalna blaszka AC , takze nie ma najmniejszego problemu ...

temperatury idle

oryginalne chlodzenie - 50`C

ACCELERO X2 - 38`C

no i wreszcie bloga cisza :)

 

polecam kazdemu !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@surix

tylko proc , niestety karta nie hcce sie podkrecic nawet o jeden mhz :(

wyniczki tez troche zaokraglone ...

3dmark05 niecale 7700

3dmark06 troche ponad 4000

 

wlasnie probowalem podkrecac karte ...

w ati tool udalo mi sie wykrecic 630 na gpu bez artefaktow ... i wszystko by bylo fajno gdyby wydajnosc karty nie spadla ...

na standartowym taktowaniu (580) wynik w 3dm05 to 7700 pkt

po podkreceniu rdzenia na 630 wynik spadl do 7000 pkt ...

o co chodzi ?? ktos moze to wyjasnic ?? :)

Edytowane przez Macias666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak twoja karciocha nie nadaje się do OC zresztą jak większość X1950PRO, miałem takie objawy na zasłużonym :-P 5900XT jak brakowało V na GPU, masz dobre napięcia na tym chieftecu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...