Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wie ktoś może kiedy i w jakiej cenie pojawią sie 1950xt pod agp w polsce ? bo narazie slyszalem ze sa w niemczech juz po 200euro ale jak u nas ? w sumie ot nie spieszy mi sie jakos super bardzo i moglbym chyba jeszcze poczekac, a te dodatkowe 12 potokow i szybsze zegary chyba sa warte czekania ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym pewnie nie , ale myslalem ze moze za jakis czas zmienie na amd x2 jakiegos, i wlasnie przy okazji od razu pytanie, czy na nowych plytach jest jeszcze slot agp tak zebym ta karte mogl potem uzywac dalej z nowym procem i plyta ?bo w tej chwili mam tylko kase na karte .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowych MOBO nie znajdziesz AGP / pozostaje ci tylko za jaki czas zamienic na NForce3 lub VIA K8T800 bo tylko tam przeniesiesz grafe na AGP. Pewnie na Allegro będzie tego sporo. Na coś podobnego do mojego, a gram przy rozdziałce 1650X1050 i tylko Gothic3 i Test drive Unlimited chodza na srednich detalach a reszta gier to już tylko max( Colin 04/2005/Carbon/Command&conquer)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kropce, :sad: już nie wiem co robić. Zasilacz kupiłem nowy, sterowniki z X800XT wykasowałem Driver Cleanerem 3. Nadal mam artefakty jak uruchomię Ati Toola. :mur:

PS. jak puszczam jakiś filmik, to również pojawiają sie artefakty. :-|

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrteszcie dostalem swojego Accelero X2 prezentuje sie smakowicie, standardowa paste wysalilem i dalem Arctic Silver 5 rezultat temp nie przekracza 52 stopni w stresie... poprzednio dobijalo do 70 :D zegary ruszyly nie wiele z 621/628 - 729/736 ale zawsze to 100-200 markow wiecej :D jutro nowa zasilka i zobaczymy czy da rade cos wiecej wyciaganac z procka i grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używasz przypadkiem XG Warcat? Na XG Warcat mam jakieś kropki w filmach i tylko na tych sterach.

Tak mam warcatsy teraz, lecz na standardowych było to samo. Poradźcie coś, dawać na gware karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy karty Gecube Radeon x1950 pro AGP.

 

Firmowy wiatraczek to horror w czystej formie.

Chciałem go wymienić jak najszybciej ale zgodnie z opiniami na necie Accelero X2 nie pasuje. Po porównaniu rysunku technicznego coolera z kartą okazało się,że 4 otwory wokół socketu jednak są zgodne z accelero X2 - tylko pozostałe 3 nie pasują. Postanowiłem zamówić ten cooler.

 

Po otrzymaniu odkręciłem i zdjąłem chłodzenie firmowe. Potem odkręciłem metalową część coolera od plastikowej (3 wkręty). Następnie wyciągnąłem 3 elementy służące do przykręcania śrubek w niepasujących miejscach przy pomocy kombinerek (wychodzą od strony zewnętrznej coolera). Po zmontowaniu całości nałożyłem na pamięci taśmę przewodzącą i przyłożyłem cooler do karty.

Z drugiej strony założyłem oryginalną płytkę chłodzącą regulatory napięcia i układ konwertujący sygnał PCI/AGP. Pozostało już tylko przykręcenie czterema załączonymi śrubkami i to wszystko. Działa bez problemu. Jest chłodno i cicho. Polecam.

Edytowane przez Leonidas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leonidas

Nie od dziś wiadomo że szafir i gecube mają suszarki w 3D :) kolejna dobra wiadomość że X2 pasuje na gecube

 

 

@Corso

Życzę powodzenia :wink: ale moim zdaniem karta jest na bank uwalona, w ogóle dużo sztuk na AGP ma jakieś problem.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

[Leonidas] mógłbyś dodac ile wycisnałes z karty i jak w testach wychodzi.

Mógłbyś cyknąc fotki swojej karty z załozonym chłodzeniem przód i tył karty.

Jakby ktos zakałdał chłodzenie to mógłby fotki porobić.

Do mojego kompa z podpisu grafa rozwinie skrzydła i jaki zasilacz musiałbym kupic.

Tani a stabilny z liniami. Chieftec 450W ok.??.

Ile watt pobiera sama grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Czemu na zdjęciu pisze PCI Exprees? Czy to karta jest pod PCI a nie AGP?

Przeciez modele AGP i PCI róznią sie troszke budowa?

Czyba ze PCB jest AGP a rdzeń zostawili z PCI ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na zdjęciu pisze PCI Exprees? Czy to karta jest pod PCI a nie AGP?

Przeciez modele AGP i PCI róznią sie troszke budowa?

Czyba ze PCB jest AGP a rdzeń zostawili z PCI ????

procesor jest taki sam ... pod pci-e oczywiście - dlatego z tyłu karty (w większości x1950pro) jest kość "tłumacząca" z pci-e na agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp po formacie, świeżutki system i karta robi te same akcje. Jutro wysyłam do serwisu.....echh co za seria kart. :-|

@leonidas - czy przypadkiem nie wyluzowałeś sie za bardzo, dawać X1950pro pod Durona. :blink:

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leonidas - czy przypadkiem nie wyluzowałeś sie za bardzo, dawać X1950pro pod Durona. :blink:

Durona ? Ten Duron ma odblokowany cache i wydajnościowo dorównuje Athlonowi XP 3200+

Spokojnie sobie na tym pykam w R6 Vegas w 1280x1024 na max detali (z wyjątkiem cieni) - co prawda czasami spada poniżej 20 FPS ale gra się całkiem przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno szybkie pytanie czy można oddać grafikę na gwarancje ze zmienionym chłodzeniem ( Accelero X2 ) a jeśli nie to jakim sposobem mam zdjąć z niego blaszkę od chłodzenia regulatorów napięcia (mocno przyklejone) i jak ponownie podkleić pamięci, blaszke ? taśmy termoprzewodzace na allegro maja 0.05mm wiec odpadają...

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno szybkie pytanie czy można oddać grafikę na gwarancje ze zmienionym chłodzeniem ( Accelero X2 )

nie

 

... a jeśli nie to jakim sposobem mam zdjąć z niego blaszkę od chłodzenia regulatorów napięcia (mocno przyklejone) i jak ponownie podkleić pamięci, blaszke ? taśmy termoprzewodzace na allegro maja 0.05mm wiec odpadają...

dobre pytanie producent nie przewidział tego i Accelero X2 a szczególnie płytka na VRM to zestaw jednorazowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czullo

Możesz napisać jak karta sie spisuje w grach, bo jestem zainteresowany kupnem x1950Pro, a widze że masz podobny konfig do mnie. Więc chciałbym wiedzieć jakiej wydajności się mogę spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa spisuje sie wprost cudownie :) nie ma gry ktora by przycinala w 1280x1024, marki 05 - 9300 06 - 4300. jednak karte blokuje troche procek bo jesli zwieksze taktowanie procka z 2.41 do 2.50 to i ilosc klatek/markow rosnie o okolo 100, ale stabilnie procek 2.5 nie pociagnie. Sadze ze tak 3Ghz to takie optimum dla tej karty. Wtedy pewnie 10k w 05 by bylo. Co do karty to nie mam zastzezen. Co do OC to juz tak rozowno nie jest ( wlasciwie to jest nijako ) kreci sie slabo a nawet po podkreceniu nie widac roznicy doslownie ;) Po przesiadce z Radka 9700 roznica - kolosalna ;) Jednak nie wiem czy twoja zasilka pociagnie bo moj Szef 420W nie dawal rady.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa spisuje sie wprost cudownie :) nie ma gry ktora by przycinala w 1280x1024, marki 05 - 9300 06 - 4300. jednak karte blokuje troche procek bo jesli zwieksze taktowanie procka z 2.41 do 2.50 to i ilosc klatek/markow rosnie o okolo 100, ale stabilnie procek 2.5 nie pociagnie. Sadze ze tak 3Ghz to takie optimum dla tej karty. Wtedy pewnie 10k w 05 by bylo. Co do karty to nie mam zastzezen. Co do OC to juz tak rozowno nie jest ( wlasciwie to jest nijako ) kreci sie slabo a nawet po podkreceniu nie widac roznicy doslownie ;) Po przesiadce z Radka 9700 roznica - kolosalna ;) Jednak nie wiem czy twoja zasilka pociagnie bo moj Szef 420W nie dawal rady.

Wielkie THX za odpowiedz :D

Czyli kupuje karte na bank, a z zasilka sie jeszcze wstrzymam. Zobacze jak sobie poradzi. ;) Ewentualnie gdyby nie dawala rady to kupie nowa ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa spisuje sie wprost cudownie :) nie ma gry ktora by przycinala w 1280x1024, marki 05 - 9300 06 - 4300. jednak karte blokuje troche procek bo jesli zwieksze taktowanie procka z 2.41 do 2.50 to i ilosc klatek/markow rosnie o okolo 100, ale stabilnie procek 2.5 nie pociagnie. Sadze ze tak 3Ghz to takie optimum dla tej karty. Wtedy pewnie 10k w 05 by bylo. Co do karty to nie mam zastzezen. Co do OC to juz tak rozowno nie jest ( wlasciwie to jest nijako ) kreci sie slabo a nawet po podkreceniu nie widac roznicy doslownie ;) Po przesiadce z Radka 9700 roznica - kolosalna ;) Jednak nie wiem czy twoja zasilka pociagnie bo moj Szef 420W nie dawal rady.

 

Bez przesady :) Odpal sobie Spider Mana 3 ,albo Gothic 3 czy Oblivion'a na max detalach z AA X4. Co do procka to dobrze mieć C2D wtedy karta pokazuje pazurki. Tak na spokojnie z 11-11.5 K w 2K5 i z 4.8-5k (po solidnym O/C procka) w 2k6 można wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady :) Odpal sobie Spider Mana 3 ,albo Gothic 3 czy Oblivion'a na max detalach z AA X4. Co do procka to dobrze mieć C2D wtedy karta pokazuje pazurki. Tak na spokojnie z 11-11.5 K w 2K5 i z 4.8-5k (po solidnym O/C procka) w 2k6 można wyciągnąć.

Spider Man 3 chodzi mi na ustawieniach max z wygladzaniem 4 i jakos nie odczuwam spowolnien, co do Obliviona ( tutaj bezproblemowa gra nawet nie ma jakis gwaltownych spadkow fps ) w gothic 3 tez nie uswiadczylem jakis utrudnien w graniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...