Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz co napisałeś: "witam zakupiłem sobie ostatni Sapphire X1950 512 mb szyna 256 bitów z myślą o PES 2008 ale mam problem że jak uruchamiam grę to wszytko jest wolne powolne", potem już pisałeś o PES 6, ale widzisz, że zmyliło mnie to.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek w TDU czyli 100% z proca i strasznie muliło grę a reszta chodziła dobrze.... nie wiem czy można coś na to poradzić... może masz wysoką temp na karcie ale wtedy to by wszystko chodziło do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie może ktoś z was ma X1950 i gra w PES chciałbym się skontaktować bo może komuś wszystko dobrze działa i by mi mógł pomóc jakoś A co do temperatury to waha się w granicach 36-45

Edytowane przez witek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś przetestowałem sterowniki od płyty i od grafy nadal nic każda gra działa testowałem np. OBIVILION CALL of DUTY 2 TEST DRIVER wszystko ładnie chodzi na high ale PES 6 nawet na LOW się tnie dla tej gry zmieniłem kartę co robić może jakieś rady jeszcze co??

 

Dobra koniec już znalazłem przyczynę tylko jestem ciekaw jak to możliwe??? A więc próbowałem wszystkiego stery biosy dodatkowe opcje wszystko co możliwe i co mi doradziliście a wszystko tkwiło w tym że muszę zainstalować patcha z płyty która dała cdprojeckt??? ale co śmieszne ten patch tylko poprawia polonizacje nic więcej więc pytam o co chodzi ??? co ma piernik do wiatraka czytałem na kilku stronach TEN PATCH TYLKO ZMIENIA błędy w polskim języku SZOK nie wiem co powiedzieć Dziękuję wszystkim serdecznie którzy mi pomogli może komuś pomogłem jeśli to czyta jeszcze raz Wielkie dzięki wszystkim za wysiłek i pomoc pozdrawiam dziękuję daliście mi wielkie szczęście.

 

P.S. Teraz mam inny problem CZY jak wyjdzie Pro Evolution Soccer 2008 np. bez patch czy nie wróci zacinanie się ??? to jest teraz dla mnie pytanie bo specjalnie kupiłem grafe dla tej gry ale cóż pozostaje mi czekać i przekonać się co i jak/

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH Pro Evolution Soccer RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, niektóre gry spolonizowane od Cenegi są zrobione nieudolnie, szczególnie z "kolekcji klasyki". Na 3 gry, IGI 2 mi się zawiesza czasem na filmikach (to pirat dobrze działą, a oryginał od cenegi nie), a w far cry trzeba patche wszystkie jeszcze raz poinstalować, bo są błędy w grafice.

 

Jeżeli zakupisz pes 2008 wersję angielską bez ingerencji cenegi, to prawdopodobieństwo wystąpienia problemów będzie znacznie, ale to znacznie niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej dorwać X1950PRO AGP, oraz czy zasilacz z podpisu da sobie radę?

 

Znalazłem GeCube za 518zl, PowerColory z Accelero widze po 524zl.

 

można gdzieś znaleźć taniej?

 

Jeśli wejdzie na niego Revoltec GF Pro, to może być z def. coolerem.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mostek połączy GeForce 8 z AGP

 

W związku z wciąż istniejącym zapotrzebowaniem na karty graficzne AGP, którego źródłem są głównie kafejki internetowe oraz kraje 'rozwijające się', NVIDIA zapowiada stworzenie zaktualizowanej wersji mostka HSI (High Speed Interconnect), konwertującego sygnały przesyłane z i do GPU na postać zgodną z AGP. Dzięki niemu możliwe będzie stworzenie kart opartych na procesorach graficznych z serii GeForce 8 w wersjach dla starego, dobrego złącza AGP.

 

Nowy chip będzie kolejną rewizją znanego już z GeForce 7600 mostka BR02. Tym razem będzie to wersja A05 tej kości, zgodna z kartami GeForce 8400 i GeForce 8600, a także z nadchodzącymi G92 i G98.

 

AMD również pracuje nad swoimi wersjami kart Radeon HD 2400 i 2600 dla AGP. Na razie koncern napotkał na problemy ze stabilnością DirectX 10 i HDMI, powinny one jednak zostać rozwiązane do końca września.

 

Jak widać, AGP wciąż żyje. Mimo to, prawdziwi gracze i tak są skazani na PCI-Express, bo high-endowe karty, takie jak GeForce 8800, czy Radeon HD 2900, nie będą miały swoich wersji dla starszych płyt głównych.

źródło: benchmark.pl

 

He He, a jednak DX10 na AGP ;]

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jesli obecnie moj zasilacz uciaga X1600pro to nie bedzie problemu z X1950Pro ?

Odpowiedź na postawione pytanie powinieneś znaleźć pod tym linkiem http://tiny.pl/1c7d :lol2:

 

A teraz poważnie :wink: nie podałeś podstawowego info, a dokładniej konfigu/zasilacza - z czego się orientuje to X1600pro żre w LOAD ~46W, a X1950Pro ~66W więc "nowy nabytek" powinien obciążać zasiłkę o 20W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość morita-san

Taaa dokładnie ATI + INTEL to nic nam nie mówi o zasilaczu jaki masz ... :-P

moj zasilacz tez mi niewiele mowi o sobie, mam otwarta obudowe ale z boku ani z przodu zasilacza nic nie ma, zostaje gora zasilacza , tak ? musialbym rozbierac wszystko :(

 

tyl zasilacza wyglada tak

Dołączona grafika

 

niestety komorka robione, ale na tej zoltej plakietce przy wiatraku tez nic nie ma :(

 

pozostaje kupic karte i sprawdzic czy bedzie chodzic ...

jakie sa efekty zastosowania za slabego zasilacza ??

pewnie dostarczenia za malego pradu/napiecia co moze spowodowac artefakty , ale sfajczenia karty chyba nie spowoduje ?

 

aha , wczesniej mialem 9700Pro ktore przy styku wtyczki zasilania cos sie przypalilo i zrobily sie zimne luty co powodowalo artefakty od czasu do czasu :(

Edytowane przez morita-san

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno to nie jest jakieś cudo..... odkręć zasiłke i sprawdź co tam pisze, jak za słaby zasilacz jest to są różne objawy.. arty, przechodzenie monitora w stan czuwania, a jak jest zasiłka przeciążona przez kilka min. to może coś spalić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na bocznej ściance (tej widocznej po zdjęciu boku obudowy) zasiłki nie masz naklejki znamionowej znaczy to niechybnie, że producent owej nie chciał się "chwalić" jej parametrami. Nawet najgorszy szajs typu codegen / rubicon ma naklejki na widocznym boku zasiłki.

W Twojej zasiłce jest grill na wentylu- w/w firmy stosują blaszaną wycinankę więc może trafiłeś coś innego...

 

Zaś stosowanie kiepskiej zasiłki może (ale nie musi) spowodować uszkodzenie wszystkich elementów kompa- gdy taka zasiłka pada daje chwilowy prąd o dużym napięci lub natężeniu (jedno z dwóch) paląc wszystkie napotkane po drodze elementy.

Pierwszym sygnałem mogą być pojawiające się bady na twardym, arty w grafie 3D czy też nieoczekiware zwisy/restarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

no wiec odwazylem sie na zmiane grafiki w moim 3 letnim juz sprzecie ;)

Zdecydowalem sie jednak na oferte PowerColor i jestem jak narazie zadowolony z przesiadki. Oczywiscie nie obylo sie bez przesiadki na nowy zasilacz oczywiscie bo stary dawal mi nawet za male napiecia na 3.3V, i wogole byl stary i glosny ;P

 

zaplacilem za grafike 485zl, zasilacz 99zl

 

przesiadka ze starej grafy zaowocowala 2-3krotnym wzroscie wydajnosci

dla przykladu Bioshock na full - 50-60 klatek w 1024x768, Jericho na full 30-40 klatek w 1024x768.

Jestem zadowolony dodatkowo z tego ze teraz wogole nie slysze komputera mimo ze mam zdjeta jedna scianke i wkoncu porzadek z kablami w srodku :)

 

teraz tylko sprzedam stara grafe i wyjdzie mi upgrade za niecale 300zl :) do nastepnych swiat wystarczy, Crysis tez sie odpali :P.

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakie sa wymiary, w cm, karty - ATI SAPPHIRE X1950 PRO 512MB DDR3.? (szczególnie długość)ł czy obudowa Chieftec MX-OIWD-D podoła, w sensie miejsca wewnątrz?); obecnie mam GF 6800 LE, który ledwie się mieści.

Jakiego zasilacza wymaga karta? Czy Chieftec 360W wystarczy? (zestaw: Asus P4P800, P IV 2,4 GHz, 3x512 DDR Goodram, WD 160 GB sata)?

 

Z góry thx za szybką i rzetelną informacje. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Jake79

nie chce Cie martwic ale zasilacz jesli nie chcesz miec problemow musisz zmienic. Po pomiarach wyszloby nawet ze ten Chieftec nie daje juz 360W a grafiki X1950 sa mocożerne ;)

sapphire na zdjeciach nie wyglada na dlugiego, chyba HIS jest dluzszy, natomiast moj PowerColor X1950 jest dlugosci radeona 9800Pro wiec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g tej foty:

 

Dołączona grafika

 

PCI i AGP ma tą samą długość- różnią się szerokością..

 

A w/g tego testu:

 

http://www.digit-life.com/articles2/video/rv570-2.html

 

rozmiary wersji PCI:

 

Dimensions: 220x100x15mm (the last figure is the maximum thickness of a video card).

 

Pobór prądu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

UPDATE:

 

http://www.lostcircuits.com/video/sapphire...0proagp/3.shtml

 

Form Factor - ATX 110 mm x 230 mm (including AGP connector)

Max Power Consumption - ~ 150 W (full load)

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...