Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje serdecznie.

 

Wymiary rzędu 22 cm długości moja obudowa wytrzyma (nota bene tyle samo ma mój obecny GF 6800). Gorsza sprawa z tym zasilaczem :cry: , trochę nie uśmiecha mi się wywalanie kasy na nowy.

 

A na jakich konkretnie zasiłkach lecicie przy omawianym ATI X1950 PRO??; inaczej mówiąc nie tracę nadzieji, że mój Chieftec 360 Wat być może jednak się nada :wink: (na kalkulatorku mocy stąd - http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine - wychodzi, że po dołożeniu ww ATI wyjdzie 271 Wat, obecnie zaś 244 Wat; dla przypomnienia - mój zestaw: Asus P4P800, P IV 2,4 GHz, 3x512 DDR Goodram, WD 160 GB sata + chieftec 360 Wat).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Dziękuje serdecznie.

 

Wymiary rzędu 22 cm długości moja obudowa wytrzyma (nota bene tyle samo ma mój obecny GF 6800). Gorsza sprawa z tym zasilaczem :cry: , trochę nie uśmiecha mi się wywalanie kasy na nowy.

 

A na jakich konkretnie zasiłkach lecicie przy omawianym ATI X1950 PRO??; inaczej mówiąc nie tracę nadzieji, że mój Chieftec 360 Wat być może jednak się nada :wink:

wszystko zalezy ile tluczesz juz ten zasilacz. jesli dluzej niz 2 lata to zmiane narzuca juz sam zdrowy rozsadek.

 

ja zmienilem na 400W Feel Mode Com 9 2 lata gwarancji ) i kosztowalo mnie to 99zl.

 

aha, też mam P4 i po dokładnych pomiarach i zapoznaniu sie ze specyfikacja wychodzi ze starsze procki P4 ciagna minimum 140W wiec nie wiem jak zmiesciles sie w 240 jak ja na starej grafie wchodzilem w 290W.

 

fotki mojego staruszka ;)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje serdecznie.

 

Wymiary rzędu 22 cm długości moja obudowa wytrzyma (nota bene tyle samo ma mój obecny GF 6800). Gorsza sprawa z tym zasilaczem :cry: , trochę nie uśmiecha mi się wywalanie kasy na nowy.

 

A na jakich konkretnie zasiłkach lecicie przy omawianym ATI X1950 PRO??; inaczej mówiąc nie tracę nadzieji, że mój Chieftec 360 Wat być może jednak się nada :wink: (na kalkulatorku mocy stąd - http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine - wychodzi, że po dołożeniu ww ATI wyjdzie 271 Wat, obecnie zaś 244 Wat; dla przypomnienia - mój zestaw: Asus P4P800, P IV 2,4 GHz, 3x512 DDR Goodram, WD 160 GB sata + chieftec 360 Wat).

komputer bedzie dzialac, ale nie wiadomo jak dlugo wiec dla spokoju wymien zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się nie nada :q....... miałem szefa 420W DF i nie chciał poprawnie pracować z Powercolorem moim...... ma słabą linię 12V... na Taganie 380W bez problemu chodziła karta i cały komp chociaż był bardzo ciepły, być może dlatego że mam prescotta a on ciągnie prądu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Na pewno się nie nada :q....... miałem szefa 420W DF i nie chciał poprawnie pracować z Powercolorem moim...... ma słabą linię 12V... na Taganie 380W bez problemu chodziła karta i cały komp chociaż był bardzo ciepły, być może dlatego że mam prescotta a on ciągnie prądu...

jaki masz wynik w 3dmarku2005 ? bo widze ze tez masz P4 ... u mnie jak widac slabo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Bez OC proca na 3Ghz mam 6500pkt. z OC na 3750Mhz mam 8200pkt

no dzieki ...

a czy moglbys pokazac rodzaj swojego P4 ?

 

moj na screenie

Dołączona grafika

 

 

w PC Wizard 2007 w testach procek moj wypada dosc dziwnie bo w porownawczym wykresie jest gorszy niz jakis celeron ?! o co chodzi ?!

 

czy CPU rzeczywiscie ma az taki wplyw na wyniki testu w 3dmark i ogolnie wydajnosc grafiki ?

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

w takim razie nie wiem co sie dzieje ... najwyzej jutro postawie system od nowa ale ... sam nie wiem czy zyskam na tym 3000 pkt wiecej zeby miec tyle co ty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Możesz podkręcić proca na 3.75Ghz?? Jaka mobo?

moge podkrecic max do 3.60GHz w biosie wizardem , recznie tego nie robie.

Mam P4P800 ASUS.

 

badales swojego kompa PC Wizard-em 2007 ver 1.73 ?

u mnie pokazuje cos takiego

 

Dołączona grafika

Edytowane przez OpenSource

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

zreszta gdyby wierzyc 3dmarkowi i temu wzrostowi wydajnosci poprzez podkrecenie procesora u mnie o 20% to gry tez powinny chodzic 20% szybciej niz wczesniej.

 

a tu uruchamiam Jericho, Bioshock i inne i pod frapsem taka sama ilosc klatek , a sprawdzalem w stalych miejscach tak jak w benchmarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość OpenSource

Ile masz pkt w 3dmarku03?

sciagne to sprawdze .

 

widze ze w tym wizardzie roznicy tak kolosalnej nie ma ... dzieki surix za wsparcie ;)

w takim razie nie wiem o co chodzi z tym 3dmarkiem 2k5 ... moze dlatego ze to jest spatchowana wersja 1.10 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w intelu "nie siedzę" ale Wasze procki różnią się ilością pamięci podręcznej- a ilość jej zdaje się w znacznej mierze wpływa na wydajność.

Tak, ale w Prescottcie została zwiększona dlugość potoku wykonawczego dlatego nawet Prescott 1MB jest wolniejszy zegar w zegar od Northwooda 512KB. Tylko Northwoody się tak dobrze już nie kręcą ;] To tylko 130nm.

Natomiast Prescott 2MB jest już szybszy on Northwooda 512KB jak i Prescotta 1MB, ale to już 775, a tam nie ma Northwoodów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagne to sprawdze .

 

widze ze w tym wizardzie roznicy tak kolosalnej nie ma ... dzieki surix za wsparcie ;)

w takim razie nie wiem o co chodzi z tym 3dmarkiem 2k5 ... moze dlatego ze to jest spatchowana wersja 1.10 ??

Obecnie nie mam 3dmarka05 na kompie więc nie wiem jaka wersje mam... dzisiaj przetestuje :)

 

edit.

Wersja 3dmarka05 1.0.0 nic nie podkręcane

Dołączona grafika

 

Wersja 3dmarka05 1.2.0 nic nie podkręcane

Dołączona grafika

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dawno nie miałem problemu z kompem, lecz w końcu się stało.

Sam problem jest taki że, po zainstalowaniu Ati omega drivers 7.10 (wcześniej były Ati catalist 7.4) zrestartowałem kompa, po czym pojawił się komunikat w windzie "secondary ide channel no 80 conductor cable instaled" i sam się restartuje. Natomiast w trybie awaryjnym windows uruchamia się. Czy ktoś mógłby mi zasugerować co się stało. Pozdrawiam.

 

Ok, już po problemie, ale nigdy takiej jazdy nie miałem ze sterownikami. :?

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem masochistą :wink: , gdyż odpalałem Crysisa w trybach:

 

1. Wszystko na High AA0, AF0, rozdzielczość 1024x768 fps 5-25

2. --------- II -------------------------------- 1680x1050 fps 3-18

3. Wszystko na Very high (zmodowane pliki) AA0, AF0, rozdzielczość 1680x1050 fps 2-8

4. -----------------II----------------------------------------------------- 1380x768 fps 3-12 (w tym trybie eksploruję wyspę, walczyć się już nie da)

 

Grając w 1 trybie, najwięcej wykorzystanej pamięci to 988mb, procek 100% (widać że on się najbardziej "dławi". W trybie 2 nie sprawdzałem lecz na pewno 2 giga starczy.

Przydałoby się również na karcie z 512 mb ramu, mogłoby to coś dać. Na medium i low nie grałem, nie chce "profanować" gry. :razz: Płynnością będę się cieszył po kupnie nowego kompa. :wink: Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któs spotkał sie z takimi objawami jak umnie to jest podczas niektórych gier(tylko niektórych starszych a takze na Crysisie Demo) podczas gry po pewnym czasie (np 10-15min) wyłacza sie monitor (przechodzi w stan czuwania) i nie można go właczyć ponownie. Pomaga tylko wyłaczenie i właczenie komputera. Na większoci gier chodzi wszystko ok np Gothic 3 moge grac nawet kilka godzin i nic sie niedzieje. Nie jestem pewny czy to grafika szwankuje czy coś innego. Prosze o rade. Reszta podzespołów w sygnaturce. Zainstalowane obecnie catalysty 7.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalamuj mnie, az tak tragicznie? :|

To jest najbardziej wymagająca gierka jak dotychczas. Potrafi "zadławić" QC6600 2GB GF8800GTX. Poczytaj w temacie o Crysisie. Są tam osoby które mają X1950pro z lepszym procem niż ja, a fps jest prawie identyczny. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 1950 powercolor no i problem w czasie grania ekran robi się czarny ,jedne szybciej inne póżniej .System postawiłem od początku ze trzy razy , sterowniki oryginalne potem 7.9 i 7.10.

Nawet zasilacz wymieniłem na corsair 450w (linia 12v ma 33A).Monitor lcd podłączony przejsciówką na sygnał analogowy. W czym problem czyżby karta walnięta (2 tygodnie), nic nie kręcone ani kombinowane .Tydzień chodziło dobrze a pózniej ekran czarny jak noc a ja mam koszmar .Zachciało mi się ati zamiast nvidii .POMOCY :mur: :sad:

Znalazłem taki komunikat;

Aplikacja zawieszająca CLI.exe, wersja 1.11.0.0, moduł zawieszenia hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

co to znaczy

Edytowane przez waldemas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...