Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

to moze jakas inna gierka ? fear, nfs ?

W Nfs Pro street również nie grałem, natomiast demo far cry, tu cytuje siebie

 

"Ja chyba jestem masochistą , gdyż odpalałem Crysisa w trybach:

 

1. Wszystko na High AA0, AF0, rozdzielczość 1024x768 fps 5-25

2. --------- II -------------------------------- 1680x1050 fps 3-18

3. Wszystko na Very high (zmodowane pliki) AA0, AF0, rozdzielczość 1680x1050 fps 2-8

4. -----------------II----------------------------------------------------- 1380x768 fps 3-12 (w tym trybie eksploruję wyspę, walczyć się już nie da)

 

Grając w 1 trybie, najwięcej wykorzystanej pamięci to 988mb, procek 100% (widać że on się najbardziej "dławi". W trybie 2 nie sprawdzałem lecz na pewno 2 giga starczy.

Przydałoby się również na karcie z 512 mb ramu, mogłoby to coś dać. Na medium i low nie grałem, nie chce "profanować" gry. Płynnością będę się cieszył po kupnie nowego kompa. Pozdrawiam."

 

Demo UT 2007, cytat:

 

"U mnie wygląda to tak, detale na 5 rozdzielczośc 1680x1050. Na mapce z pojazdami (ustawionych 15 graczy) fps potrafi spadac poniżej 20 fps. Jest to pierwsza gierka która naprawdę muli Bartona. Reszta screenów jest bez graczy, fps bardzo często utrzymywał sie na poziomie 30-35fps."

 

COD 4, cytat:

 

"W zamkniętych pomieszczeniach mam 35-45fps, podczas walki 30fps, podczas "obławy" na czołg 19-20fp"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zostalem wlascicielem gecube x1950pro 256Mb, cena ciut ponad 400 zlociszy, teraz mam do was pytanie, czy ktorys chlodzi swojego x1950 woda :?: jezeli tak jaki ma blok i czy woda chldzo tylko rdzen czy takze pamieci, ja niestety narazie nie znalazlem sensownego bloczku na gpu. na pamiatki cos sam zmajstruje chyba ze ktos ma jakies fajne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie gdzie obecnie najtaniej można dostać tą kartę? Najlepiej wersję 512MB. Mowa oczywiście o AGP.

Mam bratankowi kupić coś sensownego pod AGP, więc wybrałem X1950Pro.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy X1950Pro AGP ma jakieś informacje odnośnie braku współpracy sterowników z AGP(od 7.8 wzwyż żadne nie działają).Co prawda można to obejść ale chyba nie o to chodzi.Jeżeli wydają tyle modeli na agp a potem nie ma wsparcia w sterownikach to chyba użytkownicy maja prawo czuć się oszukani.Najpierw miałem FX5900 i okazało się że Nvidia oszukała użytkowników a teraz ta sama historia z ati.Czy ati ma zamiar jeszcze wspierać agp czy już nas olali ciepłym moczem?

 

Pozdrawiam całe PurePC i życze wszystkim zdrowych i pogodnych świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać działają, ale już nie wspierają zdaje się serii 9500 i niżej.

Nie słyszałem nic o tym, że seria X1000 też już nie jest wspierana na AGP.

 

Chociaż AMD Product Support twierdzi, że 7.12 nadal wspierają i 9500 i X1950. Pewnie chodzi im tylko o to, że owe sterowniki działają na tych kartach ale nic do nich nie jest już rozwijane.

Z tego co mi wiadomo nowe Caty od kilku wersji rozwijają się już tylko dla serii 2xxx i 3xxx.

 

Mimo wszystko zapraszam na forum AMD, gdzie atmosfera topiku jest już mniej optymistyczna... http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...;threadid=89852

Wychodzi na to, że ostatnie Caty wspierające AGP to 7.7

Co prawda ATI twierdzi, że będzie wypuszczać stery do AGP co 3 miesiące (pod PCI-E średnio co miesiąc), ale 7.11 miały być AGP a nie są ;]

 

Osobiście mam Omegi oparte o 7.10 i wszystko jest OK.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy X1950Pro AGP ma jakieś informacje odnośnie braku współpracy sterowników z AGP(od 7.8 wzwyż żadne nie działają).Co prawda można to obejść ale chyba nie o to chodzi.Jeżeli wydają tyle modeli na agp a potem nie ma wsparcia w sterownikach to chyba użytkownicy maja prawo czuć się oszukani.Najpierw miałem FX5900 i okazało się że Nvidia oszukała użytkowników a teraz ta sama historia z ati.Czy ati ma zamiar jeszcze wspierać agp czy już nas olali ciepłym moczem?

 

Pozdrawiam całe PurePC i życze wszystkim zdrowych i pogodnych świąt.

Witam

Sam mam zainstalowane sterowniki 7.11 i nie widze żadnych problemów z działaniem AGP. Moim zdaniem to wina zbyt starych chipów na płytach głównych które nie współpracuja z nowymi sterownikami. Posiadałem wcześniej Asusa A7N8E Delux i żadne sterowniki powyżej 7.7 nie chciały działać. Obecnie posiadam płytę jak w podpisie i nie ma zadnych problemów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 1950 powercolor no i problem w czasie grania ekran robi się czarny (...)

Witam, udało ci się może zlokalizowac co było/jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

 

Mam dokładnie ten sam problem.

 

specyfikacja:

Grafika: Gecube x1950pro 256MB agp

Procek: 3,2 GHz P4 HT

MOBO: Asus P4P800 SE

Zasilacz: Akasa PaxPower 400W

Sterowniki: obecnie 7.12, ale były też 7.7, 7.10... ten sam ból.

 

btw. wspominałem że takie akcje też odbywają się przy normalnej pracy wind?!

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało ci się może zlokalizowac co było/jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

 

Mam dokładnie ten sam problem.

 

specyfikacja:

Grafika: Gecube x1950pro 256MB agp

Procek: 3,2 GHz P4 HT

MOBO: Asus P4P800 SE

Zasilacz: Akasa PaxPower 400W

Sterowniki: obecnie 7.12, ale były też 7.7, 7.10... ten sam ból.

 

btw. wspominałem że takie akcje też odbywają się przy normalnej pracy wind?!

Odrazu wam się wyłącza monitor? czy dopiero po jakimś czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrazu wam się wyłącza monitor? czy dopiero po jakimś czasie?

różnie, czasami w pare sekund po uruchomieniu systemu, innym razem komp działa 48+ godzin bez problemu

 

w grach podobnie, czasem praktycznie po uruchomieniu (TDU), czasem pozwala nawet na godziny grania bez problemu (NFS:PS, BioShock).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnie, czasami w pare sekund po uruchomieniu systemu, innym razem komp działa 48+ godzin bez problemu

 

w grach podobnie, czasem praktycznie po uruchomieniu (TDU), czasem pozwala nawet na godziny grania bez problemu (NFS:PS, BioShock).

Witam

Z wyłączaniem się monitora tez miałem problemy i tu zasiłka raczej nie gra roli chodzi raczej o temperature układów zasilania na karcie. Przy zamknietej obudowie zdażało sie to często, przy otwartej wcale. Gorące powietrze z karty widocznie musi miec ujscie wtedy nic sie niedzieje. miałem wentylator wdmuciach!acy powietrze do obudowy na wysokosci procesora, jak go wyjałem to mam zamknietą obudowe i problem z monitorem zniknął. Najważniesze jest dobra wentylacja obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie układ zasilania nie grzeje się zbytnio, ba powiem że jest przyzwoicie chłodny, ale zasilanie na gecube/visiontech jest nieco inne niż na innych x1950.

 

przyczyną padania obrazu prawdopodobnie był mostek agp-pcix. przykręciłem na niego zalmana "niebieskiego" (zmieścił się!) i będę testował taki układ, może będą z tego ludzie.

 

po weekendzie postaram się zrelacjonować jak to działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze pomóżcie - Mam P4 2x3gh ( rdzeniowy) i planuję zakup x1950 pro by zagrać w Dragon Age choćby na najmniejszych detalach - czy procesor taki ma szanse udźwignąć te kartę - z dodatkowych szczegółów mojego kompa mam 1,5gb ram - aha planuję też dokupić zasilacza chieftec 450 W - będe wdzięczny za każda help

 

>>>>>>

 

Będzie działać, podkręcisz trochę CPU i powinno być przyzwoicie. Zapraszam do tematu zbiorczego o X1950 po ewentalną dalszą pomoc.

>>>>>

 

Dziekuje za szybką odpowiedź - jak podkręcić CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze pomóżcie - Mam P4 2x3gh ( rdzeniowy) i planuję zakup x1950 pro by zagrać w Dragon Age choćby na najmniejszych detalach - czy procesor taki ma szanse udźwignąć te kartę - z dodatkowych szczegółów mojego kompa mam 1,5gb ram - aha planuję też dokupić zasilacza chieftec 450 W - będe wdzięczny za każda help

 

>>>>>>

 

Będzie działać, podkręcisz trochę CPU i powinno być przyzwoicie. Zapraszam do tematu zbiorczego o X1950 po ewentalną dalszą pomoc.

>>>>>

 

Dziekuje za szybką odpowiedź - jak podkręcić CPU?

http://forum.purepc.pl/FAQ-f8/Podkrecanie-...ych-t29395.html

 

Moje zdanie - nie podkrecaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...