Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was zastanawiał się jak jest zbudowany radiator dla Redka X1950pro ?

 

 

 

matelowe finy przymocowane do miedzianej płytki, która dotyka tylko rdzenia nie jest niczym przyklejone do aluminiowej obudowy, całość w „kupie” trzyma plastikowa, niebieska płytka więc o chłodzeniu pamięci można zapomnieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, niestety nie ma tak dobrze - ta z Morele to Pro a Corso mówi o XT

Jak znam zycie to u nas ten XT na dziendobry bedzie kosztowal > 999zl :?

no racja, nie zwróciłem uwagi

 

ja bym stawiał na <100zł więcej

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie mam tego palita.oczywiście kupa kłopotów z wgraniem sterów bo ten panel z bajerami nie chce mi coś działeć i bardzo kiepsko na nim karta śmiga, ale w końcu wgrałem same stery 7.1 i poszło bez oporów(nie mam zakładki do tvout ale myślę, że dojdę jak to uruchomić.Jeśli chodzi o wydajność to na 3dmarku 2003 i na karcie nie podkręconej mam tak:

proc 11x195=2145-----11800

11x215=2375-----12000

12x213=2550-----12100

widać z tego, że do starego marka proc nie musi być szybki wystarczy 2100 zegar i potem praktycznie nie ma przespieszenia.dla 3dmarka2005 sprawa się ma tak

11x195=2145-----6860

11x215=2375-----7380

12x213=2550-----7500

tu widać, że w nowszym marku proc jes potrzebny nieco szybszy-2300-2400mhz styknie bo potem to już niewiele idzie.

jak poczytam czym i jak bezpiecznie podkręcić tę kartę to napisze coś więcej.

zagram też w coś żeby porównać do radka 9800se@pro

rdzeń na 600 i tak ;

11x195=2145-----12900-----7040

11x215=2375-----13180-----7660

12x213=2550-----13350-----7850

z lewej 3dmark2003 z prawej 2005

stalker śmiga na 1200cośtam na 1024 i wszystko co się da na full ale czasem stanie i doczytać musi -czyli ramu trzeba więcej

 

ta karta jest supr cicha -niesamowicie mnie to cieszy

 

poległem-nie mogę wgrać ccc bo mi błędy wywala a bez tego nie mam możliwości ustawienia tvouta.wcześniej miałem omegi i we właściwościach sobie mogłem przełączyć na tv jak chciałem a teraz jakieś nowe omegi 3.8.330 nie chcą wejść-wszystko jest cacy z instalacją a po restarcie nie działa bo wykrywa nową kartę i nie ma sterów omegi?? .Może ktoś zna jakiś program do tvouta w radku bez kombinacji ze sterami?

Pozostaje mi wgranie systemu ale to cały dzień zabawy żeby wszystko poinstalować :mur: .pomocy

 

zainstalowałem ATI Tray Tools i po walce udało mi się opanować tvout

rdzeń na tej karcie stabilny jest na 630 natomiast za nic nie magę ruszyć pamięci-każda zmiana nawet 1mhz i zwis???

Edytowane przez tomekkc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam GeCube X1950PRO AGP 256MB RV570

 

Mam zablokowaną opcję ATI Overdrive. Jak ją odblokować?

Jeszcze jedno pytanko: jakim programem sprawdzić:

 

1) Liczba potoków pikseli

2) Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków

3) Liczba urządzeń cieniowania pikseli

 

Sprawdzałem SANDRĄ, AIDĄ i EVERESTEM.

Pytam, ponieważ SANDRA i AIDA nie rozpoznają GPU, EVEREST HE też nie rozpoznaje.

Dopiero EVEREST UE 2006 rozpoznaje GPU, ale wskazuje liczbę urządzeń cieniowania wierzchołków na 5 a nie na 8 (8 powinno być).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze Caty 7.2 próbowałeś ? Hmm co do tej wersji XT za ok 1000 to szczerze panowie... dla mnie to strata pieniędzy. Pro można zawsze troszkę wykręcić ,a tu dokładasz 200 praktycznie za nic. Co do wersji x1950GT hmm to IMO lepiej brać x1950 PRO. Przecież można dostać już za ok 700 pln (pod AGP) Gecube czy też nawet od Palita widziałem gdzieś za 689 PLN. A tu mamy z mocno zjechanymi zegarami.Wątpię aby dało wyciągnąć 580/700 a co dopiero 600/700. IMO też nie opłacalny. Jakby nie patrzeć to teraz najbardziej opłacalnym zakupem (obojętnie czy AGP czy PCI-e) z ATI jest właśnie x1950PRO albo ew XT (pod PCI-E). A te lepsze modele ja XTX to też strata kasy.Za 1100 to można dorwać 8800GTS 320/320 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pamięci masz w tym palicie? Chyba da sie podejrzeć bo nie ma nic na nich :)

xp i jak myślę nie jest dobrze :cry:

 

Ale pal licho podkręcanie- Oblivion śmiga mi na 1280x1024 wszystko na full oprócz tych ...fade -one na środku, hdr on, bez aa, z anizox8.

Barton tylko na 11x200 a karta 600x600. Oczywiście w widoku 1-szej osoby. Widzany z tyłu czasem tnie.

Edytowane przez tomekkc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do tej wersji XT za ok 1000 ... dokładasz 200 praktycznie za nic...

a 12 dodatkowych PS to pies :?: a extra chlodzenie :?:

tej karcie (XT) do pelni szczescia przydaloby sie 512 ramu na pokladzie

i jest warta te 1000 a tak to troche pozostanie niedosyt :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki / kto sie spotkał z długim uruchamieniem sie XP po wgraniu sterów do Radeona/ czyściłem system i poszła nowa instalka/Win w 10 min potem płyta ze sterownikami od Gigabyta/restart/dwa przewinięcia paska w logo XP i jest/nastepnie płyta od radeona i dwa paski na logo Win XP potem 35 sekund nic i jesze jeden i jest system ale to wszystko trwa za długo(czas~1,15min)odistalowuje sterowniki od grafiki jest po staremu/dwa paski przewiniecia na logo XP i ok(40Sekund) sprzęt jak nizej/dyski w raidzie0 / ciekawe jest to ze miałem szybko uruchamiający sie system ale wgrałem jeszcze raz bo zle podzieliłem patrycje a system nie był jeszcze po aktywacji/ co może być takiego w sterownikach tej płyty?/ wszelkie zmiany na nowe i z neta nic nie daja. :unsure:

Edytowane przez bodzio.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po blisko 1,5 miesiąca dostałem kartę z serwisu (PowerColor z Accelero)

Wymiana - karta nowa oryginalnie zapakowana - nr seryjny większy od poprzedniej o jakieś 300 ...

I TEN SAM PROBLEM !!! :mur: :mur: :mur:

Ja juz nie wiem - może to jednak mój komp się gryzie ???

Dla przypomnienia: w 2D wszystko chodzi - po włączeniu 3Dmarka zwis po kilku, kilkunastu sekundach później czarny ekran i tylko twardy resret ... Poprzedni egzemplarz czasem przechodził kilka testów - raz udało się nawet, że przeszedł całego 3D06 .... ten wisi zawsze na początku ...

Próbowałem różnych driverów - tych dołączonych do karty i tych polecanych na forum Omegi ... bez różnicy (oczywiście wcześniej czyszczenie DriveCleanerem) przy 1 egzemplarzu system postawiony od nowa ...

Początkowo myślałem, ze za słaby zasilacz ... Fortron 350MDNR - 25A na lini 12V (ale miernik pokazuje spadek z 12,09 do 11,99) niemniej jednak kupiłem Topowera 520W P6 627 (40A na lini 12V) ale nie pomogło (różnice napięć max między 12,10 a 12,09 - jak skała ...)

Mój sprzęt :

Venice 3000 + AC Freezer na paście Ceramiq -

2x 512 mb TwinMos

Gigabyte K8NS Pro 939

Seagate 10 320GB

do tego ze 2 wiatraczki 80mm ale testy i tak na otwartej obudowie

 

Czy to może być wina mojego kompa ??? Dotychczas żadnych problemów ...

Czy trafiłem na felerną serię tych kart ???

Czy moglibyście coś poradzić bo jak mi przyśla raz jeszcze i będzie to samo to się załamię ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem, po zmianie karty wszelkie napisy są nieostre i mniejsze, kolory jakby wybielone, na X800XT było ok. Czy to wina sterów, poprzednie skasowałem. :?

Doszły kolejne kwiatki, jak wszedłem do Catalist, to zaczeły pojawiać się piękne artefakty :mur: Czyżby jednak zasilacz nie wyrabiał? :?

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem, po zmianie karty wszelkie napisy są nieostre i mniejsze, kolory jakby wybielone, na X800XT było ok. Czy to wina sterów, poprzednie skasowałem. :?

Doszły kolejne kwiatki, jak wszedłem do Catalist, to zaczeły pojawiać się piękne artefakty :mur: Czyżby jednak zasilacz nie wyrabiał? :?

ściągnij ATITool uruchom poszukiwacz artefaktów, ale 20A to może być trochę za mało masz dużo dodatków Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś felerna seria, czy przypadkiem nie dlatego że mniej mają mosfetów niż X1900XT/X1950XT. Jeśli będę musiał zmienić zasiłke, to chyba sie zastrzele. :mur: Chciałem pozbierać na Yesico pasywny, a tak to trzeba już coś kupić. Może kupie (i tak nie tani) Tagan 500W dwie linie 12V po 20A. Myślałem o tym

Możecie mi doradzić czy kupować zasilacz, bo nie wiem jaki może być jeszcze powód tych artefaktów. Możliwości sprawdzenia karty u kogo innego nie mam. :?

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość kręcenia palita gt na pamięciach tylko trzeba mieć najnowszy atitool i w ustawieniach włączyć Driver Level overcloking u mnie z 1200 na ponad 1500 ale już mam mały wzrost wydajności. Pewnie procek już jest za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...