Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Weź Hisa, tylko nie sugeruj się moimi problemami, to zdaje się normalka w tej serii. :wink: Swoją jutro oddam do serwisu. :) Kupiłem Hisa gdyż słyszałem że seria X1950pro nie kręci się, a różnica w wydajności pomiędzy 1380mhz a 1480mhz jest na pewno. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spider Man 3 chodzi mi na ustawieniach max z wygladzaniem 4 i jakos nie odczuwam spowolnien, co do Obliviona ( tutaj bezproblemowa gra nawet nie ma jakis gwaltownych spadkow fps ) w gothic 3 tez nie uswiadczylem jakis utrudnien w graniu :)

 

A może byś tak przestał ściemniać i wszedł do tematu o Spider manie i poczytał na jakim sprzęcie ludziom ta gra przycina ?

 

No chyba że dla ciebie 17 FPS to nie jest gwałtowny spadek. Sorki ale nie uwierzę ,że na a64 2.4 ghz i radku x1950 ,który też mam, masz cały czas płynnie albo lekkie spadki FPS. w Oblivionie i Gothicu 3 to już w ogóle .

 

 

I nie pisz mi że tak jest, bo i tak nie uwierzę. I pewnie nie jedna osoba podzieli to zdanie ;)

 

Proofit nie wierz w te zapewnienia czulo ,bo to bzdury i możesz się potem zawieść . Po za tym radzę się zainteresować 7900 GS , jeśli masz zamiar kręcić.

 

X1950 pro jest nieco lepszy od 7900 GS na standardowych ustawieniach ,ale już po OC dostaje baty i do tego jest tańszy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje mi czekac tylko na wyplate i zaraz zamawiam x1950Pro. Tylko nie wiem jeszcze jakiego producenta <_<

Ja moge polecić Powercolora :) bardzo cicho, od razu masz bdb chłodzenie i nie musisz martwić się suszarkami. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić Powercolora :) bardzo cicho, od razu masz bdb chłodzenie i nie musisz martwić się suszarkami. :-P

Dokładnie tak. Polać mu. PC jest najlepszym wyborem. Standardowo podniesione zegary i bardzo ciche chłodzenie .

 

Myślę że Oblivion to chodzi cacy

Niestety ,ale na 2.7 ghz i tej karcie co on ma Oblivion spowalnia. Chociaż nie tak często jak G3 czy Spider Man 3. Przecież ja tego nie wyssałem z palca. Nie jedna osoba mi przyzna rację że na Athlonie 64 3000@2.4ghz i x1950 PRO nie jedna gra przytnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić Powercolora :) bardzo cicho, od razu masz bdb chłodzenie i nie musisz martwić się suszarkami. :-P

To ja juz nie wiem :blink: HIS-a i PC dostane w podobnej cenie. I wydaje mi sie ze obie karty maja dobre chlodzenie, chyba ze sie myle to mnie poprawcie. :wink: Ktora lepsza?

A co z Sapphire, przecierz ma 512MB ram, czy nie jest zbyt dobrym pomyslem? I nie jest ona wiele drozsza od innych, a i darmowa przesylka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu ram nie ma nic do tego... spadki FPS są ciągłe ,a nie chwilowe jak w przypadku doczytywania z braku ramu. Spider man ponoć tnie ludziom z C2D i takimi kartami jak x1950 albo 7900. Karta jest dobra ,ale nie wystarcza na dzień dzisiejszy do wszystkich gier. A będzie coraz gorzej. Niestety :|

 

To ja juz nie wiem :blink: HIS-a i PC dostane w podobnej cenie. I wydaje mi sie ze obie karty maja dobre chlodzenie, chyba ze sie myle to mnie poprawcie. :wink: Ktora lepsza?

A co z Sapphire, przecierz ma 512MB ram, czy nie jest zbyt dobrym pomyslem? I nie jest ona wiele drozsza od innych, a i darmowa przesylka B-)

 

 

I tak tych 512 MB nie wykorzystasz do końca. IMO 256 MB dla tej karty styknie. No chyba że cena by była atrakcyjna. Ten Sapphire ma sporą wadę. Chłodzenie jest beznadziejne. IMO albo ten HIS ,albo PowerColor. Nie wiem tylko czy Accelero było montowane też w wersji AGP ?

 

EDIT:

 

 

A jednak tak:

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=19762

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o chłodzenie, to ma dokładnie takie samo jak His, tyle że obudowa chłodzenia jest czerwona. Natomiast taktowanie rdzenia i pamięci znacznie gorsze gpu Msi 575, his 620, mem Msi 1380, His 1480. Ja bym brał bez zastanowienia Hisa. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może byś tak przestał ściemniać i wszedł do tematu o Spider manie i poczytał na jakim sprzęcie ludziom ta gra przycina ?

 

No chyba że dla ciebie 17 FPS to nie jest gwałtowny spadek. Sorki ale nie uwierzę ,że na a64 2.4 ghz i radku x1950 ,który też mam, masz cały czas płynnie albo lekkie spadki FPS. w Oblivionie i Gothicu 3 to już w ogóle .

I nie pisz mi że tak jest, bo i tak nie uwierzę. I pewnie nie jedna osoba podzieli to zdanie ;)

 

Proofit nie wierz w te zapewnienia czulo ,bo to bzdury i możesz się potem zawieść . Po za tym radzę się zainteresować 7900 GS , jeśli masz zamiar kręcić.

 

X1950 pro jest nieco lepszy od 7900 GS na standardowych ustawieniach ,ale już po OC dostaje baty i do tego jest tańszy.

Jesli wiesz lepiej co i jak mi chodzi to ok, nie zamierzam sie kłócić ;) A każdy zrobi to co uważa za stosowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy Accelero było montowane też w wersji AGP ?

 

EDIT:

A jednak tak:

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=19762

Wystarczy popatrzeć na moją sygnature :wink: .... Pozatym wygiął mi się lekko jeden regulator napięcia ale wszystko jest w porządku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche go wykreciłem ale na jakim napieciu ( 2.0 V ) szkoda mi było kasy aby wszystko zmieniac mobo, pamiec, procek, dysk dlatego wybrałem wariant z wymiana grafy.....

 

 

P.S Za swoja stara grafe dostałem 370 zł:D:D:D...takze duzo nie dokładałem:)

Edytowane przez dealer23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy x1950pro AGP

Kupiłem szafirka z 512mb. Bałem się chłodzenia - wszędzie czytałem o jego głośności - ale wcale jakoś zabójczo głośny nie jest. Natomiast tyle się naczytałem o kiepskiej podkręcalności - i albo mam niezłą sztukę, albo muszę dokładniejsze testy przeprowadzić... Bo rdzeń podkręcił mi się na dzień dobry z 580 do 630 bez artów. Za to pamięci ani krok - od razu zwiecha. Oczywiście nie jest to 7800gs, ale i na stockowym chłodzeniu. Jak bym załadował na rdzeń coś miedzianego może jeszcze by bryknął wyżej.

Za jakiś czas trzeba będzie poszukać na necie vmodów... :P

 

Grafa bryka z antkiem podkręcanym do 2000~2300MHz w zależności od potrzeb. Zasiłka sirtec420 spokojnie wyrabia.

 

Szczerze to zadecydowały testy wydajności STALKERA, gdzie te radki wyrażnie lepiej się sprawują od 7800gs, tak byłaby ta ostatnia... I dobrze się stało. Żal byłoby opuszczać 'blok' ATI po 9700pro, i 3 9800SE@pro, z którymi to się nieźle bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz 2gb ramu?, bo do Stalkera tyle trzeba mieć. Bez takiej ilości, to i karta nie pomoże. Strasznie doczytuje przy full detalach:-|

Rdzeń rzeczywiście ładnie podkręciłeś. :) Ja jeszcze muszę czekać 2,5 tygodnia aż karta wróci z serwisu. PS. Gratuluję bezawaryjnej sztuki. :wink: Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CORSO --> co do STALKERA - wiem, i to z autopsji :) Karte kupiłem właśnie z powodu tej gry. Połowę go przeszedłem na radku 9800pro i static lightening, jak zobaczyłem porównanie screenow z dynamic to... aż nabrałem ochoty na nową grafę :) Kupiłem, zainstalowałem, puściłem grę... i big QPA. Przycięcia takie, że się nie dało grać. Ale pożyczyłem pół giga od brata i jest już zupełnie ok.

 

Tutaj jest ciekawy wątek (tylko dłuuugi)

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=25301

Jeden typ napisał, że wersje na AGP kręcą się lepiej, niż pcie... Tylko trzeba zwiększyć dodatkowo (oprócz rdzenia i pamiątek) napięcie na szynie AGP. Na WC mają po 720MHz, pamięci ktoś miał na 800.

Tylko nie wiem dlaczego nie pojawiają mi się załączniki o których piszą w tekście - tylko widać je na ostatnich stronach wątku...

Dodatkowo ktoś napisał, że rdzeń naszych kart ma olbrzymi potencjał. Goście z ATI podobno puszczają nasze RV570 na 800MHZ, tylko PCB x1950pro je ogranicza...

Edytowane przez xor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CORSO --> co do STALKERA - wiem, i to z autopsji :) Karte kupiłem właśnie z powodu tej gry. Połowę go przeszedłem na radku 9800pro i static lightening, jak zobaczyłem porównanie screenow z dynamic to... aż nabrałem ochoty na nową grafę :) Kupiłem, zainstalowałem, puściłem grę... i big QPA. Przycięcia takie, że się nie dało grać. Ale pożyczyłem pół giga od brata i jest już zupełnie ok.

 

Tutaj jest ciekawy wątek (tylko dłuuugi)

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=25301

Jeden typ napisał, że wersje na AGP kręcą się lepiej, niż pcie... Tylko trzeba zwiększyć dodatkowo (oprócz rdzenia i pamiątek) napięcie na szynie AGP. Na WC mają po 720MHz, pamięci ktoś miał na 800.

Tylko nie wiem dlaczego nie pojawiają mi się załączniki o których piszą w tekście - tylko widać je na ostatnich stronach wątku...

Dodatkowo ktoś napisał, że rdzeń naszych kart ma olbrzymi potencjał. Goście z ATI podobno puszczają nasze RV570 na 800MHZ, tylko PCB x1950pro je ogranicza...

:) Chcesz bym zupełnie stracił cierpliwość, jeszcze sporo muszę czekać na kartę. :mur: :D Trzeba będzie "pod-katować" karcioche. Choć wersja Hisa już jest podkręcona, ale pożyjemy, zobaczymy. :wink: Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie pytanie do Was, bo na zachodnich forach ludzie mieli z tym kłopot...

Nasza karta ma 2 wtyki dla molexów, i do obu MUSI być podłączone zasilanie.

Po drugie - podłączajcie molexy nie poprzez złączkę dodaną do karty, tylko 2 molexy z osobnych linni (o ile zasiłka ma osobne linie :) ). Na moim sirtecu420 procku 1.466@2.3GHz 1.725v i grafie 580/700@630/710 nie mam (jak na razie - odpukać tfu! tfu !) żadnych kłopotów z artefaktami i stabilnością.

 

Może to są oczywistości - nie obraźcie się że o tym piszę, ale jak zaznaczyłem na zachodnich forach ludzie mieli z tym poważne kłopoty...

 

I poczytałem, pooglądałem, i ... kupuję accelero 2 :P Wtedy pogmeram w biosie i pokręcimy ciut mocniej

 

Echh, a już myślałem, że ciągoty do oc mi na amen przeszły... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim fajnie śmiga ta karta na Sirtecu 420W a mi wysiadał <_< , co do Stalkera to 1.5-2GB odpowiednie bo inaczej też mam problemy z grą, nieoczekiwane ściny itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie pytanie do Was, bo na zachodnich forach ludzie mieli z tym kłopot...

Nasza karta ma 2 wtyki dla molexów, i do obu MUSI być podłączone zasilanie.

MUSI

Po drugie - podłączajcie molexy nie poprzez złączkę dodaną do karty, tylko 2 molexy z osobnych linni (o ile zasiłka ma osobne linie :) ).

nie do końca z dwóch osobnych linji, w zasilaczach jedno gniazdo PCI-E jest zasilane z jednej linji zwykle osobnej i normalnie karty PCI-E sa zasilane z jednej linji (1 karta = 1 linja), tu chodzi o podpięcie dwóch osobnych wiązek kabli (od płyty zasilacza do gniazda na karcie), ponieważ MOLEX ma tylko jeden kabel dostarczający 12V a w wiązce PCI-E są 3 wiec aby nie przeciążyć tego jednego który w tanich zasilaczach są dodatkowo cieniutki i ze złej jakości miedzi lepiej podłączać dwie osobne wiązki do gniazd MOLEX Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pisaniu poprzedniego posta zjadłem jego część... 'pytanie' miało być retoryczne, ja doskonale sobie z tego o czym piszesz zdaję sprawę.

 

Natomiast co do oc. Hmm... we wszystkich testach na 631 karta chodziła super, testy atitool i atitraytools nie wykazują artefaktów, 3dm2006 też bez problemów.

Tylko w cholernym 3dm2003 pod koniec nature test małe haszcze na kamieniach.

Cóż, czas na mody :P Accelero x2 już do mnie jedzie.

Niestety, obawiam się że nasze karty nie mają możliwości modyfikowania napięć z poziomu biosu (wersje agp bodaj nie mają tablic napięć), na razie ati overdrive mi nie bangla, więc pozostanie vmod.

Jeszcze muszę znaleźć vmem moda - mamy po 1.8v na pamięciach - są niedovoltowane, spokojnie mogą mieć 2v.

Rdzeń na 1.425 i zobaczymy co będzie.

 

Nawiasem do naszych kart pasują mody ('prawie' identyczne) x1900GT rev2, ten sam układ PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie pochwaliłem się...

Po założeniu Accelero rdzeń może iść kilka MHz wyżej, na 631 już nie ma artów w 3dmarku 2003.

Natomiast przy kręceniu ATIToolem na poziomie sterowników w końcu udało mi się ruszyć pamięć - z palcem wiadomo gdzie chodzi na 810MHz, na 830 po jakimś czasie pojawiają się artefakty.

 

Pamięci na moim szafirku o ile nie miałem zwidów są 1.1... !

 

Na taktowaniu codziennym (620/800) w największe upały miałem max 49oC, co jest wynikiem o ponad 10oC niższym, niż na stocku szafira, plus do tego jeszcze podkręcona pamięć.

I błoooga cisza... No w mordę jeża, to chłodzenie jest genialne !

Powtórzę co już nie raz w temacie było - chłodzenie szafira jest do pupy. Do części kości pamięci to 'coś' co niby ma odbierać ciepło wogule nie dotyka, głośne, marni chłodzi.

 

Teraz tylko vcore moda zrobić na 1.425 i mam nadzieję koło 680 będzie, vmem moda jakoś nie mogę znaleźć na necie. A przydał by się, bo memki chodzą na 1.8v, a chciałyby więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj swojego Power Colora :D

Jeżeli chodzi o wydajnośc w smarkach to nie jest chyba najgorzej 03: 14993, 05: 8965, 06: 3999.

Jeżeli chodzi o gry to na razie grałem w TDU i w rozdziałce 1280x1024 mam średnio 33 fps, to chyba troche mało? Co sadzicie?

Ogólnie to jestem zadowolony bo na razie nie muszę zasiłki wymieniac :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...