Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się mały problemik. A mianowicie po kilku minutach grania występują frezy :(

Czyżby czekała mnie wymiana zasilacza czy to nie od tego o czym myślę?? Co sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się mały problemik. A mianowicie po kilku minutach grania występują frezy :(

Czyżby czekała mnie wymiana zasilacza czy to nie od tego o czym myślę?? Co sądzicie??

nie chcę Cię martwić ale ja już 3 razy odsyłałem taką samą kartę do serwisu... ostatnio odesłali z komentarzem "test ok" - w sklepie od razu sprawdzili na nowiutkim, dopiero co złożonym kompie i dalej to samo ... tyle, że u mnie to wieszała się już na testach w 3dmarku , o graniu nie było mowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tym, wystarczyło zmienić szyne agp na 67 MHz i ustawic standartowe napiecie 1.5v.

Po graniu pol godziny w carbona zadnych frezow nie zauwazylem. :D

 

A teraz z innej beczki.

Chcac krecic karte to jakiego najlepiej programu uzywac??

Bo jak krece w sterach to jak podniose gpu chociaz o 1 MHz to mi obraz miga <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tym, wystarczyło zmienić szyne agp na 67 MHz i ustawic standartowe napiecie 1.5v.

Po graniu pol godziny w carbona zadnych frezow nie zauwazylem. :D

 

A teraz z innej beczki.

Chcac krecic karte to jakiego najlepiej programu uzywac??

Bo jak krece w sterach to jak podniose gpu chociaz o 1 MHz to mi obraz miga <_<

Widze ze z jednym problemem sobie poradziłeś. Martwi mnie Twój wynik w Markach05 tym bardziej ze masz jeden rdzen co gry bardziej lubią. Ja mam9800 - 05 bez ruszania grafiki(standard)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze z jednym problemem sobie poradziłeś. Martwi mnie Twój wynik w Markach05 tym bardziej ze masz jeden rdzen co gry bardziej lubią. Ja mam9800 - 05 bez ruszania grafiki(standard)

eee to i tak słabiutka ja bez podkręcania czwegokolwiek mam tyle

 

:arrow: Proofit

 

podłączyłeś zasilanie przez przejściówke ?

jak tak to czy do obu molexów przejsciówki podpiąłeś dwa osobne kable od zasilacza a nie przez rozgałęźnik ?

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Proofit

 

podłączyłeś zasilanie przez przejściówke ?

jak tak to czy do obu molexów przejsciówki podpiąłeś dwa osobne kable od zasilacza a nie przez rozgałęźnik ?

Moj zasilacz ma swoj kabel 6-pin i wlasnie przez niego jest zasilana moja karta graficzna, a moj zasilacz ma 2 linie 12v lacznie 34A.

Według mnie powinien wystarczyc do dej grafy, czy sie myle?

zmienilem stery na warcat 7.4 i jest troche lepiej w smarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych sterach 7.4 jest cos nie tak :angry:

Na nich mam jakies dziwne zawiechy, frezy etc. A na 7.3 już nie, nawet po kilku godzinach grania w two worlds.

według mnie AMD/ATI nie popisalo sie z tymi nowyni sterami :damage_wall:

Dlaczego nie moge podkrecic pamieci nawet o 1mhz? gpu tam jakos do 620 idzie a pamiatki juz nie co robie nie tak? A probowalem juz trzech roznych rzeczy: ati tool, ati tray tool i sterow 7.4 potem 7.3 i caly czas to samo :damage_wall:

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspomniałem odgiął mi się lekko regulator napiecia, po prostu karta siedziała w budzie, wyciągam i takie coś już było, teraz pytanie czy karta może sobie pracować z tym wygiętym regulatorem, narazie wszystko OK, Proofit możesz zobaczyć czy u ciebie nie ma podobnej sytuacji?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie u mnie nic podobnego nie zauważyłem ;)

Surix powiedz jak u ciebie z podkręcaniem?? Jakich używasz sterów?? Czy występują/występowały frezy/resety??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podkręcam tej karty :-P , po prostu uważam że to nie jest karta do OC, poza tym te kilkadziesiąt Mhz na GPU/MEM dają raczej marny wzrost wydajności... :wink: Stery to Catalyst Omega 7.01, żadnych freezow/resteów nic podobnego w żadnej grze nie występowało.

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej wspomniałem odgiął mi się lekko regulator napiecia, po prostu karta siedziała w budzie, wyciągam i takie coś już było, teraz pytanie czy karta może sobie pracować z tym wygiętym regulatorem, narazie wszystko OK

może tak być, możesz dogiąć jak masz ochotę na trochę emocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proofit --> podkręcaj z w atitool, w ustawieniach zmień poziom podkręcania na 'driver level' (domyślnie jest na 'low level'). Wtedy pamięci powinny ruszyć z kopyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proofit --> podkręcaj z w atitool, w ustawieniach zmień poziom podkręcania na 'driver level' (domyślnie jest na 'low level'). Wtedy pamięci powinny ruszyć z kopyta.

Wszystko by było fajnie ale w w tej wersji atitool 0.26 nie moge tego znalesc :( Albo jestem slepy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk opcji po prawej na dole albo u góry - nie pamiętam (a nie mam przed sobą). Wyskoczy okno właściwości z listą rozwijalna u góry. Tam wybierasz różne grupy opcji - tam też jest overclocking. A w nim to co pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hura!!! :damage_wall: udało mi sie w końcu podkręcic mojego PC do wartości 575/1380 @ 621/1566 wszystko full stabine :D

Programem którego uzyłem do tej operacji był najlepszy (moim zdaniem :D ) program do OC grafiki, który się zwie RivaTuner v2.01 B-) A na innych polecanych programach typu ATT czy Ati Tool nie mogłem w ogóle podkrecac grafy :blink: występowały dziwne resety etc. A za pomoca Rivy wszycho jest tak jak powinno byc :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Ati 1950 GT pod AGP i zasiłkę 450 Watt.W tej zasiłce nie ma tego 6 pinowego wtyku do grafy.Natomiast jest rozgałęnik dzie mozna podpiąc pod zasilanie dysku.Mam podłaczone 3 dyski i nagrywarkę.Jak sobie poradzi z zasilaniem żeby wszystko grało tzn 3 dyski i nagrywarka plus grafa?Na starym zasiłku 300Watt wszystko pasi i na razie na tym jade.Czy mogę podkeca tą kartę graficzną?

 

Procek Pentium 4 2,66 ,1GB RAM.płyta intel 845

Edytowane przez zenon407

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowac mozesz zawsze ;) ale zasilka troche za slaba ja bym na tej 300 watowej nie ryzykowal :)

A jezeli chodzi o podkrecanie to mnie sie to udalo za pomoca Rivy, bo inne polecane programy na forum nie chcialy z moja grafa ruszyc :D

Moze w twoim przypadku bedzie inaczej? sprawdz...

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem info od Arche ze moga sprowadzic GeCube`a X1959XT AGP za 775zl + przesylka 16zl

Z drugiej strony nowego Powercolor`a mozna miec w tej chwili za 498zl

Chyba nie warto doplacac 300zl, zgodzicie sie :?:

[edit]

Zgodzicie sie czy nie a ja i tak zamowilem Powercolora :D

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko odnosnie grafiki HIS Radeon X1950 Pro 512MB pod AGP. Są na karcie 3 piny. Na 2 i 3 pinie jest zworka łaczaca obydwa, mozna ja przełozyc na 1 i 2 pin lub zdjac wogóle. Zupełnie nie wim do czego to moze służyc napewno nie do zasilania wentylatora bo jest osobny 2 pinowy. Nie mam pomysłu a i znalesc na ten temat nic niemogę. Bardzo prosze o wskazówkę . Nie dam fotki bo chwilowo nie mam czym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie chwale :lol2:

PowerColor juz zainstalowany, dodatkowo nowa zasilka HK 350AP i trzecia kostka HyperX

Bez krecenia karty na procku z podpisu w 3D2005 8030 pkt. Nie reinstalowalem

systemu po gforce. Chlodzenie karty fenomenanie ciche.

A x1950xt na allegro po 799zl i jakos nie ma chetnych.. z tego co czytalem srednio karta

szybsza o 20% od naszych Pro, za karte dalem z wysylka 510zl takze wiec doplata raczej nie

adekwatna do osiagow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś juz kombinował cos z napęciami dla X1950 Pro, bo mam ta kartę (his 512 MB agp) i zrobił bym jakiegoś moda na biosie tylko nie wiem czy się da, nigdy tego nie robiłem na Radkach, i nie wiem jakiego programu uzyc chyba cos ala RaBiT, tylko czy sie da tam wogóle to zrobic i czy bios ma tą funkcję odblokowana ? chodzi mi o modowanie biosu na stałe nie za pomoca programu do krecenia....thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...