Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

512 vs 256

Widać lekką przewage jeśli ustawisz AA i AF

FEAR

Oblivion

dzięki ... różnica pomijalna jak dla mnie i raczej nie warta dodatkowych 100-150 PLN... tylko, że

1./ w/w test jest na rozdzielczości 1280x1024 , moze na 1600x1200 byłaby większa różnica ...

2./ system na którym testowali miał 2GB ramu ... a to ponoć w tym wypadku ma znaczenie

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ... różnica pomijalna jak dla mnie i raczej nie warta dodatkowych 100-150 PLN... tylko, że

1./ w/w test jest na rozdzielczości 1280x1024 , moze na 1600x1200 byłaby większa różnica ...

2./ system na którym testowali miał 2GB ramu ... a to ponoć w tym wypadku ma znaczenie

Pewnie jak by dali 1600x1200 różnice były by większe.... nie wiem kiedy wejdzie jakaś wersja 256MB np. od Powecolor'a i ciekawe czy będzie dużo tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak by dali 1600x1200 różnice były by większe.... nie wiem kiedy wejdzie jakaś wersja 256MB np. od Powecolor'a i ciekawe czy będzie dużo tańsza.

powinna ... na pci-e jest o ~100 pln tańsza od Saphira 256 ... różnica w stosunku do wersji 512 powinna byc sporo wieksza ... ale tu duzo zalezy od "chciwości" dystrybutora ... za duzej konkurencji w tym segmencie na AGP to niestety nie ma ;-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam...

 

W moim przypadku narazie jest mowa o AGP, ale nie wiem czy nie zmienie specjalnie płyty pod PCI-E. Pytanie jest takie - czy warto dopłacać i kupic X1950XT PCI-E czy zaoszczedzic i kupic X1950PRO na AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

Tak sie zastanawiam...

 

W moim przypadku narazie jest mowa o AGP, ale nie wiem czy nie zmienie specjalnie płyty pod PCI-E. Pytanie jest takie - czy warto dopłacać i kupic X1950XT PCI-E czy zaoszczedzic i kupic X1950PRO na AGP?

Zaoszczędz. Potem kupisz jakiegoś kompa nowej generacji ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O!K!

jestem blisko zakupu tego radka na AGP. na dniach sprzedaje mojego wysluzonego 6600GT za 60E i doplacam okolo 160E do niego. CHYBA ze jednak zdecyduje sie na XFX 7600GT 580.....co tez moze sie przytrafic (wtedy doplacam okolo 100-110E).

sprzet jak z podpisu. mysle ze 7000pkt w 3dmark05 bede mial. sprawdzalem juz mnostwo testow - w wiekszosci interesowaly mnie testy na maszynach pokroju intel p4 3.2G-3.7GHz, ktore sa chyba mniej wydajne od mojego AMD64 w grach? na tym sprzecie testy wychodzily bardzo przekonywujaco - do 4x wieksza wydajnosc (FPS) od mojego 6600GT w grach. mnie to wystarcza.

 

za okolo 7-10 dni zdam relacje. (czeka mnie reinstall)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może testy na tych pentiawach? ;q

Mini test powercolora... Przy

P42.4C SL6WF @ 3.0ghz

ABIT IS7-E Rev1.2

PowerColor x1950pro AGP 575mhz/690mhz

TwinMos 1GB

karta ma 7223pkt w 05 i 3960pkt w 06..

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, to na moim powinno byc troszke szybcie, right?

Napewno :wink: tak jak napisałeś powinien być dość dobry wynik jak pokręcisz athlona.. :)

powinno p4 3ghz po prostu dlawi taka karte

Dlatego trzeba będzie cały czas bujać na OC bo widać że blokuje <_< Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

Ktoś już robił test może na A64 3000 tej karcioszki ? No śmiało panowie.Wiem że sporo osób kupiło Asrock Dual Sata ;)

Właśnie własnie nei chwalisz sie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha dokładnie ,ja jestem na etapie majaczenia kupic i ozywic trupa czy jednak racjonalnie nie zrobic tego,juz miałem zmieniac kompa a jednak mnie kusi aby robic z siebie idiote i miec ta karte z kompem w signie i poczekac do wrzesnia moze dalej i kupic kompa z dx10.Ale jednak nie ma co niech sie dławi do wrzesnia i czekajmy co przyniesie dx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kickboxer

haha dokładnie ,ja jestem na etapie majaczenia kupic i ozywic trupa czy jednak racjonalnie nie zrobic tego,juz miałem zmieniac kompa a jednak mnie kusi aby robic z siebie idiote i miec ta karte z kompem w signie i poczekac do wrzesnia moze dalej i kupic kompa z dx10.Ale jednak nie ma co niech sie dławi do wrzesnia i czekajmy co przyniesie dx10

nie wiemy czy bylo jest nowy tescik http://www.frazpc.pl/artykuly/501/SAPPHIRE...amy/o/emerytach

 

na a64 3000+ 754 (czyli jednokanalowcem)

czy recenzent nie mogl podkrecic proca a wiem z na kreconym 939 (do 2.6ghz) powinno spokojnie byc 9k 2005 3dmarkow

 

a jesli chodzi o karte ludzie sie nie kwapia z kupnem

 

http://allegro.pl/item153777366_sapphire_x...o_agp_box_.html

 

arche myslalo ze robi zloty interes a moze byc w topa i problem ze zbytem jak na polski rynek wejda wersja z 256mb vram

 

mogli sprowadzac powercolora

 

nie widac jakiegos owczego pedu u progu wejscia dx10

 

pozatym po co 512mb wersje na agp po co ???? te dodatkowo 256mb nie jest za darmo

 

czemu w polsce nie ma wersji 256mb vram

 

czyzby agp to byl highend ze tylko wersje z 512mb

 

sapphire chyba trzyma sztame z producentami pamiatek

 

 

a znalazlem pana niemca a64 2.6ghz z 4092 3dmarkami 2006

Athlon64 4000+ OC PowerColor X1950 AGP

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=833340

 

czyli w niemczech powercolory z tym fajnym chlodzeniem . A my murzyni afrikana

Edytowane przez kickboxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sapphire chyba trzyma sztame z producentami pamiatek

a znalazlem pana niemca a64 2.6ghz z 4092 3dmarkami 2006

Athlon64 4000+ OC PowerColor X1950 AGP

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=833340

 

czyli w niemczech powercolory z tym fajnym chlodzeniem . A my murzyni afrikana

Wynik fajny :) , ale ona długa :) jak 8800GTS :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiemy czy bylo jest nowy tescik http://www.frazpc.pl/artykuly/501/SAPPHIRE...amy/o/emerytach

 

na a64 3000+ 754 (czyli jednokanalowcem)

czy recenzent nie mogl podkrecic proca a wiem z na kreconym 939 (do 2.6ghz) powinno spokojnie byc 9k 2005 3dmarkow

Po tym teście wiem że już nie kupie tej karty. Wczoraj bawiłem się moim Bartonem Mobile 2500+ udało mi się uzyskać stabilne około 2310 Mhz (dokładnie nie pamiętam) i z takim zegarem w SiSoftware Sandra Lite 2007 pokazuje mi że jest on minimalnie wydajniejszy od Athlona 64 3000+. Jak wynika z testu Ati Radeon 1950 Pro AGP przy takim procesorze bardzo się nudzi więc nie będę płacił 850 zł tylko po to żeby mieć. Najprawdopodobniej kupię 7600 Gt od Palita, widziałem na Allegro za 539 zł.

Edytowane przez TasMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, widze x1950PRO w twoim sigu. wtf?? :)

 

Chodziło mi o test tej karty ,ale na AGP. Chciałem wiedzieć jaka różnica jest w wydajności pomiędzy wersją AGP ,a PCI-E na tym samym procku co ja podkręconym przynajmniej do 2.6 ghz ;)

 

U mnie:

 

po O/C procka do 2.52 ghz i podniesionych zegarach z 580.5/1404 do 600/1459 osiągnąłem 9328 pkt w 3Dmark05 na Catalyst 6.10. Na 6.12 spadek o ponad 100 pkt ,więc wróciłem do chyba najlepszych 6.10. Na co dzień jednak jadę na 2.43 ghz (na 2.5 po godzinie restarty i zwiechy) i standardowych taktowaniach karty to uzyskuje ok 8800 pkt w 3Dmark05. W CS:Source stress test 120-135 fps w zależności od taktowań i użytych sterów (na 6.10 jest najpłynniej również w takim COD 2 , SC : Double Agent) . Byłoby więcej ale tu już proc hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość galaxy

calkowicie satysfakcjonuja mnie takie wyniki :) kompa calego napewno nie wymienie, licze na cos kompletnie nowego po wakacjach, ale przeciez NA CZYMS trzeba grac :D

 

dziekowac devil

A no trzeba trzeba

Edytowane przez galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie juz siedzi sapphire wsumie od 2giego stycznia miałem ta karte w domu ale miałem pewne problemy.od dzisiaj zainstalowana siedzi i na sterach 6.9 w 3dmarku05 miałem wynik 8065pkt ,co do wrażeń to .... karta jest olbrzymia naprawde ogromna jak w pudelku leży to nawet tego tak nie wida ,dopiero jak sie ją montuje 3dmark06 przetestuje w najbliższym czasie bo narazie go nie posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za tego linka ... wreszcie coś na "moim" procku w rozdzielczości natywnej mojego monitora, wynikało by z tego, że w większość obecnych gier pogram spokojnie w 1680x1050 ;-)))

 

pytanie tylko czy wyjdzie tańsza wersja 256mb, najlepiej powercolora z chłodzeniem Arctic Colling ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie juz siedzi sapphire wsumie od 2giego stycznia miałem ta karte w domu ale miałem pewne problemy.od dzisiaj zainstalowana siedzi i na sterach 6.9 w 3dmarku05 miałem wynik 8065pkt ,co do wrażeń to .... karta jest olbrzymia naprawde ogromna jak w pudelku leży to nawet tego tak nie wida ,dopiero jak sie ją montuje 3dmark06 przetestuje w najbliższym czasie bo narazie go nie posiadam

Wynik naprawde dobry jak na bartona :D

 

wielkie dzięki za tego linka ... wreszcie coś na "moim" procku w rozdzielczości natywnej mojego monitora, wynikało by z tego, że w większość obecnych gier pogram spokojnie w 1680x1050 ;-)))

 

pytanie tylko czy wyjdzie tańsza wersja 256mb, najlepiej powercolora z chłodzeniem Arctic Colling ...

Prawie kazdy X1950PRO na agp ma inne pcb w tylnej częsci i nie wiem czy nie można by było na sapphire zamontować accelero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...