Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie kazdy X1950PRO na agp ma inne pcb w tylnej częsci i nie wiem czy nie można by było na sapphire zamontować accelero :)

to czy na Sapphire'a da się zamocować Accelero to osobna kwestia ... dla mnie jeszcze wazniejsza to to czy bedzie tańsza - 256 mb wersja ? - na pci-e różnica w cenie między Sapphirem 256 a 512 to blisko 180 PLN ... nie ma powodu żeby na AGP miało byc inaczej => ~700PLN powinna kosztować wersja 256mb na AGP

 

/ a karta f. PowerColor w wersji Xtreme jest tylko ~70 pln droższa ... i Accelero już na niej jest ;-)/

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo przystępna, powiedział bym że jak na agp to tanioszka :D :gitarzysta: :gitarzysta2: :banana: :zonk: :mrgreen: W komentarzach na icomp.pl koleś mówi [solo] Pod koniec stycznia beda u nas x1950pro agp w cenie ponizej 700zl. Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 800 ,a 700 to nie taka duża różnica. Jednak ja myślę że na tą kartę 256 MB wystarczy.No chyba że jakaś gra ma tekstury o wysokiej rozdziałce ,więc te 512 MB by się sprawdziło. Zobaczcie że zegary ma zaniżone ten PC. 575/1380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fanboy

Cena bardzo przystępna, powiedział bym że jak na agp to tanioszka :D :gitarzysta: :gitarzysta2: :banana: :zonk: :mrgreen: W komentarzach na icomp.pl koleś mówi [solo] Pod koniec stycznia beda u nas x1950pro agp w cenie ponizej 700zl.

na pciex x1950 pro kursuja po 670zl wiec co niby ten mostek ma kosztowac 100zeta :lol2:

 

popatrzcie na kolesia

 

http://allegro.pl/item155712640_sapphire_x...o_agp_box_.html

 

 

zaczynal od 934 kilka sprzedal

 

teraz sposcil na 884zl i tez ludzie nie biora

 

po drugie ta karta jest kila miesiecy za pozno na agp

 

za rok beda gry co sie juz na niej nie uruchomia (brak kompatybilnosci ) i bedzie bez znaczenia czy ma sie 6600gt czy x1950pro bo sie juz nie uruchomi i tyle bedzie mozna conajwyzej pograc w starocie

 

inna sprawa jest ze za roczek ta karcioszka bedzie chodzila po 300-400zl i naprawde bedzie problem sprzedania wersji agp ktory juz wtedy bedzie gnijacym trupem w czelusciach muzeum technologii

 

 

pamietam jeszcze tak niedawno przed premiera r520 inwazje klonow x800 o roznych nazwach a teraz ludziska co sie zlapali na to sobie ani w R6v scda itp nie pograja

 

ja natomiast mam wrazenie ze mam dejavu tylko ze zamiast r520 bedzie r600 a role klonow x800 beda odgrywac klony r580 po kastracji ( r575 )

 

 

z drugiej strony czy nieodczuwacie idiotyzmu wypuszczania tylko 512mb versji x1950 na start agp - polski rynek. Czy my jestesmy 100 lat za murzynami ze kupujacy ma prawo wyboru produktu praktycznie tak samego wzglendem wydajnosci a tanszego

 

jezeli chodzi o cena/wydajnosc na agp niepodzielnie kroloje 7600gt

Edytowane przez fanboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zawsze było że karty na agp są droższe ale przecież chyba nie będe kupował 7800GS za 1000zł jak za 800zł jest X1950PRO a jest wielece prawdopodobne że cena jeszcze sporo zejdzie w dość krótkim czasie..... pozatym nie będe sprzedawał obecnego kompa to mi niezależy mi na spadku wartości........ Co do uruchamiania, to napewno będą gry za rok co się na niej uruchomią i takie bajki można opowiadać :lol: .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fanboy

Karta powercolor 256mb

2458005[/snapback]

Tak zawsze było że karty na agp są droższe ale przecież chyba nie będe kupował 7800GS za 1000zł jak za 800zł jest X1950PRO a jest wielece prawdopodobne że cena jeszcze sporo zejdzie w dość krótkim czasie..... pozatym nie będe sprzedawał obecnego kompa to mi niezależy mi na spadku wartości........ Co do uruchamiania, to napewno będą gry za rok co się na niej uruchomią i takie bajki można opowiadać :lol: .........
ale juz beda takie co sie nie uruchomia :lol2: czy ktos sie dzisaj przejmuje posiadaczami geforce4 ti czu geforce 2mx 400 Edytowane przez fanboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępność : Chwilowo brak.

 

:lol2: :lol2: :lol2:

:mur: :mur: :mur:

 

dziekuje za takie oferty czysto wirtualne

ale juz beda takie co sie nie uruchomia :lol2: czy ktos sie dzisaj przejmuje posiadaczami geforce4 ti czu geforce 2mx 400

Oferty czysto wirtualne oznaczaja ze u nich sie pojawiły karty albo sie lada dzien pojawia tak samo było z moją karta jak u nich brałem więc podałem linka aby pokaza w jakiej cenie sie pojaią powercolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fanboy

Karty z seri GF 6xxx jakoś są od bardzo dawna i wszystko się na nich uruchamia, pozatym nie wszystkie gry mają DX 9.0C więc jesli masz namyśli DX 10 to długgga droga :lol:

a co ty myslales ze mialem na mysli gry pod dx9c, ze sie nie uruchomia. :mur:

mowilem o rocznym okresie zanim zaczna sie pojawiac czyli 2008 rok i ten x1950 powoli zacznie pelnic role dzisiejszego geforce 4 ti

 

Oferty czysto wirtualne oznaczaja ze u nich sie pojawiły karty albo sie lada dzien pojawia tak samo było z moją karta jak u nich brałem więc podałem linka aby pokaza w jakiej cenie sie pojaią powercolor

powercolory juz od dawa sa w niemczech wiec jeden dystrybutor raczyl wkoncu zaoferowac ten produkt naszym krajanom a ze gdzie indziej tego nie ma dopisal sobie niezla marze..No ale grunt ze w koncu jest bo nawet na allegro powercolorow nie ma agp wersja oczywiscie Edytowane przez fanboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ty myslales ze mialem na mysli gry pod dx9c, ze sie nie uruchomia. :mur:

mowilem o rocznym okresie zanim zaczna sie pojawiac czyli 2008 rok i ten x1950 powoli zacznie pelnic

Sugerujesz, ze za rok beda gry, ktore juz nie uruchomia sie na kartach nie obslugujacych DX10 :blink: :lol: ??

Kompletnie sie z tym nie zgadzam, przeciez wystarczy spojrzec jak to bylo gdy wchodzil standard

DX9...

Czy po roku od ukazania sie Dx9, pozostal porzucony dx8??

 

No i pokaz mi gre, ktora jest juz zgodna z Dx10...

 

 

A tak swoja droga nie wiem w ogole po co tutaj nagle wparowales z czyms co nie ma prawie nic wspolnego z tematem??

Jest to wg mnie nielogiczne, bo rownie dobrze powinienes to robic w tematach o X13xx, x16xx, 195x oraz GF6xxx i 7xxx...

 

Czy czasem ci cos nie pomylilo i zamiast wysmiewac standard AGP zaczales nalatywac na Dx9??

 

Z tym, ze AGP nie decyduje o tym, czy dana gra bedzie chodzic czy tez nie, wiec wiesz...

 

W ogole bez sensu, a juz napewno twoje posty bardziej pasuja do innego dzialu/tematu

 

inna sprawa jest ze za roczek ta karcioszka bedzie chodzila po 300-400zl i naprawde bedzie problem sprzedania wersji agp ktory juz wtedy bedzie gnijacym trupem w czelusciach muzeum technologii

Ale przeciez ludzie tego nie kupuja na 100 lat(!), tylko po to, aby narazie nie zmieniac calej platformy tylko przeczakac rozwoj sytuacji na rynku.

 

pamietam jeszcze tak niedawno przed premiera r520 inwazje klonow x800 o roznych nazwach a teraz ludziska co sie zlapali na to sobie ani w R6v scda itp nie pograja

Itp.???

Czyli jakie jeszcze znasz procz tych dwoch beta-smieci co wymieniles?? :lol:

 

 

jezeli chodzi o cena/wydajnosc na agp niepodzielnie kroloje 7600gt

No jak x1950 256mb wszedlby na rynek predzej i kosztowalby ponizej 700zł to 7600GT bylby gofno wartym produktem.

 

ps. przegladajac przed chwila allegro zauwazylem, ze duzo osob kupuje 7600GT za prawie 700zł, ale nie wiem jak to zjawisko nazwac...

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ty myslales ze mialem na mysli gry pod dx9c, ze sie nie uruchomia. :mur:

mowilem o rocznym okresie zanim zaczna sie pojawiac czyli 2008 rok i ten x1950 powoli zacznie pelnic role dzisiejszego geforce 4 ti

powercolory juz od dawa sa w niemczech wiec jeden dystrybutor raczyl wkoncu zaoferowac ten produkt naszym krajanom a ze gdzie indziej tego nie ma dopisal sobie niezla marze..No ale grunt ze w koncu jest bo nawet na allegro powercolorow nie ma agp wersja oczywiscie

lol ale brednie wymyslasz......... Już za 2 tyg pojawią ci się gry wyłącznie na DX 10 :lol: :lol2: przecież to wogóle nie opłacało by się producentom gier/kart żeby nawet za rok był wyłącznie DX 10... widać że jesteś wiekowym userem ;q omg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fanboy

Sugerujesz, ze za rok beda gry, ktore juz nie uruchomia sie na kartach nie obslugujacych DX10 :blink: :lol: ??

Kompletnie sie z tym nie zgadzam, przeciez wystarczy spojrzec jak to bylo gdy wchodzil standard

DX9...

Czy po roku od ukazania sie Dx9, pozostal porzucony dx8??

 

No i pokaz mi gre, ktora jest juz zgodna z Dx10...

A tak swoja droga nie wiem w ogole po co tutaj nagle wparowales z czyms co nie ma prawie nic wspolnego z tematem??

Jest to wg mnie nielogiczne, bo rownie dobrze powinienes to robic w tematach o X13xx, x16xx, 195x oraz GF6xxx i 7xxx...

 

Czy czasem ci cos nie pomylilo i zamiast wysmiewac standard AGP zaczales nalatywac na Dx9??

 

Z tym, ze AGP nie decyduje o tym, czy dana gra bedzie chodzic czy tez nie, wiec wiesz...

 

W ogole bez sensu, a juz napewno twoje posty bardziej pasuja do innego dzialu/tematu

Ale przeciez ludzie tego nie kupuja na 100 lat(!), tylko po to, aby narazie nie zmieniac calej platformy tylko przeczakac rozwoj sytuacji na rynku.

Itp.???

Czyli jakie jeszcze znasz procz tych dwoch beta-smieci co wymieniles?? :lol:

No jak x1950 256mb wszedlby na rynek predzej i kosztowalby ponizej 700zł to 7600GT bylby gofno wartym produktem.

 

ps. przegladajac przed chwila allegro zauwazylem, ze duzo osob kupuje 7600GT za prawie 700zł, ale nie wiem jak to zjawisko nazwac...

ja nikogo nie przekonuje do swoich racji nie mam takiej potrzeby

stwierdzam tylko fakt ze za rok ta karta bedzie smieciem i tyle niekompatybilnym z nowym api

 

dx10 to cos wiecej niz przejscie z dx8 na 9 radze troche poczytac

 

lol ale brednie wymyslasz......... Już za 2 tyg pojawią ci się gry wyłącznie na DX 10 :lol: :lol2: przecież to wogóle nie opłacało by się producentom gier/kart żeby nawet za rok był wyłącznie DX 10... widać że jesteś wiekowym userem ;q omg

i tym samym producenta nie oplaca sie wydac rainbow 6 vegas sc da itp itp co chodza tylko na kartach sm3.0 oj widze bije od ciebie naiwnosc. Rok to kupe czasu i sie sporo zmieni.

 

 

pozyjemy zobaczymy ja jestem pewien ze 2008 roku bedzie rokiem gier dx10 only czy nam sie to podoba czy nie

Edytowane przez fanboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac na takie ceny dochodze do wniosku ze agp naprawde umarlo

a to co sie dzieje to zakladanie zlotych pierscionkow na rece nieboszczykowi

Kolejny mądry :mur: to co mam kupić na siłe PCI-E, kupić jakąś tandete w stylu Asrock 775 i cieszyć miche, jeszcze musiał bym w to sporo włożyć więc ta różnica 100zł na karcie by sie napewno zatarła.......... omg

 

Radeon X1950Pro PowerColor 256MB DDR3, 2xDVI, Accelero, AGPx8 575/690 Mhz 834zł gral.pl narazie wirtualna oferta ale pewnie zaniedługo będzie ;)

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Kolejny mądry :mur: to co mam kupić na siłe PCI-E, kupić jakąś tandete w stylu Asrock 775 i cieszyć miche, jeszcze musiał bym w to sporo włożyć więc ta różnica 100zł na karcie by sie napewno zatarła.......... omg

 

Radeon X1950Pro PowerColor 256MB DDR3, 2xDVI, Accelero, AGPx8 575/690 Mhz 834zł gral.pl narazie wirtualna oferta ale pewnie zaniedługo będzie ;)

co nie zmienia faktu ze jest drogoooooo

100zl nadplaty za wersje agp :) widocznie agp to platforma dla entuzjastow

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na AGP zawsze było drożej jak PCI-e zaczęło dominować. Tak jak DDR a DDR2 i podstawka 939 a AM2. Procki są droższe pod 939 i jest mniejszy wybór płyt. Tak już jest. Nowe wypiera stare z rynku, więc ceny takich kart pod AGP idą w górę. Ja uważam że warto kupić taką kartę. Przecież są osoby na tym świecie co mają Asrock Dual Sata i dość dobre procki. Gorzej jakby ktoś chciał kupić taką grafę pod AXP 2000+ czy coś zbliżonego.Wtedy wiadomo karta się dławi i kaplica.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A policz, co jest tańsze: czy przejście z paltformy z AGP na platformę z PCI-E, czy kupno mocnej grafy na AGP...? Ktoś, kto dostał kompa "na Gwiazdkę" ma PCI-E i raczej nie będzie chciał się przesiąść na AGP. Ci, co teraz jadą na AGP i mają mocne kompy nie będą "na siłę" przesiadać się na PCI-E, bo musieliby wymienić wszystko, począwszy od mobo, przez pamięć, na hdd skończywszy - nie sądzę, żeby chcieli iść na jakieś kompromisy i spowalniać konfig starymi częściami. Więc X1950 AGP jest qrde dobrym rozwiązaniem... Czas sprzedać GF7800GS!

PS. A jeśli nie chcesz, żeby proc spowalniał taką grafę jak ten X1950 grafę, to kup IC2D i mobo z AGP obsługujące ten proc. Są w ofertach sprzedaży.

Edytowane przez Stalovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon X1950Pro PowerColor 256MB DDR3, 2xDVI, Accelero, AGPx8 575/690 Mhz 834zł gral.pl narazie wirtualna oferta ale pewnie zaniedługo będzie ;)

 

775zł brutto w arche X1950Pro, myslałem o zakupie 7600GT ale tu taka rakieta w takiej cenie hehehe:

 

http://www.allegro.pl/item156890808_gecube...o_agp_box_.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon X1950Pro PowerColor 256MB DDR3, 2xDVI, Accelero, AGPx8 575/690 Mhz 834zł gral.pl narazie wirtualna oferta ale pewnie zaniedługo będzie ;)

kurcze ... nie dość, ze oferta "wirtualna" to jeszcze na dodatek prawie 50 złotych drożej niż u równie wirtualnej konkurencji ;-))

/ http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9200100 /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie...

Jaki procesor pasowałby do tej karty (tudzież do GF7800GS, ale to nie ten dział jakby, co nie... Niemniej jednak jeśli ktoś wie, to proszę o odzew)??

Z jakim prockiem ta karta będzie się dusić, a przy jakim okaże się zbyt wolna i będzie stanowić jedno z "wąskich gardeł" konfigu? Czy ktoś może odpowiedzieć na to pytanie? Nawet w formie spekulacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie...

Jaki procesor pasowałby do tej karty (tudzież do GF7800GS, ale to nie ten dział jakby, co nie... Niemniej jednak jeśli ktoś wie, to proszę o odzew)??

Z jakim prockiem ta karta będzie się dusić, a przy jakim okaże się zbyt wolna i będzie stanowić jedno z "wąskich gardeł" konfigu? Czy ktoś może odpowiedzieć na to pytanie? Nawet w formie spekulacji...

skoro wystarczy w formie "spekulacji" ... ;-)

Moim zdaniem procesor pokroju Athlon 64 o zegarze ~2500 Mhz (np. 3000+ po podkręceniu - mam nadzieję ;-))) powinien być optymalnym rozwiązaniem ... na pewno nie wykorzysta mocy karty w 100% ale może w 90 ??? (to tylko przypuszczenie) ... żeby osiągnąć 100% trzeba by pewnie jej użyć w systemie z procesorem C2D ... i to jednym z tych wyżej taktowanych ... no ale do takiego porcesora to pasowała by pewnie bardziej jeszcze szybsza karta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie...

Jaki procesor pasowałby do tej karty (tudzież do GF7800GS, ale to nie ten dział jakby, co nie... Niemniej jednak jeśli ktoś wie, to proszę o odzew)??

Z jakim prockiem ta karta będzie się dusić, a przy jakim okaże się zbyt wolna i będzie stanowić jedno z "wąskich gardeł" konfigu? Czy ktoś może odpowiedzieć na to pytanie? Nawet w formie spekulacji...

Wąskim gardłem na pewno będzie procek Pentium 4 poniżej 3 GHz, AMD Athlon XP poniżej 2500+, każdy zwykły Celeron (Celeron D wykręcony w granicach 3.6 GHz jeszcze ujdzie). Przy każdym z tych procków zalecany max. overclocking, gdyż one przy swoim taktowaniu stanowią dolną granicę opłacalności zakupu tej że karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Wąskim gardłem na pewno będzie procek Pentium 4 poniżej 3 GHz, AMD Athlon XP poniżej 2500+, każdy zwykły Celeron (Celeron D wykręcony w granicach 3.6 GHz jeszcze ujdzie). Przy każdym z tych procków zalecany max. overclocking, gdyż one przy swoim taktowaniu stanowią dolną granicę opłacalności zakupu tej że karty.

dla tej karty to p4 3.4 ghz badz a64 2.4 ghz takie minimum aby na 95% mozliwosci pracowala w 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam oko na ta kartę.

Jak myślicie , wystarczy mój stary Athlonik 1700+ @ 2200 MHz 1,625 V + 1 GB DDR ?

Czy bardziej krecic (idzie do 2500 , tylko volty w gore i Big Typhoona musiałbym kupic dodatkowo :? )

No i ten Tagan co w podpisie ?

Edytowane przez Peter_P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...