Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

ponowię swoją prośbę ... czy któryś z szczęśliwych właścicieli karty Sapphire X1950 pro AGP mógłby sprawdzić możliwość montażu na nią chłodzenia ARCTIC COOLING ACCELERO X2 ?

Tutaj jest dokładny rysunek pokazujący rozstaw otworów montażowych i maksymalne dopuszczalne wyokości elementów karty w poszczególnych rejonach:

http://www.arctic-cooling.com/downloads/co...str_aclrox2.pdf

 

Z góry dziękuję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty masz tą ofertę bo ja coś nie widz ?

Karte znalazlem po lewej pod naglowkiem "nowe w ofercie".

 

Teraz dopiero przyjrzalem sie kategorii :lol2:

 

ZOBACZ

 

 

EDIT>>bylo w kategorii AGPx8>>nvidia>>Fx5200>>64bity, ale juz zmienili :wink:

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic nie mówiłeś ? ;-)

kupiłeś w "emarkecie" (jw) ?

 

czekam z nierpliwością na wyniki, opisy, testy, itp itd ;-))

Nie kupiłem w emarkecie :-P , mam nadzieje że karta dojdzie w piątek, sobota zapodaje formata, skombinuje jakieś foto, opis i testy :wink: aa wogóle nie miałem nigdy ati.... :? jakie stery zapodać? Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem w emarkecie :-P , mam nadzieje że karta dojdzie w piątek, sobota zapodaje formata, skombinuje jakieś foto, opis i testy :wink: aa wogóle nie miałem nigdy ati.... :? jakie stery zapodać?

w takim razie ile zapłaciłeś ? - jeśli można spytać ;-))

 

Co do sterów to Ci nie pomogę bo używam co prawda Ati - ale staruszka - 9200SE (core: 200@300Mhz ;-)) więc stery od niego na pewno nie będą optymalne dla x1950pro ...

 

PS Pojawiło się tego sporo ...

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/142212 . choć w większości sklepów podają parametry wersji pci-e ;-)

i nowa konkurencja:

http://sklep.komputerowy.pl/products/x/5790.html

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cena dalej nie do przyjęcia. Jednak x1950 pod AGP to teraz najlepszy wybór dlatego sobie dyktują warunki cenowe na rynku. Pie.. marketing ;)

 

Edit

 

A właśnie on ma fabrycznie 600 mhz na rdzeniu. To już coś lepszego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za karcioche zapłaciłem 800zł, na stronach mają błędy bo pokazują 600Mhz na rdzeniu powercolra a na stronie producenta wyraźnie pisze 575Mhz, co do tego club3d to niezła oferta, chłodzenie jak Accelero :) widac ma takie samo PCB jak powercolor tylko naklejka dołożona na chłodzeniu przez producenta :P

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka zainstalwoalem nowe stery omegi na cat 7.1 i nie moge podkrecac pamieci , jakich sterow uzywacie , albo co odblokowac by mozna bylo podkrecac aha i jak ustawic w 2d np 30% wiatrakow?

W RivaTuner albo Ati Tray Tools masz coś takiego jak low-lewel fan control.I tam sobie zmniejszasz lub zwiększasz do ilu chcesz. Ja mam na stałe ustawione 40%. Możesz też ustawić sobie na "auto".Czyli wentyl sam dobiera odpowiednią prędkość względem temperatury. Jednak u mnie to jakoś nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak ???

Mam karte przyszła dopiero dziś i odrazu pierwszy zonk........ wygląda na to że zasilacz wogóle nie może dać rady tej karcie qrwa :sad: , jutro ide do kumpla troche potestować i sprawdzić czy rzeczywiście to wina zasiły......... :-| Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte przyszła dopiero dziś i odrazu pierwszy zonk........ wygląda na to że zasilacz wogóle nie może dać rady tej karcie qrwa :sad: , jutro ide do kumpla troche potestować i sprawdzić czy rzeczywiście to wina zasiły......... :-|

 

Na railu zalecaja 30A :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte przyszła dopiero dziś i odrazu pierwszy zonk........ wygląda na to że zasilacz wogóle nie może dać rady tej karcie qrwa :sad: , jutro ide do kumpla troche potestować i sprawdzić czy rzeczywiście to wina zasiły......... :-|

Chief 420 za słaby ??? no nie ... nie możliwe ...

Kurcze - ja optymistycznie zamierzałem tej karty używać na Fortronie 350 MDN ... on ma na lini 12v "tylko" 19,5 A ;-((( ... i jeszcze chciałem mojego Athlonika (A64 3000 Venice) podrasować do ~2,5Mhz ... a niech to ... może ktoś potwierdzić, ze toto nie wystarczy ?

 

PS próbowałeś z niepodrasowanym procesorem ? może spróbuj odłączyć wszystko co niepotrzebne: drugi dysk, napędy optyczne itp... jeśli to zasiłka może pomoże ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda 2 linie mam jedna 18A druga chyba 16A, odrazu jak karte włożyłem miernik w łape i patrze 11.20V :blink:, w windzie jak nic nie robie jest 11.90V czyli norma ale jak cos zaczynam robić to odrazu wachania pomiędzy 11.80 a 11.20 i qrwa tragedia, czasem przekłamania na monicie, zapóściłem 3dmarka 03 2,3,4 test przechodzi bez problemu na 1 w Dx7 się wiesza, chciałem z nią formata zrobić to ledwo komp sie bootował :/ jutro chyba zamówie jakiegos topka albo coś takiego, najpier ide do kumpla sprawdzić i wykluczyć że nic z kartą nie jest.......... do tego mam prescotaa ( 70-80W stress) :?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zasilacz jesli chodzi o moc wystarczy, ale musi miec min. 25-30A na linii 12V.

 

Zreszta nawet na pudle tak jest napisane(przynajmniej sapphire o tym informuje), choc z grafa tez moze byc cos nie tak, ale problemy masz tylko w stress tak??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zasilacz jesli chodzi o moc wystarczy, ale musi miec min. 25-30A na linii 12V.

 

Zreszta nawet na pudle tak jest napisane(przynajmniej sapphire o tym informuje), choc z grafa tez moze byc cos nie tak, ale problemy masz tylko w stress tak??

Moim zdaniem napewno zasiła wachania od 11.20 do 11.90 :mur: , grafa spox 3 dmark żadnych artefaktów itp. dopiero na końcu rozjechał mi się obraz ale zasiła tak piszczała a na mierniku 11.20V.......... 3dmarki na poczatku szły bdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem napewno zasiła wachania od 11.20 do 11.90 :mur: , grafa spox 3 dmark żadnych artefaktów itp. dopiero na końcu rozjechał mi się obraz ale zasiła tak piszczała a na mierniku 11.20V.......... 3dmarki na poczatku szły bdb

 

No jak nie masz artow to napewno zasilacz.

Zreszta przy napieciu 11,20V :blink: :blink: :blink: :blink: nawet jakbys mial arty to i tak bylaby to wina zasilki :wink:

 

ps. bierz cos z 2x20A na linii 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie masz artow to napewno zasilacz.

Zreszta przy napieciu 11,20V :blink: :blink: :blink: :blink: nawet jakbys mial arty to i tak bylaby to wina zasilki :wink:

 

ps. bierz cos z 2x20A na linii 12V

popatrzyłem sobie na kilka tzw. kalkulatorów ... i jak by nie liczyć nie powinno być więcej zapotrzebowania niż ~300W ... / http://carpc.kyferez.com/Tools/PSUWattageCalculator.php / nawet zakładając, ze ta karta potrzebuje tyle co X1900xt - więc co jest grane ?

... wiem, że to teoretyczne założenia ale żeby różnice były az takie ...

 

PS tutaj: http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine jest jeszcze "dokładniejszy" - uwzględnia nawet konkretnie x1950pro i wynik ~250W - niestety nie dzielą na poszczególne linie zasilania (nie ma informacji ile na 12v) - ale nawet gdyby przyjąć, że 90% to 18-19A na 12v powinno wystarczyć - a ten Chief ma przecież 2 linie ~16A ???

PS2 - z porównania w w/w kalkulatorze wynikao by, ze róznica w poborze pradu przez x1950pro w stosunku do przyjetego przez mnie ww tym poprzednim x1900xt to 44W !! => czyli oba kalkulatory wyliczyły mniej więcej takie samo maksymalne zapotrzebowanie ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrzyłem sobie na kilka tzw. kalkulatorów ... i jak by nie liczyć nie powinno być więcej zapotrzebowania niż ~300W ... / http://carpc.kyferez.com/Tools/PSUWattageCalculator.php / nawet zakładając, ze ta karta potrzebuje tyle co X1900xt - więc co jest grane ?

... wiem, że to teoretyczne założenia ale żeby różnice były az takie ...

 

No jak juz pisalem liczy sie max. dopuszczalne obciazenie na linii 12V.

Zrestza moze zasilacz jest walniety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak juz pisalem liczy sie max. dopuszczalne obciazenie na linii 12V.

Zrestza moze zasilacz jest walniety?

No sam nie wiem ale jutro ide do kumpla na tagana 380W coprawda ale on ma więcej A na 12V i 264W a wiadomo tagan ma dość duże obciążenia maxymalne..... chociaż widziałem że na chieftecach 360W mają lepszy sprzet ale może dlatego że mam prescotta..... on bardzo ciągnie z 12V....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szef 450 co ja mam ,ma chyba 12v1 14A i 12v2 15A ,czyli ledwie 30A. Do tego dochodzi procek ,który też woli mocniejszą linię 12v i jeszcze go podkręciłem ,a napięcia w stresie wahają się w granicach 11.80 do 11-97 w spoczynku. IMO powinien wystarczyć taki Chieftec ,który kosztuje ze 180 zł.

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...54&katid=14

 

No chyba że dysponujesz większą kasą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe za ile sprzedam tego szefa?? Stara karta pójdzie za 200zł + kasa z zasiłki. myśle że z 250zł/280zł mam do wydania a nie chce ich zmarnować.... :-| założyłem temat w dziale zasilacze :-P może jakiś topower albo tagan 430W u15 easycon tylko coś piszą że niektóre mają starą konstrukcje ale nie pamiętam która seria chyba U01....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chiefteca 420W i dopiero co zaczynam swoje boje z karta niestety bede mosial od nowa system zainstalowac i jakos ruszyc podkrecanie pamieci , w sumie mialem pokazac jakis dobry wynik na poczatek ale ze kolega ma problem z kompem to tutaj moje oc z procem a64 @ 2600 http://img252.imageshack.us/my.php?image=oc1xy9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chiefteca 420W i dopiero co zaczynam swoje boje z karta niestety bede mosial od nowa system zainstalowac i jakos ruszyc podkrecanie pamieci , w sumie mialem pokazac jakis dobry wynik na poczatek ale ze kolega ma problem z kompem to tutaj moje oc z procem a64 @ 2600 http://img252.imageshack.us/my.php?image=oc1xy9.jpg

Masz rego szefa co ja i ci biega bez problemu?? Znasz może napięcia oczywiście mierzone miernikiem :-P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom wczesniej mialem troche problemow ale udalo mi sie je rozwazac na poczatku obwinialem karte ale chodzilo tez o niestabilnosc procesora , teraz jest juz wszystko wporzadku szefa mam 420W jak cos to odezwij sie na gg1244127

Edytowane przez kubasiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco w innym temacie...

Tutaj: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAP+X1950PRO+512+AG w komentarzach

niejaki "Jagar" pisze porównując wydajność Sapphira do PowerCOlora (obie AGP):

"Powercolor ma wolniejsze zegary ma mniej ramu i w 3dmarku 05 jest wolniejszy od spphira u mnie 7800 do 5800 wiec bez komenta" ... troszkę testów przeglądałem i nigdzie różnicy w wydajności rzędu 25% nie zauważyłem - było raczej ~5% ... a i to nie zawsze ... jakoś nie chce mi się wierzyć żeby te kilka Mhz na procesorze i pamięciach czy nawet podwójna pamięć miała taki wpływ ...

 

PS a nieco bardziej w ostatnio poruszanym temacie: tenże sam "jager" pisze: "...conajmniej 15 amperow na lini 12V musi byc" - jak widać na przykładzie "surix'a" to jednak może być sporo za mało ;-

((

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...