Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Nieco w innym temacie...

Tutaj: http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAP+X1950PRO+512+AG w komentarzach

niejaki "Jagar" pisze porównując wydajność Sapphira do PowerCOlora (obie AGP):

"Powercolor ma wolniejsze zegary ma mniej ramu i w 3dmarku 05 jest wolniejszy od spphira u mnie 7800 do 5800 wiec bez komenta" ... troszkę testów przeglądałem i nigdzie różnicy w wydajności rzędu 25% nie zauważyłem - było raczej ~5% ... a i to nie zawsze ... jakoś nie chce mi się wierzyć żeby te kilka Mhz na procesorze i pamięciach czy nawet podwójna pamięć miała taki wpływ ..

ja wprawdzie mam wersje na pci-e (dużej równicy w wydajności nie ma) i muszę stwierdzić że proc daje naprawdę dużo w 3dmarku05

na c2d6300 1,86ghz miałem około 8,5k a po podkręceniu c2d@3,4ghz mam około 11k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wprawdzie mam wersje na pci-e (dużej równicy w wydajności nie ma) i muszę stwierdzić że proc daje naprawdę dużo w 3dmarku05

na c2d6300 1,86ghz miałem około 8,5k a po podkręceniu c2d@3,4ghz mam około 11k

I to za pewne jest prawda ... tyle tylko, że wspomniany przeze mnie "jager" porównuje 2 karty X1950 pro na tym samym komputerze z tym samy procesorem (PIV 3.0) w związku z czym wpływ procesora tu nie istnieje - "jager" twierdzi, że karta Sapphira jest o ~25% szybsza od PowerColor'a na tym samym kompie ...! ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszczie uporałem się z kartą, do tego doszło że musiałem tagana 380W kumpla zamontować u mnie bo u niego monit albo syf w sysie był problemem.... <_< Teraz narazie wszystko chodzi git na cat 7.1 11.9V na 12V czyli szef ewidentnie wymiekł... dlatego chyba że mam cfg na P4.... Zrobiłem dopiero 3dmarka03, później będzie 05 :-P

 

Wszystko na standard, system po formacie..

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten szef 450 co ja mam ,ma chyba 12v1 14A i 12v2 15A ,czyli ledwie 30A. Do tego dochodzi procek ,który też

Nie sumuje się tak linii 12V. Chcesz wiedzieć ile de facto może pociągnąć Twoja linia 12V - od znamionowej mocy zasilacza odejmij moc napięć 5V i 3V, wynik podziel przez 12 a potem przez 2 (bo masz dwie linie po 12)

 

Generalnie zasilacz który ma na 12V conajmniej 16A powinnien bez problemu hulać z tą kartą.

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sumuje się tak linii 12V. Chcesz wiedzieć ile de facto może pociągnąć Twoja linia 12V - od znamionowej mocy zasilacza odejmij moc napięć 5V i 3V, wynik podziel przez 12 a potem przez 2 (bo masz dwie linie po 12)

 

Generalnie zasilacz który ma na 12V conajmniej 16A powinnien bez problemu chulać z tą kartą.

Czy mógłby ktoś - znający się na rzeczy ;-)-w paru zdaniach podać z jakiego napięcia generalnie korzystają poszczególne komponenty - w moim wypadku np.:

- procesor Athlon 64 na 939 - pewnie głównie z 12v ?

- płyta główna - ???

- pamięci - DDR - ?

- dysk - Sata - ???

- napędy optyczne - ?

- grafika - jak w temacie ;-) - głównie 12V ?

- karty pci ?

- coś jeszcze ?

 

To pozwoliło by się zorientować w teoretycznych wymaganiach dla newralgicznej lini 12v

No i jak to jest w przypadku zasilacza z 2 liniami 12v ? Wyżej kolega ma problem mimo, że ma 2 linie po ~15A - czyżby jedna linia 12v ~20A była lepsza ??? chyba nie o to chodzi bo po co by robili zasilacze z oddzielnymi liniami ???

Czyżby producenci podawali maksymalną "wydajność" na kazdą z lini osobno ? (podobnie jak moc w wielokanałowych wzmacniaczach audio ? ;-))

sorry za takie pytania ale z elektryką to ja wiele wspólnego nie mam ;-) ;-)

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to za pewne jest prawda ... tyle tylko, że wspomniany przeze mnie "jager" porównuje 2 karty X1950 pro na tym samym komputerze z tym samy procesorem (PIV 3.0) w związku z czym wpływ procesora tu nie istnieje - "jager" twierdzi, że karta Sapphira jest o ~25% szybsza od PowerColor'a na tym samym kompie ...! ;-)

a to sorx

źle zrozumiałem :), przeczytałem to tak że są jakieś różnice w procku.

a co do 25% różnicy w wydajności na tym samym procku to raczej jest to niemożliwe (chyba że jakaś trefna grafa była)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmark05 mam 68xx pkt. czy aby troche nie zamało?? Narazie nie mam czasu na kombinowanie :? pozatym sprawdzałem everestem to wszystko się zgadza GPU 575Mhz MEM 1380Mhz itd. FEAR chodzi miodnie xD

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście trochę chyba mało. Może zmiana sterów pomorze. Wydaje mi się że wynik w miarę ok to około 7,5k.

ale skoro ci gierki chodzą miodnie to nie ma co patrzeć na marki bo grafa jest do gier a nie do marków (przynajmniej w większości przypadków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dmark05 mam 68xx pkt. czy aby troche nie zamało?? Narazie nie mam czasu na kombinowanie :? pozatym sprawdzałem everestem to wszystko się zgadza GPU 575Mhz MEM 1380Mhz itd. FEAR chodzi miodnie xD

Moim zdaniem to mało. Biorąc pod uwagę to że 3Dmark 2005 jest mniej zależny od procesora. Zainstaluj sobie te Omegi 7.1

 

http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście trochę chyba mało. Może zmiana sterów pomorze. Wydaje mi się że wynik w miarę ok to około 7,5k.

ale skoro ci gierki chodzą miodnie to nie ma co patrzeć na marki bo grafa jest do gier a nie do marków (przynajmniej w większości przypadków)

Patrzyłem na wyniki na sapphire 512MB na pclabie i tam na P4 3.2 EE mieli 72xx pkt. więc chyba wynik w normie, widac ze proc blokuje karta, jak zaopatrze się w porzadny zasilacz to oczywiście proc będzie na 3.75Ghz... Stery to omegi 7.1 :-P sama karta jak odpowiednik PCi-E cicha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na wyniki na sapphire 512MB na pclabie i tam na P4 3.2 EE mieli 72xx pkt. więc chyba wynik w normie, widac ze proc blokuje karta, jak zaopatrze się w porzadny zasilacz to oczywiście proc będzie na 3.75Ghz... Stery to omegi 7.1 :-P sama karta jak odpowiednik PCi-E cicha :)

podając te 7,5k byłem przekonany że masz proca właśnie ustawionego na 3,75ghz. ale skoro jest na defaulcie to wynik jak najbardziej ok bo jak sam mówisz proc dość mocno hamuje grafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dał te 3.75ghz to chyba by tagana zabrakło :-P

nie no bez przesady. ja na swoim starym kompie mogłem mojego prescona 3,2ghz podkręcić stabilnie do 4,1ghz i mój chieftec 360w dawał rady :) a na dodatek miałem radeona 9800se@xt który z tego co pamiętam też dość mocno lubił waty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś - znający się na rzeczy ;-)-w paru zdaniach podać z jakiego napięcia generalnie korzystają poszczególne komponenty - w moim wypadku np.:

Przeczytaj sobie: http://zenfist.pl/pelen.php?id=4 - to troche Ci rozwieje wątpliwości :)

 

No i jak to jest w przypadku zasilacza z 2 liniami 12v ? Wyżej kolega ma problem mimo, że ma 2 linie po ~15A - czyżby jedna linia 12v ~20A była lepsza ??? chyba nie o to chodzi bo po co by robili zasilacze z oddzielnymi liniami ???

2 linie 12V to wymóg by zasilacz mógł się chwalić zgodnością z normą ATX 2.0 - wykonanie zaś to już inna sprawa.

 

Generalnie o dwutorowych 12V masz tutaj: http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?t=23916

Tłumacznie tego znajdziesz też na zenfiście.

 

Czyżby producenci podawali maksymalną "wydajność" na kazdą z lini osobno ? (podobnie jak moc w wielokanałowych wzmacniaczach audio ? ;-))

sorry za takie pytania ale z elektryką to ja wiele wspólnego nie mam ;-) ;-)

Niektórzy podają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ten szef tak szybko nie wymięknie :/ a tu taka lipa :sad:

Ja jadę na tym co w podpisie proc na 3,2 i problemów z zasilaczem nie mam. Napięcia w porządku mierzone miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co może być nie tak... :? jedno jest pewne wkładam mocniejszy zasilacz i jest wporządku, pewnie jakby był athlon64 a on mniej W bierzę to było by lepiej a tak prescott jedzie i doopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak właśnie jest. Hmm ja tam miałem brać Huntkey 350 W ,bo ponoć spokojnie by uciągnął taki konfig jak mój i do tego jest cichy. A taka prawda ,że najgłośniej chodzi w budzie ten szef ;)

 

Żeby nie robić OT to napiszę że rdzeń poszedł na 642 (z 581). Wiem że to niewiele ,ale zawsze coś. Dałem mały nawiew z boku na kartę chociaż tempki i tak oscylują w granicach 65-70 'C przy 40% mocy wiatraka. Coraz bardziej mi się się podoba ta karcioszka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek powinienem mieć zasiłke to może też coś pokręce, a co samej karty to jestem zadowolony :) 39*C idle a chłodzenia wogóle nie słychać i jaka różnica wydajności względem fxa 5900xt B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie: http://zenfist.pl/pelen.php?id=4 - to troche Ci rozwieje wątpliwości :)

Z tego by wynikało, że praktycznie wszystko czerpie z 12v ;-) - pozostaje pytanie w jakich proporcjach z innymi napięciami ... jak rozumiem procesor i grafika większość (czy wręcz 100% z 12V ?) ale jak z resztą ... bo gdyby zliczyć to co mam w kompie i traktować- na wszelki wypadek-, że ciągnie wszystko z 12v to już jest za dużo ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego by wynikało, że praktycznie wszystko czerpie z 12v ;-) - pozostaje pytanie w jakich proporcjach z innymi napięciami ... jak rozumiem procesor i grafika większość (czy wręcz 100% z 12V ?) ale jak z resztą ... bo gdyby zliczyć to co mam w kompie i traktować- na wszelki wypadek-, że ciągnie wszystko z 12v to już jest za dużo ;-))

Na pudełku od 1950Pro zalecany jest zasilacz 450W z 30A na +12V - Ati wyszło z założenia, że karta ta będzie wkładana do w miare nowego sprzętu, a jak widzisz w miare nowy sprzęt to specyfikacja ATX 2.xx i większość rzeczy chodzących na liniach +12V

Bawią mnie na niektórych forach "specjaliści" którzy głosem znawcy rozpowiadają, że karta ta ciągnie 30A :) De facto - 1950Pro żre mniej prądu niż mój obecny 850XT. Jeszcze inny "specjalista" na forum sapphire z uporem islamskiego terrorysty samobójcy próbuje każdemu wmówić, że ma zły zasilacz a jedyny dobry dla tej karty to enermax 620w - spytany czemu taki, "no bo przecież na stronie amd/ati go polecają" Owszem, szkoda tylko, że specjalista nie dostrzegł iż polecają go dla crossfire.

 

Tu masz ile mocy pobierają poszczególne linie napięciowe z tą kartą :)

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...gf7900gs_6.html

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ile mocy pobierają poszczególne linie napięciowe z tą kartą :)

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...gf7900gs_6.html

Wielkie dzięki za linka ... napawa mnie pewną nadzieją ;-) - skoro x1950pro maksymalnie ciągnie z lini 12V ~60W (~5A) to teoretycznie powinienem się zmieścić w moich 19,5A nawet licząc, że podciągnę procesor i zacznie brać >100W to sumarycznie daje ~14A -> zostaje 5,5 A na resztę - starczy ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia u mnie w stresie nie schodzą poniżej 11.90 .Także myślę że jest w normie ,a ten Asus ma też bardzo ciche chłodzenie . Zastanawiam się czy da radę wyciszyć tego szefa co mam ,bo jak wspomniałem jest najgłośniejszy z całej reszty w budzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello.

Mam ta karte Szafirka X1950PRO 512MB.Przeszedlem z X800XL ktorego udalo mi sie sprzedac powyzej 500zl.Szafira kupilem za 790zł w osiedlowym sklepiku komputerowym.

Zdecydowanie oplaca sie przejsc nawet z kart X--- Nie wspominam juz ze dzialaja one duzo szybciej niz poprzednia generacja kart, maja wiecej (niepotrzebnej w sumie) pamieci, ale moge w koncu uruchomic splinter cella double agent bo w poprzedniej karcie nie bylo SH3.0 a to jest wymagane i pewnie bedzie wymagane w coraz wiekszej ilosci gier.

Zainwestowalem w kompa niecale 300zł a zwiekszylem mozliowsci kompa nieporownywalnie do tej ceny.

I co najfajniejsze chodzi mi to na zasilaczu CodeGen 400W:) sprzed 3lat, dodam do tego ze mam 2HDD (160GB i 80GB na serialu), naped optyczny, proca XP3000+, 1.5 giga ramu , SB LIve:) i wiatrak wentylujacy obudowe:) po testach 3dMArk2005 7xloop z ustawiniam aax6 anizox16 i rozdz max i kilkugodzinnym graniu w SC:DA komp nie wysypal sie ani razu...polecam karcioszke!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty poważnie z tym codeszitem ? Chłopie wymień to jak najszybciej. To że teraz Ci działa to nie znaczy ,że za jakiś czas zasilacz albo pójdzie z dymem ,albo zaliczy zgon. Komp po prostu się nie włączy jakby nie było podłączonego zasilania. Weź sobie jakiegoś Chiefteca 420 W i będziesz miał spokój. IMO nie ma co oszczędzać na zasilaczu.

 

Sorki za OT ,ale chciałem pomóc zanim by było za późno.

 

P.S nie chodzi tylko o to że zasilacz się spali czy coś ,ale może coś zabrać ze sobą. Proc ,karta ,dyski twarde.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo co devil chce napisć :-P , wymień tą zasiłke zanim spali ci kompa a po 3 latach nie masz pewnie na większość częsci gwary, jeśli miałbyś coś markowego to raczej nie pali a tylko wyłącza się a ten nie ma żadnych zabezpieczeń i odrazu wybucha :-| ........

 

p.s Jak tam na tym sapphire sprawuje sie chłodzenie?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie starego wyjadacza bedziecie uczyc co i jak sie na czym sprawuje:)Dzieki za przestrogi!Takie opinie slysze tez o Fiatach ze gowno warte od osob ktore nigdy z nich nie korzystaly. Unem przejechalem 97tys bez zadnych napraw, teraz mam Stilo 1.8 i przejachane 134tys bez zadnych napraw nawet najmniejszych, zatem jak slysze takie teksty o Codegenie to przypomina sie mi opinia o Fiatach.Zasialcz wazy ze 3y kilo zatem mysle ze spokojnie da rade.W najgorsze burze i wichury z nim przetrwalem, zatem te filozofie pozostawcie sobie;)Poczytajcie opinie o karcie na pclabie podczas testu tej karty na jakich zasilkach ja chlopaki testowali!

 

Karta w idle jest nieslyszalna, ale po zameczaniu jej 3dmarkiem okol ogodziny byla bardzo glosna!Myslalem ze to wiatr za oknem pozniej sie okazalo ze to radek huczy.Nie jest to swist a tepy systematyczny huk. Co do temp to niestety niewiem.

 

Obiecuje ze jak tylko spali mi sie komp dzieki zasilce dam znac ze taka sytuacja miala miejsce, dam tez znak sygnal jak przetrzymam ere AGP na tej zasilce!

Edytowane przez overacst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 kilo? <lol> Chyba z ciężarkiem na wadze. Rozkręć go i zobacz ile masz tam elektroniki. Następnie rozkręć choćby Fortrona 300W :)

Moze i Wam sie ta elektronika pali:)Z tymi 3ma kilo przesadzilem ale mam porownania z innymi. I mam zmienaic zasilacz bo w innym jest wiecej elektroniki:)???Macie panowie jakies kompleksy na tym forum cos tak widze, jak leczycie sie iloscia elektroniki w pudelku...sorry ekstrim adikt ale rozbawiles mnie na sama noc:)

Edytowane przez overacst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...