Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i Wam sie ta elektronika pali:)Z tymi 3ma kilo przesadzilem ale mam porownania z innymi. I mam zmienaic zasilacz bo w innym jest wiecej elektroniki:)???Macie panowie jakies kompleksy na tym forum cos tak widze, jak leczycie sie iloscia elektroniki w pudelku...sorry ekstrim adikt ale rozbawiles mnie na sama noc:)

to nie do końca chodzi o ilość tej elektroniki tylko o jej jakość. i czym lepsza zasiłka tym więcej jest elektroniki w środku ale to z powodu większej ilości zabezpieczeń, ulepszeń itp

a ten twój zasilacz to chyba w ogóle nie ma zabezpieczeń a użyta w nim elektronika jest no co tu dużo pisać dość kiepska więc przy tak mocnym sprzęcie jest dość mocno prawdopodobne że coś się stanie i nie chodzi tu o zjaranie się zasiłki bo nie wyrobi ale zjaranie się całego kompa przez to że zasiłka nie wyrobiła

 

ale rób jak chcesz, twój komp twoja kasa, twoje dane na dyskach itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe ostrzeżenie dla tych co posiadają płyte Epox'a a zainteresowani są ożenienia tej płyty z tą kartą - macie duże prawdobodobieństwo, że miast się cieszyć nowym nabytkiem (jak i ja przedwczoraj planowałem) to przywitacie się z cyferką 25 na post code wyświetlaczu. Karta sprawna, sprawdziłem wczoraj przed oddaniem jej na innej płycie (jakiś msi z amd xp+) zaś na moim 9nda3j karta w ogóle nie startuje.

To samo spotkało conajmniej dwie osoby - wspólną cechą ich i moją jest to, że mamy płyty epoxa na nforce3 - oni na 250, ja na ultra.

 

tu wątek na forum szafira:

 

http://70.84.187.178/en/forums/showthread.php?t=10280

 

Co by było śmieszniej - support epoxa na mojego maila odpowiedział niemal z formatki, że nie mieli do tej pory żadnych wiadomości o niekompatybilności ich płyty z tą kartą - ewidentne kłamstwo - jeden z w/w wątku pisał do nich z tym samym problemem. Po odesłaniu ich do tego forum dostałem kolejne 'mądre' pytanie - "czy aby posiadam odpowiedni zasilacz". Faktycznie, karta do wyświetlenia komunikatów post'a i biosu potrzebuje zapewne rekomendowanego zasilacza 450W z 30A +12V (notabene, mój zasilacz się łapie w ich kryteriach). Najlepsze jednak zostawiłem wam na koniec :) - karte tą można uruchomić na tej płycie - jak? Trzeba przechylić ją i złapać odpowiedni kąt nachylenia i ... bootuje się :-> O ile udało mi się to w pozycji budej leżącej, to przy solidnym przykręceniu karty, po postawieniu budy do pionu cudowny workaround przestał działać i znów powitało mnie "25" na wyświetlaczu. Po blisko 3h bojów z tą kartą dałem sobie siana. Karte oddałem i jednak zrobie to, od czego mógł mnie zażegnać 1950pro agp - przesiadam się na pci-e. Ech.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście kichowaty problem z tymi płytkami i kartą..... lol przechylanie :lol: co oznacza 25 w epoxie jakiś problem z grafiką czy coś takiego? :rolleyes:

W manualu: Reserved. Z własnego doświadczenia bios nie dostaje informacji od karty graficznej i nie może jej uaktywnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ...

 

PS Na początku przyszłego tygodnia powinienem juz mieć PowerColora ... zobaczymy czy stanie się cud i mój Fortronik 350 pociągnie ;-))

Powodzenia :wink:

qrde myślałem że dziś mi przyjdzie zasiła ale chyba dopiero w pon i przez weekend nie mam co robić :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOPOWER Top-480SPW EZA za 265zł co prawda nie jest tak cichy jak inne modele topowera ale moc ma dużą szczególnie na 12V + bardzo ważne odpinane kable bo nie lubie bałaganu w budzie :-P

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może więc jakaś jego aktualizacja ?Coś producent mógłby w końcu wypuścić. Naprawdę śmieszna sprawa z tym niewykrywaniem przez bios karty.

Prawdę mówiąc, to jest mi to już obojętne. Dziś zamówiłem sobie MSI Neo4-FI + tego szafira ale wersji na PCI-e.

Epox generalnie chyba stacza się po równi pochyłej - znika w ogóle z europy, co nie jest dziwne przy takim podejściu do sprawy (dzisiaj mi odpisali, że testowali power colora i że wszystko jest ok - no do cholery jasnej, czy jak jest problem z danym producentem i daną kartą to testuje się i szuka rozwiązania na niej, czy bierze się jakieś innej firmy by na odpierdziel-się odpisać, że z inna działa dobrze? To jakaś kpina z ich strony.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o problemie error 25 na epoxie ale z nforce 2 oczywiście w połączeniu z 1950pro? BO jak narazie to widzę, że problem dotyczy nforce3. Swoją drogą coś za duzo problemów z tymi 1950pro :damage_wall: nie wiem czy nie dać se siana i nie kupić 7600gs galaxy na zalmanie za 500zł iprzeczekać aż się nowe karty pojawią i dx10 zaistnieje realnie i wtedy wejść w nowy system(ech te kompy, tylko dokładanie i dokładanie$$$$...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o problemie error 25 na epoxie ale z nforce 2 oczywiście w połączeniu z 1950pro? BO jak narazie to widzę, że problem dotyczy nforce3. Swoją drogą coś za duzo problemów z tymi 1950pro :damage_wall: nie wiem czy nie dać se siana i nie kupić 7600gs galaxy na zalmanie za 500zł iprzeczekać aż się nowe karty pojawią i dx10 zaistnieje realnie i wtedy wejść w nowy system(ech te kompy, tylko dokładanie i dokładanie$$$$...)

Spróbuj tego: http://www.epox.com/USA/article.asp?ID=163...upportlinks=YES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś słyszał o problemie error 25 na epoxie ale z nforce 2 oczywiście w połączeniu z 1950pro? BO jak narazie to widzę, że problem dotyczy nforce3. Swoją drogą coś za duzo problemów z tymi 1950pro :damage_wall: nie wiem czy nie dać se siana i nie kupić 7600gs galaxy na zalmanie za 500zł iprzeczekać aż się nowe karty pojawią i dx10 zaistnieje realnie i wtedy wejść w nowy system(ech te kompy, tylko dokładanie i dokładanie$$$$...)

Za dużo to ludzie przesadzają ,albo ja trafiłem na wyjątkowo dobry egzemplarz tej karty. ;) Dobrze by było jakby tak każdy kto posiada tą kartę napisał na jakie konkretnie problemy natrafił. Ja napiszę w sumie to nie wiem co mam napisać ,bo nie zauważyłem jak dotąd niczego niepokojącego. Wszystkie gry jakie mam działają i znacznie płynniej niż taki R9800PRO.W COD 2 to widać i to bardzo. Powiedzmy że w takiej misji Aliantów gdzie trzeba było zdobyć te wzgórze 400 tam na radku 9800 PRO miałem spadki do 10 FPS ,a jeszcze częściej to zaraz na początku kampanii amerykańskiej ,gdzie dopływali do plaży i wspinali się po klifie. Tam to miałem niezła rzeźnie i spadki do 3-4 FPS (DX9 i tekstury na extra) . Tu spadki są średnio do 32-35 , ale przy niezłej jatce spada czasem do 25. Myślę że tu też proc ma znaczenie ,albo sama gra..

 

 

IMO ten temat powinien być połączony w jeden wspólny o x1950 PRO. Co z tego że jest na AGP ,jak to ta sama karta.

 

Dobrze jakby jakiś mod to przeniósł wszystkie posty z tych tematów w jeden wspólny i myślę ,że czas najwyższy aby go przykleić. Skoro jest temat ogólny o 7900 to nam też coś się należy. ;)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212118

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=219031

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z X1950pro był taki że wogóle nie chciał wspólpracowac z monitorem NEC'a 17' być może jakiś konflikt, tak to musze na niej dłużej popracowac żeby wyrazić obiektywną opinie, choć co do wydajności to karta bardzo mi się podoba :) co do połączenia tematu przydało by sie bo niefajnie tak :lol: dyskutowac o tych samych karta w 2 różnych tematach a przecież one są identyczne oprócz złącza na jakie wchodzą :-P

 

@Devil

Wysłałeś jakieś pw do moda o to połączenie 2 tematów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'surix' - mam do Ciebie prośbę ... czy mógłbys zmierzyć jak daleko od "słedzia" sięga na PowerColor'ze Accelero - i jak "grube" jest to chłodzenie w miejscu za złączem AGP (ile odstaje od PCB karty (2 cm ?)

Zamówiłem kartę i dopiero dzisiaj mnie olśniło, ze może mi się nie zmieścić do kompa ... co prawda na długość nie będzie problemów - mam 40 cm miejsca ale jest inny problem ... w mojej płycie głównej (Gigabyte K8NS pro 939) jest dość nieszczęśliwie umieszczony mostek ... standartowo był na nim taki mały wyjec ale zmieniłem go na niebieskiego Zalmana - tyle tylko, ze to dość spory radiator ... a w/w chipset jest tak usytuowany, że radiator teraz przylega (1 rogiem - jest pod kątem 45st) do pcb karty graficznej - jeśli w tym miejscu będzie jeszcze Accelero to radiator będzie musiał wylecieć i ... jestem w kropce bo nforce3 się mocno grzeje ...

Od "śledzia" karty mam do Zalmana 15,5 cm i patrząc na zdjęcia obawiam się, że w/w problem wystąpi ;-(( Mógłbyś mi pomóc to potwierdzić ...

Poniżej schemat obrazujący moje obawy ...

http://img185.imageshack.us/my.php?image=schemat2ra4.jpg

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 15cm to masz problem chłodzenie sięga na 18cm w tył mierząc od śledzia, chłodzenie ma grubość 3cm, masz tutaj ten schemat uzupełniony myśle że dobrze zrobiłem pomiary :-P

http://img180.imageshack.us/img180/5698/schemat2ra4gw1.jpg

Bardzo Ci dziękuję za poświęcony czas ...

 

Jest gorzej niż myślałem ;-((

To 3 cm to grubośc samego chłodzenia czy odległość końca chłodzenia od pcb karty graficznej ? (wiem, ze to ew. niewielka różnica ale kombinuję jak to uratować ...)

I jeszcze jedna prośba - mgłbyś zgrubsza podać jaka jest odległość chłodzenia od płyty głównej - czyli ile pod tymi 3 centymetrami zostaje ... co tam się zmieści ? kombinuję żeby może powyginać co się da z tego Zalmana, resztę powycinać, dać z boku dodatkowy nadmuch (mam luźny wentylator Arctic Cooling Fan Pro TC 8cm - Obroty 1000 - 2500) i moze jakoś by to zadziałało ... nie uśmiecha mi się teraz zmieniać płyty głównej ! jak już to pewnie bym się szarpnąl na coś opartego o Core2duo a wtedy to i inna karta itd. ... ) Ew. znacie może jakieś ciche wentylatorki 4cm ? żeby wrócić do standartowego chłodzenia ale z cichszym nadmuchem ... ?

 

[EDIT] albo totalny hardcore: wepchnąć kartę w złącze tak żeby elementy Zalmana weszły pomiedzy blaszki Accelero ;-) ... technicznie pewnie wykonalne tylko radiator Accelero sie pognie ;-(

BTW ciepłe powietrze z karty będzie nadmuchiwane na równie ciepły radiator chipsetu ... jak myślicie - nie przegrzeje mi się chipset ?

Kurcze ... "nie miała baba problemu" ...

 

I skorygowany schemat: http://img73.imageshack.us/my.php?image=schemat3gh6.jpg

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 cm to grubość samego chłodzenia, co do 2 pomiaru chodzi o to że chłodzenie i jego wysokość nad PCB płyty głównej? Na pewno nie będziesz musiał zmieniać płyt, najwyżejzamontujesz jakiś wentylator 40mm + radiator, pełno takich zestawów jest i pewnie kompatybilnych z twoją płytą :)

 

Kiedy dostaniesz karte?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obejdzie się bez zmiany chłodzenia na chipset. Jakiś wentyl nisko położony musi być. Taki najlepiej że w radiator wbudowany jest wiatrak. Czyli nie na radiatorze tylko jakby w radiatorze. Ja kupiłem jakiś noname i jest bardzo cichy i stosunkowo niski. Moje chłodzenie też sięga daleko i zakrywa 1/3 chipsetu. Nie mogli tego chipsetu gdzieś niżej umiejscowić ,a nie tak blisko PCI-e :/

 

Coś w tym stylu tylko że cały z alu i nieco niższy. Kupiłem go na giełdzie za 20 zeta.

 

http://znak.pl/index.php?cid=373&scid=...ochiAkaAK161BLS

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 cm to grubość samego chłodzenia,

czyli 3cm + kilka milimetrów do pcb karty ? to jeszcze więcej zasłoni wentylator ...

 

co do 2 pomiaru chodzi o to że chłodzenie i jego wysokość nad PCB płyty głównej?

tak - chodzi o to co się zmieści na płycie głównej pod chłodzeniem karty graficznej ...

 

Na pewno nie będziesz musiał zmieniać płyt, najwyżejzamontujesz jakiś wentylator 40mm + radiator, pełno takich zestawów jest i pewnie kompatybilnych z twoją płytą :)

tak, tylko czy jest choć jeden cichy ? ;-) - może jakieś sugestie ... ten który był orginalnie wymieniłem bo po paru miesiącach pracy zaczął wyć i poiskiwać ...

Boję się, ze niznajdę małego, wystarczająco wydajnego i wolnoobrotowego wentylatora ;-(

 

Kiedy dostaniesz karte?

powinna być we wtorek ... zobaczymy ;-)

 

PS Nigdy bym nie przypuścił, ze wymiana karty może sprawić tyle kłopotu

1/ nie mieści się

2/ potencjalnie czeka mnie wymiana zasilacza

3/ ew. problemy z driverami ;-)

4/ mam nadzieję, ze chociaż monitor zechce współpracować ;-))

5/ co mi jeszcze grozi ? ;-))))

 

 

Nie obejdzie się bez zmiany chłodzenia na chipset. Jakiś wentyl nisko położony musi być. Taki najlepiej że w radiator wbudowany jest wiatrak. Czyli nie na radiatorze tylko jakby w radiatorze. Ja kupiłem jakiś noname i jest bardzo cichy i stosunkowo niski. Moje chłodzenie też sięga daleko i zakrywa 1/3 chipsetu. Nie mogli tego chipsetu gdzieś niżej umiejscowić ,a nie tak blisko PCI-e :/

 

Coś w tym stylu tylko że cały z alu i nieco niższy. Kupiłem go na giełdzie za 20 zeta.

 

http://znak.pl/index.php?cid=373&scid=...ochiAkaAK161BLS

Gigabyte zainstalował standartowo dokładnie taki jak opisujesz ... wentylator przylegał do blaszki leżącej na chipsecie , obok wentylatora było kilka "piór" radiatora ... maleństwo - tylko ciche to było przez pierwszy miesiąc - później coraz gorzej ... Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kilka mm grubości pcb nie robi większej różnicy, co do chłodzenia chipsetu musisz coś wykombinowac, mam wiatrak aksy led blue taki jak podał devil tylko jest chudszy bo są 2 wersje jego, kreci się na 5600 obr. i jest słyszalny ale nie dokuczliwy, jeśli skombinował byś jakiś rozłożysty radiator i na to jakiś wentyl było by ok, ile masz miejsca wokół tego mostka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kilka mm grubości pcb nie robi większej różnicy, co do chłodzenia chipsetu musisz coś wykombinowac, mam wiatrak aksy led blue taki jak podał devil tylko jest chudszy bo są 2 wersje jego, kreci się na 5600 obr. i jest słyszalny ale nie dokuczliwy, jeśli skombinował byś jakiś rozłożysty radiator i na to jakiś wentyl było by ok, ile masz miejsca wokół tego mostka?

jak na załączonym wyżej schemacie widać do karty "0" miejsca a w innych kierunkach to szczerze mówiąc nie pamiętam ... jak wrócę do domu sprawdzę ... ale jakiś specjalnie wysokich elementów nie pamiętam =- a co ? masz jakiś pomysł ? ;-)

 

Wracając jeszcze do miejsca pod Accelero ... tak mniej więcej - ile tam jest mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo fajne chłodzenie od 5900XT ;] które na moje oko jest cichee, jest płaskie, do tego rozłożyste i ma wbudowany wentylator, tylko nie wiem jak tam u ciebie z miejscem wokół nf3 :-P jutro sprawdze bo aktualnie nie mam karty w płycie, cały czas jest zapakowana, a że jutro wszystko zmontuje i będe do poniedziałku czekał na zasiłe to ci powiem, ale nie licz że będzie duzo miejsca :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo fajne chłodzenie od 5900XT ;] które na moje oko jest cichee, jest płaskie, do tego rozłożyste i ma wbudowany wentylator, tylko nie wiem jak tam u ciebie z miejscem wokół nf3 :-P

dzięki ... może uda mi się własnymi siłami ale jak nie ... doceniam gest ;-)

 

jutro sprawdze bo aktualnie nie mam karty w płycie, cały czas jest zapakowana, a że jutro wszystko zmontuje i będe do poniedziałku czekał na zasiłe to ci powiem, ale nie licz że będzie duzo miejsca :-P

złośliwiec ;-)) ostatnią nadzieję chcesz mi odebrać ? ;-))

raz jeszcze dzięki ...

 

PS zacząłem się zastanawiać nad czymś takim:

http://proline.pl/shop.php?prodid=FREEZONE+NP+40+CU ew. w wersji alu

- na szerokość powinno wejść tylko kwestia wysokości ... ale i tak jest o prawie połowę niższy niz mój Zalman (27mm vs 47 mm ;-) - ew. wyciąłbym 1/4 koła na konieczna wysokść ... jak myślicie - wydajnościowo by wystarczyło do nforce3 ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...