Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

masz takiego ?

i uważasz, ze zmieścił by się ? bez wycinania ;-)) ?

Jeśli masz włączone sygnaturki to powinieneś go widzieć w spisie, chipset i875 na IC7 i wogóle innych płytach z i875 przy 200FSB powinien wydzielac 11W ciepła, temp na mojej płycie wahają się od 25*C-30*C bez nawiewu czyli extra, jeśli byś widział ile pobiera W nF3 to mógłbyś porównać :-P

 

edit

Ten pentagram na pewno się nie zmiesci, pomiedzy pcb a chłodzeniem jest 2,9cm + do tego dolicz wysokość Nf3......

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pentagram na pewno się nie zmiesci, pomiedzy pcb a chłodzeniem jest 2,9cm + do tego dolicz wysokość Nf3......

to nie jest tak tragicznie jak się obawiałem... na upartego po drobnym przycięciu ten pentagramik by wszedł (ileż może wystawać chipset nad pcb płyty głównej - 5 mm ?)

Ale skoro mam tam >2cm to moze spróbuję wyginać jednak tego Zalmana który już tam siedzi... co prawda i tak będzie na niego wiać ciepłym (gorącym ?) powietrzem z Accelero ale jak obok postawię fan 80mm to temperatury - mam nadzieję - utrzyma na dopuszczalnym poziomie ...

 

Dzięki :)

 

PS ostatecznie zawsze mogę kupić: http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1632 albo zaszaleć i pociąc mojego Freezera (np. tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ae5596b37be04bb7.html )a w jego miejsce kupić wersję pro chociażby ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Witam mam takiego koppa jak w podpiszie na codzien pracuje na Bartku 2600MHz mam pytanko czy kupujac tego x1950 ati wykorzystam ją i czy pociagnie mi Chieftec HPC 360W ?

Bo tylko ta grafa mnie interesuje bo zamiana mojej na 7600Gt mi się ni eopłaca mała róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały OT. Bartosj jak Ci się udało uzyskać tak wysokie fsb na epoxie? Jakiś czas temu czytałem, że epox może max dojść do 225 a potem to trzeba się postarać o abita (ale to było dość dawno). U mnie kości w dualu mają max okolo 218 :cry:

A co by być w temacie to ja z moim 12x215 na bartku też chcę kupić 1950pro bo moim zdaniem jeśli nie będzie śmigać na 100% to i tak zawsze praktycznie będzie szybciej niż 7600gt o jakieś 20 % a czasem więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vonda

Masz karcioche? :)

nie ;-((( gościu coś miesza ... ponoć połamał żebra i z domu nie wychodzi a karte ma w sklepie ... sklep nieczynny - tu się jego wersja pokrywa ;-)

Obiecał, że się zbieże i na weekend będę miał ... zobaczymy

 

BTW czytam o zasilaczach i coraz większe obawy mam co do mojego Fortrona ... jeszcze miernik spaliłem próbując zmierzyć napięcie pod obciążeniem (czy miernik musi móc przyjąć prąd np 25A - jeśli tyle może dac zasilacz ? - mój 15 złotowy miał dopuszczalne obciążenie 2A ... ale nie jestem pewny czy to - wcześniej mierzyłem i było Ok ... BTW jaki miernik kupić ... ?)

 

Jak Ci się sprawuje Twoja nowa zasiłka ?

No i jak tam karta - wszystko Ok ? - na pewno juz sporo przetestowałeś :-)))

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do miernika to nie wiem, nie mierze A bo coś tam pisze w instrukcji miernika o tym żeby nie przekraczać pewnej ilość a dokładnie się na tym nie znam więc nie ryzykuje :-P Ja mam taki mernik i jest bez zarzutu :) , co do zasiłi bez problemu ciągnie to co w podpisie, 11.80V pokazuje ale nie z molexa od karty, tylko od osobnego, zrobie jeszcze pomiar z karty molexa chyba jest różnica? Zasiłe miałem mieć we wtorek ale dopiero w środe dostałem bo GLS :angry: pomieszał adresy..... A karciocha chodzi bez zarzutu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry że post pod postem.. :-P

Zrobiłem test na 3.75Ghz, myślałem że 3dmark03 jest w dużej mierze zależny od proca ale podkrecenie niewiele dało :blink: z 13600pkt zrobiło się 14685 pkt :? czyli prawie nic, ale za to w 3dmark05 wynik skoczył z 6800pkt do 8239pkt :) nie myslałem że 05 jest tak zalezny od proca :rolleyes:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu raczej nie chodzi o to że 3dmark05 jest zależny od proca tylko o to że proc hamuje grafe i jak podkręcisz proca to hamuje ją coraz mniej i dzięki temu wyniki masz coraz lepsze.

 

mi np. zwiększające się pkt skończyły się przy ~2,8Ghz i potem jak było więcej Ghz to pkt rosły ale niewiele i różnica pomiędzy tym 2,8ghz a 3,69ghz była około 250pkt czyli praktycznie żadna jak na taki wzrost mhz na procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz ,3dmk05 jest czuły na proca.Karta default:

Na 1800 Mhz - 7999 Pkt

Na 2000 Mhz - 8600 Pkt

Dalej nie kręciłem . :)

chyba nie.

tak jak pisałem to chodzi raczej o to że proc hamuje grafe i jak podkręcisz go to przestaje ją hamować i zaczynasz powoli osiągać wyniki jakie powinien osiągnąć ten radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak poza polemiką , sprawdzałem dzisiaj na allegro tego x1950pro i okazało sie ze na AGP jest droższe o okolo 100-150 zł niz na pci exp. ciekawe dlaczego tak jest?

przecież to oczywiste jest. AGP to "stara" technologia której producenci się chcą pozbyć i każda grafa na agp jest droższa od swojej wersji na pci-e.

+ o ilę się nie myle to dochodzi tu koszt mostka który przekłada informacje z pci-e na agp (nowe grafy są robione tylko pod pci-e i potem za pośrednictwem mostka (nie pamiętam nazwy) informacje przekładane są na pci-e)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie.

tak jak pisałem to chodzi raczej o to że proc hamuje grafe i jak podkręcisz go to przestaje ją hamować i zaczynasz powoli osiągać wyniki jakie powinien osiągnąć ten radek

a jaki jest sens testowania w 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajdzik tzn, co bo nie zakumałem , mozna kupic sobie mostek który pozwala zamontowac kartę grafiki na PCI do AGP ? czy żle zrozumiałem.

tu chodzi o to że grafa jest zrobiona pod pci-e a następnie wstawiona na nową płytkę pcb z wejściem agp ale przez to że całość miała pracować pod pci-e to potrzebny był ten mostek (który jest już wbudowany w nową płytkę) by informacje przystosowane do pci-e działały (przechodziły itp.) przez wejście agp.

 

mogłem coś namieszać ale o ile dobrze pamiętam to tak właśnie jest

 

a jaki jest sens testowania w 1024x768

a co to ma do rzeczy?? proc hamuje grafe w każdej rozdzielczości (czym wyższa tym bardziej to widać) Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to ma do rzeczy?? proc hamuje grafe w każdej rozdzielczości (czym wyższa tym bardziej to widać)

:damage_wall::damage_wall::damage_wall:

no tylo ze jest wlasnie odwrotnie

im wyzsza rozdzialka tym mniejsze znaczenie proca :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall::damage_wall::damage_wall:

no tylo ze jest wlasnie odwrotnie

im wyzsza rozdzialka tym mniejsze znaczenie proca :lol2: :lol2: :lol2:

o lol nie ma to jak czytać ze zrozumieniem

 

ja wiem że w czym wyższej rozdziałce tym proc coraz mniej daje. mi chodziło o to że jak już proc hamuje grafe to jak dasz większą rozdziałkę to będzie to bardziej widać (grafa nie osiąga swoim możliwości bo proc hamuje), bo czym niższe rozdziałki tym grafa może być słabsza i mniej widać to że coś haczy czy coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vonda

Masz karcioche? :)

No i mam ... no i kicha ... najpierw pół dnia wyginałem tego zalmana - a jak juz karta weszła to się okazało, ze zaraz po wejściu do windy "blue screen" na ułamek sekundy i reset ... i tak w kółko ... nie pomogło nawet odłączenie wszystkiego oprócz dysku i skręcenie proca na 1Ghz (z 1,8) i napięć z 1,4v na 1,0 (on wtedy powinien brać tylko 19W zamiast standartowych 67 !!!) ... czyszczenie driver-cleanerem tez nic nie dało ...

W końcu - z wielkim bólem (bo miałem już wszystko tak ładnie poustawiane ;-) - postawiłęm nowy system i ... wydawało się, że wszystko OK... winda chodzi ... zainstalowałęm omegi i ... puściłem 3Dmarka ... przeszedł 2i pół testu i wisci ... - reset i jescze raz - innego 3dmarka ... to samo ... skręciłem proca i ... nie pomogło .. może przeszedł ciut dalej - a może to tylko sugestia ...

Najgorsze, że nie mam skąd pożyczyć mocniejszego zasilacza ;-(( chyba będę musiał kupić w ciemno ...

A najlepsze jest to, ze kumpel testował ostatnio X1950XT (a może X1900XT) + C2duo na ... jakiejś Delcie za trzy dychy z Allegro i wszystko mu pięknie chodziło !!! a ta

Delta ma tylko 18A na lini 12V - mój Fortron 19,5A - może mi się trafiła padnięta karta ??? ktoś tu ostatnio na forum pisał, ze ma juz chyba 3 egzemplarz i ciągle coś nie tak , a to pamięci , a to coś się spaliło ... chole....a moze ten Power Color to nie był dobry wybór ;-((

 

Nic to wysupłam 4 stówy na Topowera z 40A na 12v i jak na nim nie pójdzie to ... ;-))

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi się trafiła padnięta karta ??? ktoś tu ostatnio na forum pisał, ze ma juz chyba 3 egzemplarz i ciągle coś nie tak , a to pamięci , a to coś się spaliło ... chole....a moze ten Power Color to nie był dobry wybór ;-((

to chyba o mnie chodzi :)

znaczy na razie padły mi tylko 2 karty i na 3 czekam ale w wersji na pci-e.

i u mnie to było widać że grafa walnięta (w pierwszej arty były a w drugiej się kondensator zjarał i obrazu nie było)

 

w twoim przypadku jednak bym stawiał na to że zasilacz nie wyrabia

Edytowane przez Zajdzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że ktoś z was podawał tutaj długość X1950 pro, tylko nie mogę znaleźć strony z tym wątkiem. Moglibyście podać mi podstawowe wymiary karty? Pozdrawiam.

24cm długość

12cm wysokość.

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze raz ja ... zasilacz zamówiony ... dzisiaj, jutro powinien być ...

W międzyczsie kupiłem jakiś sensowny miernik i ... kurcze ten Fortronik cakiem trzyma napięcia ... w idle ma 12,08V w stresie nawet przy podkręconym do 2,5 Ghz procku spada max do 11,96 V - to mieści się w normie z duuuużym zapasem - czyzby to jednak nie zasilacz ? komp po wejściu w 3D oczywiście dalej się wiesza/resetuje ... ;-((

 

/Edit 16.02/

Zasilacz dotarł (kupiłem: Topower Top-627p6 Ez 520w z 40A =480W na lini12v) - napięcia oczywiście jeszcze bardziej stabilne - idle 12,08V ; stress 12,06V, na lini 5V w ogóle bez zmian ... ; i ... nic nie pomogło !!!

To jednak karta ;-(( /no chyba, ze coś sie gryzie z płyta główną, pamięciami - istnieje w ogóle taka możliwość ?)

Próbowałem zmieniać drivery, nie pomogło - na tych z dołączonej płytki wiesza się/restartuje jeszcze szybciej .. czasem nawet nie zdąży załadować 3dmarka ... Na omegach raz (i tylko 1 raz) przeszedł 3dmarka 06 i to na podrasowanym do 2480 Mhz procku (A64 3000)... wyszło 4008 punktów - chyba trochę mało ? ... ale -mimo licznych prób - nie udało się powtórzyć ...

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

Mam pytanie co to tej x1950 PRO.

Otórz zauwazyłem ze produkują je tacy producenci jak:

-SAPPHIRE

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=35888

-GeCube

http://www.allegro.pl/item165644356_gecube...tv_dvi_agp.html

-PowerColor

http://www.allegro.pl/item167309761_powerc...agp_gorzow.html

-HIS

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=36245

 

I teraz jest moje pytanie która z graf ma lepsza wydajnośc, OC przy zachowaniu $$$.

Nie chciałbym przepłacac jak bedzie to samo i płaciś za firme.

Nastepna sprawa to zauwazyłem, ze karty mają inne zasilania : albo 1 albo 2.

Czemu tak jest i czy 2 zasilania dają np lepsze OC karty?

Czy ta grafa róznych producentów sa tak samo zbudowane czy czymś sie róznią oczywiscie His bez chłodzenia.

Czy 256 czy 512 lepiej sie kreci i jakie pamiaty śa stosowane w tych grafach przy tej wielkości ramu i czy u innch producentów iajkie kostki są.

Jaki chipset ma ta grafa bo w specyfikacji np

tu http://www.allegro.pl/item167309761_powerc...agp_gorzow.html

i jest podane x1959xtx pomyłka?

Na stronie producenta GECUBE jest pokazana x1959xtx wyszła ona????

http://www.gecube.com/products-02.php?prod...prod_cat_id=166 a myslałem ze najmocniejsza jest tylko Palit x1950Gt .

Czy ten CECUBE x1950xtx wyszła i jakjest z Palitem x1950GT?

Nastepne pytanie opłaca mi się zmieniac moja grafe tą z podpisu w smarku 2003 mam 12600 a w 2005 mam 5300. Odczuje róznicę wielką chce pograc w Gothic 3 i obvilion ( na swojej gram) i nowsze gry.

Mówicie że procek moze hamowac ale te 2600-2700 powinno w 3/4 zaspokoic spokonie ta grafe.

Zastanawiałem się nad nvidia 7600gs lub gt ale chyba ta zamiana wogóle mi sie nie opłaca .

co poradzicie? Na razie nei zamierzam przechodzic na PCI.

Sorry za rozpisanie .

Edytowane przez Bartosj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...