Skocz do zawartości
AVRAL

Głośniki Komputerowe Czy Kolumny ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycje - zlikwidujmy z kina i wogole z rynku DVD-video system 5.1 bo jest do bani. Lepsze jest "dobrze zrealizowane stereo"

Canti to co ty czasami wypisujesz to juz haczy o paranoje. Masz kompletnie zryte poglady juz prez to "stereeeo" (no offence - ja to rozumiem jestes audiofilem masz prawo) caly cas uciekasz w hi-fi i polki cenowe ~5tys zl. Ale to co podkreslilem to chyba w jakiejsc maligmie pisales.

5.1 zostalo stworzone dla kina domowego i grania - tam gdzie liczy sie dzwiek przestrzenny. Jak by takie efekty bylo w stanie zapewnic stereo to by sie nikt nie bawil w 5.1 Nie wszyscy maja sluch delfina zeby wychwytywac ultrafale (ironia) jakie towrzy "dobrze zrealizowane stereo" ale za to kazdy potrafi umiejscowic zrodlo dzwieku. Co podczas grania czy ogladania filmow jest kluczowe. Dżizas - wbij to sobie czlowieku do glowy i nie pisz herezji.

Napisz petycje zeby dolby digital 5.1 zlikwidowac z kin i wprowadzic "dobrze zrealizowane stereo"

Myślę że powinieneś wyluzować. JEstem pewien że nie chodziło mu o "wyplenienie" 5.1 tylko stwierdzenie że lepiej słyszeć naturalne dźwięki z 2-ch kolumn niż nienaturalne z 6-ciu.

Jak wiadomo z 6-ciu też usłyszymy naturalny dźwięk pod warunkiem że każdy kanał będzie rozsądnej jakości a to kosztuje powiedzmy 3xwięcej niż identyczne jakościowo stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hooded man

twoja nieumiejetnosc prowadzenia dyskusji jest porazajaca, czemu od razu jedziesz po mnie wyzwiskami wyluzuj i zacznij pisac na spokojnie policz do 10 albo daj sobie spokoj z forum bo najwyrazniej za bardzo sie denerwujesz IMHO bez powodu, dlaczego bez powodu? poczytaj nizej:

 

zgadzam sie ze 5.1 zostalo stworzone do grania i kina ale musisz skapowac jedna rzecz: AVRAL chce sluchac muzyki i napisal to chyba w 3 poscie w tym watku

 

czlowiek pyta sie o to co kupic I NIE WIE CO WYBRAC CZY 5.1 CZY STEREO (do sluchania muzyki przypominam)

 

i teraz jak myslisz co sie bardziej nadaje do sluchania muzyki? sam napisales ze 5.1 jest do gier i filmow.... bingo nie 5.1 ale 2.0

 

jeszcze wiecej tlumaczenia chcesz? kyle napisal ladne zestawienie dlaczego ladniej i naturalniej dzwiek bedzie brzmial na stereo niz 5.1 za ta sama cene

 

moj post tyczyl sie wylacznie tematu: mianowicie zdarzaja sie takie osobniki w naszym spoleczenstwie a jest ich duzo, zwlaszcza tacy ktorzy nic dobrego nie slyszeli ktorzy uwazaja ze im wiecej tym lepiej i o tym napisalem

 

AVRAL pewnie slyszal sprzeczne opinie i dlatego spytal sie na forum

jeszcze jakies pytania?

rozumiesz juz? czy mam ci wyklad napisac w jakim totalnym bledzie jestes i jak bezsensownie sie unosisz.

 

pozdro i wiecej luzu zycze bo forum uwazam za miejsce do wymiany opinii a nie rzucania na siebie wyzwiskami, a kazdy ma prawo do wlasnej opinii i nikt nie ma prawa mu narzucać własnej

 

------------------------------------

 

FanEk

 

nie odczuwam potrzeby kupowania 5.1 za 5 kafli

bo aby poczuc sie jak w prawdziwym kinie potrzebowalbym - duzej plazmy lub projektora kolejne minimum 2-5kafli

plyty dvd z filmami (kolejne koszta)

za te pieniadze moge miec kolo 600-1000 biletów do kina, i tam wlasnie wole sie wybrac bo i tak efekt lepszy ekran wiekszy i efekty przestrzenne wielokrotnie lepsze (miedzy innymi dzieki adaptacji akustycznej ktora tez kosztowalaby w domu)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosmy se porozmawiali w moim temacie, buhaha

 

co do tego stereo coscie mi proponowali, a wlasciwie Canti, to jest chyba kpina??

 

jak za 2 tysiace nie mozna miec dobrych kolumn ze wzmacholem z wmiare przyzwoitym basem?

 

proponowales mi jakies male kolumienki na ktorych zapewne nie mial bym zadnego przywzoitego basiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti przekreczasz wypowiedzi, napisałeś "wszyscy ci co podniecaja sie 5.1 mowiac o efektach przestrzennych nigdy w zyciu nie slyszeli dobrze zrealizowanego stereo" , jaki efekt przestrzenny daje dobre stereo? chyba tylko stereo, lol .

 

Autorem topicu jest AVRAL, napisał że "Głównie chodzi mi o muzykę ,ale żeby w grach też nie było padaki" mając X-Fi i grając grzechem jest niewykorzystanie EAX, osiagnij pełny dźwiek przestrzenny na stereo, to bedziesz moim mistrzem Canti. AVRAL zastanawia sie co wybrać, a ty jako posiadacz stereo, wciskasz stereo.

 

Na dzień dzisiejszy do użytku domowego lepszym wyborem jest 5.1 myśle, ja np. 3 tygodnie temu też sie zastanawiałem i wziełem Logi Z-5500, min. gdyś posiadają DTS i DD, i nie żałuje tego, dodam że sam posiadam LCD 37". Ci co nie słyszeli tego zestawu, powiedzą że pierdziawki, nie bede sie rozpisywał bo jest wątek o nich.

 

W domu możesz obejrzeć sobie co chcesz i kiedy chcesz, jeśli porównywać już kino i dom.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuKe

buahaahaha jak samym basem zyjesz to kup sobie subwoofer sam po co ci kolumny

 

poza tym kody to sa kolumny typowo kinowe lol

 

a jak sluchasz techno to nie mow ze sluchasz muzyki tylko sluchasz techno i chcesz aby lupało

 

poza tym nie słyszałeś w życiu tych kolumn i juz wystawiasz opinie? ośmieszasz sie całkowicie

te kolumny maja bas ale najwyrazniej ty nigdy nie słyszałeś że bas ma swoje własne zakresy

 

FanEk

 

z twoich wypowiedzi wynika że w zyciu nie sluchales dobrego stereo, nawet budżetowego

ale może się myle więc

opowiedz nam prosze jakiego sprzetu słuchałeś i jakiej muzyki słuchasz i gdzie tego słuchałeś

chetnie posłucham o twoich przygodach z dzwiekiem skoro masz tyle do powiedzenia

 

na sprzecie stereo nie da sie osiagnac w wysokim stopniu dzwiek przestrzenny zdziwilbys sie

zamykasz oczy i pokazujesz paluchem - tu stoi perkusja, tu stoi wokalista tu stoi gitarzysta i tak wodzisz paluchem po pokoju i mozesz sobie tak pokazywac paluchem ktory wykonawca gdzie stoi

 

poza tym dzwiek przestrzenny nie jest osiagany tylko przez ustawienie 5 glosnikow dookola, pomysl chwile aby miec pelne piekny dzwiek przestrzenny musialbys miec latajace lewitujace glosniki zmieniajace swoja pozycje za kazdym razem gdy cos innego zagra w innym miejscu w kinach tak nie ma

ale mimo to slyszysz ze dobiega dzwiek z miejsc w ktorych nie ma glosnikow wiesz dlaczego? bo dzwiek jest przepuszczony przez komputer i te kolumny poustawiane dookola sali tworza wrazenie ze dzwiek dochodzi z punktu x lub y

wiec na stereo ogladajac filmy tez mozna uslyszec np. dzwiek od tylu chociaz w znacznie mniejszym stopniu i z mniejszym wrazeniem niz 5.1

 

ze do dzwieku przestrzennego nie potrzeba 5 glosnikow mozesz sie przekonac latwo

wez dobre sluchawki (ojej to tylko 2 glosniki) i pusc sobie jakiekolwiek demo EAX z wyzszym numerkiem czy Aureal 3D 2.0

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti co ty mi wciskasz kid ze ja jakiegos TEKNO slucham??

 

bas dla mnie jest podstawowy i to tyczy sie muzyki jakiej glownie slucham i to nie jest zadne TEKNO

 

 

ty swojego czasu tez przekreslales Logi Z-5500 a nawet ich na spokojnie nie slyszales, wiec o co kaman?

 

 

tamten temat byl prowokacja co wymyslicie lepszego niz z-5500, ktora mi nie wyszla bo admin z niewiadomo jakiego powodu skasowal topik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti

 

 

Uważam że masz świętą racje,ja uważam że jak mam kupić paściate 5.1 z wooferem panasonica itp za ok.1000 złotych to wole za tą cene kupić HI-END które jescze np.15-20 lat temu było najlepszym na rynku,ja uważam że TANIE 5.1 jest dobre dla kogoś kto użyje tego tylko do gier i do filmów ,wtedy jest wypas,ale do stereo to kiepsko .....ostatnio słuchałem tego zestawu logitecha w mediamerkecie 5.1 model x-5500 czy jakoś tak,cena 1200 zeta........SPRZEDAWCA SIE ŹDZIWIŁ jak puścił mi utwory z płytki którą przyniosłem i po chwili odsłuchu powiedziałem : dziękuje za taki sprzęt bo to [ciach!]o jest !!!!

 

Pozatym należy pamiętać o zasadzie : Co kto lubi !!!

Bo nie ma definicji czegoś takiego jak dobry dźwięk,każdy ma inne odczucie dźwięku,parametrów itp....no a pozatym należy pamiętać iż nie każdy ma zasobny portfel ....dlatego ja stronie daleko od 5.1 ITP,i wole inwestować w stare dobre stereo !:)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti

Uważam że masz świętą racje,ja uważam że jak mam kupić paściate 5.1 z wooferem panasonica itp za ok.1000 złotych to wole za tą cene kupić HI-END które jescze np.15-20 lat temu było najlepszym na rynku,ja uważam że TANIE 5.1 jest dobre dla kogoś kto użyje tego tylko do gier i do filmów ,wtedy jest wypas,ale do stereo to kiepsko .....ostatnio słuchałem tego zestawu logitecha w mediamerkecie 5.1 model x-5500 czy jakoś tak,cena 1200 zeta........SPRZEDAWCA SIE ŹDZIWIŁ jak puścił mi utwory z płytki którą przyniosłem i po chwili odsłuchu powiedziałem : dziękuje za taki sprzęt bo to [ciach!]o jest !!!!

 

Pozatym należy pamiętać o zasadzie : Co kto lubi !!!

Bo nie ma definicji czegoś takiego jak dobry dźwięk,każdy ma inne odczucie dźwięku,parametrów itp....no a pozatym należy pamiętać iż nie każdy ma zasobny portfel ....dlatego ja stronie daleko od 5.1 ITP,i wole inwestować w stare dobre stereo !:)

 

Pozdrawiam

co ty za bajki opowiadasz, w sklepie sluchales, to zycze powodzenia, BUAHHAHAHA

 

zeby sluchac muzyki na z-5500 to po pierwsze musi byc X-FI obowiazkowo a po drugie trzeba skonfigurowac odpowiednio glosniki z karta muzyczna,

 

a rzecza wiadomo jest ze zestawy 5.1 typu panasonic czy philips do tysiaka to szajs, mialem stycznosci z takimi zestawami i do z-5500 to im duzo brakuje

 

P.S

 

Canti ja mam w miare dobre sluchawki stereo senhaisera HD 515 i jakos tam zadnego surroundu nie slysze, malo tego sluchajac na nich wporownaniu do tych puszek wypadaja blado

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luke

na listosc Boską miałem logi 5400 u siebie w domu porozstawiane na takich kołkach/podstawkach dookola pokoju i mowie ci ze kiła straszna chłopie!

 

mowisz ze bas to nie wszystko ale jak ty chcesz mi udowodnic ze on nie jest dla ciebie wszystkim gdy ty chcesz kupic logi5500 ktore nie maja glosnika wysokotonowego zlituj sie!

z5500/5400 to malutkie pierdziawki sredniotonowe z gigantycznym subem

 

poza tym kierujesz sie wielkoscia kolumn i ich wygladem? moze wogole nie posluchasz niczego i bedziesz kupowal kolumny pod meble jak to niektorzy robia

 

powiedzialem abys poszedl do salonu i posluchal

podalem ci przyklady co wedlug mnie jest godne uwagi a ty sie wkurzasz na mnie i mowisz ze kpine odwalam

 

ja mam kefy iq3

http://www.avland.co.uk/kef/iq3/darkapplelrg.jpg

powiesz male kolumienki w zyciu basu tu nie bedzie

BŁĄD zdziwiłbyś się bas jest bardzo fajny i bije te wszystkie logi z subami

bynajmniej nie iloscia ale jakościa

wez kurde zrob mi przysluge i pojdz do jakiegos salonu audio z plytkami z muzyka (tylko nie mp3->cdaudio)

i popros aby ci cos podlaczyli

ta sama prosba do FanEk

jak beda wakacje wolny czas to sie przejdzcie z nudow sprzedawcy chetnie z wami sie umowia na odsluch bo to podstawa przy kupnie

a potem napiszcie czego sluchaliscie i jakie wrazenia

bedziecie gadac zupelnie innaczej

 

p.s.

stereo nie wyklucza dobrego 5.1

kupicie sobie dobre kolumny stereo a potem jak bedziecie zarabiac kase to se dokupicie duze frony lub podstawkowe tyly i bedziecie mieli takie kino ze te logi zdezintegruje

 

j.h.hudy

widac tego co posluchał

 

-----------------

Luke

mowilem abys posluchal sobie tych testow demo standardow EAX/A3D

 

X-Fi do muzyki to dopiero jest szajs

wiem bo mialem, kupilem extreme audio miesiac po premierze, myslalem ze bedzie fajnie, pozbylem sie po 2 tygodniach i zbudowalem sobie własną dzwiękówke, obecnie już drugi model testuje który sprawuje sie swietnie i deklasuje Cambridge Audio D500se które mam w domu i moge sobie porównywac bezpośrednio

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http...cial_s%26sa%3DG

 

i co rozumiesz przez konfigurowanie karty muzycznej z glosnikami? nie rozumiem tego okreslenia, chyba nie wlaczasz sobie jakis crystalizerow i innego szajsu co wprowadza znieksztalcenia do dzwieku?

 

i jeszcze jedno czysta matematyka przemawia za tym ze do sluchania muzyki za ta sama cene 5.1 sie nie nadaje bo masz 6 obudów zamiast 2 solidnych, okolo 11-16 głośników lipnej jakości zamiast 4-6 dobrej, i prawdopodobnie kijowe lub wogole brak zwrotnicy

przeliczenia matematyczne są jakim cudem 5.1 ma zagrac lepiej skoro kazdy glosnik jest znacznie tanszy, na czym zaoszczedzil producent? poza tym z tego co pamietam to byl kiedys watek ze logi5500 odbieraly jakies fale AM i jakies rosyjskie radio

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti ja niechem kupic z5500, bo ja juz je mam od ponad ROKU!!! w z5500 glosnik w tych puszkach jest tak skonstruowany ze maja to czego im potrzeba (sam sie dziwilem jak to mozliwe ale jednak, HAJ HITY mozna ustawic tak wysokie ze cie moga zabic) i kazdy kto ma te glosniki nie powie na nie ze zle graja bo graja przepieknie

 

Canti mowisz tu ze sluchales z-5400 ale ja mowie o z-5500 i tu cie musze zmartwic bo roznica jest olbrzymia miedzy tymi dwoma zestawami, kumpel mial oba i porownalismy,

 

mowisz ze sluchales na czym na audigi? kpine se robisz? audigy w gre nie wchodzi mowilem ci x-fi musi byc do tego i trzeba se umiec ustawic, jesli sie chce muzy sluchac, hehe... a nie tak jak niektorzy pisza wlacza z-5500 rach ciach pindziolach i wylacza i powiedza ze bania, do tego odsluch robiony w sklepie, LUDZIE!! co wy mi tu checie wciskac kit

 

 

mowisz ze takie male kolumienki maja dobry bas? aniby jak skoro tam nie ma glosnika basowego... tez ci moge powiedziec tak jak ty mi mowisz ze w logach nie ma wysokotonowego glosnika a jednak haj hety slychac bardzo wyraznie...

 

dobrze pujde do sklepu zrobie odsluch na tych kolumienkach malych, ale co mi to da? skoro w sklepie slychac inaczej niz w pokoju

 

 

EDIT

 

crystalizer mam na maxa to jest wskazane majac logi, malo tego mam tez podniesiony EQ w karcie muzycznej i winampie tez wskazane jesli chodzi o sluchanie muzy na z5500

 

u mnie zadnych fal ruskich i trzaskow nie ma, wiec mam ten plus

 

____________________________________

 

P.S

Canti uwazasz ze do sluchania muzyki nie nadaja sie te kolumny

http://www.rtvagd.sklep.pl/tonsil/mistral_front_4789.php5

nie chodzi mi dokladnie o ten symbol ale o kolumny podlogowe, ktore sa to fronty w kinach domowych, myslisz ze sluchajac muzyki lepiej zagra ta mala kolumienka co mi proponowales (albo twoja) niz ten caly panel w glosnikach na przodzie??? wydaje mi sie ze takie kolumny podlogowe beda lepiej na muzyce brzmialy bo maja np. po 3 glosniki w jednej kolumnie niz te male kolumienki dwodrozne

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz crystalizer ustawiony na maxa - buahahah LOL ULTRA-ROTFL

moze za 10 lat doznasz olsnienia

ciesze sie ze jestes szczesliwy ze swoich logow, tak malo ci do szczescia potrzeba

 

milego dnia

ja juz sie nie wypowiadam na twoj temat :D

 

-------------------------

 

nie slyszalem tych tonsili ale slyszalem pozytywne opinie ludzi co slyszeli

 

a co do ilosci glosnikow

jak myslisz co pojedzie szybciej

samochod z 4 silnikami od lanosa

czy samochod z jednym silnikiem od ferrari enzo

 

i jeszcze raz, kiedys ktos ci pusci dobre kolumny to sie w piers uderzysz

przejdz sie do salonu audio i napisz mi pm jakie wrazenia

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz pisalem w z5500 crystalizer jest wskazany...mam to wiec wiem jak brzmia bez niego a jak brzmia z nim

 

______________

 

aha czyli uwazasz ze kolumienki dwodrozne lepiej beda graly niz jakies dwiekolumny podlogowe, oczywiscie mowa tu o cenie rozsadnej powiedzmy do 1200zl (dwie kolumny w tej cenie zeby byla jasnosc)

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh....Dla mnie takie coś jak Z-5500 to kiszka totalna ....zastanówcie sie ludzie....5 głośniczków po 2.5 cala itp...w plastikowych obudowach....i jeden woofer ....który ma za zadanie...odtwarzać bas....zarówno dla lewego i prawego kanału...(mowa o odsłuchu stereo)......rozumiem filmy i gry....wszystko sie trzęcie w mieszkaniu itp.....ale to nie jest stereo ...do słuchania muzyki .... może zrozumiem jescze jakiś amplituner do tego woofer i 5 kolumn ale normalnych w drewnie.. z głośnikiem basowym....nawet Jamo bądź kody...a już lepiej to będzie chodzić od typowego 5.1 komputerowego .....

 

 

 

Canti mialem kupić X-Fi extreme music ;] ale skutecznie mi odradzono i czekam na Prodigy 7.1 HI-fi,podobno w tej cenie to najlepsza karta a już napewno lepsza od X-fi , w końcu mi zależy na DOBRYM STEREO ! nic więcej ;]

 

Dobrze powiedziałeś Canti,te logitechy nie mają głośnika wysokotonowego !!!!!!!!!!!!!!

to po prostu dobrze podbite średnie tony .....młodsze pokolenia które wychowują sie w stylu 5.1 ITP...nie wiedzą co to prawdziwe wysokie tony....dla nich jak słychać szum z wzmacniacza i piszczenie to już myślą że to wysokie tony ...a prawda jest taka że dobre wysokie tony to po prostu są hmm kurcze nie wiem jak to opisać,Ci którzy coś wiedzą na ten tamat to wiedzą o co mi chodzi ;]

Co do młodszego pokolenia to nie mówie że jestem stary i niewiadomo jaki doświadczony audofil,niedawno skończyłem 18 lat,miałem w domu bardzo dużo zestawów 5.1 np.Harman kardon AVR 200....tańsze zestawy typu tracer itp ...

ale ...Stereo przeważyło w moim domu ......uważam że nie sztuką jest mieć 5.1 którą ruszy całym mieszkaniem i kieliszki będą spadać,sztuką jest mieć na tyle dobre stereo aby słyszeć CAŁE PASMO !

 

 

 

aha Canti,o co Ci chodziło w tym ? bo nie za bardzo rozumiem : j.h.hudy

widac tego co posluchał

 

 

 

aha,crystalizer to takie coś wiesz,jak używanie foobara zamiast winampa,niby mp3 brzmi lepiej,ale to tylko hmm kolejna degradacja utworu który leci z kompa i przerobienie go tak że ludzkie ucho słyszy nie wiadomo jaki dobry dźwięk.....to takie coś jak funkcja 3D w tanich głośnikach stereo ...

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuKe jeszcze jedno

 

zastanow sie nad tym:

przychodzi artysta do studia nagrywa plyte w studiu wartym setki tysiecy dolarow ze sprzetem takiej jakosci ze poprostu uszy odpadaja

wszystko jest nagrywane na wysokiej jakosci tasmach analogowych

potem wrzucane do studia remasteringowego przerabiana jest plyta aby brzmiala jak najlepiej, choc czasami im sie to nie udaje (niektore plyty evanescence np.) a czasami fenomenalnie (pink floyd)

 

i teraz mowisz nam wprost ze uwazasz swoje glosniczki za swietne i odczuwasz jakakolwiek potrzebe podkrecania cystalizerow ktory znieksztalcaja dzwiek? no bo co ta funkcja robi? psuje dzwiek i tyle sztucznie znieksztalca dzwiek aby wydawal sie lepszy

jakbys mial naprawde dobry zestaw to nie potrzabowalbys tego

 

j.h.hudy

gratulacje wyboru

lepsza od niej jest tylko te nowe karty onkyo ktorych jeszcze nie wypuszczono i ESI JULI@

niektorzy moga sie spierac czy EMU 0404 nie brzmi lepiej ale slyszalem EMU i gralo to troche bezplciowo, bylo duzo detali ale muzyka nie wciagala i byla nudna

 

wspomne jeszcze ze mozesz sobie ta prodigy modyfikowac (wymiana wzmacniaczy operacyjnych)

 

a co do logow5500 no niestety niektorzy ludzie zyja we snie ze jeden glosniczek potrafi pieknie cale pasmo odtworzyc i to z dobra jakoscia... lol

 

------------------------------------------------------------------

 

LuKe

no widzisz creative wrzucil dwa gownaine glosniczki i bez zwrotnicy co jest tragicznym posunieciem (niestety koszta trzeba ciac)

log wrzucil jeden troche lepszy przez co nie musial sie martwic o zwrotnice

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,nie słyszałem tego Creativa,ja swoje zdanie powiedziałem i go nie zmienie ...zestawy komputerowe typu logitech,creativ itp 5.1 dla mnie są nic nie warte(w moim wypadku,bo nie chodzi o gry i muzyke tylko o odtwarzanie muzyki stereo)

 

Jeśli ktoś słucha muzyki tak jak ja,a jednocześnie chce sie rozkoszować kinem domowym raz na jakiś czas przy filmie to polecam jak wyżej napisałem Np. Amplituner 5.1 jakiś lepszy,i do tego zestaw kolumn Tonsil Mistral !;]

 

Pozdrawiam

 

 

Jeszcze jedno ale to już róznie z tym bywa,obudowy głośnikowe które mają otwór b-r zazwyczaj mają niżej strojony bas.....ale dużo gorszy impuls tego basu ....

 

Włąsnie idealne w grach i filmach ! nie szybki impulsywny bas,tylko nisko schodzący basssss który rzuca wszystkim po mieszkaniu ....

 

 

ale z tą impulsywnością to różnie bywa....to zależy od wielu parametrów,kubatura pomieszczenia gdzie są głośniki,głośniki,firma,obudowa głośników,źródło,końcówka mocy itp....

 

Canti,wiem że da sie wymienić wzmacniacze operacyjne w Prodigy ale narazie nie będe tego robił,będe sie rozkoszował dźwiękiem fabrycznym z tej karty(mam nadzieje) bo w końcu moja najlepszą kartą dźwiękową w życiu był Sound blaster AVE 64 Gold na isa (może ktoś mięta...to takie audigy 2ZS z przed 10 lat..) i Audigy 2 OEM :P

 

co do ostatniej częsci twojego postu skierowanego do LuKe : Creative nie daje zwrotniczek do swoich satelitek bo może zamiast tego pseudo wysokotonowca dał zaślepke wyglądającą jak głośnik ?? wcale bym sie nie zdźiwił jak by tak było ....

 

a może wsadzili głośnik piezo który nie wymaga zwrotnicy ?? wsadzają je do estradówek/tub samochodowych takich dla dresów co radyjko z kleparza gra ładnie...tylko : umc umc umc i CYK CYK CYK z podłych głośników wysokotonowych Piezo,nie trzeba do tego ani zwrotnicy ani kondenstatora 2,2 Uf bo sam z siebie głośnik piezo jest jak kondensator ! Słyszałem że takie coś jest nie mile widziane przez wzmacniacze...bo o ile wiecie to kondensator dotąd dopuki sie nie naładuje to powoduje zwarcie na kablu ....(dodam że bas z takich budżetowych kolumn estradowych i tub samochodowych to nie jest jako taki bas tylko łomot,dudnienie na poziomie 60hz,aczkolwiek bardzo lubie taki bas,ma on tą zalete że jest bardzo głośny taki bas,i ma o wiele szybszy impuls !!!,doskonałym przykładem takiego zestawu jest Tonsil Zeus który zamierzam kupić,tuba wysokotonowa,żaden piezo ! i po 2 głośniki basowe na jedną kolumne po 30 cm)

 

wspomniane Tonsil Zeusy to kolumny które w swojej zwrotnicy posiadają żarówke która zabezpiecza przed spaleniem Tuby wysokotonowej(chociaż z tym jest różnie,żarówka ma różną oporność w zależności od napięcia,temperatury itp więc zabezpieczenie może zadziałać nie w pore a wtedy lipa.....)

 

do tego zeusy posiadają po 2 głośniki basowe 30 cm na jedną kolumne,nie jest to nisko schodzący basik jak już pisałem,to po prostu kolumny z takim dźwiękiem jak lubie,dużo wysokich tonów,wysoki bas,nie niski mulący(czyt.mało impulsywny) i duża moc :)

 

Audofile za taki sprzęt by mnie skopali zapewne :P no ale nie każdego stać na kolumny Goodmans ...... pozatym mnie ten sprzęt odpowiada :)

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti co bardziej polecasz

 

wybralem te co mi sie podobaja

 

a wiec

http://allegro.pl/item148149135_glosniki_kef_iq_3_raty_.html

 

czy

 

http://allegro.pl/item147345865_paradigm_m...wa_raty_0_.html

 

??

 

jaki wmzachol do tego, najlepiej z wejsciem na suba? no i czy np. kiedys w przyszlosci mozna by bylo do tego podpiac suba... dobrze by to wspolgralo czy sub bedzie zbedny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ci pojsc do salonu bo takiego sprzetu sie nie kupuje w ciemno

bo sprzety te graja bardzo ladnie ale kazdy ma swoj charakter, jeden prowadzi sie bardziej basem, inny srednica (kef) inne gora (B&W seria 600)

 

subwoofery w tych czasach sa praktycznie same aktywne do kupienia (z wlasnym wzmakiem) i sa rozne sposoby podlaczania tych subow

ale jak kupisz mocny wzmacniacz to moze odejdzie ci ochota na suby (obie kolumny co podales potrzebuja powera bo np. kefy potrafia schodzic poniżej 4Ohm)

 

nie bedzie problemu z podlaczeniem suba niezaleznie czy kupisz z wyjsciem czy bez

 

jak bedziesz w salonie to polecam posluchac amplitunera 5.1 Cambridge Audio Azur 540R, bardzo mi sie podobal, czasami moze nawet lepszy niz moj 640A V2

 

j.h.hudy

wszystko mozliwe ja stracilem zainteresowanie pierdziawami juz jakis czas temu :)

 

posluchaj kiedys kolumn GrandHigh typowe amerykanskie brzmienie ale bas maja taki ze sciany pekaja :)

http://www.hitmedia.pl/photo/m_GH%207.jpg

--------------------

mala ciekawostka dla Luka

jak myslisz... te mistrale podlogowe ważą 10kg z 4 glosnikami i duza obudowa, a kefy Iq3 7kg z dwoma glosnikami i obudowie monitorowej :)

z czego to wynika?

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych powiem że ostatnio sprzedałem moje poprzednie kolumny które miałem ekhm .....

 

Tonsi Ton 400...mówi wam to coś?:D

 

Takie dokładnie tyle że moje miały fabrycznie grile na głośnikach wszystkich poza wysokotonowymi :P :)

 

Dołączona grafika

 

aha,gwoli ścisłości,dużo osób nazywa tubą basową głośniki wsadzone w tzw walec ! TO BŁĄD KTÓRY POPEŁNIŁEM WYŻEJ NAZYWAJĄC te właśnie głosńiki TUBAMI DLA DRESÓW :D :P

 

Tuba to rodzaj głośnika wysokotonowego bądź pewnej odmiany woofera estradowego w obudowie np. typu band pass: http://allegro.pl/item148328405__k_p_.html ,taka budowa charakteryzuje sie bardzo szybkim i mocnym uderzeniem wysokiego basu(takiego jak właśnie kocham :D),wspomniane kolumny z fotki które ostatnio sprzedałem miały zrobiony wylot powietrza na charakter Tuby,w sumie nienajgorzej to wyszło :P,szarpało cały mieszkaniem bez problemu :D

Idealne na plenery albo duuuże powierzchnie zamknięte :)

 

 

 

LuKe - chcesz dobrej jakości stereo ? to kup : http://allegro.pl/item149723107_tannoy_mer..._836_11_31.html albo http://allegro.pl/item150340228_monitory_t..._ostoja_k7.html

 

są kolory Buk i czarny,Stereo wyśmienite,szerokie pasmo cudowne,wysokie przenikliwe aczkolwiek nie drażniące,bas hmm jak do zwykłego słuchania to w zupełności starczy,jak zabraknie basu to dorobic woofer :)

 

Powiedz ile chcesz przeznaczyć na kolumny,jaki masz wzmacniacz,czego słuchasz i jakie masz pomieszczenie :)

 

 

Ps. wyżej pisałem że miałem kiedyś 5.1 na Harman-Kardon AVR-200,na froncie miałem dokładnie te kolumny : http://cgi.ebay.com/VINTAGE-PIONEER-STEREO...1QQcmdZViewItem :)

 

To jest dobrej jakości tani sprzęt !!! (dobra jakość przynajmniej jak dla mnie !:) )

 

a wspomniany wyżej amplituner to takie coś : http://cgi.ebay.de/H-K-AVR-200-HIGH-END-SU...1QQcmdZViewItem

 

 

Jednakże Stereo na tym amplitunerze 5.1 nie brzmiało tak dobrze jak na osobnym wzmaku stereo który posiadam do dzisiaj ..JVC A-X1 ...pobór mocy 330 wat...wydawało by sie że ma niewiadomo ile mocy,przynajmniej z 2x80 wat....a w rzeczywistości ma to 2x30 wat mocy w klasie SUPER A !!! (ciepłe japońskie brzmienie o zaskakującej dynamice,bez problemu robilem tym trzęsienie w bloku na tych kolumnach tonsil ton z fotki :)

 

oto wspomniany JVC : http://cgi.ebay.de/JVC-SOLID-STEREO-INTEGR...VQQcmdZViewItem

 

 

Niby słaby .... bo klasa Super A to max 30% sprawności mocy pobanej z Sieci .... a kolumny które miałem tonsil ton ...grzały bez problemowo :D:)

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych powiem że ostatnio sprzedałem moje poprzednie kolumny które miałem ekhm .....

 

Tonsi Ton 400...mówi wam to coś?:D

.....

J.H> Ile metrów ma twój pokój? Przecież to łeb chce chyba urwać przy estradówkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti

 

te podlogowki waza az 45 KG!!

http://www.maximedia.pl/?c=kolumny_glosnik...;p=koda_ex_588f

 

a te kefy waza 6,7 para? gdzie jest w tej kolumnie drugi glosnik? jakos sie nie moge dopatrzec :blink:

 

 

...co do muzyki to slucham roznego rodzaju ale glownie drum'n'bassu

 

 

P.S

Canti czy do tych twoich kefow wystarczy sam wzmachol bez aplitunera, niechcem ladowac zbednie kasy w cos czego nie bede uzywal (chodzi o amplituner) wolabym zeby byl sam wzmachol

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S

....czy do tych twoich kefow wystarczy sam wzmachol bez aplitunera, niechcem ladowac zbednie kasy w cos czego nie bede uzywal (chodzi o amplituner) wolabym zeby byl sam wzmachol

 

Czy Ty wiesz co to jest amplituner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zigi,pokój mam 10m2 ;) w bloku ... :D:)

 

LuKe : Amplitunery są zazwyczaj słabsze od wmacniaczy ale ZAZWYCZAJ,nie zawsze:),zależy od modelu,firmy itp.

 

Pozatym kupując amplituner masz wbudowany tuner we wzmacniacz co uważam jest dobrą sprawą,zauważyłem że lepiej gra radio w amplitunerze JVC mojej babci od mojego JVC z dołączonym tunerem technicsa:)

Obydwa JVC w klasie super A :)

 

Do tych kefów nie trzeba mocnego wzmaka,myśle że jeśli byś zapuścił dobrej klasy wzmacniacz 2x30 wat to już było by to wystarczające :)

 

Pozdrawiam

 

Myśle że jak byś kupił do tych monitorków Kefa ten amplituner to że byłbyś zadowolony :) : http://allegro.pl/item149571091_nad_7020_e...j_monitor_.html

 

Moja babcia ma JVC takiego jak ten : http://allegro.pl/item149706824_ampliuner_...a_digital_.html tylko nowszy model (RX500) różni sie tylko tym że ma większy pobór prądu,większą moc,i equalizer elektroniczny a nie mechaniczny że tak powiem :P

 

Super sprzęt za bardzo małe pieniądze !!!!!!!! No i masz klase Super A czyli praktycznie zerowe zniekształcenia i ZAJE.... dynamike ! naprawde !:)

 

Teraz zobaczyłem że ten JVC z allegro jest uszkodzony:/ więc cena bardzo wysoka,ja dla Babci kupiłem tego RX500 za 250 złotych z przesyłką kurierską,co prawda miał być sprawny ... a charczał jeden kanał ale był to tylko zimny lut, więc 5 min i amplituner działa jak trza :D

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak

KEF IQ3 posiadaja glosnik UNIQ

technologia ktora kef rozwija juz dobrych paredziesiat lat bo maja swoja filozofie dzwieku ktora mowi o maksymalnym scentralizowaniu zrodla dzwieku

 

ten glosnik to woofer i wysokotonowiec w srodku

tu se mozesz poczytac

http://www.kef.com/technology/new_uniq/newuniq.asp

 

dla tych co nie wiedza to amplituner to w dzisiejszych czaasch to wzmacniacz do kina domowego a nie chodzi mi tutaj o wzmak z radiem(kiedys)

mowie amplituner bo z tego co pamietam to lubisz 5.1 wiec moglbys sobie za pare lat dodatkowe kolumny podlaczyc i kino miec

 

KEF`y i Paradigmy potrzebuja mocnego wzmacniacza juz to pisalem j.h.hudy wiec zapamietaj ze impedancja tych kolumn schodzi wyjatkowo nisko w stresie, kefy nawet do 3.8-3.2ohma wiec potrzebny jest mocny wzmak

 

2x30wat to niewystarczajaca wartosc chyba ze bylby to jakis proton albo inny zacny wzmak ktory potrafi pradu dac duzo bez problemow i przesteru

gdybys dal normalnie taki slaby wzmacniacz i zaczal glosno sluchac to by ci sie przesterowal i poszlyby w czort wysokotonowki, i wtedy gwarancja nie jest przyznawana bo ci powiedza ze slaby wzmak miales i zes spalil, no chyba ze beda mieli dobry dzien i przyjma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie wiedza to amplituner to w dzisiejszych czaasch to wzmacniacz do kina domowego a nie chodzi mi tutaj o wzmak z radiem(kiedys)

mowie amplituner bo z tego co pamietam to lubisz 5.1 wiec moglbys sobie za pare lat dodatkowe kolumny podlaczyc i kino miec

Mam wątpliwości.Dla mnie amplituner to nadal wzmacniacz+tuner w jednej obudowie, bez znaczenia czy to urządzenie stereo czy tez wielokanałowe.

Inna sprawa że faktycznie ciężko spotkać w nowych urządzeniach "sam" wzmacniacz wielokanałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti i dlatego zaproponowałem amplitnuer JVC w klasie super A Dołączona grafika Sprzęt naprawde fachowy i mocny Ustawa o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej obowiązuje od 10 sierpnia. Właśnie wchodzą w życie niektóre jej przepisy dotyczące sprzedawców telewizorów. Mogą oni nadal oferować odbiorniki, które nie umożliwiają oglądania programów nadawanych w nowym standardzie, ale pod warunkiem, że poinformują o tym klienta. Co więcej, kupujący musi na piśmie złożyć oświadczenie potwierdzające, że został o tym powiadomiony. Prawie każdy nowy telewizor jaki kupisz, będzie pod każdym względem lepszy od Twojego starego kineskopowego - i to bez względu na to, ile kiedyś wydałeś pieniędzy i jaka firma go wyprodukowała - jeśli ktoś próbuje Cię przekonać, że jest inaczej, to najprawdopodobniej po prostu nie wie o czym mówi. Jak to naprościej przedstawić ? Jeśli miałeś kiedyś malucha, a teraz jeździsz prawdziwym samochodem, to różnica jest mniej więcej taka sama ! Wszystkie teorie o rzekomych przewagach telewizorów kineskopowych - włóż po prostu między inne bajki ...  choćby z powodu rozdzielczości oferowanej w standardach PAL - 720x576 czy NTSC - 640x480. W pionie jesteś zawsze ograniczony z definicji do 576 punktów. Tyle linii po prostu oferuje standard  PAL. W poziomie jedynym ograniczeniem jest pasmo ok. 6.5MHz, ale tu już nie jest tak łatwo obliczyć ile to punktów. W praktyce 720-1000 punktów w zależności od rodzaju połączenia (RGB, S-Video, czy najgorsze czyli composite). Chodzi tu głównie o skalowanie i zamianę obrazu cyfrowego na sygnał analogowy w standardzie PAL. I tak na przykład, jeśli nawet dostarczysz sygnał ze żródła cyfrowego to Film o rozdzielczości 640x352 będzie skalowany w górę do PAL 720x576 - z tym na ogół telewizor radzi sobie dobrze.Film o rozdzielczości 1920x1080 będzie skalowany w dół do PAL 720x576 gdzie usuwane jest 80% pikseli z każdej klatki filmu. Do tego dochodzi jeszcze inny współczynnik obrazu - TV kineskopowy oferuje jedynie format 4/3 Do tego wszystkiego, co tu opisujemy, Producenci, czasami z powodów technicznych, ale często wyłącznie marketingowych, czyli aby być lepszym od konkurencji, dorzucaja algorytmy mające poprawić rzeczywiste lub wydumane niedoskonałosci źrodła, wygładzić, nasycić kolory, zwiększyć kontrast itd. W prawdziwym teatrze czy operze, gdzie tło jest zaciemnione, a scena oświetlona punktowo, wyrażnie zaznaczają się kontury, a szczegóły ubrań właśnie znikają. Można odnieść wrażenie, że producenci telewizorów to właśnie miłośnicy teatru, bo tryby zwane " cinema ", " pure ", " clear ", " natural " i inne podobne, sprawiają, że obraz wygląda właśnie jak w teatrze, czyli duże, jednolicie kolorowe powierzchnie i bardzo ostre kontury. Może wyglądać to nienaturalnie, choć zauważyłem, że większość ludzi właśnie tak ogląda telewizję i filmy. LCD, LED, PDP, NeoPDP - co w ogóle oznaczają te wszystkie literki występujące w świecie telewizorów ? Spróbujemy podsumowąc wszystko to o czym do tej pory przeczytaliśmy . Do wyboru mamy nowoczesne płaskie telewizory wykonane w dwóch technologiach - plazmowej (PDP) i LCD. Producenci plazm i LCD wciąż jednak udoskonalają te technologie. Rozwinięciem plazm (PDP) sa nowe telewizory plazmowe NeoPDP, natomiast telewizory LED są rozwinięciem technologii LCD. Oczywiście, jak to życiu nie ma idealnych rozwiązań , podobnie jest w technologii TV - każda ma swoje zalety i wady. Ważne, by dobrać właściwą technologię do swoich potrzeb. Oczywiście, niezależnie od wszystkich rad i opisów, tylko właściwe skalibrowanie odtwarzacza DVD lub Blu-ray, a zwłaszcza telewizora umożliwi nam uzyskanie wysokiej jakości obrazu. Display Reference Test Suite 2007 to darmowe oprogramowanie przygotowane przez specjalistów w dziedzinie badania technologii telewizyjnych, niemiecką firmę Burosch, które bardzo nam to zadanie ułatwi. Jest ono przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego prywatnego użytku na warunkach określonych przez Producenta na jego stronie. Po kliknięciu na obrazek zostaniesz przeniesiony, w nowym oknie, na stronę pobierania niemieckiego CHIPa, a po odczekaniu około 4-5 sekund, powinno się otworzyć automatycznie okno pobierania. Jesli nie - przejdź do wymuszenia pobieranie ręcznie ! Obraz ISO płyty testowej ma rozmiar około 55 MB. Po wypaleniu obrazu zyskujemy narzędzie zupełnie wystarczające do naszych potrzeb, które pozwoli optymalnie skonfigurować obraz i dźwięk - dzięki dziewięciu obrazom kontrolnym. Nasze DVD z testami nadaje się do optymalizacji ustawień każdego rodzaju urządzenia, począwszy od telewizorów CRT, a skończywszy na nowoczesnych ekranach plazmowych, LCD czy LED obsługujących rozdzielczość Full HD. Jednak naprawdę wyrafinowani videofile, którzy chcą sprawdzić, czy ich odtwarzacz Blu-ray i telewizor 1080p działają w najwyższej możliwej rozdzielczości, powinni skorzystać z darmowego Burosch Divas Full-HD-Testsequenz wersja z 04.01.2010. Najnowsze wydanie można pobrać niestety wyłącznie ze strony sklepu firmy Burosch, jako ostatnie wydanie sekwencji testowej DIVAS ( jest to rzeczywiście profesjonalnie zaprojektowane oprogramowanie testowe, ale już niestety płatne i to słono, bo od około 20 EUR do prawie 100 EUR ) w postaci pliku AVCHD, który przeznaczony jest wyłącznie do odtwarzaczy Blu-ray. Choć pojemność płyty CD w zupełności wystarczy, abyśmy mogli zapisać nasz testowy plik, nie zawsze będziemy mogli ją zastosować zamiast płytki DVD. Dzieje się tak dlatego, ponieważ odtwarzacze DVD na ogół nie potrafią zlokalizować plików MPEG-2 zapisanych na nośniku CD, a więc po prostu nie mogą odtwarzać płytki CD jak DVD. Można, co prawda, skorzystać z funkcji Nero, które potrafi zapisać plik ISO na czystej płycie CD jako miniDVD (cDVD), jednak z kolei niewiele odtwarzaczy umie obsłużyć ten nietypowy format. Gdy już nasza płyta zostanie poprawnie zapisana, pora zadbać o właściwe warunki testowe. Zapalamy w pokoju tylko te światła, których zwykle używamy podczas oglądania filmów ( lub też nie zapalamy, jeśli nie używamy ! ), oraz przywracamy w naszym telewizorze wszystkie domyślne, bazowe ustawienia jasności, kontrastu i nasycenia kolorów we wszystkich testowanych urządzeniach. Jeżeli dostępne są dodatkowe parametry obrazu, jak DNR

Edytowane przez j.h.hudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóżcie nowy temat, albo lepiej skontaktujcie sie z modem by wam przeniusł wasze posty do nowo utworzonego tematu, bo tu jest do 1000zł, a rozmowa całkowicie o czym innym. Nie to żebym sie przypieprzał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...