Skocz do zawartości
psz3mo

Mobo S754, Agp Lub Pci-e, Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

pod koniec roku/na początku nowego roku zamierzam trochę ulepszyć kompa, nie chcę pakować kasy bo odkładam na laptopa więc zmiana nie będzie duża.

 

aktualnie mam:

Sempa sA. 2200+

płytkę Asrock na sA

1gb corsair (2x512)

R9550+pentak

 

 

Pytanie w poście poniżej http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2413935

 

 

*****************************nieaktualne****************************

mam takie możliwości:

 

1) oszczędnościowa, zmiana mobo+cpu, do dyspozycji 300-350zł:

*mobo 754 z AGP + sempron 2800+ BOX i 9550 zostaje

(mobo nie musi mieć wielkiego OC - 2200 mhz mi starczy, chodzi o to żeby cena nowej mobo oscylowała poniżej 200zł, najlepiej coś używanego za ok 150 zł)

 

2) mniej oszczędnościowa, zmiana mobo+cpu+gpu, do dyspozycji 400-450zł:

*mobo 754 z pci-e i zintegorwana grafa + sempron 2800+/3000+ + freezer i 9550 wylatuje

(wyjście nr 2: mobo może być trochę droższe (ok 200zł), OC trochę lepsze, proc może jakiś selekt)

 

3) droższe wyjście czyli zmiana mobo+cpu+gpu, do dyspozycji ok 450-500zł:

* mobo 939 + zintegrowana grafa + S64 3000+ (939) + jakieś chłodzenie albo A64 3000+ box

(wiem że w dzisiejszych czasach będzie to ciężkie do złożenia, ale może się coś znajdzie, bo płyty na 939 są raczej drogie, a na pewno droższe niż były, no i DFI RS482 wyparowała ze Znaku :( , ps. acrock dual sata za drogi)

* mobo 754 z pci-e + S 2800+/3000+ (R9550 do wymiany na np używanego x600pro lub 6600 (w zależności od kasy)

 

Moje wymagania nie są duże, po prostu czas trochę odświeżyć kompa. Wykorzystanie raczej standardowe czyli: gry / net / filmy / projektowanie w AutoCadzie. Co do gier to głównie America's Army 2.6 (tu liczy sie procek i pamięci), Carbon, czasem coś pokroju FEAR, więc mogę trochę powalczyć na zintegrowanej, na tym co teraz mam też jakoś żyje.

 

Już ze 3 tyg. się zastanawiam na które wyjście się zdecydować, przeczytałem dziesiątki artykułów zarówno na forum jak i w necie (tyg.komp itp.) i nie mogę wybrać mobo :( najbardziej skłaniam się ku wyjściu nr 2 tylko jaką dobrą i nie kosmicznie drogą płytę główną, poradźcie coś.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. acrock dual sata za drogi)

 

sempron asrock dual sata grafika obojętnie agp/pcie

@Kvaz! - czytałeś chociaż co napisałem?? ten asrock chodzi teraz i po 320zł, gdybym miał go za tyle kupić to wolałbym dfi rs482 infinity za 309 z siriusa

 

************************Edit**************************

 

zdecydowałem sie na 754, bo moje studenckie fundusze nie wystarcza mi na 939 ;) w dalszym ciągu nie mogę zdecydować się na konkretne mobo:

AGP:

MSI K8N Neo-FSR

Epox EP-8KDA7I < niska cena, ale strasznie malo info na jej temat

Asus K8N-E

Gigabyte GA-K8NS < dobra cena

 

PCI-E

ASRock K8NF6G-VSTA

MSI K8N Neo3-F

Asus K8N4-E

Gigabyte GA-K8NE < dobra cena, ale kapryśna

 

Procek Sempron 2800+ a w przypadku którejś z płyt msi padnie na 3000+ (żeby można było zmieniać mnożnik)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...