Skocz do zawartości
Enjoy the ride

Wiatrok U Boku Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ema wszystkim :)

 

Kupiłem sobie nową bude i oprócz opleksowanego okienka ma miejsce na wentyl. Więc mam pod ręką wentylatorek i tu moje pytanie czy w bocznej ściance wentylator ma wydmuchiwać powietrze z obudowy czy dmuchać do środka obudowy ?? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim chieftecu na boczniej sciance wiatraki dmuchaja do srodka , z lewej jeden fander dmucha na mobo a z prawej strony drugi fander dmucha na dyski , a wyciagaja jeden na tylnej sciance fander 120mm i tagan swoim 135mm wiatrakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ema wszystkim :)

 

Kupiłem sobie nową bude i oprócz opleksowanego okienka ma miejsce na wentyl. Więc mam pod ręką wentylatorek i tu moje pytanie czy w bocznej ściance wentylator ma wydmuchiwać powietrze z obudowy czy dmuchać do środka obudowy ?? :-P

IMO najlepsze rozwiązanie jest tutaj najprostsze. Wentylator z przodu i z tyłu obudowy. W moim przypadku wentylator z boku obudowy powodował wzrost temperatury w obudowie, co związane jest prawdopodobnie z zachwianiem cyrkulacji powietrza na trasie przód-tył obudowy.

Jeśli miał by to być jedyny wentylator w twojej puszce to zdecydowanie zamontuj go na tyle obudowy jako wyciągający.

 

 

P.s.A na przyszłość SZUKAJ ZANIM ZADASZ PYTANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link wyżej jest słuszny, ale uważam, że najlepiej samemu potestować na własnej budzie...

Ja np. kiedyś przy starej budzie miałem dwie 120 ( jedna, tył, druga bok ) <- najwydajniej było jak bok i tył WDMUCHIWAŁ do środka, co mnie samego zdziwiło... Miałem wtedy też 120 w zasiłce i ona wyciągała... Teraz w Big-Tower najwydajniej mam jak te same dwie 120 WYDMUciach!Ą powietrze z tyłu obudowy + 120 w zasiłce ta sama...

 

Także można szukać, ale najlepiej samemu testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Jarek_135 mowi - najlepiej przetestowac samemu - co to jest 12h wygrzewania proca/gpu dla najlepszych wynikow. I tu mowa oczywiscie o roznicy stress/idle bo IMHO im mniejsza tym lepiej dla wnetrznosci...

 

BTW. Jarek_135 masz mniej czasu niz Ci sie wydaje na korekte podpisu pod regulamin albo zyskasz % i brak mozliwosci postowania przez 12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem sobie komin, czyli dalem wentyl na gorze wyciagajacy i z tylu pod zasilka tez wyciagajacy. Z przodu mam tylko dziure, bo musze kupic wentyl, ale jak wstepnie testowalem, to po zamontowaniu z przodu nie bylo zadnej roznicy. Za to samo zamontowanie 2x92mm (gora i tyl) dalo spadek temp. w budzie o 8C w porownaniu do braku wiatrakow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...