Skocz do zawartości
Gość Tian

Rachunki Za Prąd

Rekomendowane odpowiedzi

jestem z podkarpacia i rachunki za prad ostatnio mi sie conamniej nie podobaja. Pewnego czasu przyszedl rachunek 200 PLN. Wiec nastepnym razem dla testu mniej korzystalem z pradu. No i przyszedl rachunek 253 PLN ;/. W domu 1 komp (z sygnaturki), 1xTV, sprzet AGD standardowo. Bede dochodzil powoli co jest nie tak, raczej nie podpiety nikt podemnie bo po odlaczeniu all liczniki stanely.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm u mnie rachunki sa z "prognoz", przynajmniej tak mi powiedziano.. Wiec obecna oszczednosc odbija sie pare miesiecy pozniej.. moze podobnie jest u Ciebie Kabul?

 

To ile płacicie za KWh na podkarpaciu? :P A moze sam abonament kosztuje u was 100zł? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja place niecale 200zl za prad, mieszkam sam w kroliczoku gdzie komp z podpisu chodzi 24h, oprocz tego mala lodoweczka, TV, lamka nocna, sporadycznie uzywam mikrofalowki itp.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja place niecale 200zl za prad, mieszkam sam w kroliczoku gdzie komp z podpisu chodzi 24h, oprocz tego mala lodoweczka, TV, lamka nocna, sporadycznie uzywam mikrofalowki itp.

Hmm... płace podobnie - dwa kompy z podpisy (pracują praktycznie 24h na dobę), 2 telewizory, dwie lodówko-zamrażalki, piekarnik i pralka często używane, no i żarówki energooszczędne... :D:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy jeszcze nawet 18 lat nie maja a juz sami z prad musza placic ;)

 

Osobiscie place ± 30 zl/miesiac. 2 komputery, 2 telewizory czajnik, pralka, lodowka. Reszta na gaz. Place malo bo udzielila mi sie reklama, promujaca oszczedzanie (np. tv w trybie standby przez rok ± 40-50 zl...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

380-400zł na dwa miesiace

około 1000kWh na dwa miesiace

Dom jednorodzinny sredniej wielkosci

1 TV 16-23

1 mała lodówka

1 Zamrazarka

komp około 12-15h dziennie

swiatło normalnie jak w kazdym domu

Ogrzewanie gazowe

Troszke duzo...

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rachunku mam 711 kWh, ale niemożliwe, bym tyle robił, bo już liczyłem co nieco co chodzi w dzień.

 

2 TV - jeden od 15-16 do 23-24, drugi rzadziej, jeden LCD, drugi kineskop

lodówka

pralka (2-3 razy w tygodniu)

komputer od rana do wieczora (od 10 z przerwami do 20-21 i czasami w nocy)

światło jak w normalnym domu

ogrzewam dom piecem węglowym

 

Jutro będę robił testy z licznikiem, bo nie mam czasu rano, a wieczorem nie ma jak zbytnio jak wszyscy są w domu.

P.S: Mam wszędzie energooszczędne żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu wydawalo sie ze ktos robi nas w hu$a, bo płaciliśmy rachunki srednio po 550pln miesięcznie za sam prad i to tylko za jeden miesiac, co sie okazało wyprowadzilem sie z matka i stary placi teraz okolo 50-80pln miesiecznie, dlaczego ?... 3 x TV w tym jeden działał non-stop, wzmacniacz nigdy nie wyłaczany, nie miałem dywanow wiec odkurzalem co 2 dni minimum, zajebisty dmuchawo -piecyk na zimne dni w lazience.. swiatlo non stop... i teraz to juz sie nie dziwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe - sam za prąd płacę zimą 500 zł/mies. Dlaczego? Bo mam elektryczne ogrzewanie (2kW) pracujące 3/4 doby.

To ja też już chyba wiem, dlaczego tak wysokie rachunki przychodzą do rodziców... :|

Ogrzej przy pomocy elektrycznego ogrzewania prawie 300m^2. Trzeba będzie szybciej przesiąść się na piecyk, ale to już nie w tym sezonie.

 

Jak czytam, rachunek za 180zł, 80zł, marzenia... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych co sie dziwia ze placa <100pln moge powiedziec tylko tyle a sprawdzcie na rachunku czy placicie przesylowe, bo ja doskonale wiem co to jest mieszkam na wiosce z daleka od elektrowni i place jeszcze raz tyle jak nie wiecej za przesylowe, za prad zaplace ~100pln i do tego przesylowe ~pln i juz jest rachunek na 200pln oczywiscie to przyklad bo place >200pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo koledzy i kolezanki sprawa sie wyjasnila - mianowicie licznik na klatce zliczal mi 2x wiekszy pobor pradu :S...

 

Kupilem na allegro to:

http://allegro.pl/item145745626_licznik_po...z_hamulcem.html

 

i pokolej odlaczajac inne urzadzenia obliczalem pobor pradu, dzisiaj przez godzine chodzilo same swiatlo inne urzadzenia off, i co sie okazalo ? licznik na klatce zliczal 2x wiekszy pobor pradu - SMIECH NA SALI. Mam ochote ich zbesztać śledziem tudzież zwyzywać od (przepraszam za okreslenie) kurewek. Takie jaja mialem przez niecaly rok - co radzicie mi zrobic ? bo napewno bede domagal sie nowego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat bo mnie trochę trafia... dostałem ostatnio rachunek za prąd na kwotę 346zł zużyłem 817kWh cóż rachunek jak rachunek, gdyby nie fakt że poprzedni był na kwotę 265zł. Śledztwo co mogło wygenerować tyle kW swoją drogą, przyjrzałem się rachunkowi i wychodzi że za energię płacę "tylko" 160zł, a za dystrybucję 185zł. Ciekawi mnie ile wy płacicie za dystrybucję podajcie także region. U mnie za 1kWh płacę 0,1811zł (podkarpackie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli moje 440-460 zł przy rachunkach podawanych przez osoby wypowiadające się w tym wątku to jakiś kosmos ;)

Jeżeli mówisz o rachunku domowym to dużo, oprócz rachunku domowego mam jeszcze jedną dziurę na prąd gdzie opłata wysokości 600zł to jest średnia norma, ale po rachunku domowym i tym "dziwnym wzroście" myślę że czas się przyjrzeć gdzie ten prąd ucieka. Przy okazji dzięki monopolistom energetycznym mam takie, a nie inne ceny za przesył energii i szlag mnie trafia jak przypomnę sobie, że gdy parę lat temu trzeba było przebudować nieco linię energetyczną obok mojej działki to słupa musiałem sobie sam kupić i zapłacić rejonowi energetycznemu za montaż... a oni kasują za przesyłowe :angry: (teraz się to ponoć zmieniło, ale nie wiem w jakim stopniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat bo mnie trochę trafia... dostałem ostatnio rachunek za prąd na kwotę 346zł zużyłem 817kWh cóż rachunek jak rachunek, gdyby nie fakt że poprzedni był na kwotę 265zł. Śledztwo co mogło wygenerować tyle kW swoją drogą, przyjrzałem się rachunkowi i wychodzi że za energię płacę "tylko" 160zł, a za dystrybucję 185zł. Ciekawi mnie ile wy płacicie za dystrybucję podajcie także region. U mnie za 1kWh płacę 0,1811zł (podkarpackie).

No właśnie, mnie też zaszokowali, mieszkam sam a rachunek przysłali 80-100zł za miesiąc (prognozy) - to skandal! (Energia Pro). Zawsze było 30-50zł, prądu nie zużywam dużo, chodzi jedynie PC 5-10h dzienni, dwie energooszczędne żarówki, lodówka i raz w tygodniu pralka. Coś mi tu śmierdzi.

Przykładowa opłata za jeden miesiąc: za energię 40zł, za przesył 43 czyli razem = 83zł NETTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem po 300 pln ale w zimie za ogrzewanie elektryczne w energia pro, latem to 50 pln max, pc i laptop na chodzie cały dzień... reszta jak w innych mieszkaniach.

 

Te wszystkie opłaty dostawcze są po to, że jak im na rachunkach się coś nie zgadza to sobie manipulują dowolnie... :) żeby wyjść na swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zl matko boska... ale macie rachunki:d

To co w sigu + lodowka+ pralka+TV+ mikrofala+zelmer robot+ czajnik elektryczny+ ekspress do kawy+non stop filtr do akwarium zewnetrzny 10W +filtr wewnetrzny 4W (filtry non stop) + 40W jazeniowki po 7 godzin dziennie i rachunki rzedu 80 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty mi tu panie po 10 W wyliczasz :)

 

Boiler 1200W, grzejnik w łazience 300W, grzejnik w pokoju 2000W... to jest moc :D a nie jakeiś filtry w akwarium któe na dobrą sprawę z baterii można zasilać :lol: Tu jest panie waga ciężka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty mi tu panie po 10 W wyliczasz :)

 

Boiler 1200W, grzejnik w łazience 300W, grzejnik w pokoju 2000W... to jest moc :D a nie jakeiś filtry w akwarium któe na dobrą sprawę z baterii można zasilać :lol: Tu jest panie waga ciężka :D

10W x 24 godziny=240W po 10 dniach to juz 2,4 kW a na miech prawie 9 kW:) a to chodzi non stop:D

a twoje grzejniki tylko w zimie i tylko po 6 godzin:D hehe nie no zartuje ale wypisalem wszystko aby ktos mial pojecie o tym co sie dzieje u mnie:D

aha jeszcze odkurzacz:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10W x 24 godziny=240W po 10 dniach to juz 2,4 kW a na miech prawie 9 kW:) a to chodzi non stop:D

a twoje grzejniki tylko w zimie i tylko po 6 godzin:D hehe nie no zartuje ale wypisalem wszystko aby ktos mial pojecie o tym co sie dzieje u mnie:D

aha jeszcze odkurzacz:D

Wh, kWh uściślając ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, wiec ty tą grzałeczką wyciskasz w rok 86kWh, czyli licząc 40 cento talarów polskich za 1kWh masz 34PLN jesli calc.exe nie kłamie. Natomiast ja, grzejąc czym mam to wykręcam te 80kWh w 2,5 dnia :D i to nie licząc tostera :)

 

Kółko w moim energomierzu przy ekstremalnej sytuacji, tj boiler chodzi, grzejnik w łazience i w pokoju + 2 komputery, światła, wyrabiał cały obrót coś poniżej 2 sekund :D. Bite me :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...