Skocz do zawartości
JacekN8

Pytanie Do Posiadaczy Intel 950, Zwiekszenie Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto do grafy Intel 950 dokupić 256 ram i odpalic ją na pelnym 224MB. Czy będzie wieksza wydajnosc w grach z poprzedniego 128MB przy standardowym 512 RAM. Z góry dzieki

Ustawienie 256Mb mija się z celem bo grafika i tak jest za wolna aby to przetworzyć. Inną sprawą jest fakt że 512MB to trochę mało. Rozszerz do jednego giga pamięć i zostaw grafikę ustawioną na 128MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czyli w grach na wyższych detelach to nie ma mowy. Nie wiem czy jest sens kupowac tą kość, juz wole zbierac na lepszego lapka, bo w koncy z ta grafa nie pogram, a w windzi 512 jest wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze do tego tematu :D

 

Mam nastepujacy sprzet: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32726

 

Chcialbym rozbudowac pamiec w tym notebooku. Czy ktos moze mi doradzic jaka pamiec do niego najlepiej zamontowac? (chce dokupic 512 naturalnie) Mile widziane wskazowki tych, ktorzy juz rozbudowatwywali pamiec w lapku. Ponadto czy rozbudowa pamieci wplynie na poprawe szybkosci gier???

 

Pamiec ktora musze kupic bedzie miala parametry DDR II 667 (5-5-5-15). Ale jakiej firmy?? Czy nie bedzie sie gryzła z obecna? Obecna to(spisane z everesta ultimate edition): GU33512AJEPN612L4G.

To byly by najistotniejsze pytania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam "Roch222".

 

Mamy ten sam sprzęt. Ja już dołożyłem 512MB RAMU do tego lapka i śmiga pięknie w DUALU.

A dokładnie to w moim była zamontowana kość KINGSTONA SODIM na pamięciach ELPIDA DDRII 667Mhz o CL (5-5-5-15-20). Więc dokupiłem dokładnie taką samą i wszystko chodzi bardzo dobrze w trybie dwukanałowym!

 

Zresztą to na spodzie lapka masz taką dużą pokrywę na 3 śrubki a pod nią jest RAM, wolny slot na dodatkowy RAM i karta Wifi. Widać też tam procesor z chłodzeniem i wentylator. Ogólnie bardzo dobry dostęp do tych podzespołów np. w razie czyszczenia lub wymiany.

Oczywiście polecam dołożenie pamięci a ten numer z everesta to jest numer kości ram w asusie i to nic nie mówi sam zobaczysz jak otworzysz lapka to jest zwykła naklejka. Najlepiej zdjąć klapkę i sprawdzić jakie są kości w ramie tzn.jakiego producenta. Czy ELPIDA, NANYA, HYNIX to powinno dać się przeczytać na tych małych kostkach.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sasza za odpowiedz

 

Też dokupiłem kość Kingstona. Wszystko chodzi wyśmienicie.

 

Mam jeszcze pytanko do ciebie: Czy klawiatura w twoim lapku (prawy gorny rog) przylega dokladnie? U mnie przy uzywaniu np: delete, backspace slyszalny jest specyficzny dzwiek. Takie stukanie o powierzchnie pod klawiatura.

Niby to nic ale zawsze troszke wkurza.

 

Jeszcze jedno... Od początku zakupu tego lapka zaliczam jakies dziwne zwisy a nawet całkowite pady systemu. Mam go od poczatku pazdziernika.

Pierwszy raz zaliczylem dwa calkowite pady na systemie zainstalowanym przez Asusa (win xp home). Po tym postanowilem reinstalowac system. Uzylem wlasnej kopii (win xp pro). Mimo tego zdazaja sie jakies dziwne zwiechy. Jak by to okreslic.. hmm komp umiera na jakies 2-3 sekundy (wszystko staje, glos sie zacina na tym co w danej momencie bylo odtwarzane). Po tem wszystko wraca do normy. Zdazylo mi sie tak z 6 razy (w przeciagu 2 miechow).

 

Zaobserwowales tez cos takiego????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Roch222.

 

Teraz sprawdziłem te klawisze i masz rację. Te 5 klawiszy u góry po prawej stukają inaczej (głośniej). Z tego co zaobserwowałem to podkład klawiatury w tym miejscu ma delikatny luz i z tąd te stukanie ale nie przesadzajmy widziałem dużo gorsze (luźniejsze, źle spasowane klawiatury).

 

Co do twoich problemów z systemem to trochę za mało danych podałeś.

 

Czyli: co dokładnie masz zainstalowane, co podłączone, czy to się dzieje w różnych momentach itp.itd. może jakiś program ci to robi?

 

Na początek trzeba by zrobić test pamięci memtestem najlepiej z pod dosa (może pamięć się sypie jak się podgrzeje).

zainstalować jakiś 3dmark np.2001 i 2003 i potestować w pętli. Wtedy podgrzewamy procek, grafę, chipset, pamięci itp.

 

 

 

Aha. to mój drugi Asus. Wcześniej miałem A3HF na CORE SOLO i miałem na nim 2 razy blue scrina po intensywnym używaniu wydawało mi się że to od temperatury dysku twardego.

 

Oryginalnie w asusie dysk jest podzielony na 2 partycje w systemie plików FAT32. Na pulpicie jest ikona "NTFS CONVERTER" . Odpal ten program i przekonwertuj na NTFS.

 

Ja u siebie wywaliłem prawie cały niepotrzebny soft asusa i zainstalowałem swój.

Np. zamiast "power G4" NHC.

 

Jak będziesz chciał to ci podam co i jak mam skonfigurowane.

 

Lapek służy do serwisu komputerowego. Przeważnie sieci Wifi.

A dziś uruchomiłem na nim NFS MOST WANTED. Na razie sprawdziłem rozdzielczość 800x600 i chodzi ładnie.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Sasza

 

Na początek powiem, że zrobiłem tak jak ty. Mam tutaj na myśli likwidację niepotrzebego softu od Asusa. Jedynie co zostawiłem to partycja recovery (doszedłem do wniosku, że może sie kiedyś przydać, a po za tym nie wiem czy w serwisie nie czepialiby sie gdybym ją wywalił). Soft zlikwidowałem po przez usunięcie partycji (dwóch we facie jak sam wspomniałeś). Zaznaczam nie ruszyłem partycji "Recovery".

Na mijesce nominalnych partycji postawilem dwie w NTFS. Na pierwszej oczywiscie zainstalowałem system - Win XP Professional +SP2 (wercja, że tak to określe nie bardzo legalna). Następnie doinstalowałem kilkanascie aplikacji i sterowników z płyty dołaczonej przez Asusa. System po tym zabiegu trochę zwolinił. Przyznam się, że instalacja była trochę chaotyczna bo niektórych rzeczy z płyty instalacyjnej po prostu nie znałem. Kierowalem się instynktem.

Po tak zainstalowanym systemie zaliczylem kilka razy dziwne zwiechy systemu. Takie zacięcie obiawiajace sie zatrzymaniem wszystkiego co sie dzieje na ekranie i powtarzaniem aktualnie granego dzwieku w glosnikach (takie przeciaganie).

Według mnie nie wpłynął na to dokupiony ram z tego prostego względu, że taki stan rzeczy miał miejsce już przed jego zakupem.

Dziwne chwilowe zwiechy zdażają się po dłuższej pracy systemu.

 

Nie pozostaje mi nic jak wykonać szeref zxaproponowanych przez ciebie testów. Jakie będą efekty napisze niebawem.

 

Aha uważaj na wyświetlacz! Gdy nosisz lapka w torbie i nie wkładasz żadnego mateiału pomiedzy wyświetlacz a klawiaturę dochodzi do styku klawiszy i powierzchni ekranu. Na skutek tego przy przemieszczaniu się z laptopem klawisze delikatnie muskają powierzchnię wyświetlacza. Owocuje to wytarciem specyficznych znaczków na ekranie. Co więcej z kilku klawiszy (w moim przypadku D, U) odprysła farba na samych rogach (durne nie :D)

 

Druga rzecz. Nie wiem jak tobie, bo mi się minimalnie wytarł lakier w samych narożnikach laptopa (chodzi mi o ten srebny). Z tego względu nosze go w tym woreczku wymoszczonym mikrofibrą, w którym to był zapakowany laptop.

 

Wiadomo lakier i tak sie wytrze z czasem. Ale warto o niego dbać, żeby po kilku tygodniach nasz laptop nie wygladał jak jakiś obradtus. Niech te kilka miechów jest jak nowy.

 

Aha obczaiłem ten programik: NHC. Na pierwszy rzut oka wydaje się niezły. Jak masz jeszcze inne takie cuda napisz mi o nich.

 

Hmm jak ci się bedzie chciało mozesz mi napisać jak ty skonfigurowałeś swego laptopa (jakie aplikacje sterowniki poinstalowałeś).

 

Aha jeszcze jedno..

Wiesz co mnie mieżwi?! start mojego systemu... ten niebiesi pasek przelatuje mi aż 12 razy. To jest chore!

Zainstalowałem sobie XP x64 Edition (oryginał) i jest wielka różnica. Pasek przelatuje zaladwie 4 razy. Sam system funkcjonuj epotwornie szybko. Czego nei można powiedzieć o zwykłym XP.

Nie wiem jak jest u ciebie. Napisz co i jak :D

 

Dobra kończe.........

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Roch222.

 

Na początek powiem że zaszokowałeś mnie tymi rewelacjami o klawiszach na ekranie, obtarciami farby i odpryskami na klawie!?? Mojego posiadam ok 2 miesiące i żadne z powyższych rzeczy u mnie nie występuje!

Po drugie przyjrzałem się ile jest luzu między klawiaturą a lcd i wydaje mi się że nie ma możliwości dotknięcia przez klawisze ekranu!....... Chyba że klawiatura jest luźna! Jak się popatrzy z boku na otwartego lapka to klawiatura nigdzie nie wystaje ponad poziom a po drugie ekran jest cofnięty o jakieś 3-4mm od ogólnej obudowy panela TFT! Poza tym na obudowie ekranu są gumowe dystanse właśnie po to aby on nigdzie nie dotykał więc jakim sposobem u ciebie dotyka do TFT klawiatura???

 

Z ostatniego postu wnioskuję że lapek był nowy z systemem Win XPHome?

Trochę chaotycznie opisujesz te instalacje. Ale no nic. Jakim programem usunołeś partycje? Jakim założyłeś czym sformatowałeś, czy sama instalka XPeka szła bezproblemowo (np.dysk to SATA i potrzebne są stery) jakie sterowniki stwarzały problemy po instalacji systemu itp?

Przypuszczam że źle się poinstalowały sterowniki i a do XPka x64 potszebne są stery pod system 64bitowy.

Co do wyrzucanie softu to nie wszystko można bezkarnie wyrzucać. Część sprzętu działa o wiele lepiej na sofcie producenta niż na ogólnych sterach systemu.

Co do konfiguracji to nic szczególnego dwie partycje w NTFS, Win xp i stery asusa. Wszystko śmiga.

Co innego auto start(pusto!) i procesy(41), programy uruchomione w tle (NHC, AUDIO, NOD, SYNAPTICS, MENU GRAFY, ZEGAR)

Programy:office, EasyCleaner, NHC, winamp, Subedit, kodeki, Jawa, Alkohol, Nero, NOD i NFS MOST WANTED (chodzi ładnie) NFS CARBON wywala się exe-k mimo wymiany Directx-a na october9c.

 

Jak już pisałem serwisuje kompy więc używam tony softu i sterów do nich.

Polecam CPU-z, wcpuid, Aida, Prime95, Memtest86, 3DeMARKi, EasyCleaner itp.

 

To chyba tyle co do mojego kompa.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...