Skocz do zawartości
Shakell

Modem Zamiast Sieciówki?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem totalnie zielony w tym temacie, ale muszę w najbliższym czasie skombinować w domku mała siec z dwóch kompów. I tu pojawia się moje pytanie - czy mogę użyć zamiast sieciówki leżący w domu modem 56kb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom wiem że kosztuje pare złotych ale jeśli było w domu to czemu nie wykorzystać...

Sieciówka może być taka??:

http://www.allegro.pl/item148988683_karta_..._fv_gw_krk.html

 

I jeszcze jedno - czy kabel który miał służyć do podłączenia modemu to to samo co skretka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sieciowa okolo 20 PLN.

Kabel sieciowy 100 Mbit okolo 1 PLN za metr. Mozna kupic juz gotowy kabel z wtyczkami RJ-45, albo zamowic w sklepie elektronicznym odpowiednia dlugosc z montazem wtyczek. Musisz sobie wymierzyc ile potrzebujesz i dodac do tego okolo 5 m kabla, zawsze sie przyda gdyby trzeba bylo przeniesc kompa. Jesli ma to byc bezposrednie polaczenie miedzy 2 kompami bez udzialu HUB-a to musisz sie zaopatrzyc w kabel z polaczeniem typu cross.

 

Zajrzyj tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem - karty sprawne a to uszkodzenie to te nadłamania tych plastików :)

Tamta aukcja już nieaktualna a ja tylko dodam, bo nikt nie zauważył, że tamte karty to były na światłowód a nie na RJ45. A co za tym idzie nic byś z nimi nie zrobił.

 

Wracając do tematu to zaopatrz się tak jak koledzy radzą w jakąś tanią ale "normalną" sieciówkę (coś na Realteku 8139 i podobnych). Rozważył bym zakup świtcha jeśli ma to być więcej kompów. Wydatek nie jest olbrzymi (już spokojnie poniżej 100pln z 5 portami, jak poszukaz to znajdziesz komplet z sieciówkami) a wygoda ogromna. Nie będziesz musiał nic przełączać, a w razie chęci pogrania po LAN to wszystko będzie gotowe:D

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...