Skocz do zawartości
pisarz

Pobranie Pocztowe - Niedostarczenie Pieniędzy...

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu wysłałem do klienta stos dyskietek ktore kupił na aukcji. Zażyczył sobie wysyłke za pobraniem. Tak też uczyniłem, i wszystkie dyskietki wysłałem za pobraniem. Klient dyskietki otrzymał, w pełni zadowolony, ale ja pieniedzy nie otrzymałem... do tej pory (a było to juz grubo ponad miesiac temu). Co prawda jest to marne 20zł, wiec nie bede ubolewał nad tym bo nie ma nad czym, ale martwi mnie fakt ze jednak takie rzeczy sie przytrafiaja, gdyż za pobraniem wysyłam takze dosyc czesto rzeczy za kwote przekraczajacą 1000zł, wiec skoro takie coś przytrafiło mi się na kwote 20zł, to całkiem możliwe ze kiedyś moze się trafić i na ponad 1000zł. Na przyszłość chciałbym się zapytać, czy w takiej sytuacji jest możliwe złożenie jakiejś reklamacji na poczcie? Zawsze posiadam wszystkie potwierdzenia nadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jeśli zawsze posiadasz potwierdzenia to zawsze przysługuje Ci mozliwość reklamacji. I koniecznie z niej korzystaj! Wysłanie towaru to umowa między tobą a PP i jeśli coś nie halo z ich strony to niedotrzymali warunków tej umowy i prawo jest po twojej stronie. Obowiązkowo idź na pocztę i zażądaj wyjasnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawsze posiadasz potwierdzenia to zawsze przysługuje Ci mozliwość reklamacji. I koniecznie z niej korzystaj! Wysłanie towaru to umowa między tobą a PP i jeśli coś nie halo z ich strony to niedotrzymali warunków tej umowy i prawo jest po twojej stronie. Obowiązkowo idź na pocztę i zażądaj wyjasnień.

Tak, posiadam wszystkie potwierdzenia, na ktorych sa wyraznie zaznaczone opcje z pobraniem oraz kwota do pobrania. Tylko jak mam im udowodnic, ze pieniadze z danej wysyłki nie dotarły do mnie na konto? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

No to jest akurat banalne. Nie ma ich fizycznie na koncie. Jak chcą możesz im dostarczyć wyciąg z banku z ostatniego miesiąca. To akurat jest łatwe do udowodnienia. Wal śmiało na poczte i niech wyjaśniają, albo powiedzą kiedy dostaniesz kasę. Przy czym przesyłki pieniędzy przez PP to zawsze był najgorszy sposób ich przesyłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie obracaja Twoimi pieniedzmi.

Robia tak czasami, np. ze zwrotami podatkow.

Dowiadywalem sie rok temu w US czy juz mi wyslali pieniadze. Okalalo sie, ze tydzien przed moim telefonem do nich.

Wiec dzwonie na poczte dlaczego jescze kasy nie mam. Nagle w ten sam dzien byl listonosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję wątek, ponieważ sytuacja pojawiła się po raz drugi... tym razem nie na marne 16zł, ale na prawie 300zł :mur: Przed chwilem byłem złozyć reklamacje, pani w okienku przyjeła, wszystko ok, ale gdy zapytałem o czas oczekiwania na decyzje w tej sprawie i po usłyszeniu odpowiedzi, ze czas oczekiwania to miesiąc, delikatnie się zdenerwowałem. Za co ja ku...rde płace?

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Za co ja ku...rde płace?

ZA ich kawe i niewiedze...Dam ci przyklad. Brat wplacal 3k na konto. Typka sie machnela na przelwie i oddala mu ten z bledem (nie skreslila tego a blad dotyczyl po prostu sumy). Wypisal drugi , stempel jednak mial na 2. Gdyby byl wredny to zadalby 3k dodatkowo...Poszedl do kierownika a ten czerony jak burak , przeraszal i dziekowal za uczciwosc...a poszedl tylko dlatego , ze naliczyli mu 10 zl za przelew na wlasne konto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, nie odbierz mnie źle, ale daj sobie spokój z tym handlowaniem, bo coś Ci wybitnie nie idzie. Gdzie się nie kliknie to pisarz i jego problemy z allegrowym biznesem na koncie mamuni :wink:

BTW, narzekasz jak rozpieszczony [ciach!]iarz - nikt Ci nie każe korzystać z usług poczty i nikt z nas nie ma wpływu na jej pracę. Takie rzeczy się zdarzają cały czas. A Twój stan psychiczny po rozmowie z panią z okienka interesuje tutaj, obawiam się, niewielu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamację składasz i tyle, masz potwierdzenie nadania? Jak masz to co za problem. Przecież tego forum nie odwiedza prezes poczty i nie czeka na twoje przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mial podobna sytuacje. Okazalo sie ze przelali kase na nie jego konto tylko kogos innego, ktos z poczty kto wpisywal numer konta pomylil sie. Kase kumplowi oddali i z tego co wiem osoba ktora sie pomylila zaplacila za to z wlasnej kieszeni.

 

A tej osobie ktorej omylkowo przelali kase, zabrali ta kwote ?? czy ma kaske za free ?? tzn. czy moga na poczcie cofnąć ten przelew po kilkunstu dniach ??

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...