Skocz do zawartości
j@kubof

Komputer Jako Telewizor, Odtwarzacz Mp3

Rekomendowane odpowiedzi

(nie wiem gdzie miałem dać ten temat)

 

Wpadłem ostatnio na pomysł wykorzystania komputera kurzącego się w kącie. Chciałbym go wykorzystać jako odtwarzacz filmów (chyba nie ma DVD z odtwarzaniem rmvb?!), telewizor (+80zł karta, + 80 monitor 21' 80zł), odtwarzacz muzyki (karta muzyczna + satelitki logitecha 5.1, wiem dużo ale bumbox sie zepsuł i nie mam muzyki w pokoju, ale oceńcie ten pomysł)

 

Co sądzicie o tym pomyśle, tzn czy to ma sens i jaką kartę TV wybrać??

 

acha, komputer celeron 700Mh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej do twojego obecnego kompa dolorzyc 21 lub 22'' jako drugi ekran?

 

jezeli cos zle zrozumialem to wyjasnij to jeszcze raz ;)

 

 

@Kasek21 do divixa ten procek wystarczy

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy komputer nie jest w moim pokoju. Na rmvb nie starczy, przecież odtwarzacze mp4 odtwarzają rmvb? Ale jak jest z tą kartą telewizyjną tzn Na co patrzeć przy zakupi?

 

I jeszcze jedna sprawa. Czy taki komputer bedzie brał dużo prądu podczas odtwarzania mp3? Czy d a sie go jakoś zaoszczędzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry sam chcialem zrobic sobie taki odtwarzacz DVD ale kasy braklo.

Na rmvb i divix starczy bez problemu, a karte tv to juz zalezy.

Jesli chcial bys podlaczyc elewizje sat to bierz karte skystar 2 jesli tylko zwykle tv to (jesli sie nie myle w nazwie) leadtek winfast Xp karta podobno dobra.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o kodowane kanaly telewizji satleitarnej w kompie... To na lamach serwisu (TV-SAT chyba), widzalem karte z podlaczeniem anteny stalitarnej oraz miejscem na modul z karta dekodujaca kanaly. Ale nie wiem czy jest modul ktory dziala prawidlowo z kartami Polsatu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz polsat legalny mozesz go podzielic prze spliter. Nie orientujes sie ile taki spliter kosztuje, poszukaj na boardach DVB.

 

Jezeli kupisz zwykla karte TV to bedziesz mial takie programy jak podales.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odtwarzaniem DivXów nie powinno być problemów, gorzej z RMVB - wiem z własnego doświadczenia. Co do TV Sat, rozejrzyj się za kartą która sprzętowo dekoduje MPEG2 - wtedy ogladanie TV prawie nie obciąża systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie zrobię takiego moda, tyle, że z aktywnymi przciskami i może nawet z wyświetlaczem (najpierw muszę znaleźć taka obudowę)

 

Znalazłem też taki artykuł, który odpowiedział mi na kilka pytań. :google: :wink:

 

Jaka karta muzyczna (jak najtańsza), będzie "pasować" do głośników Logitech X-530. I czy głośniki X-530 to dobry wybór?

 

Czy zasilacz 200W starczy (głośniki mają swoje zasilanie, a reszta będzie nie zmieniona, jedynie karta TV), i czy będzie pobierał dużo prądu? Da się go zaoszczędzić?

 

Na razie to chyba wszystko, jak oddadzą mi nagrywarkę DVD (stara CD z starego komputera jest tymczasowo w nowym) zabieram się do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyniosłem monitor ze strychu i sprawdziłem czy w ogóle działa komputer. No i wszystko działa, tylko monitor zdawał mi się bardzo nieostry.

 

I teraz rada dla wszystkich posiadaczy monitorów CRT którzy mają nieostry obraz:

1. Ściągacie obudowę monitora

2. Szukacie pokrętła w kształcie plastikowej śrubki (gdzieś z tyłu monitooa)

3. Podłączacie monitor

4. Wyostrzacie pokrętłem

 

PS. Odpowiecie mi na moje pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie dobry pomysl... do filmow polecam dystrybucje linuxa geexbox .. zajmuje pare mb.. botuje sie z plyty.. i filmy chodza bez problemu na 233Mhz.. jesli chcesz natomiast miec takze tuner to instalujesz do tego linuxa ubuntu 6.12... beda chodzily normalnie filmy + tuner :) do tego nie bedziesz musial przeinstalowywac systemu nonstop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...