Skocz do zawartości
arti_zg

problem z nowym prockiem !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! mam plyte ECS K7VZA, pare dni temu kupilem nowy procek durona 1.3 (poprzedno mialem durona 700 i wszystko bylo ok!) wiec po zmianie tego procka przy starcie komp pokazuje mi ze ma durona 20 (slownie dwadziescia !!!:-( ) 4x5 ! po zaladowaniu sie windowsa mam w:

-DirectX - athlona 1300

-Sisoftware sandra - durona 1.30 (bez kooprocesora!!)

-3DMark 2001 SE PRO - durona 1.27 (version athlon)

Pytanie brzmi czy musze zaktualizowac bios ?

I jezeli mam plyte ECS K7VZA z biosem 1.1g (version 6)

czy moge zainstalowac bios 3.7 ?

 

Jest to dla mnie wazne poniewaz niewiem czy to niejest bios do jakies nowszej wersji plyty poniewaz na stronie producena przy zapytaniu o model plyty sa dwie mozliwosci :

ECS K7VZA PCB 1.0

ECS K7VZA PCB 3.0

Co oznacza to "PCB"? :-/ :-/ :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCB to po prostu płyta główna, konkretnie laminat z obwodami etc.

Powinieneś mieć gdzieś napisane na płycie która to wersja. Na podstawie tego dobierz bios, bo to przez bios wyświetla Ci niepoprawnie proca. Swoją drogą nie musi to przeszkadzać w pracy kompowi (choć może). Uprzedzając fakty: jeżeli zdecydujesz się na upgrade biosa to zapoznaj się z atrykuem na FAQ na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz !

u mnie jest na plycie 1.1g (widocznie tak oznaczona jest wesja biosu)a na stronie producenta jest jeszcze tylko 1.1e z 2001r. przy pcb 1.0 a te z pcb 3.0 beda pasowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...