Skocz do zawartości
malkovich

Żarówki Energooszczędne

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Siemka. Musze kupic jakies nowe zarowki (zapas) do pokoju, bo mnie juz szlag trafi chyba. Mialem jakies energooszczedne, normalne i [gluteus maximus] - chodzi o to ze nie mam wystarczajaco jasno w pokoju, tzn te energooszczedne daja takie szare swiatlo ze juz chyba wole siedziec po ciemku, a te zwykle jakos slabo daja i tez nie jest za jasno... moze sa jakies konkretne ktore swieca jak trzeba, a nie te shity na ktore ja trafiam?

 

BTW - czy od siedzenia przy kompie i przy takim lipnym swietle jednoczesnie moze dopasc moje oczy jakas choroba?

 

//Uzyskalem juz odpowiedz ale chcialbym zeby ktos jeszcze odpisal. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Musze kupic jakies nowe zarowki (zapas) do pokoju, bo mnie juz szlag trafi chyba. Mialem jakies energooszczedne, normalne i [gluteus maximus] - chodzi o to ze nie mam wystarczajaco jasno w pokoju, tzn te energooszczedne daja takie szare swiatlo ze juz chyba wole siedziec po ciemku, a te zwykle jakos slabo daja i tez nie jest za jasno... moze sa jakies konkretne ktore swieca jak trzeba, a nie te shity na ktore ja trafiam?

 

BTW - czy od siedzenia przy kompie i przy takim lipnym swietle jednoczesnie moze dopasc moje oczy jakas choroba?

 

//Uzyskalem juz odpowiedz ale chcialbym zeby ktos jeszcze odpisal. Pozdr

 

Powiem Ci piórku że słyszałem wiele opinii na temat zapalonego światła podczas pracy na kompie i podobno najlepiej pracować przy zgaszonym. Oczywiście jeśli tego światła nie potrzebujesz do przeczytania czegoś na kartce czy w książce ale tylko i wyłącznie do grania ,oglądania filmów ,grzebania w necie etc.. Czyli patrzenia się jedynie w monitor. To samo tyczy się telewizjii. Co do samych żarówek to nie polecam tych energooszczędnych bo często dają słabe światło. Ja tam mam 75 W zwykłe.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci piórku że słyszałem wiele opinii na temat zapalonego światła podczas pracy na kompie i podobno najlepiej pracować przy zgaszonym. Oczywiście jeśli tego światła nie potrzebujesz do przeczytania czegoś na kartce czy w książce ale tylko i wyłącznie do grania ,oglądania filmów ,grzebania w necie etc.. Czyli patrzenia się jedynie w monitor. To samo tyczy się telewizjii. Co do samych żarówek to nie polecam tych energooszczędnych bo często dają słabe światło. Ja tam mam 75 W zwykłe.

A więc jednak to prawda, że rada może być niebezpieczna. Bo jak ktoś w to uwierzy, i się zastosuje, to wada wzroku gwarantowana. Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak to prawda, że rada może być niebezpieczna. Bo jak ktoś w to uwierzy, i się zastosuje, to wada wzroku gwarantowana.

Możliwe. Ja od nie jednej osoby słyszałem o takich praktykach że zapalone światło podczas grania źle wpływa na oczy i to nawet na tym forum gdzies o tym też czytałem :) Jednak prawda taka że lepiej się gra czy ogląda po ciemku . Czyż nie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze to nie prawda, nie trzeba robic pelnej iluminacji ale najlepiej oswietlic nieduza lampka tlo za monitorem, np sciane.

 

To dlatego lepiej sie oglada telewizje w tym telewizorze Philipsa bodajze ktory podswietla sciane. I nie chodzi tu o kolorki, ale o samo swiatlo. Jak profesionalne firmy robia Ci szafke pod kino domowe (widzialem cos takiego u znajomego do plazmy mu zrobili jakby regal gdzie wbudowali glosniki i wlasnie z tylu dali podswietlenie i naprawde wzrok sie mniej meczy i fajnie sie oglada!

 

 

pozdro!

 

Oczywiscie ze to nie prawda, nie trzeba robic pelnej iluminacji ale najlepiej oswietlic nieduza lampka tlo za monitorem, np sciane.

 

To dlatego lepiej sie oglada telewizje w tym telewizorze Philipsa bodajze ktory podswietla sciane. I nie chodzi tu o kolorki, ale o samo swiatlo. Jak profesionalne firmy robia Ci szafke pod kino domowe (widzialem cos takiego u znajomego do plazmy mu zrobili jakby regal gdzie wbudowali glosniki i wlasnie z tylu dali podswietlenie i naprawde wzrok sie mniej meczy i fajnie sie oglada!

 

 

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z was używa takiego cudu techniki? Wiadomo niższe zużycie energii 5x to ochrona środowiska oraz własnego portfela. Czy takie żarówki dają światło podobne do tradycyjnych - czy jest to światło zimne jak w szpitalu... Czy ktoś ma zdanie o modelu PHILIPS Softone? Kosztuje 27PLN więc może świeci w miarę "na żółto"... czekam na opinie.

Witam

 

Tak jest bracie.

Ja używam takiego cudu techniki.

Kupiłem go już dawien dawno.

Jest marki Philips.

I przez cały czas użytkowania spisuje się znakomicie.

Świeci przyjemnym żółtym światłem.

Szybko się rozgrzewa.

Jedyną jego wadą może być cena.

Jak to w życiu.

To co dobre ma też swoje wady.

W tym przypadku jest to cena.

W sklepach Philips-iki które posiadam kosztują w granicach od 15-21zł.

 

Na szczęście udało mi się znaleźć stronę bezpośredniego importera.

I zakupić te żaróweczki za połowę sklepowej ceny.

Dla zainteresowanych zakupem porządnych żarówek w dobrej cenie: Żarówki energooszczędne

 

Pozdrowionka

technojanusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że barwy światła na świetlówkach energooszczędnych nie podają takiej jak na zwykłych świetlówkach rurowych np:

765 - białe zimne

840 - białe ciepłe

830 - żółte ciepłe

 

Z doświadczenia wiem że świetlówek energooszczędnych w cenie poniżej 10 PLN nie opłaca się kupować, najlepsze są marki Philips i Osram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...