Skocz do zawartości
marco

[artykuł]: Foxconn 8800gtx, Czyli G80 W Natarciu. Athlon 64 Vs Core 2 Duo

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem art jest napisany wzorowo, a pomysł testu 8800 na a64 i c2d był genialny. Oczywiście wiadomo, że a64 nie miał szans z c2d, ale dzięki temu wiemy jak bardzo stracimy na wydajności używając a64. Brawo. :)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oznacza równorzedny i dobrze o tym wiesz...

nie mam nic do artykułu bo jest w porządku, tylko to c2d mi w nim nie pasuje (a przynajmniej w tytule), po co się tak złoscic, powinienes przyjąc trochę krytyki, a nie tylko słuchac podlizywania sie jaki to artykuł suuuuuuuuuuper i c2d zaj..., na tym własnie polega forum ze kazdy moze się wypowiadac niezależnie czy mu się podoba, a nie sytuacja w której jesli nie podoba ci się krytyka to odrazu skaczesz

a tu sie własnie mylisz .. bo ja szukam krytyki .. ale konstruktywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia ten art wiele mi wyjaśnił i rozjaśnił. Jestem w sytuacji gdzie stosunkowo niedawno zmieniłem platformę i nie widzi mi się przesiadka na c2d. Nie stać mnie od tak wydać "tyle" ciaćków w dodatku ze sporą stratą przy sprzedaży obecnych części. Taki gtx czy gts to i tak spora ekstrawagancja w mojej sytuacji. ;-) Mam pewność, że zmieniając 7900gt na 8800gts poczuję pożądany wzrost wydajności i o to mi chodzi a nie, że zrobię podmiankę i okaże się, że różnicy nie ma bo procek powie mi "pocałuj mnie w zadek ja tego nie ciągnę".

Po jakimś czasie przyjdzie czas i na niego i magiczne sklonowanie rdzenia. Akurat mnie zależy bardziej na wydajnej grafie niż na procku. Może nie przeszukuje namiętnie netu w poszukiwaniu testów ale do tej pory nie widziałem 8800 na jednordzeniowym a64 i tu Chaos wyszedł mi na przeciw co jest całkiem miłe.

 

... na tym własnie polega forum ze kazdy moze się wypowiadac ...

Ale z sensem i na temat z dużą dozą zrozumienia tematu.

Buuu...

 

 

Btw. Orgiusz jest dobry.

:lol:

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem art jest napisany wzorowo, a pomysł testu 8800 na a64 i c2d był genialny. Oczywiście wiadomo, że a64 nie miał szans z c2d, ale dzięki temu wiemy jak bardzo stracimy na wydajności używając a64. Brawo. :)

miło przeczytać test nowych dzieci nV na purepc, ale ja na pewno nie nazwał bym go wzorowym

jest to następny nijaki test jakich pełno :blink: :sad:

 

panowie bierzcie przykład z egieldy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cavarr

Chciałem to samo napisać

 

@Chaos

Porównujesz 8800 w konfiguracjach z A64 i C2D, ale porównujesz w timedemach, gotowych benchmarkach, które odciążają procesor ile się tylko da. W realnych grach różnice są większe. Nie zmienia to faktu, że A64 2,8Ghz wystarcza do grania nawet na 8800GTX i z tym się mogę zgodzić.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pisałem całkowicie bez sensu?? cos w tym jednak było... skoro niektórzy tez to zauważyli na samym początku komentarzy nawet. ja tylko wyraziłem swoje zdanie, nic więcej, a wy odrazu wyzywacie od niewiadomo jakich...

Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciw testom focusa i Darona na e-giełdzie ( skądinąd świetnych merytorycznie i zawsze superdokładnych ), ale przyznasz cavarze drogi, że Chaosa czyta się lżej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chaos

Porównujesz 8800 w konfiguracjach z A64 i C2D, ale porównujesz w timedemach, gotowych benchmarkach, które odciążają procesor ile się tylko da. W realnych grach różnice są większe. Nie zmienia to faktu, że A64 2,8Ghz wystarcza do grania nawet na 8800GTX i z tym się mogę zgodzić.

po czesci masz racje..

timedema itp nigdy nie oddadza realnej wydajnosci w grze ..

aczkolwiek na czyms porownywac trzeba ...

 

jak zmienie platforme testowa zmienie i procedure testowa ..

na razie trzeba miec do czegos odniesienie..

pozatym specjalnie wprowadzilem cos takiego jak testy praktyczne w grach ktore sa w podsumowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czesci masz racje..

timedema itp nigdy nie oddadza realnej wydajnosci w grze ..

aczkolwiek na czyms porownywac trzeba ...

 

jak zmienie platforme testowa zmienie i procedure testowa ..

na razie trzeba miec do czegos odniesienie..

pozatym specjalnie wprowadzilem cos takiego jak testy praktyczne w grach ktore sa w podsumowaniu

Dodaj wyniki na niepodkręconym A64. Da to pojęcie jakie takie pojęcie o skalowalności.

Mam rozumieć, że jak już platformę zmienisz to pojawią się tez i wyniki innych procesorów.

 

PS: Jak już się zabrałeś za temat (chwali Ci się zdecydowanie) to zrób to kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj wyniki na niepodkręconym A64. Da to pojęcie jakie takie pojęcie o skalowalności.

Mam rozumieć, że jak już platformę zmienisz to pojawią się tez i wyniki innych procesorów.

 

PS: Jak już się zabrałeś za temat (chwali Ci się zdecydowanie) to zrób to kompletnie.

zalatw procesory ja zalatwie juz sam se tego 8800GTX spowrotem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mu wyslesz to pewnie spr :]

Imho skoro ma Foxconna to z ABITem problemu nie byłoby.

 

miło przeczytać test nowych dzieci nV na purepc, ale ja na pewno nie nazwał bym go wzorowym

jest to następny nijaki test jakich pełno :blink: :sad:

 

panowie bierzcie przykład z egieldy :D

Heh, dzięki.

bo są krótsze proste... na egieldzie testy sa sporo większe, ale zarówno na egieldzie jak i tutaj mozna sie sporo dowiedziec, zalezy co kto lubi

Dokładnie - zależy co kto lubi. Nasze testy są duże, bo mają z założenia trafić do wszystkich. Do tych, którzy w temacie są 'świażaki' i starych wyjadczy chcących poznać każdy słaby i mocny element testowanej części. Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - zależy co kto lubi. Nasze testy są duże, bo mają z założenia trafić do wszystkich. Do tych, którzy w temacie są 'świażaki' i starych wyjadczy chcących poznać każdy słaby i mocny element testowanej części.

nie zebym wam odmawial profesjonalizmu .. bo wasze recki sa bardo ok ..

ale wezcie wywalcie obrazki i opisy gier z testow to stron sie robi sporo mniej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to po pierwszym zachwycie core2duo (kupiłem se 2,4 GHz 4MB cache) wróciłem z powrotem do AMD. Obecnie mam semprona, kupię X2 jak się pokażą w wersji 65nm. Za amd pociągnęła mnie platforma Live i bardzo fajna płyta asusa Asus M2N-VM DH GeForce 6100. Jest to jedna z tych fajnych płyt gdzie niby nic nie szokuje parametrami a jednak wszystko śmiga, subiektywnie lepiej niż na intelu (miałem gigabyte DS3). Oczywiście nie mówię o bezwglednej wydajności procka lecz o odpowiedzi systemu na polecenia. Z pewnościa jest to kwestia sterowników.

Bardzo jestem ciekaw co pokaże AMD w zakresie K8L, zadziwiające jest jak ta firma sobie radzi w konfrontacji z Intelem. Mimo iż są w plecy w zakresie technologii produkcji jako pierwsie pokazali procesory dwurdzeniowe i jako pierwsi pokażą procki czterordzeniowe (nie mylić ze składakami).

Wracając do spraw grafiki - wypada spokojnie czekać na propozycje ze średniej półki...

jak ty miales w reku c2 to ja jestem santa c.

a do intela sa duzo fajniejsze plyty asusa niz dla amd za podobna cene.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zebym wam odmawial profesjonalizmu .. bo wasze recki sa bardo ok ..

ale wezcie wywalcie obrazki i opisy gier z testow to stron sie robi sporo mniej ;]

Czil, ZTCW to mają być spoilery na obrazki/galerie. Słuszna uwaga panocku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka myśl mi się nasunęła po przemyśleniu całej sytuacji z 8800 i różnymi konfigami.

 

Majac mocna karte, gramy używając wysokich rozdziałek oraz detali. Jak pokazuja testy, nie potrzeba do tego mocnego cpu.

 

Teraz sytuacje odwrotna - majac słabą/średnia grafike, gramy w nizszych rozdzialkach, gdzie procesor ma duzo duzo wiecej do gadania.

 

Czyli od dzis skladamy kompy s64 + 8800 lub 7600 + c2d ;)

 

Jakby nie patrzec, by grac komfortowo trzeba tak czy siak wydac sporo kasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle myslisz - zachowaj proporcjnalność. Czy wybierając słabą grafe obniżysz poziom detali do takie poziomu, zeby przewyższał dzisiejszy wyznacznik wydajności czyli 8800?

Spójrz - jeśli 8800 wygeneruje 50 klatek na takich samych ustawieniach co 7600, a 7600 wygeneruje 15 to zmniejszysz detale przy 7600 tak aby uzyskać 50klatek.

FPS=const.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

I już widać falę nie zadowolenia bo wykresy C2D są wyższe od A64 nic jak tylko fanboystwo. Intel wyprzedził AMD w wykresach ZŁOOO!!

 

Ludzie dajcie spokój dla mnie bardzo fajne porównanie. Pokazuję różnice pomiędzy jednym jajem a dwoma. Pomocne dla osób planujących inwestować w przyszłą platformę. Pokazuję, że jednak C2D z ceną 600zł jest trochę nie opłacalny w porównaniu z A64 za 250 zł i spadek cen C2D dobrze by mu zrobił.

 

Osobiście chciałbym porównanie AM2 z C2D walka raczej powinna być ciekawsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dajcie spokój dla mnie bardzo fajne porównanie. Pokazuję różnice pomiędzy jednym jajem a dwoma.

Rzeczywiscie swietny pomysl na art. Chociaz za dorzucenie wynikow X2 bym sie nie pogniewal ;)

Nie wiem, po co sprawdzać na X2, przecież wyniki byłyby takie same (poza 3dmarkiem 06), jak na jednojajowym A64. Tak samo po wyłączeniu jednego jaja w c2d wyniki byłyby zbliżone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, po co sprawdzać na X2, przecież wyniki byłyby takie same (poza 3dmarkiem 06), jak na jednojajowym A64. Tak samo po wyłączeniu jednego jaja w c2d wyniki byłyby zbliżone.

dokładnie .. X2 rewolucji by nie zrobil .. poza podbiciem wyniku w 06... gdyz to ta sama technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens testowania X2 i w ogóle AM2 będzie wtedy kiedy do Polski trafi Rev.G - inaczej co wy chcecie testować?

Z całym szacunkiem( wiem, ze to bardzo bezczelna reklama) nie po to robiliśmy test i ślęczeliśmy nocami nad spieprzoną płytą główną, zeby teraz ludzie mówili ze AM2 to coś innego. Wydajność ma 5% wyższą w paru zastosowaniach na chwilę obecną i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos, mógłbyś powiedzieć, czy tego G80 testowałeś na Twoim Antecu? I jak PSU stał z napięciami. Poza tym niezła recenzja, nie powinno być już dywagacji na temat: "Jak masz 88gtx to musisz mieć c2d".

 

Jedynie jedna rzecz jest "upierdliwa" w Twoich recenzjach, a mianowicie opis X3:

dramatyczne efekty wizualne

To "dramatyczne" jakoś wyjątkowo mi nie pasuje.

 

Acha no i jeszcze jedno:

Jeśli posiadasz duży monitor LCD, bądź też monitor panoramiczny, karta 8800GTX jest dla Ciebie.

To na dużym CRT nie da się grać (1600*1200) ;) ? (to tak z przymrużeniem oka, nie chcę wywoływać wojny CRT vs LCD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos, mógłbyś powiedzieć, czy tego G80 testowałeś na Twoim Antecu? I jak PSU stał z napięciami. Poza tym niezła recenzja, nie powinno być już dywagacji na temat: "Jak masz 88gtx to musisz mieć c2d".

czytałes recenzje?

 

bo ja widze na drugiej stronie w przed ostatnim akapicie takie zdanie

 

"Karta chodziła w pełni stabilnie przy zestawie testowym zasilanym Antec’iem TP 550W, a poziom wszystkich linii napięcia nie zmieniał się przy obciążeniu więcej niż o -0.01V."

 

dla szerszej informacji 12.04 idle 12.03 stres

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już widać falę nie zadowolenia bo wykresy C2D są wyższe od A64 nic jak tylko fanboystwo. Intel wyprzedził AMD w wykresach ZŁOOO!!

 

Ludzie dajcie spokój dla mnie bardzo fajne porównanie. Pokazuję różnice pomiędzy jednym jajem a dwoma. Pomocne dla osób planujących inwestować w przyszłą platformę. Pokazuję, że jednak C2D z ceną 600zł jest trochę nie opłacalny w porównaniu z A64 za 250 zł i spadek cen C2D dobrze by mu zrobił.

 

Osobiście chciałbym porównanie AM2 z C2D walka raczej powinna być ciekawsza.

Porównanie fajne - choć akurat różnicę między jednym jajkiem a dwoma to już przy marku 06 optymalizowanym dla 2 jąder widać (jednak jest i to spora). .

Natomiast właśnie w ujęciu inwestycji w przyszłą platformę większość wyciąga błędne wnioski.

Testowane gry działają płynnie - tu nie ma wątpliwości. Karta ma takiego kopa że goni frame rate na poziomy rewelacyjne nawet na słabszym procku. (słabszy tyle ze wysoko wykręcony, właśnie dlatego brak wyników na nominalnym taktowaniu uważam za spore niedociągnięcie artykułu - możliwość była).

Rozpatrując jednak 8800 na "słabym procku" dla przyszłej platformy trzeba sobie zdać sprawę, iż to czym Chaos testował w większości, to tytuły już kawałek czasu po premierze. Owszem dodadano np do FarCry i HL HDR ale to funkcja obciążająca jedynie tylko kartę.

A co w grach nowych wyjątkowo zasobożernych np "Company of Heroes" albo w wychodzącym w przyszłym roku Crysisie? To jasne że sama karta da radę ale czy obliczenia fizyki i świata gry nie spowodują sytuacji gdzie karta jednak musi sporo poczekać na procek? Myślicie że producenci gier będą ograniczać ich zapotrzebowanie na moc procesora do procesorów jednordzeniowych sprzed kilku lat?

 

PS: asrock dual sata2 do tego a64 3200+@2,5ghz + 1gb mark05 12,1k. - czyli 300mHz mniej na procku i już 1k mniej, niestety mark06 gość nie testował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrując jednak 8800 na "słabym procku" dla przyszłej platformy trzeba sobie zdać sprawę, iż to czym Chaos testował w większości, to tytuły już kawałek czasu po premierze. Owszem dodadano np do FarCry i HL HDR ale to funkcja obciążająca jedynie tylko kartę.

A co w grach nowych wyjątkowo zasobożernych np "Company of Heroes" albo w wychodzącym w przyszłym roku Crysisie? To jasne że sama karta da radę ale czy obliczenia fizyki i świata gry nie spowodują sytuacji gdzie karta jednak musi sporo poczekać na procek? Myślicie że producenci gier będą ograniczać ich zapotrzebowanie na moc procesora do procesorów jednordzeniowych sprzed kilku lat?

Nie trzeba wcale czekać na nowe tytuły, bo już teraz w starym Far Cry momentami taki wykręcony A64 nie daje rady. Nie ma to jednak związku z kartą graficzną- tak samo sobie nie będzie radzić w połączeniu z 7300GT, akurat obecność 8800GTX nie zmienia tu nic na gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wcale czekać na nowe tytuły, bo już teraz w starym Far Cry momentami taki wykręcony A64 nie daje rady. Nie ma to jednak związku z kartą graficzną- tak samo sobie nie będzie radzić w połączeniu z 7300GT, akurat obecność 8800GTX nie zmienia tu nic na gorsze.

Dokładnie tak. Niestety tam gdzie zwalnia gra ze względu na procek to i na lepsze nie zmieni. Mimo iż z samym 8800 nie ma to wiele wspólnego zapominać o tym nie można szczególnie przy wybieraniu przyszłej platformy.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie fajne - choć akurat różnicę między jednym jajkiem a dwoma to już przy marku 06 optymalizowanym dla 2 jąder widać (jednak jest i to spora). .

Spora fakt… szkoda, że tylko w CPU score, bo w sm2.0,3.0 są to procenty

 

To jasne że sama karta da radę ale czy obliczenia fizyki i świata gry nie spowodują sytuacji gdzie karta jednak musi sporo poczekać na procek? Myślicie że producenci gier będą ograniczać ich zapotrzebowanie na moc procesora do procesorów jednordzeniowych sprzed kilku lat?

CPU świetnie liczy fizyke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...