Skocz do zawartości
marco

[artykuł]: Foxconn 8800gtx, Czyli G80 W Natarciu. Athlon 64 Vs Core 2 Duo

Rekomendowane odpowiedzi

Spora fakt… szkoda, że tylko w CPU score, bo w sm2.0,3.0 są to procenty

CPU świetnie liczy fizyke

Ano liczy kwestia ile jej będzie miał do policzenia. A ilość ta raczej będzie wzrastać podobnie jak i rozrastać się będą algorytmy odpowiadające za zachowanie naszych vitualnych przeciwników.

Niby marki to tylko testy ale jakoś dziwnym trafem okazuje się, iż jakoś proporcjonalnie przekłada się to na gry. Pamiętajcie, że zadaniem procka w grach nie jest tylko wspieranie grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do fotek i tekstu się nie przyczepię bo niema do czego może ta fotka w obudowie (te kable po prawej ) ale miała ona na celu pokazanie oświetlania karty. Ale uważam że to przegięcie porównywać jednojajowca do dwujajowca i to jeszcze A64 do C2D rozumiem X2 do C2D ehh pewnie różnice były by mniejsze w testach i byłby lepszy pogląd na daną sytuację. Jednym słowem te procki nie są sobie równe, już mniejsza różnica jest między X2 a C2D pech się mówi... bo interesowało by mnie porównanie do X2 a nie A64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 w grach ma taka sama wydajnosc ja ten a64 (mowa o podobnych taktowaniach)

 

wiec brak x2 nie jest dla mnie niczym wielkim... bo ile jest gier na dzien dzisiejszy, w ktorych x2 pokazuje pazurki?

 

teraz wiem, ze kupno SD 3700+/4000+ E4 i wykrecenie go na 3 GHz bez zadnego problemu jest dosyc dobrym rozwiazaniem jesli nie chce ktos zmieniac calej platformy

 

dla nowych graf i wysokich rozdzielczosci taki procek wystarczy... mam nadzieje, ze dx 10 odciazy jeszcze bardziej procka i wiekszosc obliczen bedzie dla grafy, dzieki czemu procek bedzie jeszcze mniej istotny

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jednym słowem te procki nie są sobie równe...

Naprawdę?

 

Już czwarta strona i jeszcze nie dociera, że chodzi tu o zgoła coś innego. Macie ten sprzęt opisany taką ilością literek i cyferek, że mózg się lasuje a ciężko ze zrozumieniem i interpretacją prostego tekstu. Nie chcę zadymy tylko chcę skomentować ten post i jemu podobne bo to jest wręcz niewiarygodne, że ciągle "to samo" czytam zamiast jakiś ciekawych komentarzy i opinii na ten temat. Może ktoś jeszcze ma podobny zestaw(a64) lub zaryzykuje takiego połączenia i opisze wrażenia bo to, że c2d jest szybszy od athlona to już się dowiedziałem jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałes recenzje?

 

bo ja widze na drugiej stronie w przed ostatnim akapicie takie zdanie

 

"Karta chodziła w pełni stabilnie przy zestawie testowym zasilanym Antec’iem TP 550W, a poziom wszystkich linii napięcia nie zmieniał się przy obciążeniu więcej niż o -0.01V."

 

dla szerszej informacji 12.04 idle 12.03 stres

Wybacz, czytałęm ją wczoraj wieczorem i chyba nie wszystko do mnie dotarło. Czyli jednak nie taki diabeł straszny jak go malują jeśli idzie o konsumpcję energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę?

 

Już czwarta strona i jeszcze nie dociera, że chodzi tu o zgoła coś innego. Macie ten sprzęt opisany taką ilością literek i cyferek, że mózg się lasuje a ciężko ze zrozumieniem i interpretacją prostego tekstu.

I 10 mało będzie za chwilę pojawi się kolejny Michał… napisze, że tylko C2D @5Ghz do 8800 i że skrzydła a nvidia powiedziała i jednak widać, że…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach widać, iż przeważnie w wyższych rozdzielczosciach dwa zestawy z A64 i E6300 sprawuja się podobnie, stąd wiele osób wysnuwa wniosek, że A64 nadal sobie znakomicie radzi w połączeniu z GF8800GTX. Patrząc na wykresy rzeczywiście mozna dojsć do takiego wniosku. Przy czym trzeba zauwazyć, że użyte gry i testy są w większosci stare. Aż się prosi o użycie gier nowszej generacji: NFS:Carbon, Gothic3, Company of Heroes, Oblivion, Call of Juarez. Wtedy można by było zobaczyć jakie są rzeczywiste różnice w nowszych grach. Niestety tego zabrakło, co mocno zaniza moją ocenę owego testu. Najnowszy sprzęt, więc i najnowsze gry by sie przydało przetestować, bo starocie niestety wielu nie będą interesowały. Wnioskuję więc o uzupełnienie arta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach widać, iż przeważnie w wyższych rozdzielczosciach dwa zestawy z A64 i E6300 sprawuja się podobnie, stąd wiele osób wysnuwa wniosek, że A64 nadal sobie znakomicie radzi w połączeniu z GF8800GTX. Patrząc na wykresy rzeczywiście mozna dojsć do takiego wniosku. Przy czym trzeba zauwazyć, że użyte gry i testy są w większosci stare. Aż się prosi o użycie gier nowszej generacji: NFS:Carbon, Gothic3, Company of Heroes, Oblivion, Call of Juarez. Wtedy można by było zobaczyć jakie są rzeczywiste różnice w nowszych grach. Niestety tego zabrakło, co mocno zaniza moją ocenę owego testu. Najnowszy sprzęt, więc i najnowsze gry by sie przydało przetestować, bo starocie niestety wielu nie będą interesowały. Wnioskuję więc o uzupełnienie arta.

a zauwaz ze o NFS i Oblivionie pisze w podsumowaniu ...

pozatym sam Oblivion i Gothic 3 nijak nie nadaja sie wedlug mnie do benchmarka ... Benchmark musi byc w pełni powtarzalny a w tych grach ciezko to osiagnac.

a Company of Heroes mozesz zakupic dla PurePC jesli chcesz

 

 

Wybacz, czytałęm ją wczoraj wieczorem i chyba nie wszystko do mnie dotarło. Czyli jednak nie taki diabeł straszny jak go malują jeśli idzie o konsumpcję energii.

na tej samej stronie masz:

 

"Pobór mocy zestawów testowych był niemalże identyczny i oscylował wokół 385W przy obciążeniu. Przypomnę, że jest to obciążenie komputera jako całości (razem z monitorem ~50W i WC ~10W). Jest to więc jedynie 20W więcej niż Galaxy MasterPiece 2x7900GT SLI. Biorąc pod uwagę wydajność karty, nie wydaje sie być to dużo. Karta chodziła w pełni stabilnie przy zestawie testowym zasilanym Antec’iem TP 550W, a poziom wszystkich linii napięcia nie zmieniał się przy obciążeniu więcej niż o -0.01V. Nie trzeba więc małej elektrowni, by utrzymać kartę stabilnie, a cena wymienionego wcześniej zasilacza jest przyzwoita na dzisiejsze czasy. "

 

 

 

 

----------

 

a tak na podsumowanie .. JESZCZE SIE TAKI NIE URODZIŁ CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ...

karte otrzymuje sie na 1-2dni max.. a nie na tydzien zeby robic z nia 150 testow .... te które wybralem uważam za odpowiednie.

Nie bede sie rozwodzil nad ty ze testowanie to nie jest moja praca gdyż mam inna i inne zajecia bo nie powinno to was obchodzic..

Bluznierestwa typu ze na X2 byloby wiecej pokazuja tylko poziom wiedzy coniektórych. Artykuł mial pewien dokladny cel który opisany jesy na pierwszej stronie recenzji .. i dowiódł go wedlug mnie. Komu sie nie podoba moze podrzec gazete i wyrzucic :P

tyle odemnie .. nie widze sensu dalszego wypowiadania sie w tym temacie. Na kazde sensowne pytanie odpowiem na PW

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zauwaz ze o NFS i Oblivionie pisze w podsumowaniu ...

A tak, jest wzmianka:

Oblivion - 1600×1200, Detale na Maximum, HDR wł. = pełna płynność

Need For Speed: Carbon - 1600×1200, Detale na Maximum, FSAA Max = pełna płynność

przy czym są to odczucia czysto subiektywne. Zero wyników, a o wyniki przecież tutaj chodzi. Co dla jednego oznacza płynnosć, dla drugiego wcale płynności oznaczać nie musi. No i przydałoby sie zobaczyć jaka jest różnica miedzy dwoma zestawami na A64 i C2D przy tej samej karcie ale w nowszych grach. Tego nie ma. Ktoś sobie kupi takiego 8800GTx do A64, a później będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo w nowych grach A64 już się nie będzie wyrabiał.

pozatym sam Oblivion i Gothic 3 nijak nie nadaja sie wedlug mnie do benchmarka ... Benchmark musi byc w pełni powtarzalny a w tych grach ciezko to osiagnac.

żaden benchmark nie jest w 100% powtarzalny. Zawsze będą jakieś różnice pomiedzy poszczególnymi przejsciami. W G3 i oblivionie można znaleźć takie miejsca, że róznice pomiedzy kolejnymi przejsciami będą minimalne - rzędu 1-2FPS. Lepiej mieć pomiary z minimalnym błędem pomiarowym, niż nie mieć ich w ogóle, prawda?

a Company of Heroes mozesz zakupic dla PurePC jesli chcesz

ściagnij demo - tam jest wbudowany benchmark, więc pełnej wersji kupować nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą jakieś różnice pomiedzy poszczególnymi przejsciami. W G3 i oblivionie można znaleźć takie miejsca, że róznice pomiedzy kolejnymi przejsciami będą minimalne - rzędu 1-2FPS. Lepiej mieć pomiary z minimalnym błędem pomiarowym, niż nie mieć ich w ogóle, prawda?

Ani prawda. G3 jest kompletnie skopaną grą, nie pojmuje dlaczego ma się na skopanym enginie cokolwiek testować. Druga sprawa, to jeśli masz czas, chodzić i szukać takich lokalizacji to proszę bardzo. Powtarzać to 2 lub 3 krotnie, aby średnią wyciągnąć i to samo z drugim prockiem. Gdyby mi za to płacili to jasne.

 

 

 

Dla mnie test genialny bo takowego nie ma (może jest ale nie tak pokazany). Teraz wiem, ze tracę 20 klatek w tym i 10 w tamtym. Czekam na podobny teścik gdy wejdzie pełną gębą Brisbane w najlepszej wersji (z i bez podkręcania) w testach do C2D tak na 3GHZ. Taki test byłby też wskazany w środowisku Vista i czymś pod DX, ale to jeszcze troszke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak, jest wzmianka:

Oblivion - 1600×1200, Detale na Maximum, HDR wł. = pełna płynność

Need For Speed: Carbon - 1600×1200, Detale na Maximum, FSAA Max = pełna płynność

przy czym są to odczucia czysto subiektywne. Zero wyników, a o wyniki przecież tutaj chodzi. Co dla jednego oznacza płynnosć, dla drugiego wcale płynności oznaczać nie musi.

 

ściagnij demo - tam jest wbudowany benchmark, więc pełnej wersji kupować nie trzeba

grywalne = dla mnie 45-60fps ..

pełna płynnosc >60fps

 

a CoH juz sie ssa :> (ladnie mi demo 1,8gb)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Postanowilem podzielic sie wrazeniami z testow karty gigabyte 8800gtx. Testowalem ja na 2 komputerach.

Konfig1:

- a64x2@2.7ghz

- DFI LAnparty Nforce UltraD

- 2x512 RAM

- Topower 520NF

 

Konfig2:

- C2D 6600@2.8ghz

- Asus P5B deluxe

- 2x1GB Geil Ultra 800

- Tagan 500W

 

Grafika na obu zestawach podkrecona do wartosci: rdzen-630mhz/ mem-1007mhz

 

Wynik w marku 2006 jak dla mnie troche dziwny :

Konfig1 - 9611 pkt screen

Konfig2 - 11169 pkt screen

 

Troche duza rozbieznosc w punktacji, jutro dla pewnosc zainstaluje swierzy system na Konfigu1 poniewaz ma on ze 3 miesiace i byla tam karta ze stajni ATI :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik na A64 X2 zdecydowanie za niski powinno być około 10500 jutro na takich ustawieniach sprawdzę. Dodam, że na niekręconej grafice i x2 @ 2800 miałem 9800.

Ustawiłem c2d 6600 na 2930 i kartę na 630/1000 i wynik miałem gorszy od tego, który Ty uzyskałeś. Świeży system robi swoje

 

obrazek

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem te sama sztuke Foxconna w domu, tak jak Chaos i Ty rowniez :] ona ani razu nie zwiekszyla obrotow wentylatora podczas 6 godzin 3Dmarkow na PGA i u mnie pol dnia w domu...

Moge potwierdzić, sam widziałem, słuchałem, dotykałem ;)

 

Co do artykułu to mimo wszystko podoba mi się to porownanie procka z jednym i dwoma jajami. Dzieki temu widać, ze w obecnych grach drugie jajo praktycznie nic nie daje. Chwała autorowi za to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki AMD nie są wcale takie złe po prostu nie rozumiem czemu niektórzy rzucili się tak na te C2D rozumiem miałem starego proca i kupie C2D ale nie od razu zmieniać X2 na C2D ;)

Moim zdaniem w wielu przypadkach popychającą użytkowników x2 do zmiany jest to że c2d nie tylko jest szybsze ale i zdecydowanie podatne na podkręcanie. Do osiągnięcia wyniku: 2,13->3,2Ghz wystarczy odrobinę lepsze od boxowego chłodzenie AC. Nie jest to bynajmniej jakiś ekstremalny wynik (domyślne wartości napięcia). A lepsze nie tyle potrzebne jest dla schłodzenia procka co dla uzyskania cichej platformy bo i box daje radę.

Różnica w wydajności robi się dość spora bo niestety A64x2 już tak ładnie się nie kręci. A pamiętać należy o tym iż spora część ludzi nie tylko gra.

 

testy c2d vs A64x2

 

Pewnie że jak patrze na zmianę procka przez pryzmat samych gier na wyniki x2 vs c2d w połączeniu z 8800 to różnica nie powala, ale też nie zapominaj, iż ta karta na dzień dzisiejszy kosztuje coś około 2,5tyś zł! Skoro masz już taką kasę to raczej koszty zmiany platformy dla uzyskania dodatkowego kopa wydają się śmiesznie niski.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Skoro masz już taką kasę to raczej koszty zmiany platformy dla uzyskania dodatkowego kopa wydają się śmiesznie niski.

No ja właśnie jestem w innej sytuacji i zmiana całej platformy "od ręki" znacznie przekracza moje możliwości. Interesuje mnie zmiana grafiki na gts i to wszystko. Tracąc na sprzedaży obecnych części, bo przecież frajera nie trafia się codziennie, muszę dołożyć tyle (nie licząc grafy oczywiście), że dobry monitor 19'' mogę sobie sprawić do takiego zestawu i wolałbym właśnie takie rozwiązanie. A i jeszcze jedno... zasilacz wydaje się być obowiązkowym zakupem czyli dodatkowe diengi. Nawiązując jeszcze do wydajności w starych i nowych aplikacjach... nowych jeszcze nie ma i nie wiadomo tak naprawdę jak to dokładnie będzie z wykorzystaniem procesora w nowych grach pod vistą. W kolejnej fazie w razie potrzeby zmienić procek na x2.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem pierwsza strone recki tak jak byla na poczatku (tzn logo 8800gtx na pierwszym planie)

 

w ten sposob myśle ograniczy sie liczba ludzi którzy ogladaja tylko obrazki i blednie odczytuja założenia autora artykułu :P

http://www.purepc.pl/node/855

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę przyjedzie do mnie 8800GTX a za tydzień drugi (prezent urodzinowy dla żony) więc przetestuje na swojej platformie oraz na podobnym PC żony na AM2

Kurde ... chyba sie ożenię :D

Aaaa właśnie, czy przy sli GTS/GTX równiez nie ma specjalnych różnic między C2D a A64 (x2)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naskrobałem parę postów w dziale nVidia -> 8800GTX

W skrócie:

ORB:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2522821

http://service.futuremark.com/compare?2k3=5146937

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9124950

C2D uzyskuje więcej w 3dSmarkach, w grach ta różnica zanika ...

 

Testy na PC małżonki będą dopiero gdzieś za tydzień bo nie mam czasu się po d... podrapać ...

SIG AM2:

Foxconn C51XEM2AA-8EKRS2H

GEIL 1GB DDR2-533 + 512MB GOODRAM @ 66MHz <-- może wykminie jakiś lepszy ram do testów

AMD X2 3800+ @ 2600MHz <-- OC na szybko bez podnoszenia napięcia, na testy też poprawie

Foxconn 8800GTX

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naskrobałem parę postów w dziale nVidia -> 8800GTX

W skrócie:

ORB:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2522821

http://service.futuremark.com/compare?2k3=5146937

http://service.futuremark.com/compare?2k1=9124950

C2D uzyskuje więcej w 3dSmarkach, w grach ta różnica zanika ...

 

Testy na PC małżonki będą dopiero gdzieś za tydzień bo nie mam czasu się po d... podrapać ...

SIG AM2:

Foxconn C51XEM2AA-8EKRS2H

GEIL 1GB DDR2-533 + 512MB GOODRAM @ 66MHz <-- może wykminie jakiś lepszy ram do testów

AMD X2 3800+ @ 2600MHz <-- OC na szybko bez podnoszenia napięcia, na testy też poprawie

Foxconn 8800GTX

Bardzo ladny test. Zrob ejszcze z 3d markiem 2006. Niech sie przekonaja ludzie co marketing porafi robic.

 

A zapomnialem .Szkoda ze do tej pory na zadnym portalu nie widzialem porownania amd i intela z tej samej pulki. Tylko wszeidze byl athlon 3000 i core 2 duo.Ten artykul tez obala mit o tym ze grafa w ogromnym stopni zalezy od procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no aż tak pięknie to nie jest jak się tobie wydaje ...

Różnica znika do powiedzmy przewagi C2D do jakiś 10-30fps aczkolwiek w obecnym stanie rzeczy to 100-120fps czyli kompletnie bez różnicy ...

Core 2 Duo jest zdecydowanie lepszym procesorem/wyborem dla osób które składają nowego kompa lub przesiadają się z Athlona XP powiedzmy ...

Venice 3000+ faktycznie na standardowych ustawieniach "blokuje" 8800GTX i to wcale nie jest mit.

Miałem Venice 3000+ @ 2500MHz przed Toledo X2 3800+ @ ~2900MHz i różnica jest KOLOSALNA - gdzieniegdzie 25%

Ten tekst i marki mają za zadanie pokazać że jeżeli posiadamy dobrego kompa na 939/AM2 i chcemy zakupić sobie 8800GTX to bez sęsu jest przesiadanie na C2D bo zysk z tej operacji jest nieadekwatny do tego co stracimy (uszczuplając portfel) zmieniając płytę, procka, ram (w przypadku s939)...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opterona 170, narazie nie podkrecony. Dzis dostalem ASUSA GTS 8800, zobaczymy na ile pojdzie.

Jak ktos ma opterona i GTS 8800 to niech da znac jak sie to polaczenie spisuje.

 

Po pobieznym tescie na default settings(nic nie podkrecone) w 3DMARK 2006 jest ok 7500.

Edytowane przez Uriziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie poszedł test na 1 x 8800GTX ...

CFG żony (AM2):

Athlon 3800+ (windsor) @ 2600mhz

FOXCONN C51XEM2AA-8EKRS2H (590 SLI)

1gb GEIL 533 + 512mb goodram 533

Foxconn 8800GTX na 620/1000

pierwszy test i 30800pkt w 3dMark2003

 

ale zaraz postaram się dobić htt oraz innymi ustawieniami mniej więcej do tych z mojego kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...