Skocz do zawartości
marco

[artykuł]: Foxconn 8800gtx, Czyli G80 W Natarciu. Athlon 64 Vs Core 2 Duo

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wrzucę łyżeczkę dziegciu:

 

Mając A64 2000@2400

 

Co się bardziej opłaca kupić w chwili obecnej nową 8800GTS za 1600 czy używaną kanapkę 7950X2 za 1100?

 

Bo tak się zastanawiam, że poza Oblivionem i Gothickiem oraz Carbonem raczej 8800GTS jest wolniejszy.... a jaka różnica w cenie!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wrzucę łyżeczkę dziegciu:

 

Mając A64 2000@2400

 

Co się bardziej opłaca kupić w chwili obecnej nową 8800GTS za 1600 czy używaną kanapkę 7950X2 za 1100?

 

Bo tak się zastanawiam, że poza Oblivionem i Gothickiem oraz Carbonem raczej 8800GTS jest wolniejszy.... a jaka różnica w cenie!

napewno lepszy bedzie GTS ...

mam w kompie 7950Gx2 ..

i drazniace sa jej fochy z obsluga gier .. nie zawse fika wszystko na 2 karty

to juz mniejsze problemy sa z normalnym SLI

 

GTS to inna bajka

nowa technologia

napewn warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

bardzo fajny artykol

moze nawet jesli taki a64 2.8ghz jest za slaby na 100% mozliwosci 8800gtx to takie 8800gts bedzie w sam raz

 

Po drugie ludzie za duzo sie sugeruja 3markami. W dodatku test 3dmark05 w 1024x768 mija sie z celem

 

standardowe testy powinny byc minumum w 1280x1024 z fsaa 2x i anizo 16x

no bo chyba nikt nie kupuje takiej karty zeby grac bez fsaa i anizo wiec po jakiego testy bez eyecandies

 

a im wiecej eyecandies tym roznica miedzy 1 jajowym a64 2800 mhz a takim c2d jest mniejsza bo wiecej zalezy od grafy

 

co do glosow ze testowane gry nie wspieraja 2 jajek to jednak stery nvidia wspieraja i 2 jajko jednak cos daje

 

 

jezeli ktos docelowo gra w 1600x1200 z fsaa 2x anizo 16x to c2d niewiele speeda mu da

 

a co do wynikow 3dmark2006 ludzie ile tam sie pk dostaje wiecej w cpu test gdzie jest tam czysty rendering

 

c2d zatem jest niezbedny ale dopiero w sli

 

 

pozatym radzilbym przeczytac specyfikacje dx10 gdzie jest wyraznie napisane ze grafika bedzie w coraz wiekszym stopniu odciazala a wrecz pomijala procek w niektorych operacjach ( ale tego marketingowcy intela nie chce chyba slyszec)

 

tak posiadacze cd2 dostali niezly policzek bo dotarlo do nich ze ich wydatki finansowe byly przerostem formy nad trescia szczegolnie jesli graja w 1600x1200 z fsaa 4x anizo 16x

 

:damage_wall:

 

tak wiec gry gry gry nie smarki

 

Pozatym jesli chodzi o a64 to wraz z premiera visty nadchodza 64 bity a wraz z nim przyrost nawet 50%

juz sa zapowiedziane 64 bitowe wersja unreal 2007 i crysis ( lepsze texturki , wiecej elementow w scenie itp )

 

tak wiec w poczciwym a64 jest jeszcze ukryta moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym radzilbym przeczytac specyfikacje dx10 gdzie jest wyraznie napisane ze grafika bedzie w coraz wiekszym stopniu odciazala a wrecz pomijala procek w niektorych operacjach ( ale tego marketingowcy intela nie chce chyba slyszec)

Grafika tak, ale gry już nie. AI grafika Ci nie policzy, a na AI najbardziej się męczy CPU, wcale nie na obsłudze grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahah 64-bit Vista + BRAK STEROWNIKÓW DO WSZYSTKIEGO + Oficjalne stwierdzenie AMD i Intel'a że na 64bit Vista jest jeszcze za wcześnie :)

 

Zainstalowałem wczoraj żonie Viste Home Premium (32bit) i jak będę miał czas to dziś jeszcze machne testy na pojedyńczej 8800GTX bo nie chce mi się znowu przekładać kart, zobaczymy jak będą się miały wyniki do WinXP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

buahahah 64-bit Vista + BRAK STEROWNIKÓW DO WSZYSTKIEGO + Oficjalne stwierdzenie AMD i Intel'a że na 64bit Vista jest jeszcze za wcześnie :)

 

Zainstalowałem wczoraj żonie Viste Home Premium (32bit) i jak będę miał czas to dziś jeszcze machne testy na pojedyńczej 8800GTX bo nie chce mi się znowu przekładać kart, zobaczymy jak będą się miały wyniki do WinXP.

na premiere kart dx10 bez dx10 tez chyba bylo za wczesnie

a jak nie ma sterow to niech sie za nie zabiora obiboki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahah 64-bit Vista + BRAK STEROWNIKÓW DO WSZYSTKIEGO + Oficjalne stwierdzenie AMD i Intel'a że na 64bit Vista jest jeszcze za wcześnie :)

 

Zainstalowałem wczoraj żonie Viste Home Premium (32bit) i jak będę miał czas to dziś jeszcze machne testy na pojedyńczej 8800GTX bo nie chce mi się znowu przekładać kart, zobaczymy jak będą się miały wyniki do WinXP.

Ja robiłem porównanie dla:

Xp stery 97,92 = 3D06 - 10650

Vista Ultimate RC2 32bit stery 100,30 - 10642

proc był na 2,9G a pamięci na ok 950.

karta standart 575/900

różnicy w wydajności żadnej..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Ja robiłem porównanie dla:

Xp stery 97,92 = 3D06 - 10650

Vista Ultimate RC2 32bit stery 100,30 - 10642

proc był na 2,9G a pamięci na ok 950.

karta standart 575/900

różnicy w wydajności żadnej..........

roznnica bedzie w dx10 a do dx9 xp'ek nie ma sobie rownych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej śmieszą tytuły typu "G80 w natarciu".Na chwilę obecną spokojnie starcza mi Geforce 7950GX2.Zobaczymy co zostanie z tego GTX-a 8800 jak wyjdzie 8900GTX i 8950GX2!Jak zechce zmieniać na DX10 napewno nie wybiore niby "hiper,super" 8800GTX. :mad: tylko te "dziewięćsetki" (CZYT:NVidia900=prawdziwy high end)

 

napewno lepszy bedzie GTS ...

mam w kompie 7950Gx2 ..

i drazniace sa jej fochy z obsluga gier .. nie zawse fika wszystko na 2 karty

to juz mniejsze problemy sa z normalnym SLI

 

GTS to inna bajka

nowa technologia

napewn warto

Hej mam tą samą kartę(tj.7950gx2)jakie masz na niej problemyz grami?U mnie się czesto komp wiesza ale nie wiem czy to przez grafikę bo podejrzewam o to moją zintegrowaną kartę dźwiękową i brak chłodzenia w obudowie(gram na razie przy otwartej 80-82stopnie C na jednym z GPU).Więcej problemów nie zauważyłem...o Viście nic nie mówie bo to jeszcze nie czas na stabilność przynajmiej na teraźniejszych sterach...odpisz please!

Edytowane przez kochamcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej śmieszą tytuły typu "G80 w natarciu".Na chwilę obecną spokojnie starcza mi Geforce 7950GX2.Zobaczymy co zostanie z tego GTX-a 8800 jak wyjdzie 8900GTX i 8950GX2!Jak zechce zmieniać na DX10 napewno nie wybiore niby "hiper,super" 8800GTX. :mad: tylko te "dziewięćsetki" (CZYT:NVidia900=prawdziwy high end)

Hej mam tą samą kartę(tj.7950gx2)jakie masz na niej problemyz grami?U mnie się czesto komp wiesza ale nie wiem czy to przez grafikę bo podejrzewam o to moją zintegrowaną kartę dźwiękową i brak chłodzenia w obudowie(gram na razie przy otwartej 80-82stopnie C na jednym z GPU).Więcej problemów nie zauważyłem...o Viście nic nie mówie bo to jeszcze nie czas na stabilność przynajmiej na teraźniejszych sterach...odpisz please!

nie .. nie wiesza mi sie nic ...

najwyzej cos smiga na jedej grafie zamiast na 2.. ale zawsze zostaje nhancer i maly edit profilu.

generalnie jestem zadowolony z mojego gx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...