Skocz do zawartości
welyk

Jakie Pamięci Asus Montuje Do Laptopów?

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanko, jeśli może ktoś z Was dokładał pamięci do swojego lapa Asusa z CD lub C2D to jakie pamięci Asus kładzie montuje do swoich sprzętów (marka, model)?

pytam bo kiedys dokadalem pamiec do lapa z CM i jedna kość sie gryzła z ta zamontowaną standardowo, dopiero druga śmigała...

 

jakiemacie w tej materii doświadczenia?

chodzi mi o lapa ASUS F3JC-AP052P i dołożenie drugiej kości, jest jedna 1GB.

ps. zawsze mozna sprawdzic programikiem jaka jest pamiec wsadzona ;) ale chodzi mi o to do jakich kości jakie dokładaliście, zeby to działało w Dualu :)

 

 

Edited By SpiderMAN

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolacze do tego tematu....

 

Mam nastepujacy sprzet: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32726#

 

Chce dokupic drugie 512 MB pamieci. Nie wiem tylko jakie... Wiadomo kwestia wydajnosci i tego czy beda sie gryzly. Moze ktos wtajemniczony doradzic.

Aha jeszcze nigdy nie dokladalem pamieci. Moze jakeis wskazowki, uwagi ostrzezenia.

Dzieki z gory???

 

P.S. : zastanawiam sie nad kingstonami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz w reku ten sprzet, kość pamieci jest GU331G0AJEPN6E2L4G

tyle powiedział everest, to samo najnowszy cpuz.

wiecej info z everesta:

Nazwa modułu GU331G0AJEPN6E2L4G

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 1024 MB (2 ranks, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR2 SDRAM

Szybkość pamięci DDR2-667 (333 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 1.8

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

 

Taktowanie pamięci:

@ 333 MHz 5.0-5-5-15 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 266 MHz 4.0-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 200 MHz 3.0-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS)

 

Kojarzycie co tomoze byc i jaka kosc do tego dołozyc zeby bez problemów śmigały w dualu? pytam o producenta pamieci bo wiem ze parametry najlepiej takie same :) moze ktos wie kto jest producentem kosci o takim symbolu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 2 ASUSY A3H(CORE SOLO FSB533) i F2F(C2D w obydwu są pamięci KINGSTONA zrobione na ELPIDACH 512MB 667MHz DDR2.

 

Najlepiej zdjąć klapkę i zobaczyć naocznie jakie tam siedzą pamięci i poszukać takich samych.

 

pozdro.

 

edit. Aha no i do obydwu dołożyłem takie same kingstony 512MB 667MHz DDR2 na elpidach (opóźnienia też te same) no i w CPU-z pokazuje ładnie odpalony DUAL.

Edytowane przez Sasza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat juz troszke nie aktualny, ale komus jeszcze moze sie przydac to info. Mialem pare dni temu ten sam problem z identyfikacja ramu (zwlaszcza ,ze jeden slot mam ukryty pod klawiszami w A7cc-7s001c) i zadzwonilem do konsultanta Asusa. ramy nazywaja sie Unifos. Co to za firma i gdzie Ich szukac to niemam zielonego pojecia. Ta pamiec 1GB jest taktowana tylko 333 Mhz, tak wiec chyba kupie dwie noe kosci. Tylko po doswiadczeniach z wymiana czesci w starszych lapach, nie bardzo mi sie chce go rozbebeszac (i tu dobra wiadomosc od asusa. w okoresie trwania gwarancii mozna ingerowac w sprzet, byleby nie ruszac procka :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...