Skocz do zawartości
srekal34

Jaki zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bransoleta, to tylko z kopertą metalową. Broń Boże plastik - lubi się łamać, a potem zegarek tylko na złom.

Seiko 5 to 300 zł.

Casio Edifice - ja mam EFA-126, chwalę sobie, chociaż teraz myślę już o czymś może trochę ładniejszym, nowszym, droższym i na dłużej niż 3 lata 8O

Edytowane przez kojeczny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić rezultatem renowacji Atlantica Worldmastera mojego dziadka. Zegarek datowany na drugą połowę lat 50 czyli bite pół wieku ma na karku. Jakiś czas temu zacząłem szukać czegoś do garnituru czyli raczej okazjonalnego noszenia. Wtedy przypomniałem sobie, że takie coś leży gdzieś w domowych szufladach. Stwierdziłem, że oddam do renowacji: raz że wartość sentymentalna, a dwa że można mieć dobry czasomierz za ułamek ceny nowego Atlantica. IMO wyszło to bardzo ładnie.

 

IMG_1980.JPG

  • Upvote 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eloszka wszystkim! Poszukuje zegarka z dobrym pulsometrem za max 400 zł, czyli najlepiej z marki Polar ewentualnie Garmin. Póki co znalazłem Polar ft4, ale szukam czy nie ma czegoś lepszego. Funkcja dane na komputer i gps to dla mnie zbtyteczny bajer. Istnieją jakieś inne ciekawe propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maSTH212 - efekt wyjątkowy. Zegarek również.

A mnie spotkała miła niespodzianka.

Dostałem od żony piękny zegarek, który z rok temu zrobił na mnie wrażenie na półce sklepowej.

 

Dołączona grafika

Real foto

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrałeś

Dołączona grafika

 

Jak już odkopane to Dołączona grafika

 

Chciałem się pochwalić rezultatem renowacji Atlantica Worldmastera mojego dziadka. Zegarek datowany na drugą połowę lat 50 czyli bite pół wieku ma na karku. Jakiś czas temu zacząłem szukać czegoś do garnituru czyli raczej okazjonalnego noszenia. Wtedy przypomniałem sobie, że takie coś leży gdzieś w domowych szufladach. Stwierdziłem, że oddam do renowacji: raz że wartość sentymentalna, a dwa że można mieć dobry czasomierz za ułamek ceny nowego Atlantica. IMO wyszło to bardzo ładnie.

 

 Ja mam po dziadku cos takiego Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podobno cos koło lat 30tych dokładnie nie wiem bo się nie znam. Troche zniszczony wizualnie ale mechanizm działa bez zarzutu Dołączona grafika

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, targowisko próżności. Nuże, dołączmy.

 

Timex, modelu nie pamiętam, prezent kupiony w Aparcie i chyba to powoduje, że bliżej mu do biżuterii niż twardziela z jakiejś serii Casio Brutal Przemysławka.

 

post-6941-0-36957100-1377973043_thumb.jpg

 

post-6941-0-70743600-1377973059_thumb.jpg

 

Niestety cyfrowych zegarków nie trawię, odkąd skończyłem 15 lat, zapewne byłyby dużo wytrzymalsze. Obecny oddałem już raz do zegarmistrza, kiedy wskazówki poluzowały się na ośkach, najpewniej na skutek jakiegoś uderzenia, którego nie przypominam sobie jako żywo. Nie miałem czasu czekać, aż Apart upora się z wysłaniem zegarka gdzieś w priedesswiatnyj tuman do swojego autoryzowanego serwisu, zegarmistrz wziął 40 zł i uwinął się w pół dnia.

Funkcje, które ma, a których nie używam, to kompas głupiejący w pobliżu większej ilości metalu (ekhm...) i stoper.

Funkcje, które ma i których używam, to druga strefa czasowa i datownik.

 

Swoją drogą żeby do zegarka potrzebna była instrukcja obsługi ... Nie wziąłem z domu, coś niechcący nacisnąłem i teraz ta druga strefa czasowa to chyba jakiś Sachalin zamiast Europy Środkowej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja się zastanawiam, czy by nie kupić sobie tego zegarka http://alegratka.pl/ogloszenie/zegarek-cimier-classmatic-limited-22738661.html?h=568a5832d92bf6c5, ale może w tej cenie mielibyście do polecenia coś innego (lepszego)? W sumie nie bardzo się na tym znam, moge określić tylko czy dany model podoba mi się pod kątem wyglądu i ciężaru na dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zakupić zegarek g-shock i uwagę zwróciły mi te 2 pozycje:
Casio GA-100-1A1   http://www.ceneo.pl/7325436

Casio DW-5600E-1V    http://www.ceneo.pl/649837

Któś jest w ich posiadaniu i pomoże w wyborze?
Chyba że macie coś ciekawszego do 400zł

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Jankarp
Nie chcę zakładać akurat innego tematu tak wiec piszę tutaj.Szukam obecnie porządnego zegarka tak do 2000 zł. Mogę dać więcej ale aby był porządnie wykonany. Brałem pod uwagę Certinę oraz Tissota ale ostatecznie spodobały mi się dwa modele Doxy. Konkretnie:

[spamerskie linki]

 

Drugi jest trochę droższy ale jest na mechanizmie automatycznym. Ten pierwszy szczerze powiedziawszy bardziej podoba mi się z wyglądu ale jest na baterię. Co będzie lepsze? 

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie kupiłem to, tak mi się spodobał (skojarzył mi się z Submarinerem, moim marzeniem). Na szczęście szybko zmądrzałem i na drugi dzień mi przeszło. Promo w Rivierze w Gdyni.

 

U3ysTkL.jpg

Edytowane przez SEKS_INSTRUKTOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chcę zakładać akurat innego tematu tak wiec piszę tutaj.Szukam obecnie porządnego zegarka tak do 2000 zł. Mogę dać więcej ale aby był porządnie wykonany. Brałem pod uwagę Certinę oraz Tissota ale ostatecznie spodobały mi się dwa modele Doxy. Konkretnie:
[spamerskie linki]
 
Drugi jest trochę droższy ale jest na mechanizmie automatycznym. Ten pierwszy szczerze powiedziawszy bardziej podoba mi się z wyglądu ale jest na baterię. Co będzie lepsze? 

 

Marka jest jak najbardziej w porządku. Doxa ma świetne zegarki z bardzo dobrym mechanizmem . W  Polsce jest to trochę wyższa półka, za granicą jest dość średnia. Niemniej w tej grupie cenowej jest to chyba najlepsza możliwa opcja. Z tych dwóch zegarków na pewno zdecydowałbym się na ten na mechanizmie automatycznym. Będzie Ci służył dobrze spokojnie przez kilkadziesiąt lat. 

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie kupiłem to, tak mi się spodobał (skojarzył mi się z Submarinerem, moim marzeniem). Na szczęście szybko zmądrzałem i na drugi dzień mi przeszło.

 

No a ja stałem się dzisiaj posiadaczem takiego divera : 

 

Canonem:

long2.jpg

 

Zdjęcie z klapka Z5: 

long.jpg

 

 

Polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja stałem się dzisiaj posiadaczem takiego divera : 

 

Canonem:

 

Zdjęcie z klapka Z5: 

 

 

Polecam. 

 

Nice. Zanurkujesz z nim na 200m? :)

U mnie siedzi Lorus RT361DX9. Pierwotnie polowałem na RS961AX9 ale nie mieli na stanie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

A skarbowka wie za co to kupiles?

 

Po drugie. Nigdy nie lubilem zegarkow tylko wskazowkowych. Musi byc wyswietlacz. Musi.

 

garmin_forerunner610_overview_en.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym raczej zapytal, czy idzie z niego godzine odczytac, bo tyle tych wskaznikow/wskazowek, ze nie wiadomo na co patrzec ;) (aby nie bylo, jestem zwolennikiem standardowych zegarkow, a nie uposledzonych el. namiastek)

 

edit: 

- takie cudo w "70 zrobili i mimo takiej wszechstronnosci wytrzymywalo 3-6 miesiecy na 3 malutkich paluszkach, a teraz smartwatche ledwo pol dnia daja rade xD Edytowane przez Małpożer
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. Szukam zegarka na co dzień wymagania:

 

-chronograf

-czarny

-bransoleta

-do 1K zł

 

Jest kilka Casio Edifice np.

 

casio-edifice-active-racing-line-efr-523

 

ale jednego Edifice już mam wiec chętnie sprawiłbym sobie coś innego.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...