Skocz do zawartości
srekal34

Jaki zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem temat, jednak ciężko o jakieś konkretne podsumowanie jakiej f-my zegarek warto kupić. Nie potrzebuje konkretnych modeli, bo każdy ma inny gust.

Chodzi mi o zegarek kwarcowy z bransoletą, ewentualnie skórzanym paskiem do ~1500zł.

Ojeciec chciałby tylko, aby to była firma która zajmuje się docelowo zegarkami, a nie coś typu CK, które traktują to tylko jako dodatek.

Tissot Le locle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Longines z mojego posta tez sie miesci w podanym przedziale cenowym 8O

 

Le Locle to automat, a narcyz wyraźnie napisał, ze szuka kwarca 8O

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jeśli będzie to dokładny (!) automat, to myślę że też by mógł być.

Natomiast z tego co czytałem, to kwarcowe są dokładniejsze i to tylko stąd wynika, ten wybór między kwarcem, a automatem. Jeśli warto żeby jeszcze coś wziąć pod uwagę, to chętnie skorzystam z rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jeśli będzie to dokładny (!) automat, to myślę że też by mógł być.

Natomiast z tego co czytałem, to kwarcowe są dokładniejsze i to tylko stąd wynika, ten wybór między kwarcem, a automatem. Jeśli warto żeby jeszcze coś wziąć pod uwagę, to chętnie skorzystam z rady.

No to napisałem, ze Tissot spieszy ok. 5 sekund na dobe. Musisz sie zastanowic, czy taka mozesz zniesc taką niedokładnosc 8O . Zważ poza tym, ze jak chcesz wydac 1500 zł i kupisz Tissota, to bedziezs jeszcze mogł sobie dokupic drugi pasek w innym kolorze 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodze z zalozenia, ze zegarek jest po to aby pokazac nam, ktora jest godzina kiedy nam sie tego zazyczy.

I jezeli bedziemy traktowac zegarek jako bizuteria to zrozumiale, ze nosimy sobie sprzety za 1500+ ale jezeli ktos chodzi w puchowej kurtawie, w Nike`ach i kapturze i ma Tissota za 1500 papierow to ja sie pytam czy nie zabrnal w slepy zaulek swojej zyciowej beznadziei i snobizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zestawienie garniak + "chinski uklad scalony na rece" wyglada smiesznie 8O . Dlatego wlasnie dobrze jest miec cos eleganckiego. Rozne paski do roznych koszul/marynarek to tez nie jest snobizm - po prostu niektorzy lubią dobrze i gustownie wygladac, dlatego pasek do zegarka dobierają sobie tak jak dobiera sie krawat 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie ? :

 

http://www.allegro.pl/item155076711__timex...1_od_pewu_.html

 

Potrzebuje zegarka do 150 zl (w tej cenie raczej kwarc?) nie chce zadnych dodatkow elektronicznych same wskozowki z bransoleta, musi sie ladnie prezentowac na rece w garniaku takze.

 

Macie jakies pomysly ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do pytania Imexa ponieważ również poszukuję jakiegoś niedrogiego zegarka, bo wyciąganie telefonu z kieszeni aby sprawdzić, która godzina jest trochę denerwujące 8O Szukam zegarka pasującego zarówno do garnituru jak i na co dzień, tak jak Imex wole zegarki bez zbędnych dodatków elektronicznych. Najlepiej z jasną tarczą (biała?)...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądajcie tu i ówdzie

 

http://www.allegro.pl/item156361096_super_...arancji_pl.html

http://www.allegro.pl/item155976549_meski_...lluminator.html

http://www.allegro.pl/item155790253_klasyc...ta_gwaran_.html

http://www.allegro.pl/item155304055_timex_...anej_cenie.html

 

+

 

http://www.zibi.pl/produkty.asp?kat=1

 

Na pewno Casio i Timexy są przyzwoitymi zegarkami, z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Zresztą najlepiej przejść się do jakiegoś salonu, bo można znaleźć inne mniej znane marki, w podobnej cenie, a może się akurat spodobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądajcie tu i ówdzie

 

http://www.allegro.pl/item156361096_super_...arancji_pl.html

http://www.allegro.pl/item155976549_meski_...lluminator.html

http://www.allegro.pl/item155790253_klasyc...ta_gwaran_.html

http://www.allegro.pl/item155304055_timex_...anej_cenie.html

 

+

 

http://www.zibi.pl/produkty.asp?kat=1

 

Na pewno Casio i Timexy są przyzwoitymi zegarkami, z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Zresztą najlepiej przejść się do jakiegoś salonu, bo można znaleźć inne mniej znane marki, w podobnej cenie, a może się akurat spodobają.

Może ja pozwolę sobie wtrącić "skromne" zdanie na temat Casio 8O

 

Firma Casio produkuje buble nie zegarki o fatalnym stosunku jakości do ceny !!! 8O

 

Czemu zapytacie?

 

Bo miałem dwa zupełnie odmienne modele - jeden kosztował ok 80 PLN , drugi niecałe 150 PLN i oba spieszyły/spieszą o ponad 20 sek / miesiąc ( porównanie czasu z zegarem atomowym - internet ).

 

W normie jest że mogą chodzić +-15 -sądziłem że tak fatalny wynik to skrajność - ale się pomyliłem

:)

 

Jekość materiałów jest jak najbardziej ok ale ja przypominam że zegarek to użądzenie do odmierzania czasu a nie błyskotka i na prawdę krew mnie zalewa kiedy zegarki z LIDL za 30 PLN chodzą o wiele dokładniej ;) :D

 

CASIO - szajs i będę tak twierdził bo to prawda jaką zobaczyłem na własne oczy na różnych modelach !@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O A czy Seiko to nie jest aby inna półka cenowa przypadkiem 8O Jak chcecie super kward, to proponuje Edoxa, całkiem ładne, 1500 zł, na pewno dokładne :)

 

Casio deklaruje dokładność od 30 sekund na miesiąc, do 5 sekund na rok, więc nie wiem co jest bulwersującego przy 20 sekundach w zegarku za śmiesznie małe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O A czy Seiko to nie jest aby inna półka cenowa przypadkiem 8O Jak chcecie super kward, to proponuje Edoxa, całkiem ładne, 1500 zł, na pewno dokładne :D

 

Casio deklaruje dokładność od 30 sekund na miesiąc, do 5 sekund na rok, więc nie wiem co jest bulwersującego przy 20 sekundach w zegarku za śmiesznie małe pieniądze.

Chyba coś niedokładnie poczytałeś bo na instrukcji/karcie gw. jest napisane jak byk :

 

Tolerancja Wskazań Zegarków Wynosi:

 

- kwarcowy : +-15 sek na miesiąc

 

copyright CASIO

 

A co jest bulwersującego ? To że nawet to +-15 sek / m jest wielkim G i jak napisałem zegarek z supermarketu Lidl będzie miał tolerancję realną pewnie +-10 sek/m lub lepiej a nie jak casio +-25 ( kwarcowy ) .

 

Aaaa i jeszcze jedno 130 PLN to dla Ciebie śmiesznie małe pieniądze a 30 PLN już nie ???????? :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś niedokładnie poczytałeś bo na instrukcji/karcie gw. jest napisane jak byk :

Tolerancja Wskazań Zegarków Wynosi:

- kwarcowy : +-15 sek na miesiąc

copyright CASIO

No to reklamuj jak ci nie pasuje.

 

A co jest bulwersującego ? To że nawet to +-15 sek / m jest wielkim G i jak napisałem zegarek z supermarketu Lidl będzie miał tolerancję realną pewnie +-10 sek/m lub lepiej a nie jak casio +-25 ( kwarcowy ) .

No to sobie noś zegarek z lidla, śliczny pewno jest, jakość wykonania też pewno lepsza niż casio.

 

Aaaa i jeszcze jedno 130 PLN to dla Ciebie śmiesznie małe pieniądze a 30 PLN już nie ???????? 8O 8O

130PLN za zegarek to są śmiesznie małe pieniądze. Nawet na allegro ciężko cokolwiek znaleźć w takiej kwocie. Jak pomnożymy to przez 2, to mamy ewentualnie jakieś pole manewru. Niestety, ładne zegarki kosztują sporo, a i technicznie pewno za darmo nie rozdają świetnych, chociaż podobne te lidlowskie są super, więc jak widzisz - znalazłeś super produkt skoro nie szukasz estetycznego produktu, tylko dokładnego.

 

Edit

 

Mój zegarek chodzi równo z zegarkiem w Windowsie, a nastawiałem go... miesiąc temu? Pewno więcej... +-1s jest, bo nie przeskakuje wskazówka sekundowa identycznie :) Ale też nie była ustawiona identycznie więc...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to reklamuj jak ci nie pasuje.

No to sobie noś zegarek z lidla, śliczny pewno jest, jakość wykonania też pewno lepsza niż casio.

130PLN za zegarek to są śmiesznie małe pieniądze. Nawet na allegro ciężko cokolwiek znaleźć w takiej kwocie. Jak pomnożymy to przez 2, to mamy ewentualnie jakieś pole manewru. Niestety, ładne zegarki kosztują sporo, a i technicznie pewno za darmo nie rozdają świetnych, chociaż podobne te lidlowskie są super, więc jak widzisz - znalazłeś super produkt skoro nie szukasz estetycznego produktu, tylko dokładnego.

 

Edit

 

Mój zegarek chodzi równo z zegarkiem w Windowsie, a nastawiałem go... miesiąc temu? Pewno więcej... +-1s jest, bo nie przeskakuje wskazówka sekundowa identycznie 8O Ale też nie była ustawiona identycznie więc...

Właśnie reklamowałem - dopłaciłem do innego modelu i ..... dostałem to samo.

 

Co do wykonania to znowu wymyślasz :) - oczywiście że ten z Lidl się szybciej "zetrze" - to przecież oczywiste !!!

 

Co do kwoty 130 PLN że to mało na zegarek - myślę że skoro dokładny można zrobić za 30 to płacąc 2x tyle można dać o niebo wytrzymalsze materiały już nie wspominam o kwocie 4x większej jaką prezentuje Casio.

 

NO OFFENCE ale czy myślisz kiedy piszesz ? 130 PLN zegarek i dają gorszą elektronikę niż w takim za 30 - nie wydaje Ci się to dziwne ? Usprawiedliwiasz materiałami ( które kosztują pewnie nie więcej niż 25 PLN więcej ) i koniec ?? Jeszcze raz no offence ale wypowiedzi .... lepiej skończę bo jeszcze dostanę ZPP 8O

 

ps. jaki masz zegarek ( firma model cena ) ?

 

aha co do Twojej wypowiedzi że uważam że lidl to super to nie wiem z jakiego nieba to wziąłeś i też nie skomentuję bo chciałbym pisać jeszcze trochę na tym forum

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie reklamowałem - dopłaciłem do innego modelu i ..... dostałem to samo.

Reklamuj, weź kase i zmień producenta, jak tak ci zależy na uciekających sekundach.

 

Co do kwoty 130 PLN że to mało na zegarek - myślę że skoro dokładny można zrobić za 30 to płacąc 2x tyle można dać o niebo wytrzymalsze materiały już nie wspominam o kwocie 4x większej jaką prezentuje Casio.

Zegarki są dokładne. Jak chcesz mieć bardzo, bardzo dokładne, to kup sobie Casio Waveceptor.

 

NO OFFENCE ale czy myślisz co piszesz ? 130 PLN zegarek i dają gorszą elektronikę niż w takim za 30 - nie wydaje Ci się to dziwne ? Usprawiedliwiasz materiałami ( które kosztują pewnie nie więcej niż 25 PLN więcej ) i koniec ?? Jeszcze raz no offence ale wypowiedzi .... lepiej skończę bo jeszcze dostanę ZPP 8O

W cene wchodzi koszt reklam, fabryk, projektów, jest tego masa, więc cena jest taka a nie inna. Poza tym tej klasy zegarki (przyzwoicie wykonane) są w takich cenach, więc nie widzę powodu dla którego można się bulwersować.

 

ps. jaki masz zegarek ( firma model cena ) ?

Edox nie wiem jaki model, zdjęcie gdzieś wcześniej dawałem, cena - nie wiem, najtańszy analogiczny Edox z kolekcji Les Joures kosztuje 700 zł, więc nie jest to raczej złom. Swoją drogą jestem ciekaw jak za miesiąc będzie z dokładnością.

 

aha co do Twojej wypowiedzi że uważam że lidl to super to nie wiem z jakiego nieba to wziąłeś i też nie skomentuję bo chciałbym pisać jeszcze trochę na tym forum

No podobno od zegarka oczekujesz dokładności i pod tym kątem oceniasz produkty, więc twoim mottem jest chyba

 

zegarek to użądzenie do odmierzania czasu a nie błyskotka

Jak to sam napisałeś, więc chyba super jest dla ciebie urządzenie dokładnie odmierzające, a nie elo Casio cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to inna półka cenowa, bo oba dostałem w prezencie, ale jestem niemal pewien, że i Casio i Seiko są <200zł.

Ceny Seiko (w dowolnym sklepie internetowym) oscylują między 500-2000 więc raczej są to lepsze zegarki niż Casio 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem szczęśliwym posiadaczem Tissota Stylist BB - 57.1.421.31 8O

 

Dołączona grafikaLINK

 

Od ostatniej zmiany godziny (zmiana czasu na zimowy) nie różni się narazie ani sekundy od tej synchronizowanej w PC ;] aż się zdziwiłem :) ale cieszę się w sumie ... Zegarek noszę jako szybki dostęp do czasu i ... ozdobę ... szczerze to bardziej od tego Tissota to może podoba mi się tylko kilka innych zegarków (ale ich ceny zaczynają się od 10.000$ więc... 8O ). Polecam szczerze ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Moze zmienia sie tam date... albo jest dla ozdoby ;].

 

Mi w moim zegarku guma pękła. Sciagalem przed prysznicem i sie zerwala w pol... juz 2 dzien bez zegarka 8O ehh ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Pioorek jaki masz zegarek jesli mozna wiedziec ?

 

Pozdrawiam

http://www.zibi.pl/produkty2.asp?kat=1&amp...t=66&id=363

 

Dosc popularny model. Musze wymienic pasek bo mi sie urwal... dziwne troche, wyglada na to ze bardzo slaby byl.

 

Ale musze powiedziec, ze zegarek ma za duzo funkcji. Jakies kalendarzyki, miejsca na numery tel. i inne glupoty. Jak bede mial kase to sprawie sobie cos normalniejszego - data, godzina + budzik i tyle [;

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... juz 2 dzien bez zegarka 8O ehh ;]

...a ja 6-rok :) Jakoś się tak odzwyczaiłem, ciężko było, nałóg ciągłego zerkania na zegarek jest jednak mocny, ale się udało. Mam w kieszeni komórę i mi to starczy. Jakoś przestałem się spóźniać, bo nie czekam do ostatniej sekundy z wyjściem, tramwaje mi nie uciekają, bo nie kombinuję, że przez te 30s. do odjazdu mogę jeszcze np. kupić papierosy itp. Naprawdę polecam takie podejście!

 

Jest takie afrykańskie przysłowie. Bóg dał Europejczykom zegarek, a nam dał czas. Wiecie co? To się sprawdza.

 

Żeby nie było, mam w szufladzie parę casio, nawet niedawno dostałem w prezencie Waveceptora (wszyscy nie wiem czemu kupują mi zegarki 8O ale zakładam je tylko "do garniaka" by poszpanować, na co dzień siedzą w szufladzie bo nie są mi do niczego potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...