Skocz do zawartości
srekal34

Jaki zegarek?

Rekomendowane odpowiedzi

Sarkazz, czemu twierdzisz ze Diesel to szmelc?

Design jest ciekawy...

To zależy. Jak dla mnie - cena jest porażająca. Na pewno sam tych zegarków nie produkuje, a za taką kasę można już mieć bardzo przyzwoite japońskie zegarki, więc jest to dla mnie nieporozumienie. Szczególnie że płaci się za napis "Diesel" a nie za materiały. Design - mi zupełnie nie podchodzi, ale o gustach się nie dyskutuje. Wątpię żeby cena była adekwatna - jak nie, na pewno by umieścili producenta "by Seiko" na przykład.

 

Automaty - jak dla mnie porażka. Niedokładne, wymagają konserwacji, są cięższe. Poza tym kosztują o wiele więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty - jak dla mnie porażka. Niedokładne, wymagają konserwacji, są cięższe. Poza tym kosztują o wiele więcej.

o to właśnie chodzi 8O

polecam lekture: http://www.zegarkiclub.pl/forum/index.php

końcowo wiekszość kończy na mechanikach. Taki ich urok.

Edytowane przez k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt. Gdyby istniały kwarcowe odpowiedniki najciekawszych zegarków znanych szwajcarskich marek i kosztowałt by x-razy mniej, zmieniłoby się to. Po prostu większość ładnych/ciekawych zegarków, to mechaniczne niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to właśnie chodzi 8O

polecam lekture: http://www.zegarkiclub.pl/forum/index.php

końcowo wiekszość kończy na mechanikach. Taki ich urok.

No coz, ja sie chyba zestarzalem, bo w mojej "zegarkowej" drodze przerobilem kilka mechanikow i automatow i od lat 5 jestm wierny kwarcowi :) Po prostu nie chce mi sie rano nakrecac sprezyny 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, ja sie chyba zestarzalem, bo w mojej "zegarkowej" drodze przerobilem kilka mechanikow i automatow i od lat 5 jestm wierny kwarcowi 8O Po prostu nie chce mi sie rano nakrecac sprezyny 8O

Nie znam się za bardoz ale chyba od tego wymyślono naciag automatyczny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardoz ale chyba od tego wymyślono naciag automatyczny ;]

 

Czego to ludzie nie wymysla 8O Automat nie jest jednak perpetum mobile 8O Zegarek spedzi weekend na polce w domu zamiast na rece (a ja zawsze sciagam zegarek z reki jak wracam z pracy) i niestety, rybka :)

 

Tak ze wiesz... naciag kwarcowy jest najlepszy ;) a poza tym, jak slusznie zauwazyl Sarkazz, najcienszy i najlzejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to ludzie nie wymysla 8O Automat nie jest jednak perpetum mobile :) Zegarek spedzi weekend na polce w domu zamiast na rece (a ja zawsze sciagam zegarek z reki jak wracam z pracy) i niestety, rybka ;)

 

Tak ze wiesz... naciag kwarcowy jest najlepszy :D a poza tym, jak slusznie zauwazyl Sarkazz, najcienszy i najlzejszy.

w nowych automatach nie wystaczy, zostawić zegarka na 2 dni zeby przestał chodzić. 8O

Co do nakręcenia to juz wiekszość zegarkó mechanicznych to automaty, ew. automaty z możliwościa recznego nakręcania.

 

I nie ma co sie rozpisywać o wyższości kwarca nad mechanikiem, bo tego typu porówniania nie maja sensu.

Jak juz tu parokrotnie napisano,

zegarki automatycznie z logicznego punktu widzenia nie maja prawa funkcjonować aż do dziś.

Kwarce sa lzejsze o niebo dokladniesze [w mechanikach odchylki siegaja od 5-200sec dziennie], tańsze.

 

A jednak mimo to wszystkie renomowane firmy nadaj robia zegarki mechaniczne,

wiekszość bardzo drogich zegarków to mechniki.

 

Zegarki mechaniczne maja to coś czego nie maja kwarce, i ciezko jest to wytłumaczyć,

dla mnie osobiscie zegarek mechaniczny to dzieło sztuki.

 

Bo np. jak inaczej można to nazwać:

Patek Philippe Calibre 89.... o cene nie pytać :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pomyśl że możesz kupić w 100% funkcjonalnego, oryginalnego Pateka Calibre 89 w wersji kwarcowej za 1000 zł... powiedz że zastanawiałbyś się więcej niż 10 sekund...

 

EDIT

 

Hmm.... tylko czy da się komplikacje zrobić w inny sposób niż hardcore'owo mechaniczny?

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowych automatach nie wystaczy, zostawić zegarka na 2 dni zeby przestał chodzić. 8O

Byc moze, odkad kupilem kwarcowego edoxa jakos nie mam okazji by sie o tym przekonac organoleptycznie 8O

 

Co do nakręcenia to juz wiekszość zegarkó mechanicznych to automaty, ew. automaty z możliwościa recznego nakręcania.

A moglbys wskazac zrodlo takiej informacji? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze, odkad kupilem kwarcowego edoxa jakos nie mam okazji by sie o tym przekonac organoleptycznie 8O

A moglbys wskazac zrodlo takiej informacji? :)

 

2433615[/snapback]

A teraz pomyśl że możesz kupić w 100% funkcjonalnego, oryginalnego Pateka Calibre 89 w wersji kwarcowej za 1000 zł... powiedz że zastanawiałbyś się więcej niż 10 sekund...

 

EDIT

 

Hmm.... tylko czy da się komplikacje zrobić w inny sposób niż hardcore'owo mechaniczny?

 

 

przeciez wersja kwarcowa tego zegarka milala by sie z celem.

pewnie ze bym sie nie zastanawiam wiecej niz 5 sec, cało piekno tego zagarka tkwi w najbardzej skomplikowanym mechanizmie na świecie.

 

pomijam juz to ze ja akuram nie przepadam za zegarkami kieszkonowymi 8O

Edytowane przez k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może przyziemnie: może jakiś zegarek do 150 zł polecicie??

Jaki zegarek? Design sportowy czy klasyczny? Na pasku czy bransolecie? Musisz sprecyzowac czego oczekujesz od zegarka.

 

 

 

Wracając jeszcze na moment do 2433335[/snapback]

Czego to ludzie nie wymysla 8O Automat nie jest jednak perpetum mobile :) Zegarek spedzi weekend na polce w domu zamiast na rece (a ja zawsze sciagam zegarek z reki jak wracam z pracy) i niestety, rybka ;)

Mechaniki z rezerwą chodu chodzą jeszcze kilkadziesiat (tzn. to zalezy od zegarka - te dobre nawet ponad dwa dni) godzin po odłozeniu na półke :D .

 

A teraz pomyśl że możesz kupić w 100% funkcjonalnego, oryginalnego Pateka Calibre 89 w wersji kwarcowej za 1000 zł... powiedz że zastanawiałbyś się więcej niż 10 sekund...

Wydawało mi sie, ze już Ci wyjasniłem dlaczego Calibre jest taki drogi. Gdyby zrobic 5 sztuk na bateryjke to byłyby niewiele tańsze (oczywiście zakładam, ze nie byłyby to zegarki elektroniczne 8O ). Wszystko sie rozbija o limitowane serie. Zauwaz, ze kwarce z limitowanych serii tez do tanich nie nalezą. Natomiast jesli chciałbys zegarek o tej samej (albo wiekszej) funkcjonalnosci (czyli pokazujący wszystko to co Calibre) to sprawe załatwi chiński układ scalony zamkniety w plastiku:>

 

Poza tym po prostu nie ogarniasz, ze mechaniki są lepsze :D . I nie chodzi tutaj o dokladnosc czy wage, tylko o to, ze to mechaniki :D . Chodzi o przywiązanie do tradycji po prostu.

 

Automaty - jak dla mnie porażka. Niedokładne, wymagają konserwacji, są cięższe. Poza tym kosztują o wiele więcej.

Ten Tissot spieszy 5 sekund na dobe - naprawde moge przezyc taką niedokladosc. Co za problem raz w tygodniu uzyc pokretla z boku i przestawic wskazowkę o poł milimetra :D . Z tą konserwacja to tez przesadzasz - tak jakby kwarcowe zegarki były bezawaryjne. Ciezar kompletnie mi zwisa - mając zegarek na rece praktycznie nie odczuwasz roznicy. Nawet lepszy cięzszy, bo łatwiej sie zorientowac jak nagle zegarka na rece zabraknie :D . Kosztują wiecej (zakladając, ze nie mowimy o niewielkich seriach), bo trudniej je zrobic i to jest wlasnie fajne :lol: - ma sie poczucie, ze zegarek to małe dzielo sztuki i nie potrzebuje do działania bateryjki :lol:

 

Hmm.... tylko czy da się komplikacje zrobić w inny sposób niż hardcore'owo mechaniczny?

Okreslenie "komplikacja" odnosi sie chyba tylko do mechanikow.

 

Co do piramidy prestizu to Rolex jest wyzej od Omegi, bo Rolex to jednak porządna firma, a to, ze ostatnimi laty robi jakies kiczowate złote potworki tego nie zmieni :D . Poza tym to nie ich wina (no dobra, moze troche ich :D ), ze marka Rolex stala sie symbolem snobizmu:>

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniki z rezerwą chodu chodzą jeszcze kilkadziesiat (tzn. to zalezy od zegarka - te dobre nawet ponad dwa dni) godzin po odłozeniu na półke :D .

Przeciez dokladnie o tym mowie :) Zreszta, jakie by dobre automaty (dobry = sporo gotowki) nie byly, to kwarce i tak maja dluzsza rezerwe chodu (nawet te najzwyklejsze) 8O

 

Nawet lepszy cięzszy, bo łatwiej sie zorientowac jak nagle zegarka na rece zabraknie ;)

Gdyby nie ten emotikon to pomyslalbym, ze nigdy nie mialesna rece dla porownania ciezkiego i naprawde lekkiego zegarka 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ładny ten Tissot.Ile on kosztuje? Pytam się ,bo sam myślę nad zmianą zegarka,gdyż mój stary Swatch jest już trochę zbyt młodzieżowy dla mnie,więc czas kupić sobie coś wyglądającego poważniej 8O .Chciałbym jakiś zegarek w stylu tego Tissota,z podświetlaną tarczą(nie fosforyzujące wskazówki i cyfry,lecz przycisk,który dyskretnie podświetli tarczę w razie potrzeby)czy moglibyście mi coś zaproponować?

I teraz pytanie w sprawie mojego Swatcha,ile to będzie warte?.Linki do zdjęć umieszczam poniżej(sorry za nienajlepszą ostrość zdjęć,lecz fotograf ze mnie marny jest)

 

foto1.jpg]FOTO1

foto2.jpg]FOTO2

foto3.jpg]FOTO3

foto4.jpg]FOTO4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki zegarek wam się podoba? 8O

 

Stary go kupił jeszcze przed upadkiem komuny będąc w Grecji za bagatela 400$.

Ja go odziedziczyłem, bo on się przesiadł na Rolexa 8O

Sorka za jakość fotki, ale mam strasznie wyregulowany aparat :)

post-143627-1166706199_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat, jednak ciężko o jakieś konkretne podsumowanie jakiej f-my zegarek warto kupić. Nie potrzebuje konkretnych modeli, bo każdy ma inny gust.

Chodzi mi o zegarek kwarcowy z bransoletą, ewentualnie skórzanym paskiem do ~1500zł.

Ojeciec chciałby tylko, aby to była firma która zajmuje się docelowo zegarkami, a nie coś typu CK, które traktują to tylko jako dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat, jednak ciężko o jakieś konkretne podsumowanie jakiej f-my zegarek warto kupić. Nie potrzebuje konkretnych modeli, bo każdy ma inny gust.

Chodzi mi o zegarek kwarcowy z bransoletą, ewentualnie skórzanym paskiem do ~1500zł.

Ojeciec chciałby tylko, aby to była firma która zajmuje się docelowo zegarkami, a nie coś typu CK, które traktują to tylko jako dodatek.

 

w sumie pierwsze firmy która mi sie nasuwaja do tej kwoty to Edox i Jacques-Lemans.

Spory wybór zegarków jest w sklepach apart [tylko drogo maja]

http://www.apart.pl/ proponuje przejrzeć. Ew w salonie przymierzyć, a zamówieć ze stanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...