Skocz do zawartości
kuki1989

Play. Czwarty Operator Komórkowy.

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już mam mętlik w głowie...jak to w końcu jest.

4operator to play czy play to play a 4Op dopiero się ma pojawić? Ta strona też lewa bo odsyła do plusa.

http://rekrutacja.nadchodzi4.com/ może o to chodziło? Kiedyś była tu jakaś ankieta na testerów.

Ten czwarty operator to właśnie Play.

 

A nowego operatora nie ma, Plus postanowił zrobić dość nietypową kampanię reklamową- przyznam, że gdyby nie te problemy z zegarkiem na ich stronie to bym w zupełności mógł uwierzyć. Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam myślicie opłaca się przejść do PLAY na karte? Teraz skonczyla mi sie umowa w PLUSIE i na przedluzenie daja mi abo za 40zl za pol ceny z umowa na 12miesiecy. W PLAY mialby 20min mniej miesiecznie ale za to taniej o jakies 3.5zl, brak umowy i za 2min 1 wychodzaca.

I jeszcze jedno pytanie: czy ktos testowal roaming w PLAY? Działa w ogóle (glownie chodzi mi o francje i niemcy)?

 

 

-- edit --

Piszemy "w ogóle" ! :oops: mój błąd, już poprawione

Edytowane przez adamski8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Irlandii z telefonem Playa w trakcie testów. Niestety roaming nie działał- nie mogłem wysyłać smsów/mmsów, ani dzwonić, natomiast co ciekawe smsy od Playa spokojnie do mnie dochodziły (miałem zasięg Meteora oraz 3). Jedna z konsultantek tłumaczyła mi, że to jest spowodowane tym, że testerzy działają właśnie na zasadzie pre-paidu. Tylko w takim razie nie wiem czemu wcześniej czytałem w necie, że inni korzystali z roaming za granicą- być może dopiero w późniejszej fazie testów zostało to zablokowane.

W każdym razie lepiej dowiedz się w BOKu wcześniej, żebyś nie miał głupiej niespodzianki.

Może przeanalizuj najpierw swoje kontakty, bo może lepiej wziąć jakiegoś innego opa na kartę niż Play, chociażby z tego względu, że Simplus, Heayah, itd. organizują różne promocje, często całkiem ciekawe, a w Play jedynie jest ta kumulacja przychodzących minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam myślicie opłaca się przejść do PLAY na karte? Teraz skonczyla mi sie umowa w PLUSIE i na przedluzenie daja mi abo za 40zl za pol ceny z umowa na 12miesiecy. W PLAY mialby 20min mniej miesiecznie ale za to taniej o jakies 3.5zl, brak umowy i za 2min 1 wychodzaca.

I jeszcze jedno pytanie: czy ktos testowal roaming w PLAY? Dziala wogule (glownie chodzi mi o francje i niemcy)?

 

 

-- edit --

Piszemy "w ogóle" !

Dopytaj sie bo te skurczybyki wprowadzaja w blad.

Przyjdzie co do czego i przy podpisywaniu kolejnej umowy sie okazuje, ze jednak nie 50% tylko 40% daja upustu.

Z tego wzgledu wlasnie moja narzeczona zrezygnowala z Plusa na korzysc Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi taki motyw.

Narzeczona zrezygnowala z Plusa to zadzwonil ostatnio gosciu ale podobno nie z salonu Plusa tylko jakis przedstawiciel tej firmy ale z nim sie podpisuje umowe tylko poprzez kuriera.

Zaproponowal faktycznie 50% upust + dodajac za friko 25 minut na stacjo i plusa oraz umowe nie na 18msc tylko na 12msc.

Powiedzialal, ze nie ma co isc sie dopytywac w salonie bo nie bedzie takich warunkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, sa tacy konsulatanci plusa co moga dawac wiecej(niz w salonie) i wlasniej poczta zalatwiaja podpisanie umowy, ja sie do zwyklego konsultana 'porzucalem' chwile, ze za malo daja, to mnie przekierowali do tego konsultanta i on mi zaproponowal tez 50% abonamentu na 12miesiecy, a nie na 18. Chyba jednak zostane w plusie :wink:

Ci konsultanci sa po to, zeby zachowac kienta w firmie, maja nawet swoj numer, ale teraz nie pamietam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zmienia sie wszystko o 180`

Za 27,50pln zaproponowali 90 minut + 25min do plus i stacjo. i najwazniejsze, ze umowa jest na 12 a nie 18 msc.

Chyba tez zostanie w plusie bo aparat ma jeszcze w miare nowy.

 

EDIT.

Juz mnie zaczynaja wpieniac i to ostro. Trzeba bylo sie dopytac czy te 25 min jest tez na stacjo. I kurcze bysmy sie przejechali bo jest tylko na Plusa. Chyba podziekujemy na zawsze Plusowi za takie nieczytelne pindolenie i zwodzenie.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

ja może opowiem jak u mnie to wygląda.

Znudziła mi sie heyah i brak znajomych w tej sieci też przyczynił się do zmian.Potrzebowałem tanio do wszystkich oraz jarala mnie wizja mms za 15gr. Myślałem że teraz bede wszystkich zasypywał jakimiś dziwnymi fotkami, zamiast nudnych literek w sms. Przenosiny zaczałem od wizyty w "salonie" w empiku. Podpisałem przeniesienie numeru z heyah, po tygodniu era wyłączyła numer i w 24h po tym fakcie dostałem sms od playa: "witamy". Podpisałem umowe na czas nieokreślony bo podoba mi się okres wypowiedzenia 1 msc, a i tak mój telefon jest debeściacki(n6170). Kalkuluję sobie to tak: płacę 50zł, dostaję 70zł, minuta kosztuje 0,49 czyli 70pln / 0,49=142min, czyli 70pln/142min ->jakby min kosztowala 0,35pln. Co miesiąc otrzymuje ze 30min przychodzących czyli zyskuje dodatkowo 15min. Razem za 50pln mam 160min do wszystkich. Mi się podoba. Zasięg...w krk jest spoczko. Czy da się na umowę nieokreśloną za 50pln mieć 160min?...jeśli tak to znów się przenosze(koszt 50pln).

 

pozdrawiam

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

ja może opowiem jak u mnie to wygląda.

Znudziła mi sie heyah i brak znajomych w tej sieci też przyczynił się do zmian.Potrzebowałem tanio do wszystkich oraz jarala mnie wizja mms za 15gr. Myślałem że teraz bede wszystkich zasypywał jakimiś dziwnymi fotkami, zamiast nudnych literek w sms. Przenosiny zaczałem od wizyty w "salonie" w empiku. Podpisałem przeniesienie numeru z heyah, po tygodniu era wyłączyła numer i w 24h po tym fakcie dostałem sms od playa: "witamy". Podpisałem umowe na czas nieokreślony bo podoba mi się okres wypowiedzenia 1 msc, a i tak mój telefon jest debeściacki(n6170). Kalkuluję sobie to tak: płacę 50zł, dostaję 70zł, minuta kosztuje 0,49 czyli 70pln / 0,49=142min, czyli 70pln/142min ->jakby min kosztowala 0,35pln. Co miesiąc otrzymuje ze 30min przychodzących czyli zyskuje dodatkowo 15min. Razem za 50pln mam 160min do wszystkich. Mi się podoba. Zasięg...w krk jest spoczko. Czy da się na umowę nieokreśloną za 50pln mieć 160min?...jeśli tak to znów się przenosze(koszt 50pln).

 

pozdrawiam

Tolokan PL

Jak obliczyles, ze wyszlo z 70/142 = 35gr ?

Zamiast 70 miales chyba napisac 50 :P

i to faktycznie tak wyglada. Za 50pln mamy 142min, a to daje 35gr :)

Czy wszystkie przychodzace 30min. zamienia sie u Ciebie na 15min ?

Cos mi sie wydaje, ze w tych 30min. nie kazda rozmowa trwala ponad 2min bo pod tym tylko warunkiem dobijaja minute.

Nie lacza ile do Ciebie przyszlo tylko za kazde polaczenie 2min dostajesz 1min.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo fali krytyki z mojej strony (moim zdaniem uzasadnionej) takie testy będe dobrze wspominał i chętnie bym jeszcze raz wziął udział w podobnym "projekcie" ;)

 

Idę dziś oddać telefon i zostaną mi już tylko dwa :( Dziwnie się będe czuł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan PL

Jak obliczyles, ze wyszlo z 70/142 = 35gr ?

Zamiast 70 miales chyba napisac 50 :P

i to faktycznie tak wyglada. Za 50pln mamy 142min, a to daje 35gr :)

Czy wszystkie przychodzace 30min. zamienia sie u Ciebie na 15min ?

Cos mi sie wydaje, ze w tych 30min. nie kazda rozmowa trwala ponad 2min bo pod tym tylko warunkiem dobijaja minute.

Nie lacza ile do Ciebie przyszlo tylko za kazde polaczenie 2min dostajesz 1min.

Otóż:..............wiedziałem, że ktoś się o to dopyta(:) )

 

płacę 50pln,a dostaję 70 pln. 70 pln / 0,49min = 142min.

 

czyli defakto za 50pln mam 142min. 50pln / na 142 min daje nam cenę za minutę która wynosi 0,35pln...........................lol, nie zauważyłem, że sam to rozkiminłeś:)

 

a co do przychodzących to zgadza się, że nie ze wszystkich dostaje się te gratisy. Sam jeszcze nie rozkminiłem jak to wygląda. Ale play mam od 21/04 i już 15min zarobiłem. (a wcale nie zmuszam ludzi by do mnie dzwonili :D ). Dlatego to "15min" gratisowe to tak napisałem pi razy oko. A fakt że zakończone 2min się dopiero zamienia. A szkoda, bo gdzieś mi się obiło że nalicza co 15sek. W każdym bądż razie upieram sie że za 50pln 160min to fajny deal:)

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno tylko na pewno

Dokladnie 15 maja.

Jedynie nie wiadomo czy tymi nowymi maja byc zapowiadane na przyszlosc wypasione Samsungi - raczej gorna poleczka 3G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krs, widzę w Twoich postach fascynację Playem ;) Przystopuj, bo ich obietnice czasem warto podzielić przez dwa. Poza tym jest temat o tej sieci i tam dyskutujcie, bo tu się robi coraz większy bałagan.

Wiesz, ze nie znam nikogo kto w tej sieci jest ? :)

Wydaje sie, ze tak chwale jakby cala moja rodzina korzystala z ich oslug ale tak w rzeczywistosci chcialbym aby bylo bo naprawde na dzien dzisiejszy maja najtansza oraz najprostsza oferte z dostepnych na rynku.

Czasy, ze minuta kosztuje 60 czy nawet 50 gr. musza odejsc w zapomnienie.

Moze moja fascynacja wynika z tego, ze ja uzywam telefonu do dzwonienia oraz wysylania SMS.

Z internetu czy z WAP korzystalem tylko i wylacznie jako ciekawostke aby wiedziec ze moj telefon potrafi takie rzeczy.

Nie jestem zadnym podstawionym testerem Play :]

 

 

 

//przeniosłem kilka postów na miejsce w którym powinny być pisane :P

narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat też przeniosłem sie do PLAY.Powód?Przede wszystkim tragiczna jakość połączeń w Erze w Łodzi(podobno w innych miastach jest znacznie lepiej)tzn. trzaski w czasie rozmów, przerywanie połączeń, nie słyszę rozmówcy lub on mnie, half-rate- niemal zawsze, telefon potrafił przełączać się na odległe BTS -y kilka razy, leżąc tylko u mnie w pokoju.

A teraz mam naprawdę niezłą jakość połączeń-i jest to słyszalna różnica,zasięg UMTS(chociaż w Erze też był),takze 3G na wyświetlaczu non stop i opera śmiga jak marzenie.

I nie muszę się zastaniawiać nad pakiecikami,sms-ami za 5-9zł itp. bzdetami.Przynajmniej wiem ile płacę.

Dam im(PLAY) szanse, choć dostrzegam wady ich oferty-mam nadzieję ,że jeszcze ją poprawią .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poczekam jeszcze na te nowe telefony w play i tez sie chyba do nich przepisze w erze po 4 latach za 120zł proponuja mi 240min +1500 do ery hey stacjonarek do wykozystania przez 2 lata umowy i co smieszne min 72gr

w play za 150zł abo mam 600min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zakupiłem sobie starter playa na allegro i nie działa mi na moim w850i ...

Na moim sl45i działa ...

Poczytałem trochę na internecie i się okazało że najprawdopodobniej sim jest uwalony, a play nie kwapi się z wymianą simów w prepaidzie ...

Super firma ...

Przeczytałem też że to dosyć często się zdarza więc ostrzegam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa nowe telefony, a dokladnie mowiac Motorolka, jest nowy abonament Lajt (zobaczcie sobie jak fajnie Play dojezdza Orange w swoim porownaniu na stronie :P - http://web.playmobile.pl/portal/Play_Lajt.html ).

Sa nowe, nizsze ceny na telefony.

Teraz abo za 50pln (143min) i Z400 za 50pln - smiecha na sali i kara boska na tego kto nie skorzysta, a trzyma sie na smyczy u innego opa.

Ja tam dziwak nie jestem i potrafie czytac i liczyc.

 

IGI, sprawdz i pozniej oceniaj. Jezeli nie wymienia Ci odrazu to dopiero bedziemy razem wieszac psy.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krs. Jadą po Tobie wierni fani innych opów, to ja Cię wesprę.

 

Jestem już po 1szym msc z play. I takie mini podsumowanie:

-jakość połączeń nie odbiega od tego co miałem w Heyah

-można fajnie płacić przelewem(wpisuje sie nr FV i za 2 dni stan opłat się zeruje)

-mms zagranicę nie chcą mi się wysyłać

-sms zagranicę nie odliczają się od kwoty abonamentu, a są jakoś doliczane(a jak się za nie płaci to nie wiem, bo FV przyszła na kwotę abonamentu i ciągle mam "kwota poza abonamentem -1pln"

-fajnie sie mmsa wysyła w cenie sms w którym jest 1000znaków:)

-póki co mam problemy z wygadaniem 142minut - ostatniego dnia msc dzwonie po znajomych bo żal, że stracę:)

-ja się nie zgodziłem na żadne reklamowe sms od operatora, więc nie wkurzają mnie żadne reklamy!

 

w sumie tyle. nikogo nie namawiam, ale oferta wydaje się w porządku.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus]...

Byłem w playu jakaś arogancka młoda siksa powiedziała że bez paragonu mi nie wymienią karty i ze jak kupiłem na allegro to "niech sobie teraz wymieniam na allegro, jak sie da" ...

Pozostało mi tylko próbować to załatwić z kolesiem z allegro.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm może o czymś nie wiem ? Możesz mi powiedzieć co w tym takiego śmiesznego ?

W oranżu /dawnej ideii kiedyś wydali mi za darmo duplikat sima który mi się zepsuł, a nie miałem od nich żadnego paragonu ...

 

Nie wiem może od tamtej pory coś się zmieniło ? Może teraz to normalka robić ludzi w ch... sprzedając im padnięte startery ? hmm...

 

 

Edit

 

http://www.nadchodzi4.info/topics9/492.htm...0bfeff26e9#7185

 

Tutaj nie chca nawet wydawać ludziom z paragonami ...

No ale play jest super bo Kaeres tak mówi ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahaha IGI.

No prawie sie zlalem ze smiechu.

Chciales cos wyludzic ?

Następnym razem zastanów się zanim spróbujesz komuś zarzucić próbę wyłudzenia!

Żadne wyłudzenie- u jednych wymiana odbędzie się za free, inni wymienią za opłatą, ale jest możliwość odzyskania zapłaconej kwoty w drodze reklamacji, a w Playu nawet po okazaniu paragonu pojawiają się problemy.

Też się leję ze śmiechu, tylko z innego powodu. Nowy op z wielkimi ambicjami, a ma takie podejście! Skoro to dla nich taki problem, to niech nie rozdają swoich starterów na prawo i lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupil nie w salonie tylko od jakiegos anonimowego kolesia, ktory mogl byc oszustem i sprzedaje nie wiadomo co.

Skoro mozna podrabiac niemal wszystko to PLAY wychodzi z zalozenia, ze czego oni nie sprzedali tym nie beda sie pozniej opiekowac.

I teraz PLAY ma za to odpowiadac ?

O wyludzenie nie chodzilo mi, ze IGI to chce zrobic swiadomie tylko jak to wyglada w oczach konsultanta/ekspedienta.

 

Ciekawy jestem jak to wyglada u innych opow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...