Skocz do zawartości
kuki1989

Play. Czwarty Operator Komórkowy.

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT

 

Thx, rzeczywiście ślepy jestem i zacofany technologicznie, za stary jestem na te zabawki ;).

 

Te 43MB + 1GB (982 MB) karta pamięci micro sd od Kingstone'a.

 

EDIT 2

 

Nie ma tam żadnych motywów, obrazki to same loga play, nie ma aplikacji java itp. Jest oprócz tego kilka dzwonków, które mało zajmują i to na tyle. Praktycznie łyso, jak dla mnie dobrze. Dokładnie sprawdzę jak brat wróci do domu (również ma l760), bo mój telefon się ładuje (12 h na wyłączonym, żeby sformatować baterię). Wydaje mi się, że koło 41 MB jest wolnej pamięci dostępnej, ale głowy nie dam.

 

EDIT 3

 

Ogólnie rzecz biorąc telefon jest bajerancki, a ja jestem raczej za duży, żeby się bawić w motywy, gierki itp. Co najwyżej wrzucić trochę mp3, odpalić radyjko, napisać sms'a. Więcej nie trzeba, jak dla mnie.

 

Aplikacje java do tego telefonu należy dodać wg instrukcji: http://samsung-mobile.pl/forum/index.php?&...l=L760&st=0 Sprawdzone, brat już zawalił całą pamięć ;).

 

EDIT 4

 

Są problemy z odtwarzaniem filmików na L760, odtwarza dźwięk, a nie ma obrazu, trzeba tel resetować. Myślę, że Play wyda jakiś soft, który to poprawi. Człowiek chce sobie jakiś filmik, teledysk obejrzeć, a tu takie kwiatki.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 mb ma telefon pamieci - tyle przynajmniej pokazuje i tyle tez ma wolnej. jedyne co mi zajmuje pamiec to 10 tapet play'a ktore zajmuja okolo 300 kb i dzwonki ktore zajmuja 667 kb. motywow ten telefon jak wyczytalem nie ma, aplikacji nie ma, wiec cala pamiec ma wolna. ta czesc, ktora zajmuje soft, jest wylaczana z pamieci. jakby usunac playowskie tapety i dzwonki to telefon pokazalby 100% wolnej pamieci czyli te ~43mb

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie testuje czarne L760 z 'pleja', mojej siostry i przyznaję, że pomimo dużo gorszego aparatu to deklasuje k750i, szybko działa i miło zaskoczyła mnie możliwość minimalizacji odtwarzacza, czego np z400 na plajowskim sofcie nie potrafiło :)

ogólnie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam wiekszy problem z Playem. Istnieje podejrzenie, ze bylem oszukiwany i to na dosc nie male kwoty jesli chodzi o platnosc faktur. Jestem u nich od samego poczatku. Mam abo 100zl czyli 150 do wydzwonienia. Przeklada sie to na ponad 300 minut w abonamencie. Wysokosc moich rachunkow ksztaltowala sie na poziomie 200zl czyli mniej wiecej wydzwanialem miesiecznie 500 min! Na poczatku nei zwracalem na to uwagi, ale ostatnio przegieli. Dzis dostalem mesa, ze mam zalegle 61zl do zaplaty (abo mam 100 wiec to minimalna kwota faktury) i ze mam 5 dni na zaplacenie. Mowie: ok nie bede wnikal jak ich blad to ich starta. Wpisuje *101# zeby sprawdzic ile mam do wydzwonienia a tu pokazuje sie moim oczom kwota 466zl do zaplaty!!! Az usiadlem z wrazenia.

Dzqwonie na *500 i zaczynam wyjasniac sprawe. Po pol godziny rozmowy mam obraz sytuacji. Zeby sie nierozpisywac po krotce przedstawie wam sytuacje:

 

- 10 wrzesnia zostaly mi zablokowane polaczenia wychodzace i przychodzace za niezaplacone faktury

- zaplacilem dwie zalegle faktury na kwote troche ponad 300zl (sierpien i wrzesien)

-okazalo sie ze policzono mi nowy okres rozliczeniowy od 19 wrzesnia czyli od dnia odblokowania telefonu do 30 pazdziernika. Wyliczyli mi 261,05zl. Przypominam tylko, ze fakture za okres od 1 d0 30 wrzesnia zaplacilem wczesniej!!!

- przez pomylke wyslali mi fakture na 61,05zl zamiast na 261,05zl ( Na fakturze jest zawzse podana wartosc i tu wynosila 211zl czyli zupelnie inna kwota niz ta do zaplaty i ta ktora wyliczyl play i podawal i przez telefon)

 

- kwota 61,05zl domyslenie byla do 17 pazdzirenika a od tego momentu byla mi naliczana oddzielna faktura

- wedlug playa od 17 padziernika do dnia dzisiejszego wygadalem 205zl POZA ABONAMENTEM czyli 300min abo plus 205zl czyli okolo 600min co nam daje mila sumke 900minut smilies/lol2.gif

 

W tym momencie nie wytzrymalem i parsknolem smiechem. Skonczylo sie tak, ze pani z ktora rozmawialem zglosila to gdzie trzeba jako reklamacje i mam czekac na odpowiedz.

 

Play zapomnial wspomniej o jednej waznej rzeczy. Gdy zablokuja telefon za niezaplacone faktury to po jego odblokowaniu TRACIMY abonament. W praktyce wyglada to tak, ze do konca okresu rozlicvzeniowego czyli do ostatniego dnia miesiaca gadamy na swoje pieniadze i za te rozmowy placimy. Pomijam fakt, ze z tego co zobaczylem na fakturze zaplacilem abonament wrzesniowy wczesniej.

 

 

Jedyna wina z mojej strony, do ktorej sie przynaje jest nieplacenie faktur w terminach, ale najzwyczajniej w swiecie zadko bywam w domu i nie mam fizycznego dostepu do poczty albo o niej zapominam. Reszte zostawie Waszym komentarzom . Sprawa jest dosc zawila i ciezko ja opisac, ale radze zaczac kontriolowac swoje koszty w playu. Moja sprawa prawdopodobnie skonczy sie w sadzie. Na szczescie ma w rodzinie prawnika, ktory po przestudiowaniu wszystkich za i przeciw powiedzial, ze umowa jest tak niedorzecznie skonstruowana, ze nie mozna jednoznacznie orzec kto ma racje a w tym przypadku to jest na moja korzysc. Do tego moj brat jest kierownikiem jednego z salonow Orange i z checia pomoze mi pisac pisma i wytykac wszystkie niedoskonalosci umow operatora.

Jedyna pewna rzecza jaka obecnie mam jest to, ze moga mnie w nos pocalowac jesli chodzi o blednei wypisana fakture na 61,05z; zamiast 261,05zl. Faktura zobowiazuje, jutro lece ja zaplacic, a oni niech sobie maja w sytemie co chcca. Sadowo bede dazyl do zerwania umowy z winy operatora

 

 

I to tak na przestroge dla WAS smilies/thumbup.gif smilies/wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ale to zawsze są problemy jeżeli zalegamy z płatnościami i to nie tylko jeżeli chodzi o telefon komórkowy.

Paragrafy jakie podpisywaliśmy, a których nigdy nie czytamy są tak zawiłe w tej kwestii, że nie opłaca się zalegać ani jednego dnia.

Miałem podobną sytuację ze spłatą raty w GE MONEY BANK.

Za jeden dzień mnie tak policzyli, że starczyłoby mi na 2 raty - wszsytko sie zgadzało bo podpisałem umowę.

 

I spodziewaj się reklamacji nieuwzględnionej. A wszystko będziesz miał ładnie wypisane albo wytłumaczone czarno na białym dlaczego tak jest :)

Chyba, że ewidentnie ktoś chciał Cię naciąć ale to nie ma żadnego sensu.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest zawiła, no ale jeżeli nie płaciłeś rachunków w terminie to samo sobie zaszkodziłeś. Imho nie wywalczysz nic szczególnego, może umorzą Ci spłatę rachunku. Ewentualnie możesz próbować się wesprzeć UOKiK, ale to będzie walka z wiatrakami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce o nic walczyc. Po prostu nie bede zpacil za nic dwa razy, anie nie dam sie robic w ... Minimum jakiego oczekuje to moze nie umozenie, ale dokladne wykazanie moich zaleglosci wzgledem playa. jesli mi to wykarza, nie ma problemu, ide i place rachunek. Jednak jestem pewien na 100%, ze nie beda w stanie tego zrobic, bo jak powiedzial mi sam czlowiek z obsugi klienta (pewnei zostana wyciagniete wobec niego konsekwencje) maja niezamowity nielad w systemie i ciezko jest cokolwiek z niego odczytac. Tak jak pisalem przykladem moze byc to, ze wedlug playa wydzwonilem prawie 900min w okresie od 17.10 do 30.10 <lol2> fizycznie jest to dla mnie niemozliwe. Poza tym, co jest widoczne na fakturach, placilem za niektore uslugi po dwa razy w miesiacu. Takze mimo wszelkich przeciwnosci bede walczyl o swoje, zwlaszcza, ze moim zdaniem mam na ich bledy argumenty i to mysle, ze dosc konkretne, ktore ciezko bedzie obalic punkcikami z regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z planami zmiany oferty na Play'a...no i kilkoma pytaniami ;)

1. Czy jest szansa że po świętach będą jakieś promocje? Czy "sezon ogórkowy" następuje, bo umowa z Orange kończy mi się w lutym...a wychodzi na to, że najopłacalniej teraz kupić phona do końca grudnia prawda?

2. W abonamencie 50zł, który z telefonów będzie najbardziej opłacalny?

Chyba wciąż L760 tak? A Czekoladki są jeszcze w sprzedaży?

3. Powiem, że na dzień dzisiejszy Orange kusi mnie pewną ofertą...

umowa z telefonem na 2 lata...NOWY Twój MIX, 60minut do wszystkich(nowość w orange :D !) połączenia po 60gr/min, abonament 25zł, i do tego nokia 6300 za 149zł (po zdjęciu ~1400 punktów profit i nałożeniu jakiegoś rabatu od miłej pani z drugiego końca słuchawki ;] )

4. Mam zamiar dowiedzieć się czy przejście na pełen abonament za ~50zł nie byłby jakiś opłacalny w Orange.

 

Więc podsumowanie...Play wypada najlepiej przy takich opcjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho Play ciągle wypada najlepiej. Aktualnie mają ofertę, że przez pierwsze 6 miesięcy płacisz 50% abo (tylko dla 50 i 70 zł) więc przy umowie na 2 lata i abo za 50 zł wychodzi 42,75zł za miesiąc. Do tego bierzesz L760 za 1zł lub k530i za 99zł, do tego przy abo za 50zł i więcej nie płacisz 49zł za aktywacje numeru, tylko masz ją za darmo (tu nie jestem na 100% peny, przynajmniej mi to proponowali)

 

 

A co do promocji w "sezonie ogórkowym", to też się zastanawiam czy coś ciekawego będzie, bo mi też umowa się kończy na przełomie lutego/marca, ale pewnie nic nie będzie...

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. W takim razie będe tak kombinował. Pakiet 50zł na 2 latka w Play, powinien wystarczyć. Najbardziej mnie tylko martwi, że za m-c pojawi się super promocja i będe żałował pośpiechu :D

p.s. umowa z orange kończy mi się chyba 6 stycznia jednak.

Wiecie jak to będzie? Ile mi przyjdzie zapłacić? Okres rozliczeniowy mam 23-ego każdego m-ca. To zapłacę za te 14 kolejnych dni czy cały m-c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj? jak oni Ci ten abo liczą, okres rozliczeniowy 23go, a umowa do 6go? :blink: imho jeżeli tak masz to powinieneś zapłacić za te 14 dni

 

W Play rozwiązują to w ten sposób, że okres rozliczeniowy masz zawsze od pierwszego do pierwszego. Przykładowo: podpiszesz umowę 24 listopada to zapłacisz cząstkowy abonament, za pozostałe kilka dni do końca miesiąca, a 1 rozpocznie Ci się nowy okres rozliczeniowy.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że na jedno nazwisko są 3 telefony, wszystkie doładowują co miesiąc 23ego, ale faktury za rachunki wystawiane są 6tego...więc sam już nie wiem. Po prostu telefon był kupiony 6tego to może i to jest okres cały rozliczeniowy, ale sugerowałem się czasem kiedy kasa się na koncie pojawiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L760 jest ogólnie niezły, ale nie idealny. Jak za taką kasę i taką ofertę, tylko brać. Dobra rada, nie noście kluczy w kieszeni razem z tym telefonem, bo się obudowa z tyłu porysuje. Ogólnie to strasznie się rysuje ten telefon, nie wiem, czy te nowe tak mają, czy to tak już jest, wcześniej miałem Nokie 3510i i byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja też mam małe pytanko w związku z końcem umowy w Orange. Czy umowa z Play przewiduje coś takiego jak możliwość odebrania abonentowi aparatu po roku? Pytam bo Orange mnie kusi pozostaniem, kiedy przytoczyłem ceny fonów z Play'a konsultantka zarzuciła właśnie takim tekstem, że ok są tańsze ale operator może "zabrać" aparat po roku. To chyba jakaś niedorzeczność?Po 5 latach w idei/orange, rachunki na poziomie 80 zł, łaskawie zaproponowano mi k800i (którego chcę, w Play - 150 zł przy abonamencie 70 zł) za 750 zł.

Jeszcze jedno, jak jest w Play'u z jakością połączeń tj. zasięg, czy nie ma jakichś niespodziewanych przerw itd.?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może konsultantka chciała Cię właśnie wystraszyć...udało jej się :D

Ale myślę że chodziło o ofertę nowy telefon co roku. Zabierają starego dają nowego. A orange przy kontynuowaniu umowy niczego nie zabiera.

 

BTW. Właśnie jak jest z kontynuacją umowy w Play. Skończyła się już komuś umowa czy jeszcze za świeżo jest? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystraszyć może nie ale zastanowiło mnie to. Szczególnie ceny telefonów w Play. Ale jak przejrzałem dokładnie ofertę play'a to tez pomyślałem, że chodziło jej o nowy telefon co rok. Musiała znaleźć jakiś punkt oparcia do odstraszania.

Z kolei inny konsultant z którym rozmawiałem w salonie szczerze przyznał, że orange nie musi sie starać i dawać takich bonusów w postaci aparatów jak play skoro orange/era/plus to w sumie 11 mln abonentów i krótko mówiąc mają to w d... Play jest nowy i musi czymś przyciągnąć.

Havoc a jak jest z jakością połączeń/użytkowania telefonu w sieci (o ile korzystasz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei inny konsultant z którym rozmawiałem w salonie szczerze przyznał, że orange nie musi sie starać i dawać takich bonusów w postaci aparatów jak play skoro orange/era/plus to w sumie 11 mln abonentów i krótko mówiąc mają to w d... Play jest nowy i musi czymś przyciągnąć.

Havoc a jak jest z jakością połączeń/użytkowania telefonu w sieci (o ile korzystasz)?

raczej 11mln na głowę ;) orange trochę z tym oszukuje, bo wliczają w to wszystkie karty, nawet te które nie są używane ;) a swoją drogą to ze starych operatorów, chyba tylko era coś sensownego zaproponowała w odpowiedzi na 'pleja' (z ofertą minut, bo telefony nadal są drogie, chociaż nowy w580i jest w przystępnej cenie)

 

 

Havoc że niby jak ma się skończyć komuś umowa, skoro jest na 2 lata, a plej jest może z 6 miesięcy??

a co do zabierania telefonu po roku - Era, nikt Ci nic nie zabiera:

Teraz co roku możesz wymieniać telefon na nowy!

Otrzymasz go w promocyjnej cenie, a jednocześnie nadal będziesz mógł używać poprzedniego modelu, który zostaje u Ciebie.

Play

8. a. P4 nabędzie od Abonenta Telefon zakupiony uprzednio przez Abonenta na warunkach niniejszej Oferty Promocyjnej, wraz ze wszystkimi akcesoriami określonymi w pkt. 6 powyżej. Cena nabycia Telefonu wraz z akcesoriami będzie równa połowie ceny brutto Telefonu, za jaką Abonent uprzednio nabył ten Telefon.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Havoc a jak jest z jakością połączeń/użytkowania telefonu w sieci (o ile korzystasz)?

Dam znać za m-c jak już będę miał playa ;) Bo na razie niestety siedzę z Orange w phonie.

 

Havoc że niby jak ma się skończyć komuś umowa, skoro jest na 2 lata, a plej jest może z 6 miesięcy??

Ale zapytać chyba warto co? :P Nie wiem jak było na początku może krótsze czasy umowy ;P

A poza tym ktoś może już coś po prostu słyszał w salonie, że po 2 latach dostanie jakieś promocje.

 

Co do telefonów. Ciekawe jest to co podałeś, czytając info na stronie play'a (nie regulamin) zrozumiałem jasno, że stary telefon po prostu wymieniają na nowy i nie ma możliwości zatrzymania go.

A co jak co, telefony aż tak nie tanieją żeby po roku sprzedawać za pół ceny, wolałbym głupka na allegro znaleźć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać za m-c jak już będę miał playa ;) Bo na razie niestety siedzę z Orange w phonie.

Dokładnie jak ja. Też za miesiąc kończy mi się umowa. Może wypowie się jakiś użytkownik Play'a jak to jest z jakością połączeń i ogólnie działaniem sieci. Edytowane przez qbek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Playa niedawno przed wyjazdem do Luksemburgu a tam........

 

ni chu !!! nie mogłem się nigdzie dodzwonić ani smsa wysłać pomimo włączonego roamingu. byłem na granicy z niemcami i mogłem dopiero połączyć się jak wszedłem na górę od strony Luksemburgu (jakieś 40min drogi od mojego mieszkania )

 

nie dało się w tym [ciach!]ie ustawić mmsów na mojej nokii 6610i

 

szczam na tego pleja, teraz mam Heyah i jest ok, za darmo gadam z dziewczyną bo z nią najczęściej gadam. smsy też taniocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Polski to nie ma co narzekać, siostra ma już 'pleja' jakiś czas i nie ma żadnych problemów z zasięgiem (na odcinku 300km od Bydgoszczy do niemieckiej granicy), ani z jakością połączeń. Pomimo tego że 'plej' jest krótko na naszym rynku to mają dobrą sieć przekaźników, część mają swoich, a część podnajmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...