Skocz do zawartości
kuki1989

Play. Czwarty Operator Komórkowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu rzeczywiście jest gorzej z zasięgiem Play...

U mnie akurat zeszło się to w czasie z burzami które szalały na początku wakacji(?).

 

Ale teraz wraca do normy. Już nie mam takich problemów z zasięgiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może ze względu na duże miasto problemów z zasięgiem nie odczuwam, a nawet się poprawiło. O ile po podpisaniu umowy praktycznie cały czas korzystałem z roamingu plusa, to teraz w mieście (poza też) częściej mam zasięg dostarczony bezpośrednio z przekaźników playa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś zasięg kuleje, dzisiaj przykładowo w Dąbrowie Górniczej na przystanku autobusowym w centrum przy maksymalnym zasięgu - ograniczone usługi. Jak zrobiłem parę kroków dalej mogłem zadzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem aktualnie w erze i 3 listopada kończy mi się abonament (w sumie 4 rok w erze). Era oferuje 100 minut do wszystkich w abo za 30 i z badziewnymi telefonami. Jestem zainteresowany przejściem do play, gdzie w sumie mam coś około 90 minut (te z abo + bonus za przeniesienie numeru) za 25 pln i telefon, który by mnie interesował za 49 pln.

 

Jak wygląda sprawa z przeniesieniem numeru. Chciałbym, aby to było tak, ze 3 listopada kończę współpracę z erą, a 4 zaczynam z play. Wiem, że muszę złożyć wniosek o przeniesienie numeru. Kiedy najlepiej to zrobić? Czy nową umowę podpisuję w ten sam dzień co wniosek i dostaję od razu telefon, czy najpierw wniosek, era oddaje numer i dopiero wtedy podpisuję umowę na abo i zgarniam telefon?

 

Na stronie play jest to niby opisane ale nie za szczegółowo. Może ktoś miał takie doświadczenie i wie jak to w rzeczywistości przebiega?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłużycie może koledzy radą?Właśnie miałem telefon z Playa odnośnie przedłużenia umowy.

Oferta z telefon (bo tylko taka mnie interesuje):

65zł -15zł rabatu = 50zł przez cały okres umowy.

W tym 166min do wszystkich.

Do wyboru: Nokia 6220C, 5530+4GB, Samsungi 5230, Avila, 7220, 5200 lub coś od SE C702,C902,K800i+1GB,W910i. Wybiorę w sumie jakiś najpopularniejszy i lepiej ceniony na allegro ;)

Tak czy owak, teraz mam abo 50zł m/c i jakoś wystarcza.

Zapomniałem tylko spytać na jaki okres umowa :damage_wall:

 

Czy to w miarę dobra opcja? Nie kuszą praktycznie niczym, w Orange dostałbym phona i masę gratisów zapewne, ale te gratisy tylko do sieci. I dlatego w sumie pożegnałem się z Orange.

 

A może czekać na "świąteczne podejście do klienta"? Specjalnie brałem w grudniu umowę z nadzieją że na przedłużenie coś ciekawego się pojawi. Może znacie jakieś tricki na lepszą ofertę. W orange jak pamiętam była zasada, nie zgadzania się na nic. Aż w końcu zaproponują coś ciekawego. A najlepiej było osobiście dzwonić do wa-wy. Jak to jest u Playa?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiadywałem to w playu, im szybciej podpiszesz umowę, tym lepiej (przynajmniej przy przedłużaniu). Ja sobie wybrałem 150minut do wszystkich (100+50) za 45zł, czego pewnie i tak nie wykorzystam (teraz mam 82 i średnio co miesiąc zostaje mi ~20 niewykorzystanych). Problem z ofertą 65 za 50 jest taki, że nawet jak przedłużasz umowę to nic więcej nie dostajesz - jesteś dla nich osobą z ulicy.

Umowa z telefonem jest na 24 albo 36 miesięcy.

Jeśli chcesz brać telefon na handel to 5530 będzie optymalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z przeniesieniem numeru. Chciałbym, aby to było tak, ze 3 listopada kończę współpracę z erą, a 4 zaczynam z play. Wiem, że muszę złożyć wniosek o przeniesienie numeru. Kiedy najlepiej to zrobić? Czy nową umowę podpisuję w ten sam dzień co wniosek i dostaję od razu telefon, czy najpierw wniosek, era oddaje numer i dopiero wtedy podpisuję umowę na abo i zgarniam telefon?

 

Na stronie play jest to niby opisane ale nie za szczegółowo. Może ktoś miał takie doświadczenie i wie jak to w rzeczywistości przebiega?

Ostatnio pytalem sie o to. Na teoretyczny czas przerwy dostaje sie karte tymczasowa, nie pamietam szczegolow ale plynnosc bycia w zasiegu zostaje zachowana :P zajdz do salonu i zapytaj

 

Z tego co się dowiadywałem to w playu, im szybciej podpiszesz umowę, tym lepiej (przynajmniej przy przedłużaniu).

Smiem watpic w ciemno, im szybciej podpisujesz umowe tym pewniejszym klientem jestes dla nich i mniej sie o Ciebie staraja. Im dluzej zwlekasz tym wieksze dajesz im znaki ze jak sie nie postaraja to straca klienta. Tak jest w erze, tak jest w orange... W tym ostatnim wyjatkowi zydzi sa i trzeba im naprawde krwii napsuc zeby dostac cos wiecej niz rozmowy grosz tansze i o jeden prezent wiecej od abonamenta przychodzacego z ulicy :D mam abonament 75zl, 144min do wszystkich, 180min na weekendy(orange), 360min do wybranego numeru(orange) i rozmowy w orange o 9 groszy taniej niz w przypadku do wszystkich(czyli za 40gr, 49 do wszystkich). Umowa na 2 lata... Teraz nie przedluze umowy do ostatniego dnia, albo i w ogole nie przedluze, 2 lata utkwic w czyms takim za te pieniadze sprawia zaczynam nienawidzic orange :| a to wszystko przez podpisanie umowy sporo przed zakonczeniem :mur: play czy era z miejsca gniota ta oferte jak robaka.

 

odnosnie zasiegu, porownywanie jakiejkolwiek sieci do plusa to niesmaczny zart, niestety to jest najwieksza(i jedyna? :D ) zaleta plusa - zasieg, zadna inna siec takiego nie oferuje (wiekszosc ludzi jednak raczej nie bedzie miala okazji nigdy tego odczuc), co do zgrzytow i braku zasiegu, tez zastanawialem sie czy moge zerwac umowe na takiej podstawie? ciekaw tez jestem czy mam w umowie ze 3g musi dzialac, bo te nie dziala i orange odsyla do nokii, nokia do orange. LMAO

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Coraz więcej znajomych przechodzi do Play, ja chyba też przejdę bo kuszą mnie darmowymi smsami i niskimi cenami. Mam jednak pytanie bo przeczytałem na stronie coś co mnie zdziwiło:

1 po doładowaniu kwotą minimum 25 zł stawka 49 gr, po doładowaniu kwotą minimum 50 zł stawka 29 gr

2 po 4 miesiącach – 56 gr (oprócz Play)

3 w ramach promocji "Profil Tanio do wszystkich" - 29 gr (oprócz Play)

4 w ramach promocji "Przebieraj.Wybieraj" (usługa "Taniej do Wszystkich") - 25 gr (oprócz Play)

5 w ramach promocji "Przebieraj.Wybieraj" (usługa "Taniej do Wszystkich") - 15 gr

6 ważność 10 m-cy tylko przy doładowaniu kwotą 200 zł

7 ważność konta kumuluje się maksymalnie do 12 m-cy

Czyli te 29gr/min nie jest stałe? 4 miechy po doładowaniu czy trwaniu aktywacji startera? Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

we freshu stawki sa stale : 29gr za min do wszystkich i 9 gr za smsa/19 za mmsa.

to co skopiowales i wkleiles dotyczy sie ofert innych sieci, zwroc uwage, ze np 1) odnosi sie do Nowe Orange Go

 

wiec bez paniki ;]

 

cos tam ostatnio jakos zamieszali z darmowymi smsami po doladowaniu, zamiast 5k na miesiac po doladowaniu za 50zl, dostalem ~2200 na w sumie jakies poltora miesiaca - doladowywalem 12.10 a eski mam do 2.12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieszali tylko już jakiś czas temu zmniejszyli ich liczbę. Wcześniej nie ważne było czy doładowałeś 5x10zł czy 1x50zł, miałeś tyle samo.

 

• 5-9 zł - 100 SMS-ów ważnych 5 dni (wcześniej 500 SMS),

•10-29 zł - 250 SMS-ów ważnych 10 dni (wcześniej 1000 SMS),

• 30-49 zł - 1000 SMS-ów ważnych 30 dni (wcześniej 3000 SMS),

• 50 zł i więcej- 2000 SMS-ów ważnych 50 dni (wcześniej 5000 SMS)

 

P.S. Wie ktoś jak w Playu wyłączyć te cholerne reklamy smsowe? Ostatnio jest jakaś plaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez dziwne bo ja nie dostaje praktycznie zadnych. W prawdzie zdazy sie jeden raz na jakis czas, ale bardzo sporadycznie a na pewno nie na taka skale zeby mi to przeszkadzalo. Ciekawe od czego to zalezy?

 

Ja juz jestem uzytkownikiem play ze 2 lata jak nie wiecej. Teraz taryfa Fresh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dostaję zawrotnych ilości, ale był tydzień, w którym dostałem 3. Jako że numeru Play używam jako drugiego, to wkurza mnie, że na darmo muszę zasuwać z kuchni/salonu do pokoju, aby się dowiedzieć, że masz szansę na wygranie jakiejś tam nagrody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można się tego pozbyć rejestrując telefon, przy "umowie" Fresh jest opcja że nie chcemy żadnych reklam.

Wszystko w play niby fajnie ale obsługo jest tragiczna, po podpisaniu papierka i zaznaczeniu że reklam nie chcę dostawałem je jeszcze przez dwa tygodnie.

Kiedy dzwoniłem do Bok często był błąd przy połączeniu i złotówa znikała a połączenia nie było, kiedy straciłem tak ok 15zł zgłosiłem pisemną reklamację, nie uznali, u nich w systemie takich połączeń nie było, u mnie w telefonie były.

Numer sobie zostawiłem ale już nie mam zamiaru więcej doładowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i jak się dopiszę o BOKu playa - tragednia. Nie dość że baaaaardzo często są problemy z połączeniem bądz je zrywa (a złotówki uciekają) to bok sobie z tego nic nie robi. O reklamacjach juz nie wspomne. wiecej w tym zabawy niz to warte ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...